Έρωτας και διάβασμα

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Βασικά πρέπει να έχεις αυτοέλεγχο, ωστε ακόμα και μια δύσκολη φάση να περάσεις, να σ επηρεάσει όσο το δυνατόν λιγότερο.

Προσωπικά, στη γ λυκ αν δεν ειχα σχεση θα μουν πολύ χειρότερα σε όλους τους τομείς (ακόμα και στην απόδοση)...:) Εξαρτάται πάντα και από τους 2 που εμπλέκονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Βασικά πρέπει να έχεις αυτοέλεγχο, ωστε ακόμα και μια δύσκολη φάση να περάσεις, να σ επηρεάσει όσο το δυνατόν λιγότερο.

Προσωπικά, στη γ λυκ αν δεν ειχα σχεση θα μουν πολύ χειρότερα σε όλους τους τομείς (ακόμα και στην απόδοση)...:) Εξαρτάται πάντα και από τους 2 που εμπλέκονται...


ετσι μπραβο. ουτε μπορουμε να πουμε οτι οταν εισαι ερωτευμενος δε θα διαβασεις αλλα ουτε και οτι αν σταματησεις την σχεση θα αφοσιωθεις στο διαβασμα.. το θεμα ειναι να βρεις την λυση να τα συνδυασεις ολα.. και ρε παιδια στην τελικη τα βγαζεται περα με ολο τον ογκο των μαθηματων, με φροντιστηρια, ξενες γλωσσες, αθληματα, και αφιερωνεται ολη την ημερα σας ολη την σχολικη ζωη σας (εξι απο τα καλυτερα χρονια σας) στο διαβασμα. αυτες οι μια βαρια δυο ωρες που βλεπεται το ετερον ημιση αν ειναι και τοσες την μερα που σιγουρα δεν ειναι θα σας σωσουν; γιατι αν χωρισεται για δυο επιπλεον ωρες θα μιλαμε... αξιζει;:bye::bye::bye:
και συγνωμη για το ρε:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyris_e

Νεοφερμένος

Ο argyris_e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
άλλοι λένε ότι δεν είναι καλό να είσαι ερωτευμένος στην Γ'λυκείου...είτε έχεις ανταπόκριση...γιατί πετάς στα σύννεφα και δεν συγκεντρώνεσαι...είτε δεν έχεις...γιατί σέρνεσαι στα πατώματα...και δεν συγκεντρώνεσαι!!!εγώ πιστεύω πως αν θες...μπορείς να τα συνδιάσεις...με την προϋπόθεση ότι σου συμπαραστέκεται και σε καταλαβαίνει και το άτομο που είναι μαζί σου!:)


Αν όντως δεν είναι καλό να έχουμε σχέση στη Γ λυκείου..Τότε Ναι στο ελεύθερο σέξ!!!:jumpy::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
elena δηλαδη εσυ αν εχεις μια σχεση σοβαρη θα πεις στο αγορι σου ξερεις τωρα σταματαμε γιατι παω τριτη λυκειου και θα με αποπροσανατολιζεις;:nono:
και αν νομιζεται οτι τοσο ευκολα θα βγαλεται απο τα μυαλουδακια σας την σχεση αυτη.. χειροτερα θα το κανετε ξεχαστε το το υπογραφω οπου θελετε.. δεν παλευεται με τιποτα:thanks::thanks::thanks:
Πρωτα απο ολα μιας και αναφερεσαι σε μενα προσωπικα,θα σου πω πως δεν θα εκανα μια σοβαρη σχεση στη Γ' Λυκειου..
Αυτο το λεω,γιατι δεν θα ηθελα να πληγωσω καποιον με τους οποιους περιορισμους που θα υπαρχουν λογω του διαβασματος αλλα δεν θα ηθελα και να παραμελησω τη σχεση μου,γι αυτο διαλεγω να μην εχω καν..

Θεωρω παντως,πως υπαρχει χρονος και για σχεσεις και για ερωτες..
Δεν ειναι αναγκη να γινουν ολα σε μια τοσο δυσκολη και καθοριστικη χρονια για τη ζωη του καθενα μας..
Δηλαδη αν γινει ενα χρονο μετα,θα παθουμε κατι?:P
Η μηπως θα μας φυγει "ο ερωτας της ζωης μας"?:P
και ρε παιδια στην τελικη τα βγαζεται περα με ολο τον ογκο των μαθηματων, με φροντιστηρια, ξενες γλωσσες, αθληματα, και αφιερωνεται ολη την ημερα σας ολη την σχολικη ζωη σας (εξι απο τα καλυτερα χρονια σας) στο διαβασμα. αυτες οι μια βαρια δυο ωρες που βλεπεται το ετερον ημιση αν ειναι και τοσες την μερα που σιγουρα δεν ειναι θα σας σωσουν; γιατι αν χωρισεται για δυο επιπλεον ωρες θα μιλαμε... αξιζει;:bye::bye::bye:
να αυτα δεν θελω:P
δηλαδη εσυ πιστευεις πως μια σοβαρη σχεση μπορει να στηριχτει σε 1-2 ωρες που θα εισαι με τον συντροφο σου?
μου φαινεται αδιανοητο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa2912

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τι γίνεται όμως αν χωρίσεις κατα τη διάρκεια του έτουσ και ιδίως στο τέλος???όλα θα πάνε στραφι πιστεύω!καλύτερα μετά απο το σχολείο.ξέρω δυστυχως περιστατικό,που χωρίσε ένασ την κοπέλα του σε περίοδο τέτοια,και δν έγραψε καλά λόγω της χάλιας ψυχολογίας!και δν είναι τυχαίο,τη δεύτερη χρονιά τα κατάφερε μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Mάλλον θα πρέπει να σκεφτείς πολύ, να βάλεις στόχους, να πάρεις αποφάσεις. Όλα απο 'σένα εξαρτώνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα μιας και αναφερεσαι σε μενα προσωπικα,θα σου πω πως δεν θα εκανα μια σοβαρη σχεση στη Γ' Λυκειου..
Αυτο το λεω,γιατι δεν θα ηθελα να πληγωσω καποιον με τους οποιους περιορισμους που θα υπαρχουν λογω του διαβασματος αλλα δεν θα ηθελα και να παραμελησω τη σχεση μου,γι αυτο διαλεγω να μην εχω καν..

Θεωρω παντως,πως υπαρχει χρονος και για σχεσεις και για ερωτες..
Δεν ειναι αναγκη να γινουν ολα σε μια τοσο δυσκολη και καθοριστικη χρονια για τη ζωη του καθενα μας..
Δηλαδη αν γινει ενα χρονο μετα,θα παθουμε κατι?:P
Η μηπως θα μας φυγει "ο ερωτας της ζωης μας"?:P

να αυτα δεν θελω:P
δηλαδη εσυ πιστευεις πως μια σοβαρη σχεση μπορει να στηριχτει σε 1-2 ωρες που θα εισαι με τον συντροφο σου?
μου φαινεται αδιανοητο..


κοιταξε να δεις πως ολοι οι νεοι πεφτετε σ αυτην την παγιδα. ανοιγεις μεγαλο θεμα τωρα. ενταξει δυσκολη.. οχι και καθοριστικη ρε ελενα.. καθοριστικο ειναι να χανεις καποιον δικο σου, καθοριστικο να κανεις το μεγαλο βημα για καπου αλλου,, οχι και οι πανελληνιες καθοριστικες για τι ζωη. δηλαδη αυτοι που δεν περασαν με την πρωτη χαθηκαν;.. ξεχνας οτι σημερα αυτοι που εχουν μονιμη δουλεια κατα 90% ειναι μονο οσοι εχουν χαρτι λυκειου!. τους αλλους τους τρωει η μαρμαγκα δυστηχως.. αφου ομως το εχεις παρει τοσο σοβαρα συνεχεισε και μην παρατας τους στοχους σου. αν μη τι αλλο φαινεσαι ατομο με συγκροτιμενη σκεψη που ξερει τι θελει.

Για τη σχεση εννοειτε οχι. αλλα στην ηλικια σας δεν ειναι και λιγο δυσκολο να ειστε συνεχεια μαζι; και υπαρχουν σχεσεις που ο αλλος ειναι χρονια μακρια (π.χ. εξωτερικο) και ομως λιγες μερες το πασχα και οι γιορτες γενικα ειναι αρκετες.. το θεμα ειναι η ποιοτητα και οχι η ποσοτητα. η ποσοτητα τον διαλυει τον ερωτα. η ποιοτητα ειναι αυτη που φερνει την διαρκεια.
Συγνωμη που σε ζαλισα..:bye::bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ελενα, οταν και αν ερωτευτεις στη Γ', δεν θα μπορεις να πεις ''ασ'τα αυτα για μετα τις πανελληνιες''. Καλως ή κακως δεν επιλεγουμε εμεις τα ατομα τα οποια ερωτευομαστε, και αυτα τα πραγματα προς θεου δεν μπορεις να τα προγραμματισεις..

Τωρα ο ερωτας και το διαβασμα συγκρουονται αρκετες φορες.
Οταν διαβαζω κατι μικρης βαρυτητας για μενα, κειμενα πχ, πολλες φορες χανω τη συγκεντρωση μου γιατι δεν μπορω να σταματησω να σκεφτομαι το χαμογελο του.
Οταν ομως λυνω ασκησεις μαθηματικων που απαιτουν αυστηρη συνεργασια του μυαλου, ξεφευγω σε σημειο τετοιο ωστε να μην μπορει να με αποσπασει κατι πλεον.

Ειμαι που ειμαι αφηρημενη συνεχεια, ειδικα στα θεωρητικα μαθηματα στο σχολειο μπορω για 3 τεταρτα να κοιταω τον καθηγητη να μιλαει και να μην εχω κρατησει ουτε μια λεξη. Ουτε μια.:P Επειδη παλι αυτο το ρημαδι το χαμογελο μπλα μπλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
για να πω και το τελευταιο τελικα το διαβασμα και ο ερωτας ειναι κατι που δυσκολα συνδυαζεται σε ολες τις ταξεις ετσι; δηλαδη αν εισαι ερωτευμενος στην 1 και 2 λυκειου και χωρισεις στην 3 λυκειου θα πας να δωσεις πανελληνιες και με τι γνωσεις αφου τις δυο προηγουμενες χρονιες εβοσκες στα λειβαδια του ερωτα και το μυαλο το ειχες σε αγραναπαυση.
επομενος ολα χρειαζονται να προσπαθουμε να τα συνδυαζουμε. να βρουμε την φορμουλα οπως η φιλη ρανια απο πανω. εξαλλου ο ερωτας δινει φτερα. Ειναι φυσικο αγνο ρετμπουλ που θα σας χρειαστει για να ανταπεξελθεται στο φορτο και την πιεση των μαθηματων.:bye::bye::bye:

φιλη ρανια σκεφτηκες την ωρα των θεωρητικων να βαλεις τον καθηγητη να φοραει την μασκα με το χαμογελο που λες. τοτε θα τον προσεξεις σιγουρα.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μα αυτο κανω και σου λεω οτι τον κοιταω συνεχεια χωρις να συγκρατω ομως. :p


επομενος ολα χρειαζονται να προσπαθουμε να τα συνδυαζουμε. να βρουμε την φορμουλα οπως η φιλη ρανια απο πανω. εξαλλου ο ερωτας δινει φτερα. Ειναι φυσικο αγνο ρετμπουλ που θα σας χρειαστει για να ανταπεξελθεται στο φορτο και την πιεση των μαθηματων.:bye::bye::bye:

Χαχ, ωραιο αυτο.
δινει φτερα ο ατιμος, ειναι ενας τροπος να ξεφευγεις απο τη στιβα αλυτων ασκησεων που σε περιμενουν..
Επισης ειναι ενας τροπος να ξυπνας και να κοιμασαι συνεχεια με ενα χαμογελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η πρόσφατη εμπειρία που είχα εγώ μόνο ευεργετική ήταν για το διάβασμα. Είχα χάσει τελειώς την όρεξη να ασχοληθώ με το διάβασμα της σχολής αλλά μέσα στη γενικότερη χαρά ήρθε κι αυτό πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
κοιταξε να δεις πως ολοι οι νεοι πεφτετε σ αυτην την παγιδα. ανοιγεις μεγαλο θεμα τωρα. ενταξει δυσκολη.. οχι και καθοριστικη ρε ελενα.. καθοριστικο ειναι να χανεις καποιον δικο σου, καθοριστικο να κανεις το μεγαλο βημα για καπου αλλου,, οχι και οι πανελληνιες καθοριστικες για τι ζωη. δηλαδη αυτοι που δεν περασαν με την πρωτη χαθηκαν;.. ξεχνας οτι σημερα αυτοι που εχουν μονιμη δουλεια κατα 90% ειναι μονο οσοι εχουν χαρτι λυκειου!. τους αλλους τους τρωει η μαρμαγκα δυστηχως..
Τι λες ρε Αγγελε?:P
Θα με τρελανεις τελειως ετσι?
Αν δεν ειναι η Γ λυκειου μια καθοριστικη χρονια τοτε τι ειναι?
Τοσα παιδια που διαβαζουν τοσες ωρες στην Γ' Λυκειου,πανε φροντιστηρια,πιεζονται,αγωνιουν τι ειναι?
Τα ακυρωνουμε ολα δηλαδη?
Φυσικα και αν δεν περασει καποιος με την πρωτη δεν εχουν χαθει ολα,αλλα γιατι να εχουμε το μυαλο μας στην αποτυχια και να ειμαστε του στυλ "ε οκ υπαρχει κι ο αλλος χρονος,εχει ο Θεος για μας.."και να καθονται οι γονεις να πληρωνουν τα φροντιστηρια επειδη εσυ δεν διαβασες?

αφου ομως το εχεις παρει τοσο σοβαρα συνεχεισε και μην παρατας τους στοχους σου. αν μη τι αλλο φαινεσαι ατομο με συγκροτιμενη σκεψη που ξερει τι θελει..
αυτο σκοπευω να κανω:)


Ελενα, οταν και αν ερωτευτεις στη Γ', δεν θα μπορεις να πεις ''ασ'τα αυτα για μετα τις πανελληνιες''. Καλως ή κακως δεν επιλεγουμε εμεις τα ατομα τα οποια ερωτευομαστε, και αυτα τα πραγματα προς θεου δεν μπορεις να τα προγραμματισεις..

Τωρα ο ερωτας και το διαβασμα συγκρουονται αρκετες φορες.
Οταν διαβαζω κατι μικρης βαρυτητας για μενα, κειμενα πχ, πολλες φορες χανω τη συγκεντρωση μου γιατι δεν μπορω να σταματησω να σκεφτομαι το χαμογελο του.
Οταν ομως λυνω ασκησεις μαθηματικων που απαιτουν αυστηρη συνεργασια του μυαλου, ξεφευγω σε σημειο τετοιο ωστε να μην μπορει να με αποσπασει κατι πλεον.

Ειμαι που ειμαι αφηρημενη συνεχεια, ειδικα στα θεωρητικα μαθηματα στο σχολειο μπορω για 3 τεταρτα να κοιταω τον καθηγητη να μιλαει και να μην εχω κρατησει ουτε μια λεξη. Ουτε μια.:P Επειδη παλι αυτο το ρημαδι το χαμογελο μπλα μπλα..
Ρανια κοιταξε να δεις..εσυ απο αυτα που λες μου φαινεται πως μπορεις και το "ελεγχεις" σε καποιες στιγμες,τουλαχιστον στα μαθηματα που σε ενδιαφερουν..
Οκ και πολυ καλα κανεις..αλλα μηπως αυτη η ισορροπια που μπορεις και διατηρεις,ειναι πολυ ευκολο να παψει να υπαρχει σε καποιες στιγμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Χαχ, ωραιο αυτο.
δινει φτερα ο ατιμος, ειναι ενας τροπος να ξεφευγεις απο τη στιβα αλυτων ασκησεων που σε περιμενουν..
Επισης ειναι ενας τροπος να ξυπνας και να κοιμασαι συνεχεια με ενα χαμογελο.

+1:D.
Συμφωνώ με Ράνια και angekon.. Ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει πως είναι καλύτερο για τον εαυτό του. Θέλει να έχει σχέση ας έχει, δεν θέλει ας μην έχει. Και τα δύο συνδυάζονται ανάλογα και με τον σωστό σύντροφο πάντα. Δηλαδή αν δεν δίνει σημασία στην προσπάθεια που θες να κάνεις για να περάσεις κάπου τότε ναι, το θέμα είναι πολύπλοκο.Αλλά όταν μιλάμε για έρωτα εγώ το συνδυάζω πως είναι αμέσως επόμενο να μην σου ζητάει εκείνος-η κάτι παραπάνω από αυτό που μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
εγω παντος ΕΛΕΝΑ στην γ λυκειου πηγα φροντιστηριο για πρωτη φορα στην ζωη μου και μονο στα μαθηματα της Δ Δεσμης και μονο στα τρια απ τα τεσσερα. μαθηματικα πολ οικονομια και εκθεση.. ιστορια δε χρειαστηκα ημουν αριστος. Αριστος ομως ολες τις χρονιες σε δεσμη και μη και εγραψα αριστα.. ημουν απο πρωτη γυμνασιου μεχρι και β λυκειου μαθητης του 16-17. εξαιτιας φυσικης χημειας μαθηματικων που παντα εφτανα με τα βιας το δεκα. πως στην γ λυκειου εγραφα 15 ακομα δε ξερω;.. πανελληνιες περασα με την πρωτη.. α μαθηματικα εγραψα 005:lol::lol::lol:.. περασα ομως σε καλη σχολη με αμεση επαγγελματικη αποκατασταση και με πολυ καλη σειρα γιατι στα αλλα τρια εσκισα... ο ερωτας εκεινης της περιοδου δεν ειναι πια μαζι μου ομως μονο για να ειμαι μαζι της σε δεκα μερες τελειωσα την ιστορια της γ λυκειου και εγραψα σχεδον το τελειο.. στα μαθηματικα 10 χρονια ακομα να διαβαζα 10 χρονια 9 η 005 θα επαιρνα.. ποτε δεν ριξα το φταιξιμο στον ερωτα... ισα ισα που τον ευχαριστο εκεινον τον παιδικο δυνατο - θα τολμουσα να πω πρωτο δυνατο - ερωτα... ολα μια ιδεα ειναι:bye::bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και τα δύο συνδυάζονται ανάλογα και με τον σωστό σύντροφο πάντα. Δηλαδή αν δεν δίνει σημασία στην προσπάθεια που θες να κάνεις για να περάσεις κάπου τότε ναι, το θέμα είναι πολύπλοκο.Αλλά όταν μιλάμε για έρωτα εγώ το συνδυάζω πως είναι αμέσως επόμενο να μην σου ζητάει εκείνος-η κάτι παραπάνω από αυτό που μπορείς να κάνεις.
Ειναι καθαρα θεμα του καθενα μας πιστευω κι οχι του "σωστου"¨συντροφου..
Μην τρελαθουμε τελειως..
Αμα ξεκαθαρισεις απο την αρχη στον συντροφο σου οτι εσυ εχεις ενα στοχο και καποια ονειρα τοτε δεν θα υπαρξει προβλημα..
Αμα δεν το δεχτει, πολυ απλα "την κανεις".
Επισης δεν τιθεται θεμα του να σου "ζηταει" πραγματα που δεν μπορεις να δωσεις,αφου εχεις ξεκαθαρισει τη θεση σου απο την αρχη..
εγω παντος ΕΛΕΝΑ στην γ λυκειου πηγα φροντιστηριο για πρωτη φορα στην ζωη μου και μονο στα μαθηματα της Δ Δεσμης και μονο στα τρια απ τα τεσσερα. μαθηματικα πολ οικονομια και εκθεση.. ιστορια δε χρειαστηκα ημουν αριστος. Αριστος ομως ολες τις χρονιες σε δεσμη και μη και εγραψα αριστα.. ημουν απο πρωτη γυμνασιου μεχρι και β λυκειου μαθητης του 16-17. εξαιτιας φυσικης χημειας μαθηματικων που παντα εφτανα με τα βιας το δεκα. πως στην γ λυκειου εγραφα 15 ακομα δε ξερω;.. πανελληνιες περασα με την πρωτη.. α μαθηματικα εγραψα 005:lol::lol::lol:.. περασα ομως σε καλη σχολη με αμεση επαγγελματικη αποκατασταση και με πολυ καλη σειρα γιατι στα αλλα τρια εσκισα... ο ερωτας εκεινης της περιοδου δεν ειναι πια μαζι μου ομως μονο για να ειμαι μαζι της σε δεκα μερες τελειωσα την ιστορια της γ λυκειου και εγραψα σχεδον το τελειο.. στα μαθηματικα 10 χρονια ακομα να διαβαζα 10 χρονια 9 η 005 θα επαιρνα.. ποτε δεν ριξα το φταιξιμο στον ερωτα... ισα ισα που τον ευχαριστο εκεινον τον παιδικο δυνατο - θα τολμουσα να πω πρωτο δυνατο - ερωτα... ολα μια ιδεα ειναι:bye::bye::bye::bye:
Yeap οκ..Εσυ ησουν απο τους τυχερους απο οτι φαινεται..;)
Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες ομως :)

Anyway,η αποψη μου για το να υπαρχει σχεση στη Γ' Λυκειου δεν εχει αλλαξει, οπως και να εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως αν μπορεις να το ελεγχεις δεν υπαρχει προβλημα.............Αν οχι τοτε πρεπει να σταματησεις καποιο απο τα δυο.................καλυτερα τον ερωτα γιατι αν κοψεις το διαβασμα καταστρεφεις ολη τη ζωη σου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ειναι καθαρα θεμα του καθενα μας πιστευω κι οχι του "σωστου"¨συντροφου..
Μην τρελαθουμε τελειως..
Αμα ξεκαθαρισεις απο την αρχη στον συντροφο σου οτι εσυ εχεις ενα στοχο και καποια ονειρα τοτε δεν θα υπαρξει προβλημα..
Αμα δεν το δεχτει, πολυ απλα "την κανεις".
Επισης δεν τιθεται θεμα του να σου "ζηταει" πραγματα που δεν μπορεις να δωσεις,αφου εχεις ξεκαθαρισει τη θεση σου απο την αρχη..

Mε τον συντροφό εννοώ κάποιον που είσαι ερωτευμένη μαζί του. Που ξέρεις τι θέλει και τι θέλεις.Ναι, έχεις ξεκαθαρίσει τα πράγματα από την αρχή αλλά εγώ λέω στην περίπτωση που ο άλλος δεν το σκέφτεται και πολύ, δεν δίνει βάση.
Το να ''την κάνεις'' όπως λες από αυτή την σχέση τόσο απλά όσο και στα λόγια σημαίνει ότι έρωτας δεν υπάρχει οπότε καλύτερα αν είσαι έξυπνος δεν μπάινεις στην διαδικασία της σχέσης καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι αν εξηγησει ο ενας οτι θελει διαβασμα ο αλλος αν ειναι ερωτευμενος μπορει να κανει υπομονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Έρωτας - έρωτας που λέμε, μάλλον όχι. Πέρισυ θα έλεγα ναι, γιατί πιστεύω πως μπορώ να διαχωρίσω το ένα απο το άλλο. Αλλά μιας και το περνάω αυτό φέτος αλλάζει τελείως η άποψή μου.
Φέτος μπορώ να διαθέσω μόνο μερικές ώρες μια φορά την εβδομάδα για να βγω έξω. Αν ο άλλος δεν είναι στο σχολείο σου, δε μένει στη γειτονιά σου, ε βράστα. Μια φορά την εβδομάδα δε μου φτάνει και δε λέγεται σχέση. Προτιμώ να περνάω καλά με τους φίλους μου ή ο,τι άλλο κάτσει τελος πάντων, παρά να ερωτευτώ. Το απαγορεύω στον εαυτό μου φέτος. Ούτε χρόνο ούτε χρήμα πρόκειται να διαθέσω ξανά για τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έρωτας - έρωτας που λέμε, μάλλον όχι. Πέρισυ θα έλεγα ναι, γιατί πιστεύω πως μπορώ να διαχωρίσω το ένα απο το άλλο. Αλλά μιας και το περνάω αυτό φέτος αλλάζει τελείως η άποψή μου.
Φέτος μπορώ να διαθέσω μόνο μερικές ώρες μια φορά την εβδομάδα για να βγω έξω. Αν ο άλλος δεν είναι στο σχολείο σου, δε μένει στη γειτονιά σου, ε βράστα. Μια φορά την εβδομάδα δε μου φτάνει και δε λέγεται σχέση. Προτιμώ να περνάω καλά με τους φίλους μου ή ο,τι άλλο κάτσει τελος πάντων, παρά να ερωτευτώ. Το απαγορεύω στον εαυτό μου φέτος. Ούτε χρόνο ούτε χρήμα πρόκειται να διαθέσω ξανά για τις πανελλήνιες.
+απειρο για το ποστ σου:iagree::no1:
δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο πραγματικα:no1:

(off-topic: Mαριαννα, μολις εμαθα τιμη εισιτηριου για Opeth εμεινα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top