Γενικό -  Όλοι οι FAN της Θετικής εδώ!

alexgreen

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Έχετε κατασταλάξει για Θετική κατεύθυνση στη Β' Λυκείου???
Γιατί???
Τι είδους επαγγελματική πορεία σκέφτεστε να ακολουθήσετε???:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
λοιπον εγω ειμαι 1η λυκειου και σκεφτομαι να παρω θετικη............το θελω επειδη εχει τα μαθηματα π μ αρεσουν...μαθηματικα φυσικη και χημεια..βεβαια το <<ατοϋ>>μ ειναι η χημεια...ειναι δυσκολα?
-----------------------------------------
οκ βρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εμείς δηλώσαμε σήμερα. Θετική. Δν πήρα τεχνολογική καθώς τα τμήματα είναι μεγάλα και χωρίς ομοιογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εμείς δηλώσαμε σήμερα. Θετική. Δν πήρα τεχνολογική καθώς τα τμήματα είναι μεγάλα και χωρίς ομοιογένεια.

Γιατί τώρα τις δηλώνουμε τις κατευθύνσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όντως, κι εγώ ξέρω πως δηλώνεις μετά τις εξετάσεις του Ιουνίου. Ποιος ξέρει;

Έχω διαλέξει θετική κατεύθυνση, και δε το μετανιώνω, διότι στοχεύω σε κάποια σχολή Βιολογίας. Ξέρω, βέβαια, ότι μπορείς να περάσεις και από την Τεχνολογική κατεύθυνση, μιας και είναι στο 2ο πεδίο, αλλά βρίσκω τη Θετική πολύ πιο σχετική με τη Βιολογία. Έχει Βιολογία Κατεύθυνσης, και Χημεία Κατεύθυνσης. Όταν, λοιπόν, πάω στη σχολή, δε θέλω να είμαι τελείως άσχετος από Βιολογίας. Συν, το ότι δεν αντέχω την παπαγαλία που θέλει η Οργάνωση και Διοίκηση Επίχειρήσεων και οι Τεχνολογία Επικοινωνιών. Πολύ πιο καλά Χημεία! Θα μου πείτε, η Βιολογία δε θέλει παπαγαλία; Μπορεί να θέλει, αλλά όταν μου αρέσει κάποιο μάθημα, μαθαίνω πρώτα το νόημά του και μετά το μαθαίνω παπαγαλιστί (αν χρειαστεί, διότι εκφράζομαι αρκετά καλά και δε νομίζω να υπάρχει κάποια ανάγκη να αποστηθίζω). Τέλος, ίσως να θελήσω να πάω ΜΒ & Γ, οπότε θα πρέπει να είμαι Θετική, κι έτσι, βρέθηκα εδώ:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Όντως, κι εγώ ξέρω πως δηλώνεις μετά τις εξετάσεις του Ιουνίου. Ποιος ξέρει;

Έχω διαλέξει θετική κατεύθυνση, και δε το μετανιώνω, διότι στοχεύω σε κάποια σχολή Βιολογίας. Ξέρω, βέβαια, ότι μπορείς να περάσεις και από την Τεχνολογική κατεύθυνση, μιας και είναι στο 2ο πεδίο, αλλά βρίσκω τη Θετική πολύ πιο σχετική με τη Βιολογία. Έχει Βιολογία Κατεύθυνσης, και Χημεία Κατεύθυνσης. Όταν, λοιπόν, πάω στη σχολή, δε θέλω να είμαι τελείως άσχετος από Βιολογίας. Συν, το ότι δεν αντέχω την παπαγαλία που θέλει η Οργάνωση και Διοίκηση Επίχειρήσεων και οι Τεχνολογία Επικοινωνιών. Πολύ πιο καλά Χημεία! Θα μου πείτε, η Βιολογία δε θέλει παπαγαλία; Μπορεί να θέλει, αλλά όταν μου αρέσει κάποιο μάθημα, μαθαίνω πρώτα το νόημά του και μετά το μαθαίνω παπαγαλιστί (αν χρειαστεί, διότι εκφράζομαι αρκετά καλά και δε νομίζω να υπάρχει κάποια ανάγκη να αποστηθίζω). Τέλος, ίσως να θελήσω να πάω ΜΒ & Γ, οπότε θα πρέπει να είμαι Θετική, κι έτσι, βρέθηκα εδώ:P.

Πρόσεχε μην τυχόν προσγειωθείς πολύ απότομα:P

Βασικά, όσο καλά και να εκφράζεσαι ένα μεγάλο μέρος χρειάζεται παπαγαλία,καλώς ή κακώς. Αμα σ αρέσει όμως θα είναι πιο ανώδυνη. Εμένα δε μου άρεσε οποτε ήταν εφιάλτης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η Βιολογία είναι το μεγαλύτερο και το πλέον δύσκολο μάθημα παπαγαλίας σε σύγκριση με τα των άλλων κατευθύνσεων αντίστοιχα (Ιστορία και ΑΟΔΕ). Και ναι, κι εγώ το ίδιο έλεγα για το σαφώς μικρούλι ΑΟΔΕ (μόνο 45 σελίδες), αλλά ευτυχώς προσγειώθηκα πριν 6 μήνες ομαλότατα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει πολυ η Βιολογια της Θετικης (μπορω να πω οτι ειναι το πιο ενδιαφερον απο τα 6 μαθηματα που δινω). Ομως σε μερικα σημεια μου βγαινει η πιστη να τα μαθω παπαγαλια (και παλι δεν τα μαθαινω αυτολεξει :P). Κανω αυτο που λεει ο Crook, πρωτα μαθαινω το νοημα και μετα αν μου βγει τα μαθαινω παπαγαλιστι.

Περυσι μ' εκαψε το οτι δεν τα 'ξερα παπαγαλια (αποτελεσμα 16,9). Φετος παλι δεν με βλεπω να αποστηθιζω (μου ειναι αδυνατον), οποτε θα τα γραψω με δικα μου λογια χωρις να αλλοιωνω το νοημα και ο,τι βγει.


(κι εγω fan της Θετικης, για 3η χρονια μου βγαζει το λαδι οπως μονο αυτη ξερει :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Count me in :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τστστσ θεωρητικη 4 ever.

νταξ... μια πλακα εκανα μν με φατε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κακως που σας βαζουν να διαλεγετε απο τωρα...βεβαια οσοι μετανιωνουν μπορουν ανα αλλαξουν μεχρι Οκτωβριο νομιζω...anyway η Θετικη ειναι και πολυ wow :P
Εμενα με ενδιαφερει το 3ο πεδιο και τα αλλα δηλαδη αλλα τη Θετικη τη διαλεξα για τα μαθηματα Βιολογια-Χημεια καθως ειναι πιο κοντα στα ενδιαφεροντα μου(Φυσικη-Χημεια ειναι κοινα ετσι κι αλλιως)Εκεινα τα πως τα λενε ΑΟΔΕ και κατι προγραμματιστικα δεν μου πολυλενε κατι...δεν ειναι του στυλ μου...και οπως νομιζω εχω ξαναπει,αφου θα διαβαζω που θα διαβασω μια ολοκληρη χρονια ας διαβαζω πραγματα που με ενδιαφερουν...αυτα...

Α!και απο προσωπικη εμπειρια να πω οτι πολυ πιθανο μεχρι το Σεπτεμβριο πολλοι να αλλαξετε γνωμη για την κατευθυνση μην φοβηθειτε αλλαξτε:PΣκεφτειτε το καλα παντως...πολυυυυ καλαααα:magic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
μαθηματικο αθηνας γιατι καταλαβα οτι τα μαθηματικα ειναι η μητερα ολων των αλλων επιστημων (μεχρι και τον περιοδικο πινακα την αρχη του mendeleev ενας μαθηματικος την εκανε) εχει και προγραμματισμο απλα τελειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
λοιπον εγω ειμαι 1η λυκειου και σκεφτομαι να παρω θετικη............το θελω επειδη εχει τα μαθηματα π μ αρεσουν...μαθηματικα φυσικη και χημεια..βεβαια το <<ατοϋ>>μ ειναι η χημεια...ειναι δυσκολα?
-----------------------------------------
οκ βρε


εμενα προσωπικα δε μου φαινεται και πολυ δυσκολη!αν δωσεις την απαραιτητη προσοχη θα σου φανει πολυ βατη!!!!τελικα η θετικη μαλλον ειναι η πιο ωραια κατευθυνση!!!!αν εξαιρεσεις τα μαθηματικα τα αλλα 2 μαθηματα εχουν πολυ ενδιαφερον!ανυπομονω ομως να κανω του χρονου βιολογια κατ. αν και απο οτι ακουω δεν πρεπει να ειναι κ πολυ ευκολη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
μαθηματικο αθηνας γιατι καταλαβα οτι τα μαθηματικα ειναι η μητερα ολων των αλλων επιστημων (μεχρι και τον περιοδικο πινακα την αρχη του mendeleev ενας μαθηματικος την εκανε) εχει και προγραμματισμο απλα τελειο

Μπορείς να αναδιατυπώσεις καλύτερα? Τί ακριβώς εννοείς? Αν με την ''αρχή του περιοδικού πίνακα'' εννοείς απόπειρες προ του Mendeleev νομίζω πως κάνεις λάθος. Ο Newlands (Χημικός) ήταν αυτός που δούλεψε διεξοδικά στο εγχείρημα του Π.Π πριν από το Mendeleev. Μπορεί ωστόσο να κάνω λάθος. Αν μπορείς εξήγησε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
λοιπον εγω ειμαι 1η λυκειου και σκεφτομαι να παρω θετικη............το θελω επειδη εχει τα μαθηματα π μ αρεσουν...μαθηματικα φυσικη και χημεια..βεβαια το <<ατοϋ>>μ ειναι η χημεια...ειναι δυσκολα?
-----------------------------------------
οκ βρε


Μου θυμίζεις εμένα.Και εγώ για αυτό τον λόγο διάλεξα θετική.Και επειδή ενδιαφέρομαι για 3ο πεδίο κυρίως.
Η Χημεία της Α' ναι ήταν ένας μεγάλος έρωτας και δυστυχώς μας χώρισαν :xixi:
Η Χημεία της Α' δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με της Β'. Από ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα δεν χρειάζεται τίποτα απολύτως.
Μαθηματικά κατεύθυνσης είναι τέλεια btw:D
Επίσης θετική να πας αν θές να ασχοληθείς με σχολές τρίτου πεδίου κυρίως ή αν είσαι τρελή φαν χημείας-βιολογίας.Γιατί μόνο εκεί διαφέρουν με την τεχνολογική. και θα συμφωνήσω με SoZi ότι ΑΟΔΕ και όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ εξαιρετικά βαρετά μαθήματα..:/ και δεν μπορώ και το πολυ μπλα μπλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω να σπουδασω αλλα θετικη θα παρψ γτ εχεις πολλες ςπιλογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ναι ρε και εγω ξερω οτι δηλωνεισ μετα τισ εξετασεις του ιουνιου....θετικη θα παρω κ ας μ λενε διαφορα οι αλλοι....ετσι?
-----------------------------------------
χαχα...απλα θελω να φινω ή φυσικος ή χημικος.....η αγαπη μου...κ τπτ αλλο....3ο πεδιο δν παιρνεισ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
χαχα...απλα θελω να φινω ή φυσικος ή χημικος.....η αγαπη μου...κ τπτ αλλο....3ο πεδιο δν παιρνεισ?

Για φυσική-χημεία καλύτερα από 2ο πεδίο.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μα το χημικό δεν είναι 3ο πεδίο αν και αυτό είναι λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
μα το χημικό δεν είναι 3ο πεδίο αν και αυτό είναι λάθος...

Γιατί είναι λάθος? Στο τρίτο ανήκουν σχολές με επιστήμες υγείας.Εντάξει και κάποιες στρατιωτικές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top