Έχω ξενερώσει με την σχολή μου

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

Guest 571569

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aν έπαιζε κανένα γκομενάκι τίποτα, νομίζω θα άλλαζε γνώμη για τη σχολή. :tongue: :beach:

Ιδέες δίνω. :happy:
Τα μόνα γκομενάκια που πρέπει να παίζουν στην Θεατρικών Σπουδών είναι ο Ρωμαίος και Ιουλιέτα, και αν έχεις διαβάσει την ιστορία δεν τελειώνουν και πολύ καλά.
Νομίζω ο Σαίξπηρ στην εποχή του ήταν για τους νέους ότι οι σημερινές λεζάντες στα τσιγάρα: «Προσοχή,ο έρωτας σκοτώνει!»
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Τα μόνα γκομενάκια που πρέπει να παίζουν στην Θεατρικών Σπουδών είναι ο Ρωμαίος και Ιουλιέτα, και αν έχεις διαβάσει την ιστορία δεν τελειώνουν και πολύ καλά.
Νομίζω ο Σαίξπηρ στην εποχή του ήταν για τους νέους σαν τις λεζάντες στα τσιγάρα: «Προσοχή,ο έρωτας σκοτώνει!»

Παίζετε στο μεταθέατρο σε γουρονοστάσιο (όπως ήθελε να παίξει και η Πέγκη την θεόχοντρη γρια παραμάνα); :ermm:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,023 μηνύματα.
Το Εθνικό έχει τόση ζήτηση επειδή σε εξασφαλίζει επαγγελματικά, όχι επειδή θεωρείται το απόγειο της τέχνης.

Εγώ πάντως απ όσο έχω καταλάβει απ αυτό το θρεντ, η Εριφύλη δεν αγαπάει το θέατρο αλλά την αναγνώριση και απολαβές που απολαμβάνει ένας "επιτυχημένος" ηθοποιός. Υπό αυτό το πρίσμα είναι απολύτως λογικό να της φαίνονται ανούσια όσα κάνει στη σχολή της.
Το να μιλάς για εμένα χωρίς να με ξέρεις είναι τουλάχιστον αγένεια. Αν θες να ξέρεις πάρα πολλοί ηθοποιοί ξενέρωσαν με την συγκεκριμένη σχολή και την παράτησαν για την δραματική τους:) εμένα εξ αρχής δεν μου άρεσε, θες η απόσταση, θες οι καθηγητές, θες το μάθημα έτσι όπως γίνεται.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.
Το να μιλάς για εμένα χωρίς να με ξέρεις είναι τουλάχιστον αγένεια. Αν θες να ξέρεις πάρα πολλοί ηθοποιοί ξενέρωσαν με την συγκεκριμένη σχολή και την παράτησαν για την δραματική τους:) εμένα εξ αρχής δεν μου άρεσε, θες η απόσταση, θες οι καθηγητές, θες το μάθημα έτσι όπως γίνεται.
Από περιέργεια, πώς γίνεται το μάθημα;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,023 μηνύματα.
Από περιέργεια, πώς γίνεται το μάθημα;
Δεν έχουμε ΤΊΠΟΤΑ πρακτικό και αυτό με έχει ξενερώσει. Όλα είναι ιστορία και θεωρητικούρα, πώς να μη ξενερώσω; Το μόνο που μας βάζουν είναι παραστάσεις των 10 λεπτών
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.
Δεν έχουμε ΤΊΠΟΤΑ πρακτικό και αυτό με έχει ξενερώσει. Όλα είναι ιστορία και θεωρητικούρα, πώς να μη ξενερώσω; Το μόνο που μας βάζουν είναι παραστάσεις των 10 λεπτών
Μήπως επειδή είσαι πρώτο ετος και θεωρείσαι προπαρασκευαστέα ηθοποιός; Θεωρώ αδιανόητο στην πορεία να μην μπαίνετε πιο πρακτικά. Το πρόγραμμα σπουδών το έχεις τσεκάρει;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,023 μηνύματα.
Μήπως επειδή είσαι πρώτο ετος και θεωρείσαι προπαρασκευαστέα ηθοποιός; Θεωρώ αδιανόητο στην πορεία να μην μπαίνετε πιο πρακτικά. Το πρόγραμμα σπουδών το έχεις τσεκάρει;
Προφανώς! Όχι δεν έχει πρακτικά, μόνο κάποια επιλογής. Και μόνο ένα σαν εργαστήρι που σου είπα, είναι μόνο 10λεπτη παράσταση. Ε εντάξει, εγώ δεν περίμενα ότι θα είναι έτσι
 

Guest 571569

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς! Όχι δεν έχει πρακτικά, μόνο κάποια επιλογής. Και μόνο ένα σαν εργαστήρι που σου είπα, είναι μόνο 10λεπτη παράσταση. Ε εντάξει, εγώ δεν περίμενα ότι θα είναι έτσι
Πάντως, ο Ροϊλός που τον θεωρώ μεγάλο υποκριτικό ταλέντο και μόνο από την φωνή του δηλαδή, ( την Κίτσου προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που παίζει αν και πρέπει να είναι πολύ συμπαθής και ωραίος άνθρωπος) έχει τελειώσει και την Θεατρικών Σπουδών...

Ο Κωνσταντίνου, που τον θεωρώ από τους καλύτερους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς τελείωσε πρώτα και μια άσχετη σχολή στην Κρήτη και μετά έδωσε για ΚΘΒΕ και Εθνικό και πέρασε και στις δύο.

Ο στάνγκογλου τελείωσε την Κιμούλη.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,023 μηνύματα.
Πάντως, ο Ροϊλός που τον θεωρώ μεγάλο υποκριτικό ταλέντο και μόνο από την φωνή του δηλαδή, ( την Κίτσου προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που παίζει αν και πρέπει να είναι πολύ συμπαθής και ωραίος άνθρωπος) έχει τελειώσει και την Θεατρικών Σπουδών...

Ο Κωνσταντίνου, που τον θεωρώ από τους καλύτερους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς τελείωσε πρώτα και μια άσχετη σχολή στην Κρήτη και μετά έδωσε για ΚΘΒΕ και Εθνικό και πέρασε και στις δύο.

Ο στάνγκογλου τελείωσε την Κιμούλη.
Ο Ροϊλός τελείωσε στην Θεσσαλονίκη, μην μπερδεύεσαι! Η σχολή θεατρικών στην καλών τεχνών της Θεσσαλονίκης θεωρείται δραματική σχολή! Το ίδιο και του Ναυπλίου! Οι θεατρικών σπουδών Αθήνας και Πάτρας είναι μόνο θεωρητικούρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κίτσου προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που παίζει
Τότε λυπάμαι που σου το λέω, αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα στο χώρο του θεάτρου 🙃
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,323 μηνύματα.
τελείωσε την Κιμούλη.
ANOMALUS ALERT!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ θα έδινα (αν ήμουν εσύ) σε αρκετές δραματικές σχολές και στο εθνικό πάλι και σε κάποια θα πέρναγα(θα τα έδινα όλα για όλα όμως)
Παράλληλα ή θα έβγαζα τη θεατρικών σπουδών ή θα έκανα 10% και θα τελείωνα κάτι άλλο ώστε να έχω ένα πτυχίο στα χέρια μου και αν δεν μ βγει η υποκριτική να μπορέσω να κάνω κάτι με το πτυχίο μου!
Εκτός αυτού,σίγουρα σε όλους μας υπάρχουν πράγματα που μας "ξενερώνουν" με την σχολή που φοιτά ο καθένας...είτε μαθήματα είτε απόσταση είτε καθηγητές είτε συμφοιτητές...πολλά...και διάφορα! Σημασία όμως έχει να αγαπάς γενικά το αντικείμενο που σπουδάζεις και να προσπαθείς να ενημερώνεσαι σχετικά με αυτό όσο πιο πολύ μπορείς για να μένεις μέσα στις τάσεις ειδικά σε εξελιζόμενες επιστήμες και σπουδές! Το θέμα είναι να δει η @Εριφύλη αν ΟΝΤΩΣ αγαπά το θέατρο και την τέχνη της υποκριτικής(και δεν κάνω καμία κριτική) καθώς γενικά οι προπτυχιακές σπουδές είναι "θεωρητικές".Στα οικονομικά(και όχι μόνο) υπάρχουν μαθήματα που δεν μπορούν εύκολα να τα δεις στη πράξη(να τα χρησιμοποιήσεις στη καθημερινότητα σου) παρολαυτά αν θες κάτι πιο εξειδικευμένο μπορείς να το κάνεις είτε με master είτε με certifications από coursera ή άλλες πλατφόρμες!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,529 μηνύματα.
@Εριφύλη ίσως όταν ποστάρεις thread να λαμβάνεις υπόψιν και τις απόψεις ε; Αλλιώς δεν έχει κανένα απολύτως νόημα η ύπαρξή του. Αν θες να ακούσεις συγκεκριμένα πράγματα να μας τα πεις να στα γράψουμε. Έτσι, για να ζούμε σε μια ουτοπία όπου ακούμε πάντα ότι θέλουμε.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
@Εριφύλη ίσως όταν ποστάρεις thread να λαμβάνεις υπόψιν και τις απόψεις ε; Αλλιώς δεν έχει κανένα απολύτως νόημα η ύπαρξή του. Αν θες να ακούσεις συγκεκριμένα πράγματα να μας τα πεις να στα γράψουμε. Έτσι, για να ζούμε σε μια ουτοπία όπου ακούμε πάντα ότι θέλουμε.

Αυτό το κάνουν δυστυχώς που φτιάχνουν λογαριασμό πολλοί ειδικά σε κάτι θέματα σεξο-ερωτικής απογοήτευσης και με δόση πανελληνίων του στυλ ο γκόμενος της πρώτης ξαδέρφης, έγραψε 200.000 μόρια και πέρασε πρώτος (κολλάει η βελόνα εδώ) και εγώ δεν μπήκα πουθενά, η μάνα μου κάνει σκηνές τι να κάνω; Να ξαναδώσω πανελλήνιες; Να ξαναμάθω τον Μπάρλα νεράκι; Να μάθω μέχρι και την ύλη της πέμπτης δημοτικού μήπως και αυτή ζητηθεί στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ..ε σόρρυ, των πανελληνίων;

Όλη η Ελλάδα σε μια ερώτηση να ούμε. Έτσι καταλήγουμε να κάνουμε κύκλους συζητήσεων καθώς ο θεματοθέτης εξαφανίζεται ή δεν ακολουθεί ποτέ κάτι από τις τόσες ενδιαφέρουσες απόψεις. Είναι το γνωστό σύνδρομο του Έλληνα, ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις τι θα κάνω αλλά σε παρακαλώ τι γνώμη έχετε για το τάδε θέμα;
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,323 μηνύματα.
Αυτό το κάνουν δυστυχώς που φτιάχνουν λογαριασμό πολλοί ειδικά σε κάτι θέματα σεξο-ερωτικής απογοήτευσης και με δόση πανελληνίων του στυλ ο γκόμενος της πρώτης ξαδέρφης, έγραψε 200.000 μόρια και πέρασε πρώτος (κολλάει η βελόνα εδώ) και εγώ δεν μπήκα πουθενά, η μάνα μου κάνει σκηνές τι να κάνω;
Να δεις οικογενειακες ιστοριες να παρεις ιδεες απο τις λυσεις που βρισκουν εκει!
Να ξαναμάθω τον Μπάρλα νεράκι;
Ωραιος αλλα καποιες φορές ακραίος ο μπαρλακος!!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,529 μηνύματα.
Αυτό το κάνουν δυστυχώς που φτιάχνουν λογαριασμό πολλοί ειδικά σε κάτι θέματα σεξο-ερωτικής απογοήτευσης και με δόση πανελληνίων του στυλ ο γκόμενος της πρώτης ξαδέρφης, έγραψε 200.000 μόρια και πέρασε πρώτος (κολλάει η βελόνα εδώ) και εγώ δεν μπήκα πουθενά, η μάνα μου κάνει σκηνές τι να κάνω; Να ξαναδώσω πανελλήνιες; Να ξαναμάθω τον Μπάρλα νεράκι; Να μάθω μέχρι και την ύλη της πέμπτης δημοτικού μήπως και αυτή ζητηθεί στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ..ε σόρρυ, των πανελληνίων;

Όλη η Ελλάδα σε μια ερώτηση να ούμε. Έτσι καταλήγουμε να κάνουμε κύκλους συζητήσεων καθώς ο θεματοθέτης εξαφανίζεται ή δεν ακολουθεί ποτέ κάτι από τις τόσες ενδιαφέρουσες απόψεις. Είναι το γνωστό σύνδρομο του Έλληνα, ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις τι θα κάνω αλλά σε παρακαλώ τι γνώμη έχετε για το τάδε θέμα;
Ναι. Καταβάθος ξέρει τι θέλει αλλά θέλει ταυτόχρονα να το ακούσει από άλλους για να νιώσει ότι είναι valid αυτό που σκέφτεται. Είναι σαν να λέμε, gaslight στον ίδιο μας τον εαυτό. Και εγώ το έχω κάνει, δεν κρύβομαι, αλλά αφού ξέρεις ρε παιδί μου, άστο να πάει στα κομμάτια. Φύγε από την σχολή σου, σκέψου εναλλακτικές. Δεν θες να κάνεις ούτε αυτό; Ωραία, τότε κάτσε εκεί μέχρι να βγάλεις άσπρες τρίχες. Να το πω όμορφα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Ξέρεις ποιο είναι το θέμα; Σε σύγκριση με λαούς άλλων πιο οργανωμένων κρατικών συστημάτων (δεν πιστεύω στην ανωτερότητα χώρας σαν έννοια αλλά σαν θεσμός κράτους μόνο) αυτοί οι λαοί έχουν μάθει να δοκιμάζουν τη ζωή τους, με τα σωστά τους και τα λάθη τους. Βέβαια το κράτος είναι δίπλα τους με διάφορες υπηρεσίες και φυσικά πιο ελαστικά συστήματα εκπαίδευσης και επαγγελματικών λύσεων γιατί η μέριμνα είναι ο νέος να έχει δουλειά. Αν ο νέος είναι με κομματική σκοπιμότητα άνεργος ή υποαπασχολούμενος, πότε θα δουλέψει; Στα γεράματα; Η ερώτηση είναι λίγο ρητορική για να σκεφτούμε ότι η εργασία όπως κάποια άλλα πράγματα πρέπει να γίνονται σε ηλικία κοντά με τις σπουδές, τότε που η προσωπικότητα βελτιώνεται, είσαι νέος, υγιής και με θέληση για νέα πράγματα.

Στην Ελλάδα μας, δυστυχώς οι επιλογές έχουν κόστος και πάντα ένα κράτος απέναντι, σαν τιμωρός. Η λογική είναι ότι επειδή πολλοί θέλουν το δημόσιο, έχει δομηθεί μια φιλοσοφία ζωής ότι η ευελιξία σημαίνει:
- ατελείωτα φροντιστήρια (μέχρι και για διορισμό στο δημόσιο)
- άστοχες σπουδές μόνο για το χαρτί
- οι αλλαγές συνοδεύονται μόνο με εξετάσεις και ψυχικό, υλικό και πάσης φύσεως κόστος για τον ενδιαφερόμενο και την οικογένειά του

Έτσι ο νέος ξέρει ότι η δεύτερη επιλογή έχει και αυτή κόπο αλλά και αβεβαιότητα. Άρα γι' αυτό η κάθε Εριφύλη δοκιμάζει απόψεις γιατί απλά ξέρει ότι οι επιλογές και οι ευελιξίες πάνε από την ίδια διαδικασία. Το κράτος είναι πάντα ως η κολλημένη αρχή με τη γραφειοκρατία: προετοιμασία, εξετάσεις, επικύρωση.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,323 μηνύματα.
άστοχες σπουδές μόνο για το χαρτί
και τη φοιτητική ζωή...
Είπα σε συμφοιτητές μου για το coursera και μου έλεγαν...σίγα μην σκάσω 50 ευρώ πιστοποίηση...
Το ίδιο άτομο το καλοκαίρι έσκασε πολλαπλάσια για τη Μύκονο...
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.
Ο Ροϊλός τελείωσε στην Θεσσαλονίκη, μην μπερδεύεσαι! Η σχολή θεατρικών στην καλών τεχνών της Θεσσαλονίκης θεωρείται δραματική σχολή! Το ίδιο και του Ναυπλίου! Οι θεατρικών σπουδών Αθήνας και Πάτρας είναι μόνο θεωρητικούρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τότε λυπάμαι που σου το λέω, αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα στο χώρο του θεάτρου 🙃
Το ενδεχόμενο να βγάλεις την σχολή και να γραφτείς σε μια θεατρική ομάδα για πιο "πρακτικά" παίζει καθόλου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το κάνουν δυστυχώς που φτιάχνουν λογαριασμό πολλοί ειδικά σε κάτι θέματα σεξο-ερωτικής απογοήτευσης και με δόση πανελληνίων του στυλ ο γκόμενος της πρώτης ξαδέρφης, έγραψε 200.000 μόρια και πέρασε πρώτος (κολλάει η βελόνα εδώ) και εγώ δεν μπήκα πουθενά, η μάνα μου κάνει σκηνές τι να κάνω; Να ξαναδώσω πανελλήνιες; Να ξαναμάθω τον Μπάρλα νεράκι; Να μάθω μέχρι και την ύλη της πέμπτης δημοτικού μήπως και αυτή ζητηθεί στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ..ε σόρρυ, των πανελληνίων;

Όλη η Ελλάδα σε μια ερώτηση να ούμε. Έτσι καταλήγουμε να κάνουμε κύκλους συζητήσεων καθώς ο θεματοθέτης εξαφανίζεται ή δεν ακολουθεί ποτέ κάτι από τις τόσες ενδιαφέρουσες απόψεις. Είναι το γνωστό σύνδρομο του Έλληνα, ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις τι θα κάνω αλλά σε παρακαλώ τι γνώμη έχετε για το τάδε θέμα;
Έτσι είναι ακριβώς.

Δυστυχώς όλοι θέλουν να μιλάνε λίγοι θέλουν να δρουν και ακόμη λιγότεροι θέλουν να δοκιμάζουν πολλές φορές τι θέλουν/τους αρέσει να κάνουν.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,023 μηνύματα.
Το ενδεχόμενο να βγάλεις την σχολή και να γραφτείς σε μια θεατρική ομάδα για πιο "πρακτικά" παίζει καθόλου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έτσι είναι ακριβώς.

Δυστυχώς όλοι θέλουν να μιλάνε λίγοι θέλουν να δρουν και ακόμη λιγότεροι θέλουν να δοκιμάζουν πολλές φορές τι θέλουν/τους αρέσει να κάνουν.
Για εκατοστή φορά σας λέω ότι είμαι ΗΔΗ σε δραματική σχολή. Αφήστε το αυτό. Εγώ για το ΕΚΠΑ μιλάω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top