Ένα ποτήρι... μισοάδειο ή μισογεμάτο;

Nikos the great

Νεοφερμένος

Ο Nikos the great αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έστω οτι το ποτήρι, όταν είναι φουλ, είναι το συν άπειρο, και όταν είναι άδειο είναι πλην άπειρο. Η μέση είναι το 0.

Τόσο απλό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μπα, μέτρον άριστον. Έχω περάσει και τις δύο φάσεις στη ζωή μου, τη μια της υπερβολικής αισιοδοξίας και την άλλη της απόλυτης απαισιοδοξίας. Με σιγουριά λέω πως καμιά από τις δύο δεν είναι καλή. Κάπου ενδιάμεσα, στο όσο γίνεται ιδανικότερο.

Και πάνω στην ερώτησή σου συγκεκριμένα jim, πολλές φορές η προσγείωση της απαισιοδοξίας είναι καλύτερη (και προτιμότερη) από αυτήν της υπέρμετρης αισιοδοξίας. Γιατί η δεύτερη είναι πάντα πιο απότομη. :iagree:
Μαζι σου:P. Μονο που αλλαζω πολυ ευκολα κ απο :'(γινομαι :D οποτε δεν ξερω πια τι μου γινεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μισογεμάτο. Αλλά μια οποιαδήποτε στιγμή ένα τρελομπαλάκι που ξέφυγε απ' τα παιδιά δίπλα, ένα ιπτάμενο τηλεκατευθυνόμενο κι άλλα διάφορα μπορούν να το ρίξουν και ν' αδειάσει. Μπορεί επίσης, κάποιος να σπρώξει το τραπέζι και να το ρίξει. Μπορεί να είμαι και απαισιόδοξος, αλλά ένα ποτήρι θα το έβλεπα μισογεμάτο, γιατί κανείς δεν γεμίζει μέχρι το χείλος ένα ποτήρι, αλλά όλοι το γεμίζουν στο πάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Aς απαντήσω και εγώ.

Γενικά το ποτήρι το βλέπω..μισογεμάτο, ίσως γιατί επαναπαύομαι και δεν νιώθω την ανάγκη να το γεμίσω :p

Είμαι λοιπόν αρκετά αισιόδοξος και προσπαθώ να το περνάω και στους ανθρώπους με τους οποίους μιλάω και συναναστρέφομαι. Πιστεύω ότι το να είσαι αισιόδοξος βοηθάει αρκετά, ίσως γιατί σου δίνει θάρρος για το μέλλον και ελπίδα για να συνεχίσεις.

"Ποιος ο λόγος να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι στη ζωή μας αφού θα πεθάνουμε;" σκέφτονται μερικοί. Ε εγώ τους παροτρύνω να χαρούν τη ζωή γιατί αυτό που μετράει είναι το ταξίδι και όχι ο προορισμός. Και αν πέσουμε, θα σηκωθούμε, θα χαμογελάσουμε και θα συνεχίσουμε. Στη ζωή κανένας δεν είναι πιόνι, όλοι παίκτες είμαστε και εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας. Γιατί λοιπόν να μην είμαστε αισιόδοξοι ότι θα βγούμε όλοι νικητές; Εξάλλου η ψυχολογία του νικητή πολλές φορές μπορεί να γιατρέψει και την ψυχρολουσία της ήττας. Γι' αυτό λοιπόν αφήστε τις απαισιοδοξίες και τις μιζέριες στην άκρη και ζήστε γιατί όταν θα έρθει η στιγμή να κλείσουμε τα μάτια μας θα αυτοφασκελωνόμαστε για τη ζωή που χάσαμε. Εξάλλου, το λέω και ο λαός, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Αισιοδοξία ftw

:D

Ήρθε το καλοκαίρι, βγείτε βόλτες, γελάστε, φλετάρετε και μη σκέφτεστε για το φαινόμενο του θερμοκηπίου και το γεγονός ότι ο ήλιος μπορεί μια μέρα να "σβήσει". Είμαστε αισιόδοξοι για το μέλλον και κυνηγάμε τα όνειρά μας και τη ζωή που θέλουμε να κάνουμε χωρίς ενδοιασμούς και απογοητεύσεις. Ας νικήσουμε αυτό το παιχνίδι, το τέλος τότε θα είναι γλυκό γιατί θα ξέρουμε ότι αξιοποιήσαμε το Θείο δώρο της ζωής.

:D
:!:
Καλά ε...είσαι άπαιχτος...δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο από κάποιον άλλο...είτε ενήλικα είτε παιδί.....

:bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Aς απαντήσω και εγώ.

Γενικά το ποτήρι το βλέπω..μισογεμάτο, ίσως γιατί επαναπαύομαι και δεν νιώθω την ανάγκη να το γεμίσω :p

Είμαι λοιπόν αρκετά αισιόδοξος και προσπαθώ να το περνάω και στους ανθρώπους με τους οποίους μιλάω και συναναστρέφομαι. Πιστεύω ότι το να είσαι αισιόδοξος βοηθάει αρκετά, ίσως γιατί σου δίνει θάρρος για το μέλλον και ελπίδα για να συνεχίσεις.

"Ποιος ο λόγος να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι στη ζωή μας αφού θα πεθάνουμε;" σκέφτονται μερικοί. Ε εγώ τους παροτρύνω να χαρούν τη ζωή γιατί αυτό που μετράει είναι το ταξίδι και όχι ο προορισμός. Και αν πέσουμε, θα σηκωθούμε, θα χαμογελάσουμε και θα συνεχίσουμε. Στη ζωή κανένας δεν είναι πιόνι, όλοι παίκτες είμαστε και εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας. Γιατί λοιπόν να μην είμαστε αισιόδοξοι ότι θα βγούμε όλοι νικητές; Εξάλλου η ψυχολογία του νικητή πολλές φορές μπορεί να γιατρέψει και την ψυχρολουσία της ήττας. Γι' αυτό λοιπόν αφήστε τις απαισιοδοξίες και τις μιζέριες στην άκρη και ζήστε γιατί όταν θα έρθει η στιγμή να κλείσουμε τα μάτια μας θα αυτοφασκελωνόμαστε για τη ζωή που χάσαμε. Εξάλλου, το λέω και ο λαός, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Αισιοδοξία ftw

:D

Ήρθε το καλοκαίρι, βγείτε βόλτες, γελάστε, φλετάρετε και μη σκέφτεστε για το φαινόμενο του θερμοκηπίου και το γεγονός ότι ο ήλιος μπορεί μια μέρα να "σβήσει". Είμαστε αισιόδοξοι για το μέλλον και κυνηγάμε τα όνειρά μας και τη ζωή που θέλουμε να κάνουμε χωρίς ενδοιασμούς και απογοητεύσεις. Ας νικήσουμε αυτό το παιχνίδι, το τέλος τότε θα είναι γλυκό γιατί θα ξέρουμε ότι αξιοποιήσαμε το Θείο δώρο της ζωής.

:D
Djimmakos ftw!:D
Μαζί του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
μισοάδειο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Aς απαντήσω και εγώ.

Γενικά το ποτήρι το βλέπω..μισογεμάτο, ίσως γιατί επαναπαύομαι και δεν νιώθω την ανάγκη να το γεμίσω :p

Είμαι λοιπόν αρκετά αισιόδοξος και προσπαθώ να το περνάω και στους ανθρώπους με τους οποίους μιλάω και συναναστρέφομαι. Πιστεύω ότι το να είσαι αισιόδοξος βοηθάει αρκετά, ίσως γιατί σου δίνει θάρρος για το μέλλον και ελπίδα για να συνεχίσεις.

"Ποιος ο λόγος να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι στη ζωή μας αφού θα πεθάνουμε;" σκέφτονται μερικοί. Ε εγώ τους παροτρύνω να χαρούν τη ζωή γιατί αυτό που μετράει είναι το ταξίδι και όχι ο προορισμός. Και αν πέσουμε, θα σηκωθούμε, θα χαμογελάσουμε και θα συνεχίσουμε. Στη ζωή κανένας δεν είναι πιόνι, όλοι παίκτες είμαστε και εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας. Γιατί λοιπόν να μην είμαστε αισιόδοξοι ότι θα βγούμε όλοι νικητές; Εξάλλου η ψυχολογία του νικητή πολλές φορές μπορεί να γιατρέψει και την ψυχρολουσία της ήττας. Γι' αυτό λοιπόν αφήστε τις απαισιοδοξίες και τις μιζέριες στην άκρη και ζήστε γιατί όταν θα έρθει η στιγμή να κλείσουμε τα μάτια μας θα αυτοφασκελωνόμαστε για τη ζωή που χάσαμε. Εξάλλου, το λέω και ο λαός, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Αισιοδοξία ftw

Συμφωνώ μέχρι εδώ.

:D

Ήρθε το καλοκαίρι, βγείτε βόλτες, γελάστε, φλετάρετε και μη σκέφτεστε για το φαινόμενο του θερμοκηπίου και το γεγονός ότι ο ήλιος μπορεί μια μέρα να "σβήσει". Είμαστε αισιόδοξοι για το μέλλον και κυνηγάμε τα όνειρά μας και τη ζωή που θέλουμε να κάνουμε χωρίς ενδοιασμούς και απογοητεύσεις. Ας νικήσουμε αυτό το παιχνίδι, το τέλος τότε θα είναι γλυκό γιατί θα ξέρουμε ότι αξιοποιήσαμε το Θείο δώρο της ζωής.

:D

Αν δε σκεφτούμε και τα κακά, τότε δε θα μπορέσουμε να τα αποτρέψουμε. Και τότε το να σκεφτόμαστε απαισιόδοξα θα είναι αναπόφευκτο, λόγω της κατάστασης στην οποία θα βρίσκεται ο κόσμος μας. Ναι, πρέπει να ζούμε κάποιες ανέμελες στιγμές, μακριά από ανησυχίες και προβλήματα. Αλλά όχι ολόκληρο καλοκαίρι.

Οι απογοητεύσεις είναι μέσα στη ζωή. Ακόμη και φουλ αισιόδοξος να είσαι, κάποια μέρα θα πέσεις, και, αναπόφευκτα θα απογοητευτείς. Προσοχή, το "απογοητεύομαι" έχει διαφορά από το "τα παρατώ". Το αίσθημα της απογοήτευσης υπάρχει, γιατί χωρίς αυτό δε θα είχαμε κάποιο λόγο να είμαστε δυσαρεστημένοι από τα λάθη μας, και αν δεν ήμασταν δυσαρεστημένοι από τα λάθη μας, δε θα προσπαθούσαμε να τα αποφύγουμε. Κι αν δεν προσπαθούμε να τα αποφύγουμε, σημαίνει ότι δε θέλουμε να βελτιώσουμε κάτι στη ζωή μας. Που σημαίνει ότι τη θεωρούμε ήδη τέλεια. Μπορεί κάποιος να ισχυριστεί πως ζει μια τέλεια ζωή;

Οι ενδοιασμοί είναι ένας μηχανισμός που σε φυσιολογικά επίπεδα σε προστατεύει, όπως ανέφερα και παραπάνω, από τη διάπραξη των ίδιων λαθών.

Δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά απαισιόδοξοι, ούτε όμως και υπερβολικά αισιόδοξοι και "light". Γιατί το "light" παρασύρεται εύκολα από τον άνεμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αν δε σκεφτούμε και τα κακά, τότε δε θα μπορέσουμε να τα αποτρέψουμε. Και τότε το να σκεφτόμαστε απαισιόδοξα θα είναι αναπόφευκτο, λόγω της κατάστασης στην οποία θα βρίσκεται ο κόσμος μας. Ναι, πρέπει να ζούμε κάποιες ανέμελες στιγμές, μακριά από ανησυχίες και προβλήματα. Αλλά όχι ολόκληρο καλοκαίρι.

Γιατί όχι ολόκληρό καλοκαίρι; Τα καλοκαίρι στη ζωή μας είναι μετρημένα στα δάχτυλα, εγώ θέλω να τα περάσω ωραία. :P
Και όσο και για τα κακά που λες, ναι, να προβληματιστούμε, αλλά δε χρειάζεται να είμαστε απαισιόδοξοι ότι μια μέρα θα λιώσουν οι πάγοι και θα πεθάνουμε όλοι. Όλοι μας μπορούμε να βοηθήσουμε, αρκεί να το πάρουμε απόφαση ότι μπορούμε και θα έχει αποτέλεσμα. Έχω ακούσει πολλά άτομα να λένε "τώρα δε γίνεται τίποτα" αλλά "κάλλιο αργά παρά ποτέ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
κάλλιο αργά παρά ποτέ

Aυτό ακριβώς.

Γιατί να αρχίσουμε το φθινόπωρο, αν μπορούμε από τώρα;

Όλο το καλοκαίρι στα οπίσθιά μας θα καθόμαστε;

Να πηγαίνουμε βόλτα και να παίρνουμε το αυτοκίνητο για να πάμε κάπου; Γιατί να μην προβληματιστούμε και να πούμε ΜΜΕ; Γιατί να μην συνεχίσουμε να φωνάζουμε για οικολογικά μέσα μεταφοράς; Για να είμαστε ανέμελα; Για να είμαστε ανέμελα, πρέπει να διαφυλάξουμε την ανεμελιά και τη γαλήνη. Όταν καταχρώμεθα της ανεμελιάς που δυνάμεθα (πολλά -εθα πέσανε:P) να έχουμε, θα στερήσουμε από το μέλλον στιγμές ανεμελιάς. Στο τέλος θα φτάσουν σε ελάχιστα επίπεδα, και τότε αντίο ανεμελιά, αντίο αισιοδοξία.

Το ότι προβληματιζόμαστε, δε σημαίνει κατ' ανάγκην ότι θα κλαίμε τη μοίρα μας, θα μεμψιμοιρούμε και θα ουρλιάζουμε "The world is doooooooooooooomed!!!!!!!!!!!!" (:yeah::P). Ίσα-ίσα, τα τελευταία σημαίνουν ότι δεν ξέρουμε να προβληματιζόμαστε, αλλά μόνο να απαισιοδοξούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όλο το καλοκαίρι στα οπίσθιά μας θα καθόμαστε;

Για εσάς δεν ξέρω, εγώ κατεβάζω ασφάλειες και από Σεπτέμβριο πάλι :P

I need some rest
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα το να προβληματιζόμαστε δεν έγκειται απαραίτητα σε μαθήματα και διάβασμα:P.

Δε θα λύσεις, για παράδειγμα, ούτε μία άσκηση μαθηματικών; Ούτε με μιγαδικούς (που είναι τόσο ωραίοι:P);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τσου.

Προτιμώ να πάω για ποτάκι

:p

(και μη προσπαθεις να με αποτρέψεις από τον σκοπό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
μισοαδειο ειμαι πολυ απαισιοδοξο ατομο δυστηχως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εξαρταται το ποτηρι...Αν ειναι ποτηρι μπυρας τοτε ειναι μισο-αδειο και ηρθε η ωρα να παραγγειλω το επομενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Μισογεμάτο βέβαια! Πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα θετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είστε απαισιόδοξοι ή αισιόδοξοι; Πώς βλέπετε το ποτήρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
αισιόδοξη...προσπαθώ δηλαδή, γιατί μερικές φορές οι περιστάσεις δεν το επιτρέπουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Είστε απαισιόδοξοι ή αισιόδοξοι; Πώς βλέπετε το ποτήρι;
Μάλλον είμαι αισιόδοξη:)Πιστεύω πως αν αρχίσω απο τώρα να τα βλέπω όλα μαύρα δε θα έχω μέλλον. Φταίει ίσως πως δεν επηρεάζομαι απο κινδυνολογίες τις οποίες θεωρώ τις περισσότερες φορές αβάσιμες.Βέβαια δε φτάνω και στο άκρο της υπεραισιοδοξίας διότι έμαθα να είμαι ρεαλίστρια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μισογεματο!!!!!:):):):):):)


τα χαμογελα μας ειναι αυτα τα οποια δεν προκειται να μας παρουν (αν δεν τα αφησουμε φυσικα...)

και δεν προκειται να τα αφησω..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Malouta

Νεοφερμένος

Η Malouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Το ποτήρι είναι πάντα μισοάδειο!...Γιατί πάντα τείνει να αδειάσει και όχι να γεμίσει...Κάποια στιγμή πρέπει να πιεις,οπότε θα το αδειάσεις...Το μισογεμάτο ποτήρι είναι ουτοπία ,παραίσθηση ή ακόμη και καταπίεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top