Έφυγε ο Δημήτρης Μητροπάνος - Φτωχότερη η Ελληνική μουσική σκηνή

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Μόλις τώρα το διάβασα και έπαθα σοκ. Ήταν τόσο ξαφνικό.
Έχοντας γεννηθει και μεγαλώσει στη θεσσαλονίκη εχω μεγαλώσει με τα τραγούδια του.
Τι να πω... Κρίμα. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ναι, σιγά. Είδα και για τη Winehouse που είναι στην ίδια κατηγορία με τη Gaga τι κλάμα έπαιξε.

Τι συγκρίνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Λογικό δεν ήταν; Που να δεις πόσο θα έκλαιγαν για την Gaga τα αποβλακωμένα-ζώα-μαστουρωμένα!
Εδώ όμως δε μιλάμε για τέτοια υποκουλτούρα.
Get a life.
+ λάβε υπόψιν το ήθος του καλλιτέχνη. Πρόσεχε τι γράφεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
η οποία είναι?

αυτή που εξέφρασα
Για κάποιους ίσως ήταν σημαντική κι αυτή καλό μου. Εσύ τι πρόβλημα έχεις; Εκτιμάς κάποιον καλλιτέχνη και ξαφνικά αυτός φευγει ένα "πω σκατά" θα το πεις, αν σου βγει.
Ο καθένας κάνει ό,τι του γουστάρει για σένα μπορεί να είναι μαλακία για τον άλλο σωστό. Ε και; Τι έγινε;
Την είπες τώρα σε κάποιους και κάτι έκανες.

εγώ; τι πρόβλημα να χω;:worry:

Τι συγκρίνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Λογικό δεν ήταν; Που να δεις πόσο θα έκλαιγαν για την Gaga τα αποβλακωμένα-ζώα-μαστουρωμένα!
Εδώ όμως δε μιλάμε για τέτοια υποκουλτούρα.
Get a life.
+ λάβε υπόψιν το ήθος του καλλιτέχνη. Πρόσεχε τι γράφεις!

χαίρομαι που εμείς εδώ προτιμάμε τη γνήσια ελληνική κουλτούρα από το σκουπιδαριό.

καλά λες δε συνεχίζω, όχι τίποτα άλλο θα ξυπνήσει κι από τον τάφο του να με κυνηγάει :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αφου πεθανε,ας αναπαυθει εν ειρηνει,αφηνωντας στην ελληνικη μουσικη ενα τεραστιο κενο,που ποτε δεν θα καλυφθει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
χαίρομαι που εμείς εδώ προτιμάμε τη γνήσια ελληνική κουλτούρα από το σκουπιδαριό.
Σαφώς!! Και φυσικά όλοι εδώ μέσα είμαστε ανώτερα πεπαιδευμένα όντα που ακούμε μοναχά ποιότητα. Οκ!
Και πρώτος και καλύτερος, ΕΣΥ
Κι εγώ χάρηκα!! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το' χετε γαμήσει το θέμα ε.
Δεν είμαι από τα άτομα που ακούνε ελληνική μουσική, αλλά τον Μητροπάνο, πάντα τον θεωρούσα έναν από τους καλύτερους του είδους του και πραγματικά όταν το έμαθα, δε το πίστευα, νόμιζα ότι ήταν πλάκα.:|

ΝΑΙ, ήταν σοκ και ναι, στεναχωρήθηκα, ένα κρίμα το είπα.
Όχι τόσο για το τι άνθρωπος ήταν - στη τελική δε τον γνώριζα - αλλά ως καλλιτέχνης ήταν τοπ και πραγματικά, βλακεία που σιγά σιγά όλοι οι καλοί φεύγουν.

RIP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δυστυχώς ήταν αναμενόμενο.Τον ταλαιπώρησαν πολλές ασθένειες τελευταία και τελικά η καρδιά του τον πρόδωσε:(

Καλό ταξίδι και καλή ανάπαυση. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Σα σήμερα "έφυγε" πριν από ένα χρόνο ο Ν. Παπάζογλου. Σήμερα έφυγε απ' τη ζωή άλλος ένας μεγάλος καλλιτέχνης...

Πριν από δύο χρόνια είχα ακούσει και δει από κοντά τον Δ. Μητροπάνο στο κέντρο όπου τραγουδούσε. Θυμάμαι το λεβέντικο εκείνο ζεϊμπέκικο που χόρευε πάνω στην πίστα που ξεσήκωνε ολόκληρο το μαγαζί κι έκανε τους θαμώνες να χειροκροτούν και να ζητωκραυγάζουν. Μου είναι τόσο παράταιρη η εικόνα αυτή με το αποψινό συμβάν...

Καλό ταξίδι!
Θα σε θυμόμαστε πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tραγική σύμπτωση ότι χθες πριν κοιμηθώ έβαλα το "όταν έχω εσένα" που τραγουδάει με τον κραουνάκη.Πρώτη φορά νιώθω κάπως που πεθαίνει ένας τραγουδιστής.Ίσως ήταν πιο κοντά ηλικιακά με μας σε σχέση με άλλους πχ ρασούλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω νιωθω μια ντροπη λες και τον προδωσα.Ειχα περασει στον δρομο του Ροκ τραγουδιου και τον ξεχασα τον Δημητρη..τωρα υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ακουω ΜΟΝΟ Μητροπανο και ας ακουω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια δεν με ενδιαφερει σημερα καταλαβα οτι η μουσικη ξεκινησε απο κατι τετοιους ανθρωπους οπως ο Τερζης και αλλοι που ζουν ακομα και ειναι αναμεσα μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
17/4/2011 έφυγε ο Νίκος Παπάζογλου
17/4/2012 έφυγε ο Δημήτρης Μητροπάνος
R.I.P. για έναν μεγάλο καλλιτέχνη και άνθρωπο :(
Και ας μην άκουγα φανατικά, ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ για μια μεγάλη φωνή δε βλάπτει.


Σβήσε το φεγγάρι,
σβήσε μου τα μάτια,
σβήσε μου τις λέξεις
να μη σε φωνάξω πίσω.
Σβήσε το φεγγάρι,
σπάσ' το σε κομμάτια
να μη δω που φεύγεις,
να μη σε ξαναγαπήσω.
Σβήσε το φεγγάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Άλλος ένας σπουδαίος ερμηνευτής έφυγε...ένας από τους καλύτερος λαικούς τραγουδιστές όλων των εποχών μας άφησε για τη γειτονιά των αγγέλων...δεν έχουμε παρά να τον ευχαριστήσουμε για τη προσφορά του στο ελληνικό τραγούδι τα τελευταία χρόνια,για ένα θησαυρό που άφησε πίσω του και να πούμε υπομονή-δύναμη στην οικογένεια του...τα τραγούδια του πάντα θα μας συντροφεύουν ...




Καλό ταξίδι Δημήτρη Μητροπάνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Κάποιοι φίλοι μας τις νύχτες που τους λεν αλήτες
και μας βλέπουν και μας γνέφουν απ' τους ουρανούς...
:cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Να τον έχει ο Θεός καλά εκεί που είναι..
Κρίμα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Όταν μου το είπε ο πατέρας μου το πρωί έννοιωσα πολύ περίεργα γιατί την Κυριακή στο σπίτι μου είχαμε τραπέζι κ κάποιος τον ανέφερε κ τότε άρχισε να μιλάει ο θείος μου για εκείνον για πολύ ώρα γιατί τον ήξερε προσωπικά.....:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Κατ' αρχάς είναι Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο που δημοσιεύουν τους λόγους θανάτου κάθε διάσημου ατόμου. Είναι προσωπικά δεδομένα, δεν πρέπει να δημοσιεύονται και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να τα αναπαράγουμε και εμείς. Πέρα απ' αυτό..

Ήταν ένας μεγάλος καλλιτέχνης, με απίστευτη φωνή, με υπέροχα τραγούδια και με ελληνική ψυχή.
Έφυγε ξαφνικά, όχι και με τελειώς ανώδυνο τρόπο απ' ό,τι διάβασα, κρίμα πραγματικά.

Μακάρι να μην ξεχαστεί ποτέ η ιστορία που έγραψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannab

Νεοφερμένος

Η Ioannab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλο ταξιδι μεγαλε Μητροπανο μας και καλο παραδεισο , ησουν και θα εισαι τοσο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Όλη η ελληνική μουσική σκηνή αποτελεί πλέον μια μεγάλη φτωχογειτωνιά έπειτα απ αυτη την απώλεια.


Σήμερα όλη η Ελλάδα πονα...
Ο άνθρωπος αυτος τραγούδησε την πίκρα,τον πόνο ,τον έρωτα και την ανάγκη για ζωη ...
Εκφραζει καθε ανθρωπο απ τους στιχους του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μετανιωνω που δεν πηγα να τον ακουσω "ζωντανα". Καλο του ταξιδι!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το άκουσα πριν από καμιά ώρα στη Στεφανίδου και στεναχωρήθηκα πολύ... :( Ήταν από τους λίγους λαϊκούς τραγουδιστές που μου άρεσαν πραγματικά και χαιρόμουν να ακούω. Τραγική ειρωνεία: είχε έρθει πέρισυ το καλοκαίρι εδώ για συναυλία με τον Κότσιρα και τον Μπάση και δεν πήγα για να πάω θάλασσα... Λέω αφού έχει καλό καιρό να μην χάσω το μπάνιο, θα πάω του χρόνου που θα ξανάρθουν... :/:
RIP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top