Τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ποιοι βλεπετε να περνατε σε αυτο το τμημα??:bye: Εγω κατα 99% εκει με βλεπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

th3o

Νεοφερμένος

Ο θεοδόσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποιοι βλεπετε να περνατε σε αυτο το τμημα??:bye: Εγω κατα 99% εκει με βλεπω.

Τεχνολογίας Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων αυτο εννοείς...?αν ναι και εγω εκει πρεπει να ειμαι...Λογικα αρτα αλλα μπορώ να κανω μεταγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Οχι, Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων του Καποδιστριακου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

th3o

Νεοφερμένος

Ο θεοδόσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οχι, Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων του Καποδιστριακου. ;)

ΑΑ μπα οχι δεν ειμαι σε αυτο :P παντως ειναι ωραια σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Που ειστε ρε οι υπολοιποι 169??? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας, μόλις βγήκαν οι βάσεις και τελικά,δεν μπήκα ούτε ηλεκτολόγους μηχανικούς,ούτε, μηχανολόγους μηχανικούς.Πέρασα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνα στο Καποδιστριακό.Όμως,επειδή η τελευταία σχολή μηχανολόγων μηχανικών πέρσυ ήταν 600-700 μόρια πιο κάτω απο ότι έγραψα,δεν έψαξα πολύ την σχολή της πληροφορικής.Γι' αυτό θα ήθελα αν γίνεται να με ενημερώσετε τι βγαίνεις από αυτην την σχολή και τι προοπτικές εργασίας υπάρχουν...Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Είμαι τελείως αναρμόδια να σου πω αλλά μιας και διάβασα το θέμα είπα να ψάξω λιγάκι! Δεν βρήκα και πολλά στο internet νομίζω ότι τα πιο χρήσιμα είναι που θα βρεις στη ιστοσελίδα του Καποδιστρακού!
Μερικά που ίσως σε βοηθήσουν είναι αυτα:
https://www.di.uoa.gr/gr/undergr.php
https://postg.di.uoa.gr/html/eswtKan0401.htm
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λιγάκι!!:)Και συγχαρητήρια!:no1: Καλή σταδιοδρομία και τέλεια φοιτητική ζωή!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να σε καλά, τα έχω δει αυτά, απλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω από αυτά που γράφουν....αυτοί που διοικούν την σχολή...και θα ήθελα μια ψαγμένη ειλικρινή άποψη.Χίλια ευχαριστώ πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
εγω παντως εχω ακουσει τα καλυτερα για την συγκεκριμενη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολύ χαιρομαι,αλλά τι ακριβώς έχεις ακούσει???Μιλάτε ρε παιδιά καιγόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μην ανησυχεις εκανες καλη επιλογη και δεν θα το μετανιωσεις
Ριξε μια ματια και εδω https://www.forums.gr/forumdisplay.php?f=22(δεν ειναι το επισημο forum της σχολης )
Γενικα ενας αποφοιτος Πληροφορικης Α.Ε.Ι μπορει να ασχοληθει με αναλυση εφαρμογων,προγραμματισμο Η/Υ,σχεδιαση πολυμεσων,ασφαλεια δικτυων Η/Υ,......
Η διαφορα των τμηματων Πληροφορικης με το Τμημα Πληροφορικης και Τηλ/νιων αφορα το γεγονος οτι στο τελευταιο τμημα δινεται επεισης και εμφαση στην ενοποιηση των υπηρεσιων πληροφορικης και επικοινωνιων.Ετσι,παραλληλα με τη Θεωρητικη Πληροφορικη και τα Συστηματα Υπολογιστων διδασκονται κατω απο μια ενιαια αντιμετωπιση οι τηλεπικοινωνιες,αλλα και οι συγχρονες εφαρμογες και υπηρεσιες πληροφορικης και επικοινωνιων
Σιγουρα δεν σε καλυψα απολυτα με αυτα αλλα θα σου στειλω και αλλα μηνυματα γιατι και εγω σε αυτη την σχολη περασα
Και κατι τελευταιο που εμαθα μολις τωρα.Ο Ιωσηφ Σηφακης εγινε επιτιμος διδακτορας του τμηματος
Κotsos εσυ τι σπουδαζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να σε καλά παιδί,χίλια ευχαριστώ.Εγγραφές και τέτοια πότε γίνονται,έχεις ακούσει τίποτα??

Πλιζ στείλε και αλλα μηνυματα για ό,τι μάθεις,οκ??
Και πάλι ευχαριστώ φίλε,είχα φρικαρει λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για τις εγγραφες ακουσα στις ειδησεις οτι θα γινονται απο 16 μεχρι και 30 Σεπτεμβριου,οχι για το τμημα αυτο μονο αλλα για ολα γενικα
Δες και εδω να δεις τι γινεται στην αγορα εργασιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να'σαι καλά φίλε σωτήρας είσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Επειδή οι πολυτεχνειακές σχολές έχουν υπερτιμηθεί ρίξτε μια ματιά σε αυτό το site https://www.topuniversities.com/worlduniversityrankings/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Oι πολυτεχνικές σχολές έχουν άλλο αντικείμενο. Δε μπορούν να παριστανουν τους ανταγωνιστές των Πληροφορικών γιατι οι δυο τους παιζουν σε άλλα γήπεδα. Το ότι το ΕΜΠ εχει μια πολυ καλη διεθνη αναγνωριση δεν σημαινει οτι ειναι και το μόνο ΑΕΙ με αναγνωριση. Άσε που σε επίπεδο master περισσοτερο εξαρτάται απ'το βαθμό πτυχίου σου και το βιογραφικό σου αν θα σε πάρουν, παρά απ'το αν το χαρτι σου ειναι EMΠ ή κατι άλλο. Οι Μετσοβίτες μπορούν να εχουν μια αυτοπεποιθηση οτι κανουν κουμάντο στο ΤΕΕ, αυτά ομως έξω δεν ισχύουν, ούτε ισχυουν στις σοβαρές επιχειρησεις.
-----------------------------------------
Τα Rankings που εβαλες δεν εχουν καμια σημασια, διοτι μπορω να σου βρω εκατο χιλιαδες διαφορετικές λιστες με αμφιβολου ποιοτητας τεχνικές καταταξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μόνο που αυτές είναι οι επίσημες,δηλαδή οι κοινές αποδεκτές παγκοσμίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Από πότε; Σου ειπαν εσενα τα πανεπιστημια τα συγκεκριμένα ότι τις αποδέχονται; Από τις Πανελλήνιες μέχρι σήμερα έχω δει άλλες 50 παρόμοιες λίστες που η κάθε μία ισχυριζεται οτι ισχύει παγκοσμίως...Βλακείες...Υπάρχουν τμηματα που δεν ειναι σε αυτη τη λίστα επειδη ειναι σε πανεπιστημια και τει με χαμηλό budget, τα οποία δουλεύουν άριστα και αυτο στη διεθνη ακαδημαική κοινότητα κυκλοφορεί και το γνωρίζουν χωρις να εχουν αναγκη καμια τετοια λίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη κατάταξη είναι των times της αγγλίας και όποιον και αν ρωτήσεις θα σου πεί ότι αύτη είναι η έγκυρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμια έγκυρη κατάταξη, εκτός κι αν υπάρχει ενιαία αποδεκτός οργανισμός αξιολόγησης με παγκόσμια κλίμακα και δεν το γνωρίζω. Όποιον (πανεπιστημιακό) κι αν ρωτησεις θα σου πει ότι αυτη η κλίμακα δεν απαντάει στην ερώτηση "ποιο ειναι το καλύτερο πανεπιστήμιο;" από τη σκοπιά του φοιτητή. Απο τη σκοπιά του καθηγητη και του πρύτανη ίσως, αλλά μέχρι να γινεις (και αν) καθηγητής πανεπιστημίου, θα περάσουν χρόνια ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top