Β' Λυκείου και Proficiency

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αναγκαστικα, φετος που ειμαι Β' Λυκειου, δινω και proficiency (και μαλιστα σε 1 ταξη αντι για 2)
ολοι λενε οτι δεν προκειται να τα καταφερω με τις απαιτησεις και του σχολειου και του φροντιστηριου και των αγγλικων...
Υπαρχει καποιος που να εχει κανει κατι αντιστοιχο? Ειναι οντως τοσο δυσκολα τα πραγματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κανένα problem,οργανωση θελει κατα την γνωμη μου.Η αδερφη μ μπηκε ιατρικη και εδωσε prof στην 3η (δεν σ λεω αυτο) και ο αδερφος μου στην δευτερα εδωσε.Και αν δωσεις Αμερικανικο οκ λεξιλογιο πολυ θελει(εγω κανω 6 μηνες σε επιπεδο advanced που ειναι σχεδον ιδιο με το prof το αμερικανικο) αλλα θα τα καταφερεις...θεληση θελει ;)Και αν εχεις ηδη το advanced ή το A.L.C.E.τότε αν δεν ενδιαφερεσαι για αγγλικη φιλολογια δεν χρειαζεσαι το prof ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εγω ετσι πιστευω.. Οι φιλοι μου παλι με κοιταζουν με ενα βλεμμα λυπησης και μου λενε "Εισαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις?" και με εχουν ριξει πολυ ψυχολογικα...
Το αμερικανικο δινω, του Michigan.. και εχω παρει μονο το lower του Michigan (περσι τον Μαιο) γι'αυτο και ειναι πιεσμενα τα πραγματα..
Οντως το λεξιλογιο ειναι παρα πολυ..
Και οχι, δεν ενδιαφερομαι για αγγλικη φιλολογια , ειμαι θετικη.. απλως θεωρω απαραιτητο να εχω το proficiency..

Μπραβο στην αδερφη σου, ειλικρινα..

Και επισης, πολυ ωραια η υπογραφη με τον Μικρο Πριγκιππα.. τον λατρευω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κι εγω ετσι πιστευω.. Οι φιλοι μου παλι με κοιταζουν με ενα βλεμμα λυπησης και μου λενε "Εισαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις?" και με εχουν ριξει πολυ ψυχολογικα...
Το αμερικανικο δινω, του Michigan.. και εχω παρει μονο το lower του Michigan (περσι τον Μαιο) γι'αυτο και ειναι πιεσμενα τα πραγματα..
Οντως το λεξιλογιο ειναι παρα πολυ..
Και οχι, δεν ενδιαφερομαι για αγγλικη φιλολογια , ειμαι θετικη.. απλως θεωρω απαραιτητο να εχω το proficiency..

Μπραβο στην αδερφη σου, ειλικρινα..

Και επισης, πολυ ωραια η υπογραφη με τον Μικρο Πριγκιππα.. τον λατρευω :)

Χεχε ^^ Μην τους δινεις σημασια..Εσυ ξερεις; τις δυνατοτητες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σιγά τις απαιτήσεις της Β' Λυκείου εν τω μεταξύ. Μια χαρά μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα δύο (κι εγώ κι η κολλητή μου τότε δώσαμε/πήραμε, εγώ μόνο Cambridge, εκείνη και τα δύο :D). Εκτός αν πλακωθείς στα φροντιστήρια για το σχολείο (το 'χω δει και αυτό) και πελαγώσεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9

Νεοφερμένος

Ο nikos9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι ρε, μη μασάς, όλα γίνονται. Δεν υπάρχει εύκολο και δύσκολο. Όλα είναι στο μυαλό μας. Όλα αυτά, με την προϋπόθεση ότι το θες πραγματικά (έχει μεγάλη σημασία αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Σιγουρα το θελω παρα πολυ!
Απ'την μια εχω αγχωθει με ολα αυτα που μου λενε,απ'την αλλη θελω ολο και πιο πολυ να τους αποδειξω οτι εχουν αδικο.
Και επισης σεβομαι τα χρηματα που δινουν οι γονεις μου για ολα αυτα, δεν θελω να τους απογοητευσω..

Και η μητερα μου λεει να μην αφησω κανεναν να με ριξει και οτι μονο εγω ξερω τις δυνατοτητες μου..
Το φροντηστηριο του σχολειου λεει οτι μαλλον δεν εχω καταλαβει οτι απο φετος εχει παρα πολυ διαβασμα!
Αλλα εγω θελω να αποδειξω σε ολους οτι μπορω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σιγουρα το θελω παρα πολυ!
Απ'την μια εχω αγχωθει με ολα αυτα που μου λενε,απ'την αλλη θελω ολο και πιο πολυ να τους αποδειξω οτι εχουν αδικο.
Και επισης σεβομαι τα χρηματα που δινουν οι γονεις μου για ολα αυτα, δεν θελω να τους απογοητευσω..

Και η μητερα μου λεει να μην αφησω κανεναν να με ριξει και οτι μονο εγω ξερω τις δυνατοτητες μου..
Το φροντηστηριο του σχολειου λεει οτι μαλλον δεν εχω καταλαβει οτι απο φετος εχει παρα πολυ διαβασμα!
Αλλα εγω θελω να αποδειξω σε ολους οτι μπορω!

Το φροντιστηριο εχει ως σκοπο να σε βαλει να γραψεις καλα, δεν τους νοιαζει τι θα κανεις με τις γλωσσες. Λενε πολλες μλκιες στα φροντιστηρια, μεχρι οτι και οι καθηγητες στα σχολεια μας ειναι αχρηστοι και ανιδεοι εχουν πει (με ποιο "ευγενικο" τροπο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αρχικα,χαρας το κουραγιο σου που δινεις και prof φετος.

Τι κατευθυνση εισαι φετος;

Και επισης,να σου πω καποια sos μαθηματα :

Αν εισαι τεχνολογικη : φροντ σε μαθηματικα κατ,αλγεβρα και εκθεση
Αν εισαι θετικη : φροντ σε μαθηματικα κατ,αλγεβρα,εκθεση και χημεια (χημεια μονο αν θα πας και στη Γ' Λυκειου θετικη)
Αν εισαι θεωρητικη : φροντ σε αρχαια κατ,λατινικα,εκθεση και αλγεβρα (αν στη Γ' Λυκειου δωσεις μαθηματικα γενικης στις Πανελληνιες)

Φετος,ξεχνας οτι εχεις πολλα μαθηματα και κανεις φροντ σ'αυτα τα sos μαθηματα και διαβαζεις παραλληλα για το προφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η κολλητή μου πήρε προφ στη Β' Λυκείου με καλο βαθμο.
Στην αρχή -ειδικά αμα κανεις και φροντιστηριο για τις Πανελληνιες- θα σου φανει ακατορθωτο, του στυλ "πώς θα τα καταφερω εγω ΟΛΑ αυτα?" αλλα ειναι θεμα οργανωσης και μονο. Ενταξει, ουτε τελεια εμβαθυνση θα εχεις στα αγγλικα, ουτε τελεια εμβαθυνση θα κάνεις στα μαθηματα του σχολειου, αλλα αυτο δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχει.
Καλο κουραγιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το prof όταν ήμουν β' λυκείου...Μια χαρά μπορεί να βγει με λίγη καλή οργάνωση...Αυτό που δεν πρέπει να γίνει σε καμία περίπτωση είναι να το δώσει κανείς στην γ'λυκείου...τότε ναι...είναι ακατόρθωτο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Απαιτήσεις στην Β Λυκείου; Χαχα. :P
Δεν υπάρχει θέμα. Δεν θα έχεις καθόλου πρόβλημα. Και εγώ τότε το έδωσα και ούτε που το κατάλαβα. :P

Εγώ έδωσα το prof όταν ήμουν β' λυκείου...Μια χαρά μπορεί να βγει με λίγη καλή οργάνωση...Αυτό που δεν πρέπει να γίνει σε καμία περίπτωση είναι να το δώσει κανείς στην γ'λυκείου...τότε ναι...είναι ακατόρθωτο..!

Mπα δεν νομίζω ότι είνα ακατόρθωτο. Άμα είναι να το δώσει τον χειμώνα πιστεύω ότι χαλαρά γίνεται και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εγω πιστευω οτι θα τα βγαλω περα.. Κι εμας στο φροντ εχουν υπονοησει οτι οι καθηγητες μας στο σχολειο ειναι αχρηστοι,αλλα εδω που τα λεμε δεν εχουν κι αδικο.. Ελαχιστοι ειναι καλοι.. Επισης,οντως θεωρω ακατορθωτο να δωσεις proficiency στην Γ'.. προφ και πανελληνιες δεν πανε μαζι! Και ειμαι Θετικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
αναλογως. και εγω εδωσα τον νοεμβριο και το πηρα μαλιστα. διαβαζα καθε βραδυ μεχρι τις 3-4, αλλες φορες πηγαινα και σερι σχολειο. κουραση, αλλα τελικα τα καταφερα. εχε πιστη και θα πανε ολα καλα! :)

(btw nirvana & chili peppers FTW :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω κοπηκα για 5 τοις εκατο στο listening του prof. ,αλλα αποφασισα να τα σταματησω,για να αφοσιωθω στην κατευθυνση μου.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εγω κοπηκα για 5 τοις εκατο στο listening του prof. ,αλλα αποφασισα να τα σταματησω,για να αφοσιωθω στην κατευθυνση μου.........
Aν είναι φρέσκα, ξαναπροσπάθησε και φέτος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Aν είναι φρέσκα, ξαναπροσπάθησε και φέτος;)

η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει και δεν εχω την ψυχικη διαθεση να πω σε αυτη την δυσκολη και κουραστικη διαδικασια ξανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει και δεν εχω την ψυχικη διαθεση να πω σε αυτη την δυσκολη και κουραστικη διαδικασια ξανα
Εγώ πάντως αυτό σου προτείνω και αν τελικά το κάνεις και περάσεις, θα με θυμηθείς μετά απο χρόνια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγώ πάντως αυτό σου προτείνω και αν τελικά το κάνεις και περάσεις, θα με θυμηθείς μετά απο χρόνια.:P

δυσκολη αποφαση........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η Β λυκείου δεν έχει απαιτήσεις, μην τρελαίνεσαι :P
Και εγώ στη Β το πήρα το cpe και σχεδόν όλη μου η τάξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top