Έλλειψη συγκέντρωσης

Charalabos

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος(Xάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Όταν διαβάζετε το μυαλό σας συγκεντρώνεται εύκολα ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εύκολα .Ποτε δεν είχα πρόβλημα με την συγκέντρωση .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι,μπορεί να με αποσπάσει το οτιδήποτε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι,μπορεί να με αποσπάσει το οτιδήποτε:D
Το ιδιο και με μενα. Γενικα ποτε δεν ειχα προβλημα στο να αφομοιωνω και να κατανοω γνωσεις, αλλα παντα ειχα προβλημα στη συγκεντρωση. Αν καταφερω και συγκεντρωθω, δεν εχω κανενα αλλο προβλημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ευκολα συγκεντρωνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ιδιο και με μενα. Γενικα ποτε δεν ειχα προβλημα στο να αφομοιωνω και να κατανοω γνωσεις, αλλα παντα ειχα προβλημα στη συγκεντρωση. Αν καταφερω και συγκεντρωθω, δεν εχω κανενα αλλο προβλημα. :P

Έτσι ακριβώς κι εγώ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
κι εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
χμμ.... το μόνο δικό μου θέμα είναι η ΑΠΟΦΑΣΗ!!!
αν το πάρω απόφαση να κάτσω να διαβάσω συγκεντρωμένα δεν με αποσπά ούτε ο Robert Pattinson...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ σιχαίνομαι το διάβασμα. Ή μάλλον το γράψιμο. Γιατί έχω να διαβάσω από τη 2α δημοτικού. Και ήταν η πρώτη και τελευταία φορά στη ζωή μου που προετοιμάστηκα για τεστ, ή δεν θυμάμαι, παίζει και να με είχε βάλει η μάνα μου να διαβάσω το μάθημα... σοβαρά πράγματα, γιατί ας πούμε στη δευτέρα δεν είχα διαβάσει ήδη Χάρι Πόττερ... (μεγάλο βιβλίο εννοώ, όχι συγκεκριμένα). Άμα βαριέμαι να κάνω τις ασκήσεις, μπορεί να σηκωθώ για οτιδήποτε, αλλά όταν είναι μια έκθεση με καλό θέμα ας πούμε, πορώνομαι και δεν σηκώνομαι με τίποτα... κι άμα έχω αποφασίσει ότι το βράδυ θα βγω τους φίλους μου, τότε πάλι, δεν σηκώνω κεφάλι μέχρι να τελειώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
και ναι και οχι ....:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγώ μόλις ξεκινάω το διαβασμα ,δεν ειμαι πολυ συγκεντρωμένη κ η συγκέντρωσή μου αποσπάται ευκολα!αλλά αν συγκεντρωθω δεν με αποσπά κανεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω παντως καθολου ευκολα δεν μπορω να συγκεντρωθω.εκει που διαβαζω μια χαρα κι ωραια,ανοιγω το συρταρι και παιζω με το κινητο,ή χαζευω το ταβανι,παντως δεν μπορω να συγκεντρωθω.και αυτο μου συμβαινει τωρα,που μας εχουν δωσει την υλη για τις εξετασεις.οχ θεε μου!τι θα κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Μερικές φορές κι εγώ το παθαίνω.Εκεί που διαβάζω μια χαρά,κάτι σκέφτομαι και φεύγει αλλού το μυαλό μου και άντε να συγκεντρωθείς πάλι μετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καποιες φορες βαριεμαι τοοοοοοοοοσο πολυ να διαβασω που και να αισθανομαι οτι ΠΡΕΠΕΙ να διαβασω αλλα δεν μου παει η καρδια να ανοιξω το βιβλιο.. Με πιανει κατα διαστηματα οπου παραταω τα παντα.. Δεν ξερω αν ειναι θεμα συγκεντρωσης ομως..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
αν το διαβασμα εχει ενδιαφερον οχι μονο συγκεντρωνομαι, πορωνομαι κιολας...κριμα που αυτο δεν συμβαινει συχνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγώ άμα συγκεντρωθώ και να ουρλιάζουνε διπλα μου δεν παίρνω χαμπάρι. Το θέμα είναι να αποφασίσω να διαβάσω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στις ασκήσεις μου, πάω να κάνω φυσικη π.χ. και σκέφτομαι ασχετα πράγματα! Προσπαθώ να συγκεντρωθώ αλλά δεν το πετυχαίνω πάντα!
Συμβαίνει και σε άλλους ή είμαι ο μοναδικός?????
Ξέρετε κανενα τρόπο για συγκέντρωση (εκτος απο γιογκα κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στις ασκήσεις μου, πάω να κάνω φυσικη π.χ. και σκέφτομαι ασχετα πράγματα! Προσπαθώ να συγκεντρωθώ αλλά δεν το πετυχαίνω πάντα!
Συμβαίνει και σε άλλους ή είμαι ο μοναδικός?????
Ξέρετε κανενα τρόπο για συγκέντρωση (εκτος απο γιογκα κτλ)

Για ποιο λόγο σκέφτεσαι άσχετα πράγματα.
Θέλω να πω ότι δεν μπορεί να λύνω μαθηματικά και να σκεφτώ ξαφνικά για την ύπαρξη ή όχι Α.Τ.Ι.Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silver doe

Νεοφερμένος

Η silver doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καλε ακομη τωρα ξεκινησαμε,λογικο ειναι! :) σε λιγο καιρο θα συνηθισεις...και εγω το παθαινω μερικες φορες ειδικα τις πρωτες ωρες αν νυσταζω :p...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στις ασκήσεις μου, πάω να κάνω φυσικη π.χ. και σκέφτομαι ασχετα πράγματα! Προσπαθώ να συγκεντρωθώ αλλά δεν το πετυχαίνω πάντα!
Συμβαίνει και σε άλλους ή είμαι ο μοναδικός?????
Ξέρετε κανενα τρόπο για συγκέντρωση (εκτος απο γιογκα κτλ)

Διαβαζεις πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top