Έχετε κάνει μάθημα με διαδραστικούς πίνακες;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν λέω ότι διαφωνώ πως τα χρήματα αυτά πήγαν στον αέρα, αλλά θα ήθελα ένα-δυο επιχειρήματα σ' αυτά που λες.
Άμα ήξεραν οι καθηγητές να τους χρησιμοποιούνε και να κάνουν και τους μαθητές να ενδιαφέρονται μια χαρά καλύτεροι θα ήταν.
ναι ναι καλα λες! εμας μερικοι δεν ξερουν καν να κανουν ενα απλο κλικ για να μπουν στο smart notebook και να γραψουν!... αλλοι το πατατε 1000 φορες και το ανοιγουν πολλες φορες! αλλοι δεν ξερουν να διαλεγουν χρωμα ή να αλλαζουν σελιδα ασχετοι τελειως ασε που κανουν ΤΟΣΟ χαλια γραμματα σε αυτο τον ρημαδοπινακα και δεν καταλαβαινουμε τι θελουν να γραψουν και τι γραφουν ενω στα τετραδια ή στον κανονικο πινακα κανουν τελεια γραμματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

inna99

Νεοφερμένος

Η Ίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμείς βασικά δεν έχουμε διαδραστικό στο δικό μου τμήμα,έχουμε όμως έναν μεγάλο κοινόχρηστο υπολογιστή (Οθόνη 42'').Βοηθάει αρκετά,δεν μπορώ να πω. Διαδραστικό έχει μόνο η Γ' Γυμνασίου.
Αλλά και με τον υπολογιστή,έχουμε ορίσει 2 υπεύθυνους να μπαίνουν στα sites γιατί οι περισσότεροι καθηγητές...Δεν το'χουν...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis36

Νεοφερμένος

Ο giannis36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εμας εχει ενας οροφος του σχολειου...και οποια ταξη τον χρειαζεται..φευγει αυτη που κανει μαθημα εκεινη την ωρα..αυτην την χρονια (β'γυμνασιου) εκανα σε πολλα μαθηματα.. ιστορια φυσικη μαθηματικα γεωγραφια οικιακη οικονομια τεχνολογια....κυριως για να βλεπουμε τις εργασιες μας αλλα και για κατι εκπαιδευτικα dvd :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχουμε διαδραστικό στην φετινή μου τάξη,αλλά δεν έχουμε κάνει ποτέ (έχουμε κ μαυροπίνακα ofc)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εμείς το χρησιμοποιούμε στην οικιακή οικονομία την γλώσσα και την πληροφορική είναι φαντιστικοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχουμε διαδραστικο στην ταξη μου! (δεν ειναι κατι καινουριο για εμενα γιατι ειχα και στην περσυνη!) Ωραιοι ειναι! Με πολλα κολπα! Λατρευω να γραφω με την πενα στην γλωσσα και στην λογοτεχνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.xd

Νεοφερμένος

Ο giannis.xd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και εγω εχω κανει...οχι κατι το εξαιρετικο για μενα.......σε εμας το χρησιμοποιουν πιο πολυ για προβολες...οχι για διαδραστικη χρηση..σαν τηλεορασεις ας πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ έκανα με διαδραστικό πίνακα στο σχολείο,όταν ήμουν τετάρτη δημοτικού.Έκανα ταυτόχρονα και στο φροντιστήριο και μπορούσα να το ευχαριστηθώ περισσότερο,γιατί ήμασταν λιγότερα άτομα σε σχέση με το σχολείο και δεν κάναμε φασαρία.Ήταν τόσοο ωραίοοο!Μακάρι να κάναμε και τώρα στο γυμνάσιο:clapup::clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι κάνω με διαδραστικό. Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να βλέπεις πως ανοιγοκλείνει η γραφική παράστασης της αχ^2 αυξάνοντας ή μειώνοντας το α. Επίσης μας δείχνουν πειράματα φυσικής και βλέπεις πως οι παράμετροι μιας ταλάντωσης επηρεάζουν τη συχνότητα και το πλάτος. Πέρυσι στη γεωγραφία βλέπαμε τα ποτάμια της Ευρώπης και ξέραμε από που περνάνε. Από το goggle earth βλέπαμε και φωτογραφίες από τις πόλεις. Δεν θα ξεχάσω ποτέ το βιντεάκι από το youtube που δείχνει το πως δουλεύει το RNA, πως κλέβει πληροφορία από το DNA και παράγει πρωτεΐνες στα ριβοσώματα. Μάθαμε το μάθημα χωρίς διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ναι και είναι μοναδική εμπειρία! Ειδικά όσον αφορά μαθήματα όπως γεωμετρία και φυσική με τους διαδραστικού πίνακες καταλαβαίνεις πολλά παραπάνω πράγματα σε σχέση με τους απλούς πίνακες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα δεν ξέρω αν το βάζω στο σωστό θέμα αλλά δεν πειράζει :confused:

Θα ήθελα να μάθω πόσο κοστίζουν και κυρίως αν τα καλύψατε με έσοδα του σχολείου ή πήρατε επιδοτήσεις κλπ (αν ξέρετε :) ) διότι θέλουμε να τα συμπεριλάβουμε στις μαθητικές προτάσεις για το σχολείο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ευτυχούλα

Νεοφερμένος

Η ευτυχούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το σχολείο μου εχει διαδραστικουσ πινακεσ . Ειναι αρκετα καλοι μπορώ να πω . Είναι μια τεραστια οθονη που ελενχεται και με το χερι και με πληκτρολόγιο:)

αστα αστα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τώρα δεν ξέρω αν το βάζω στο σωστό θέμα αλλά δεν πειράζει :confused:

Θα ήθελα να μάθω πόσο κοστίζουν και κυρίως αν τα καλύψατε με έσοδα του σχολείου ή πήρατε επιδοτήσεις κλπ (αν ξέρετε :) ) διότι θέλουμε να τα συμπεριλάβουμε στις μαθητικές προτάσεις για το σχολείο μας!

Δεν ξερω ποσο κοστισε γιατι δεν το πηραμε απο την Ελλαδα:P. Εμεις τον πηραμε με χρηματα που μας εστειλε η γερμανικη πρεσβεια. Για κατι προγραμματα κλπ που καναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top