Ό,τι αξίζει πονάει και είναι δύσκολο

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
δε θα κατσω να φιλοσοφησω το θεμα..γιατι απλα δεν εχω μπει ποτε στο τρυπακι ν αναρωτηθω αν ισχυει το αντιστροφο κ γιατι πρεπει ν ειναι ετσι τα πραγματα..το ειχα παντα ως δεδομενο,ειτε ισχυει ειτε οχι...ενα πραγμα θελω να πω...
.........................ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΠΥΞ ΛΑΞ....
...πραγματικα απιστευτο!(ξερω οτι ειναι οφφ κ χιλια σορρυ...αλλα δεν αντεξα!!:P)


ειναι πραγματικα πολυ ουσιωδες κομματι...οπως και ο στιχος ο συγκεκριμενος πιστευω...

ισως οι Πυξ Λαξ να μην ηθελαν να βαλουν τον στιχο με το πραγματικο του νοημα..ισως τον χρησιμοποιησαν προκειμενου να "ειρωνευτουν" κατα καποιο τροπο την συγκεκριμενη αντιληψη οτι ο,τι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο..με βαση παντα το θεμα του τραγουδιου..δλδ οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο..

εννοω: ισως με βαση το τραγουδι θελησαν να πουν οτι καποιες αγαπες που για εναν δυστυχισμενο τελειωσαν..να μην αξιζαν...αλλα το γεγονος οτι αυτος θεωρουσε οτι αξιζαν, τον πονεσε..ενω στα αληθεια αυτο που τον ποναει ειναι η μοναξια του και οχι η απωλεια μιας δεδομενης αγαπης..


in flames
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
η επεξηγηση σου φιλε ειναι ακομα πιο περιπλοκη απ τη αρχικη σου δηλωση:P
χμμμμ....το χεις ψαξει πολυ το θεμα,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
η επεξηγηση σου φιλε ειναι ακομα πιο περιπλοκη απ τη αρχικη σου δηλωση:P
χμμμμ....το χεις ψαξει πολυ το θεμα,ε?

χαχ

οχι καλε τι περιπλοκη..πες μου τι δεν καταλαβες?
βασικα το σκεφτομαι καιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
κοιτα ολο το σκεπτικο σου ειναι καπως..περιεργο..
ειναι απλα τα πραγματα...μη δυσκολευεις τη ζωη σου../:P
(δες στιχο-ο,τι αξιζει ποναει κ ειναι δυσκολο...για να μην υποφερεις φυγε μακρυα μου,κρυψου απο μενα-..)δε τελειωνει επειδη δεν αξιζει ....ακριβως το αντιθετο..
αλλωστε ..αν ο,τι αξιζε ηταν ευκολο....δε νομιζω οτι θα χες αμφιβολιες τωρα ωστε να κανεις αυτο το thread...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=LuOJW72sf68&feature=related[/ame]

παρε κ αυτο για να χεις..(..αν δεν μου το βγαλουν off!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
κοιτα ολο το σκεπτικο σου ειναι καπως..περιεργο..
ειναι απλα τα πραγματα...μη δυσκολευεις τη ζωη σου../:P
(δες στιχο-ο,τι αξιζει ποναει κ ειναι δυσκολο...για να μην υποφερεις φυγε μακρυα μου,κρυψου απο μενα-..)δε τελειωνει επειδη δεν αξιζει ....ακριβως το αντιθετο..
αλλωστε ..αν ο,τι αξιζε ηταν ευκολο....δε νομιζω οτι θα χες αμφιβολιες τωρα ωστε να κανεις αυτο το thread...;)

ναι καταλαβαινω την αποψη σου..
οχι ενταξει σκεφτομαι ετσι τετοια πραγματα..δεν ειναι θεμα δυσκολιας ή πολυπλοκοτητας..αλλα θελησης για βαθος σκεψης νομιζω..τεσπα ισως να χεις και δικαιο..

p.s.:οι mods ας αφησουν το link με το τραγουδι εδω...μην το βγαλετε στα off -topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ισως να χεις και δικαιο..

το ισως κανω πως δε το βλεπω:P
οπως ειπα κ στην αρχη το ειχα παντα ως δεδομενο...αυτο δεν παει να πει οτι εχω και δικιο..και θα στο ΞΑΝΑπω...να υποστηριζεις αυτα που λες..(οχι επειδη σου λεω την αποψη μου σε βγαζω και ακυρο..)δε θελω να επαναλαμβανομαι...αλλα βλ.Μαρια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τίποτα δεν μπορεί να ισχύει πάντοτε, ακόμα και ο αρχικός στίχος δεν είναι καθολικός. Ότι αξίζει μπορεί να σου δωθεί στη ζωή χωρίς κανέναν κόπο ή με την προσπάθεια μιας ολόκληρης ζωής και να σου παρθεί χωρίς καμία προειδοποίηση ή με σημάδια που ίσως αγνοήσεις. Τώρα μια βόλτα στην εξοχή και το διάβασμα ενός βιβλίου δεν νομίζω ότι είναι αυτά που αξίζουν πραγματικά στη ζωή. Η ζωή δυστυχώς ή ευτυχώς είναι πολύ μικρή για να αφομοιωνόμαστε από την καθημερινότητα.

Καληνύχτα :) (Δεν το λέω ειρωνικά, για ύπνο πάω :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως πραγματι τις περισσοτερες φορες οτι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο για ολους μας και συνηθως οταν ποναμε για κατι και μας φαινεται δυσκολο του δινουμε τοση βαρυτητα γιατι εχει σημασια για μας οποτε παλι κατι σημαινει για μας και μαλλον θα αξιζει το κοπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Σίγουρα, ότι είναι δύσκολο αξίζει. Το βιώνουμε καθημερινά. Οι προκλήσεις της ζωής είναι τόσες πολλές, αλλά μετά από κόπο όταν τις ξεπεράσουμε αισθανόμαστε την κάθαρση. Για το αντίστροφο να αναφέρω ένα παράδειγμα. Μία ληστεία επιτυχημένη είναι πολύ δύσκολο να οργανωθεί. Το υλικό αποτέλεσμα για κάποιους μπορεί να είναι δελεαστικό. Το ηθικό αντίκτυπο μας υπενθυμίζει ότι δεν αξίζει. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο... Άρα το αντίστροφο δεν ισχύει πάντα.

Αυτό που και αξίζει και πονά ταυτόχρονα είναι ο έρωτας και το συνιστώ ανεπιφύλακτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top