ΑΠΟ ΔΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΥΧΙΑΚΟ

DIMITRA94.

Νεοφερμένος

Η DIMITRA94. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω τελειώσει ιδιωτική σχολή ιεκ ως βρεφονηπιοκόμος και με ενδιαφέρει να κάνω μεταπτυχιακό ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι εφικτό ή αν πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό κολέγιο;

Ευχαριστω.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,294 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω τελειώσει ιδιωτική σχολή ιεκ ως βρεφονηπιοκόμος και με ενδιαφέρει να κάνω μεταπτυχιακό ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι εφικτό ή αν πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό κολέγιο;

Ευχαριστω.
Δεν γίνεται ούτε από κολλέγιο να κάνεις μεταπτυχιακό
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,532 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω τελειώσει ιδιωτική σχολή ιεκ ως βρεφονηπιοκόμος και με ενδιαφέρει να κάνω μεταπτυχιακό ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι εφικτό ή αν πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό κολέγιο;

Ευχαριστω.
Δεν γίνεται.
 

Γιωργάκης

Νεοφερμένος

Ο Γιωργάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω τελειώσει ιδιωτική σχολή ιεκ ως βρεφονηπιοκόμος και με ενδιαφέρει να κάνω μεταπτυχιακό ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι εφικτό ή αν πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό κολέγιο;

Ευχαριστω.
Απαιτείται να ολοκληρώσεις ένα προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών (ΑΕΙ/Κολέγιο) και, μετά, ναι, μπορείς να προχωρήσεις προς ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών. Αν απευθυνθείς σε κολέγιο, προφανώς, θα σου πουν να εγγραφείς, πρώτα, σε ένα Bachelor (Πτυχίο προπτυχιακού επιπέδου).
 

DIMITRA94.

Νεοφερμένος

Η DIMITRA94. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απαιτείται να ολοκληρώσεις ένα προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών (ΑΕΙ/Κολέγιο) και, μετά, ναι, μπορείς να προχωρήσεις προς ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών. Αν απευθυνθείς σε κολέγιο, προφανώς, θα σου πουν να εγγραφείς, πρώτα, σε ένα Bachelor (Πτυχίο προπτυχιακού επιπέδου).
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top