Όμορφοι τρόποι για να περνάμε δημιουργικά τον χρόνο μας!

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,161 μηνύματα.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μουσική,βιβλία,μουσική,βιβλία.:)Ακόμη μπορείς να πάρεις παλιά σου ρούχα που έχεις βαρεθεί και τα κάνεις καινούρια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν ήξερα να παίζω βιολί ή έστω κάποιο μουσικό όργανο, θα πήγαινα με παρέα στο μετρό και θα πάιζαμε. Θέλω να το κάνω αυτό. :P
Άσχετο αλλά μιας που λέτε.

Κι εμένα μ' αρέσει αυτό! Όπως και θεατρικό δρώμενο στο δρόμο, ή κάτι ανάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πω ναι. Το έχω άχτι αυτό. Όχι για λεφτά, πραγματικά. Θα μου άρεσε να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πω ναι. Το έχω άχτι αυτό. Όχι για λεφτά, πραγματικά. Θα μου άρεσε να το κάνω.

Θα το παίξω το βιολί...
Όχι για μένα... Για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που πεινάει και θέλει να γιορτάσει με γαλοπούλα τα Χριστούγεννα...

:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αν ήξερα να παίζω βιολί ή έστω κάποιο μουσικό όργανο, θα πήγαινα με παρέα στο μετρό και θα πάιζαμε. Θέλω να το κάνω αυτό. :P
Άσχετο αλλά μιας που λέτε.
Σοφιαννα καλλιτεχνικες ανησυχιες??:D
καλα ειναι και πολυ γουαου αυτο που λες.

εγω παντως σημεα επαιζα πιανο κανα 2ωο..
το καταευχαιστηθηκα στο πιανο του σπιτιου μου..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ τώρα τελευταία δεν έχω πραγματικά τίποτα να κάνω και έχω αρχίσει πάλι lineage2. Δεν την παλεύω παιδιά. Βρείτε μου κάτι με το οποίο να ασχοληθώ. :P ( εκτός από βιβλία και μουσικές ). ;p Κάτι που να συνδυάζει και κίνηση γιατί είμαι ιδιαίτερα κινητικός. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ξαπλα στον καναπε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Με σκοτώνεις :lol:

Έλα τώρα... Πάρε ποδηλατάκι, και άρχισε να κόβεις βόλτες στο Αρχαιο Στάδιο, (you know;)). Άμα μπορείς πάρε σβάρνα και την ανηφόρα. Έχει και κρύο, θα στρώσει το δερματάκι.
Αν ήμουν ακόμα στη β', αυτό θα έκανα.
Ή. Νοίκιασε καμιά ταινία, αν δεν είσαι πολύ της κίνησης. Ξέρεις πόσα διαμάντια του ανεξάρτητου ευρωπαϊκού κυκλοφορούν στα βίντεο-κλαμπ? Κάνε κάτι βρε αδερφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πωπω σταμάτα να το προσπαθείς, φαίνεσαι γελοία, μέχρι τώρα δεν έχω κάνει ούτε το παραμικρό spam.

Γενικά υπάρχουν άπειρες Αμερικάνικες ταινίες που απλά είναι στα ύψη άμα δεν μπορείς είσαι ανάπηρη και δεν μπορείς να της βρεις δεν σου φταίει οι Αμερική.


Πω ρε νεύρα...
Φίλε, για στάκα λίγο γιατί πολύ φόρα πήρες. Στα ύψη κατά τη γνώμη σου. Αρέσουν σε σένα, δε σημαίνει ότι αρέσουν σε όλους ε?


Α, και μια πρόταση πήγα να κάνω στον Pavlito, και όσο για τις ταινίες, ε ναι, αν έχουμε πήξει στην τηλεόραση από το σκουπιδαριό, που κυκλοφορεί, μια εναλλακτική που δεν προσφέρεται από την tv δεν καταλαβαίνω γιατί να μην προσεγγιστεί.

Μπα, ανάπηρη δεν είμαι, μου λείπει όμως πολύτιμος χρόνος για την ενασχόληση αυτή. Βλέπεις οράματα μου φαίνεται. Στο πρώτο ποστ, δεν κατηγόρησα καμιά Αμερική. Στο δεύτερο τονισα πως η πλειοψηφία των ταινιών που προωθούνται δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας.

Δεν 'εχω κάτι με την Αμερικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Πω ρε νεύρα...
Φίλε, για στάκα λίγο γιατί πολύ φόρα πήρες. Στα ύψη κατά τη γνώμη σου. Αρέσουν σε σένα, δε σημαίνει ότι αρέσουν σε όλους ε?


Α, και μια πρόταση πήγα να κάνω στον Pavlito, και όσο για τις ταινίες, ε ναι, αν έχουμε πήξει στην τηλεόραση από το σκουπιδαριό, που κυκλοφορεί, μια εναλλακτική που δεν προσφέρεται από την tv δεν καταλαβαίνω γιατί να μην προσεγγιστεί.

Μπα, ανάπηρη δεν είμαι, μου λείπει όμως πολύτιμος χρόνος για την ενασχόληση αυτή. Βλέπεις οράματα μου φαίνεται. Στο πρώτο ποστ, δεν κατηγόρησα καμιά Αμερική. Στο δεύτερο τονισα πως η πλειοψηφία των ταινιών που προωθούνται δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας.

Δεν 'εχω κάτι με την Αμερικη.
Ok, θεώρησε μια ταινία πχ του Tarantino ότι δεν είναι στα ύψη, πήγαινε αυτοκτόνα καλύτερα.

Δεν σου είπα να δεις τηλεόραση σταμάτα το lsd.

Έχεις χρόνο για ευρωπαϊκές δεν έχει χρόνο για αμερικάνικες μόλις τώρα παραδέχτηκες ότι έχεις πρόβλημα. Εσύ τις έχεις δει όλες και ξέρεις, όσες βλακείες έχει βγάλει η Αμερική τόσες έχει βγάλει και η Ευρώπη σίγουρα πράγματα.
-----------------------------------------
Βαρέθηκα καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ωραία, πάω να φουντάρω τώρα.

Έι έι, διάβαζε λίγο. Και βγάζε ανάλογα το συμπέρασμα. Η τηλεόραση συνήθως προωθεί τις αμερικάνικες β' διαλογής, συνήθως.
Αν τύχει να κάτσω να δω καμία, θα είναι μάλλον ευρωπαϊκή. Μου λείπει χρόνος για ψάξιμο και ενασχόληση με το αντικείμενο. Αν ειχα πραγματικά χρόνο, θα καθόμουν με τις ώρες στα video club να ψάχνω, να ρωτάω.
Ο λόγος για τον οποίον είμαι πιο πολύ συνηθισμένη στις ευρωπαϊκές, είναι γιατί αυτές προβάλλονται συνήθως καθε Παρασκευή στην κινηματογραφική λέσχη του νησιού μου, και αυτές παρακολουθώ.

Σταμάτα να κάνεις τον έξυπνο, να πιάνεσαι από σχόλια, λέξεις κλπ κλπ. Πολλά νεύρα έχεις πάντως. Πιο πολλά από μένα. Να το προσέξεις αυτό.

Άντε καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
βρε παιδια τι ηλεκτρισμενη που ειναι η ατμοσφαιρα? τι πα8ατε καλε? πιστευω πως ενα ποτηρακι ξυδι για να καταπραυνει και τα νευρα ειναι ιδανικο:P (αστειευομαι παντα). απ' οτι βλεπω παντως ειστε και οι δυο 3η λυκειου οποτε φανταζομαι δικαιολογημενα δεν την παλευεται αλλο...τεσπα 8α η8ελα και γω να πω πως η ενασχοληση με ταινιες εχει πραγματικα πολυ ενδιαφερον (ναι, ειμαι σινεφιλ:)). εμενα προσωπικα μου αρεσουν και οι αμερικανικες και οι ευρωπαικες, ενω αυτο που θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικο ειναι τα μα8ηματα που μας διδασκουν οι ταινιες (περισσοτερο οι κοινωνικες)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
βρε παιδια τι ηλεκτρισμενη που ειναι η ατμοσφαιρα? τι πα8ατε καλε? πιστευω πως ενα ποτηρακι ξυδι για να καταπραυνει και τα νευρα ειναι ιδανικο:P (αστειευομαι παντα). απ' οτι βλεπω παντως ειστε και οι δυο 3η λυκειου οποτε φανταζομαι δικαιολογημενα δεν την παλευεται αλλο...τεσπα 8α η8ελα και γω να πω πως η ενασχοληση με ταινιες εχει πραγματικα πολυ ενδιαφερον (ναι, ειμαι σινεφιλ:)). εμενα προσωπικα μου αρεσουν και οι αμερικανικες και οι ευρωπαικες, ενω αυτο που θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικο ειναι τα μα8ηματα που μας διδασκουν οι ταινιες (περισσοτερο οι κοινωνικες)...

Tι λε ρε;Αυτά είναι τα καλά του internet:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αν ήξερα να παίζω βιολί ή έστω κάποιο μουσικό όργανο, θα πήγαινα με παρέα στο μετρό και θα πάιζαμε. Θέλω να το κάνω αυτό. :P
Άσχετο αλλά μιας που λέτε.



Προλαβαίνεις να μάθεις κάτι έστω τα στοιχειώδη.Nerya μάθε κι εσύ αν δεν ξέρεις και περιμένω.Το θέλω πάάάάάάρα πολύ να παίξω έτσι!!Αν και σε όποιον το λέω με δουλεύει.Πρέπει να ναι πολύ ωραία εμπειρία.Και i agree Vampi, όχι για τα λεφτά αλλά για όλη αυτή τη διαδικασία. :):):)





Χμμμ....Θα μπορούσες να αρχίσεις να μαθαίνεις δωρεάν μια ξένη γλώσσα από το ίντερνετ,δεν σου δίνει κάποιο χαρτζιλίκι αλλά στο μέλλον θα δεισ τα καλά.Θα μπορούσες επίσης να παίζεις παιχνίδια νοητικής εξάσκησης στο ίντερνετ αφού λες πως σου αρέσει να σερφάρεις...Αν μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό θα επανέλθω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Tι λε ρε;Αυτά είναι τα καλά του internet:D
:lol:τωρα τι να σου πω:P
-----------------------------------------
Χμμμ....Θα μπορούσες να αρχίσεις να μαθαίνεις δωρεάν μια ξένη γλώσσα από το ίντερνετ,δεν σου δίνει κάποιο χαρτζιλίκι αλλά στο μέλλον θα δεισ τα καλά.Θα μπορούσες επίσης να παίζεις παιχνίδια νοητικής εξάσκησης στο ίντερνετ αφού λες πως σου αρέσει να σερφάρεις...Αν μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό θα επανέλθω :p

μ'αρεσουν πολυ οι προτασεις σου και ειδικα αυτη με την ξενη γλωσσα:) θα ηθελα να μαθω ισπανικα ή γαλλικα αλλα δεν νομιζω να υπαρχουν site που να μπορουν να με βοηθησουν (συνηθως υπαρχουν σελιδες μονο με λεξιλογιο ή μονο με γραμματική και δεν μπορεις να βγαλεις ακρη). αν δεν βρω παντως κατι στο net θα ψαξω μήπως βρω καποιο βιβλίο εκμάθησης ξένων γλωσσων ανευ διδασκαλίας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
γεια σας!!! ηρθαν επιτελους τα χριστουγεννα και εκλεισαν τα σχολεια!:):):) αποφασισα να ανοιξω αυτο το θεμα για να ακουσω προτασεις για το τι μπορω να κανω την περιοδο των χριστουγεννων (αλλα και μετεπειτα) για να περναω δημιουργικα τον χρονο μου αλλα και αν γινεται να κερδιζω ισως καποια χρηματα. ενα παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η δημιουργια μιας ιστοσελιδας ή κατι παρομοιο (γενικα περναω πολυ χρονο στο internet και 8α μου αρεσε οι προτασεις σας να εχουν να κανουν με αυτο):) ελπιζω να εγινα σαφης και ειμαι ετιμη να ακουσω ολες τι προτασεις σας. γενικα ειμαι πολυ δημιουργικη και πραγματικα εκνευριζομαι οταν νιω8ω πληξη γιαυτο και 8ελω απο δω και περα να βρω ομορφες ασχολειες.:)
ευχαριστω προκαταβολικα:thanks:

παιξε ουοου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ok, θεώρησε μια ταινία πχ του Tarantino ότι δεν είναι στα ύψη, πήγαινε αυτοκτόνα καλύτερα.

Mην είσαι τόσο απόλυτος.

Εμένα για παράδειγμα δεν μ' αρέσει πάντα ο Tarantino. Το Pulp Fiction είναι από τις αγαπημένες μου, το Reservoir Dogs μου φάνηκε επίσης πάρα πολύ καλή ταινία, αλλά για παράδειγμα τα Kill Bill μου φαίνονται πολύ Grand Guignol για το τίποτα.

Είναι λίγο off, συγγνώμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Αφήστε τις ταινίες και πιάστε το competitive gaming!


οκ ο καμένος μίλησε

Πέραν της πλάκας το γυμναστήριο είναι η κατά τη γνώμη μου καλύτερη απασχόληση για τον ελεύθερο χρόνο. Ξεδίνω, ξεχνάω, γνωρίζω ανθρώπους, γυμνάζομαι -> βελτιώνω το σώμα μου -> διατρέφομαι καλύτερα για να το πετύχω αυτό -> κάνω υγιεινή ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top