ΑΕΝ μηχανικών

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για ΑΕΝ μηχανικών, ξέρετε αν γίνονται εξετάσεις κολύμβησης όπως στις σχολές πλοιάρχων;;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,036 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Όχι θέλω να πάω σε ΑΕΝ πλοιάρχων και κάνουν εξετάσεις για αυτό ρωτάω για μηχανικών
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Όχι θέλω να πάω σε ΑΕΝ πλοιάρχων και κάνουν εξετάσεις για αυτό ρωτάω για μηχανικών
Οκ ...δεν ξερεις κολυμπι ..κανενα προβλημα
Οτι εξετασεις κανουν για πλοιαρχους κανουν και για μηχανικους και δεν εξεταζουν κολυμβηση πριν μπεις. Αυτο που λεει ο samael ισχυει...και ο ναυτης πρεπει να ξερει κολυμπι.. κυριως αυτος.
Αστειες υγειονομικες εξετασεις... βασικα αρτιμελεια βλεπουν και αν εχεις κανενα σοβαρο νευρολογικο θεμα που περιοριζει την κινηση.
Ματακια θες να εχεις μετρια χωρις γυαλια. πχ για πλοιαρχων να εχεις 5/10 οξυτητας βαθμους σε καθε ματι...για τους μηχανικους λιγοτερη.

Υπογραφεις μια ΥΔ οτι αν μπεις θα σε εξετασουν σε κολυμβηση και αν οχι σε διωχνουν... Αν και οταν λοιπον κανουν το τεστ και δεν ξερεις σου λενε πηγαινε μαθε και ξαναελα. Δεν διωχνουν.
Η κολυμβηση ειναι αστειο πραμα ... ο ανθρωπος επιπλεει απο μονος του διοτι εχει χαμηλοτερη πυκνοτητα( ολικα) απο το νερο.
Εσυ κανεις την κινηση να μπεις ΑΕΝ και αν μπεις , τον αυγουστο πας σε ενα κολυμβητηριο να μαθεις.
Στο πρωτο μαθημα θελει ψυχραιμια και γνωση οτι επιπλεεις μονη και αυτοι εκει σου μαθαινουν την αναπνοη.
Στα αλλα δυο μαθηματα ,κουνας τα χερια σου ετσι απλωτες να προχωρας.
2-3 μαθηματα υποθεση ειναι αλλα θα σε αρεσει και θα πηγαινεις...να μαθεις και τα άλλα... ύπτιο, πεταλουδα, υποβρύχιο.
Στις ΑΕΝ δεν εξεταζουν ταχυτητα κολυμβησης οπως στο πολεμικο ναυτικο και το λιμενικο... απλη πλευση βλεπουν και δυνατοτητα πρόωσης .
Και να πας πλοιάρχων ..να εισαι ψηλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ωραία σας ευχαριστώ με καθησυχάσατε,και εγώ έλεγα να πάω κολυμβητήριο οπότε ναι αυτό θα κάνω βέβαια λέει απόσταση 25 μέτρα σε 2 λεπτά έχω χρόνο όμως απ'τον Ιούνιο αν αρχίσω μέχρι Οκτώβριο που ξεκινάει η σχολή άρα κομπλέ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top