Φοιτητική ζωή στην Λάρισα

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
επειδη ενδιαφερομαι για ιατρικη λαρισας...για πειτε σχετικα μετην πολη...κοστος ζωης...διασκεδαση...επιπεδο τμηματος..και γενικα οτι αλλο γνωριζετε...!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, θα σου απαντησω εγω που ζω 18,5 χρονια σ'αυτη την πολη... Αν και πολλοι εμφανιζονται επιφυλακτικοι, και δε μπορω να καταλαβω γιατι, η ζωη στη Λαρισα και ιδιαιτερα η φοιτητικη ειναι παρα πολυ ωραια!! Πρωτα απ'ολα ειναι η 5η μεγαλυτερη πολη και εχει κυριολεκτικα τα παντα... Απο νυχτερινη ζωη σκιζει και το σιγουρο ειναι πως δε θα βαρεθεις ποτε!! Εχει πολλα ροκομπαρα, δυο-τρια (ισως και παραπανω) καλμπακια, αρκετα και πολυ καλα μπουζουκια, παρα, μα παρα πολλες καφετεριες και πολλες περιοχες που μπορεις να γυρνας!! Ασε που ειναι στο κεντρο της Ελλαδας και μπορεις να φτασεις ευκολα τις περισσοτερες Ελληνικες πολεις... Το κακο βεβαια ειναι οτι δεν εχει αεροδρομιο, αλλα δεν πειραζει!! Επισης η πολη εχει πολλες πλατειες, ωραια αγορα και στα 4 χρονια που θα μεινεις εδω, καθε μερα θα ανακαλυπτεις και κατι καινουργιο!! Τωρα το κοστος ζωης ειναι λιγο τσιμπημενο, αλλα αυτο συμβαινει στις περισσοτερες ελληνικες πολεις... Παντως αν το ψαξεις λιγο, μπορεις να βρεις και αρκετα φθηνο ενοικιο!! Τωρα για το τμημα δεν ξερω να σου πω πολλα, αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι μετακινηθηκε απο το κεντρο, στο οποιο βρισκοτανε (στην πλατεια Ταχυδρομειου), και ανοιξε κοντα στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο, που υπαρχουν ολα τα συγχρονα μηχανηματα και θα χεις τη ευκαιρια να αποκομισεις πολλες γνωσεις!! Επισης οι καθηγητες συνεργαζονται με τους γιατρους του νοσοκομειου, οποτε το επιπεδο σπουδων θα ειναι αρκετα υψηλο... Τελος, μπορει να ειναι μεγαλη πολη, αλλα δεν εχει πολλα τμηματα και αυτο κανει ολους τους φοιτητες μια παρεα και περνανε τελεια!! Συγκεκριμενα υπαρχει η Ιατρικη, το Βιοχημεις και Βιοτεχνολογιας και 20 τμηματα Τ.Ε.Ι... Και για να ειμαι σιγουρος πως σε επεισα, θα σου πω πως στην πολυκατοικια μου εμενε μια φοιτητρια απο τη Αθηνα(!!) και μολις τελειωσε εκλαιγε γιατι δεν ηθελε να φυγει!! Αυτα... Εν ολιγοις δηλωσε τη με τα χιλια και μη το σκεφτεσαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
πω πω πω περιγραφή!!!!!!! υμνος στην ομορφια της λάρισας!!!
foreverfreak πατριώτη!!!! :P:P
εκτος αυτου
εχουμε κ πολλά ωραία μέρη για βόλτα μεσα στην πόλη (το αλκαζάρ ειναι σαν ενα μεγάλο δάσος στη καρδιά της πόλης, απολαμβάνεις ενα απόγευμα)
annmary μιας και εισαι γυναικα θα ξετρελαθείς με τα μαγαζιά
το καλυτερο ομως............
οταν θα καλυτερευει ο καιρος θα μπορεις να πας (με αυτοκινητο λεωφορείο 1 ώρα) στις παραλίες του νομου λάρισας οι οποίες ειναι ΦΟΒΕΡΕΣ!!!! επισης μιση ωρα απο τη λάρισα ειναι κ ο πλαταμώνας..........
νοίκι μπορείς να βρεις αν ψάξεις αρκετα φτηνο,οι γκαρσιονέρες αρχίζουν απο τα 150 ευρώ!!!!!
φτάνουν αυτά??????

εγω ο μονος λογος που δεν θελω τοσο εδώ ειναι οτι ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ Ν ΑΛΛΑΞΩ!!!!!!!!!! αλλιώς θα ημουν με τα χίλια...........:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
A, υπαρχει βεβαια και ενα αρνητικο που ξεχασα να το αναφερω... Πολλη ζεστη και αρκετη υγρασια!! Αν δεν αντεχεις τη ζεστη θα δεινοπαθησεις λιγο στην αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ενταξει παιδια τι να πω!!!! και αρνητικη γνωμη να ειχα μου την αλλαξατε!! χαχαχα....παντως ευχαριστω παααραα μα πααραα πολυ!! ησασταν κατατοπιστικοτατοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ενταξει παιδια τι να πω!!!! και αρνητικη γνωμη να ειχα μου την αλλαξατε!! χαχαχα....παντως ευχαριστω παααραα μα πααραα πολυ!! ησασταν κατατοπιστικοτατοι!!

ευχαριστώ που σε βοήθησα κ εγώ μελλουσα λαρισαία γιατρίνα :thanks:, αν κ ο foreverfreak εκανε τη φοβερή αρχή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ενταξει παιδια τι να πω!!!! και αρνητικη γνωμη να ειχα μου την αλλαξατε!! χαχαχα....παντως ευχαριστω παααραα μα πααραα πολυ!! ησασταν κατατοπιστικοτατοι!!
Εμεις σε ευχαριστουμε που μας ακουσες και επελεξες την ωραια πολη μας!!

ευχαριστώ που σε βοήθησα κ εγώ μελλουσα λαρισαία γιατρίνα :thanks:, αν κ ο foreverfreak εκανε τη φοβερή αρχή :P
Ε, βοηθησες και συ!! Ισχης εν τη ενωσει δε λενε?? Λες να ανοιξουμε τουριστικο γραφειο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εμεις σε ευχαριστουμε που μας ακουσες και επελεξες την ωραια πολη μας!!

Ε, βοηθησες και συ!! Ισχης εν τη ενωσει δε λενε?? Λες να ανοιξουμε τουριστικο γραφειο??

και τώρα το λές???? arghhhhhhhhhh
έπρεπε να περάσουμε ολο αυτο το λουκι με τις μπιπ πανελλήνιες???

{αν ανοίξουμε και ενημερώνουμε μόνο για τη λάρισα δε νομίζω να πιάσουμε και πολλά:P}

PS: annmary η ενημέρωση σου κόστισε 100 euros!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
και τώρα το λές???? arghhhhhhhhhh
έπρεπε να περάσουμε ολο αυτο το λουκι με τις μπιπ πανελλήνιες???

{αν ανοίξουμε και ενημερώνουμε μόνο για τη λάρισα δε νομίζω να πιάσουμε και πολλά:P}

PS: annmary η ενημέρωση σου κόστισε 100 euros!!:P
Ασε, μαλλον το συνειδητοποιησαμε αργα...E, ναι, πρεπει να επεκτεινουμε τις επιχειρηματικες μας δραστηριοτητες!! Λεω να αρχισουμε με τα Ζαγοροχωρια:P... Παντως, απ'οτι βλεπω, μπηκες ηδη στο κλιμα της δουλειας!! Μα 100 ευρω?? Και με 80 ευχαριστημενοι θα μαστε:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ασε, μαλλον το συνειδητοποιησαμε αργα...E, ναι, πρεπει να επεκτεινουμε τις επιχειρηματικες μας δραστηριοτητες!! Λεω να αρχισουμε με τα Ζαγοροχωρια:P... Παντως, απ'οτι βλεπω, μπηκες ηδη στο κλιμα της δουλειας!! Μα 100 ευρω?? Και με 80 ευχαριστημενοι θα μαστε:P!!


α δε τα ξέρω αυτα θα ενημερώνεις μονο σου!!!!!!
τι λες αγαπητε 80? τι θα κανεις με 40 euros τη σημερον ημεραν?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Mα το 80αρι ειναι τιμη γνωριμιας φιλε μου... Ε, και με το 40αρι ολο και κατι θα βρουμε να κανουμε;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
και τώρα το λές???? arghhhhhhhhhh
έπρεπε να περάσουμε ολο αυτο το λουκι με τις μπιπ πανελλήνιες???

{αν ανοίξουμε και ενημερώνουμε μόνο για τη λάρισα δε νομίζω να πιάσουμε και πολλά:P}

PS: annmary η ενημέρωση σου κόστισε 100 euros!!:P

οκ..πειτε μου που θελετε να σας στειλω να ξερω..μη σας στησω κιλας!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
οκ..πειτε μου που θελετε να σας στειλω να ξερω..μη σας στησω κιλας!!:xixi:

με το πάσο σου!!!!! αν θές κανονίζουμε κ άτοκες δόσεις!!!!
θα σε περιμένουμε!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Η Λάρισα τι λέει;ʼΕχω ακούσει τα χειρότερα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlk

Νεοφερμένος

Ο avlk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως τα πραγματα ειναι και τοσο χαλια.......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Η Λάρισα τι λέει;ʼΕχω ακούσει τα χειρότερα.:P
Α, τοτε μαλλον σε παραπληροφορησανε φιλε prion... Εχω ζησει 19 χρονια στη Λαρισα, και παροτι δεν ειμαι φανατικος θαυμαστης της, μπορω να σου πω πως ειναι μια πολη καταλληλη για φοιτητικη ζωη!! Πρωτα απ'ολα μιλαμε για μια μεγαλη και συνεχως αναπτυσσομενη πολη, γεματη ζωη και κινηση... Επισης εχει 15 τμηματα (13 ΤΕΙ και 2 ΑΕΙ), πραγμα που αυτοματως σημαινει πολλους φοιτητες!! Βρισκεται στο κεντρο της Ελλαδας, οποτε μπορεις να κανεις εξορμησεις ευκολα και γρηγορα οπου θελεις... Οι επιλογες της ειναι απειρες (πραγματικα δεν της λειπει κατι) και εχει ζωη 24 ωρες το 24ωρο!! Η αγορα της ειναι πολλη καλη και γενικα, αν και δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο, ειναι μια ομορφη πολη, με τα παρκα της κ.τ.λ... Α και κατι ακομα (αρκετα σημαντικο για πολλους φοιτητες) η νυχτερινη της ζωη ειναι απαιχτη!! Τα μονα αρνητικα ειναι η ζεστη και το γεγονος οτι τα τμηματα της ειναι διασκορπισμενα... Παντως μου κανει εντυπωση αυτο που λες, γιατι οι φοιτητες της Λαρισας εχουν να πουνε τα καλυτερα!! Τα παραπανω μπορει να τα επιβεβαιωσει, η και να τα απορριψει, ο φιλος που σπουδαζει στην πολη...

Υ.Γ: Πηγαινα στο 2ο λυκειο, που ειναι διπλα στο τμημα Βιοχημειας και Βιοτεχνολογιας:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rest

Νεοφερμένος

Ο Rest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ισχύουν όλα όσα είπε ο foreverfreak για την πόλη. Ειδικά το γεγονός ότι είναι στο κέντρο της Ελλάδας είναι κάτι πάρα πολύ καλό. Σκέψου ότι με το τρένο είναι Λάρισα - Θεσσαλονίκη 1μιση ώρα και Λάρισα Αθήνα 3μιση ώρες! Θα ήθελα να διευκρινίσω λίγο αυτό το 24 ώρες το 24ωρο. Προφανώς και τις καθημερινές δε γίνεται ο χαμός που γίνεται τα σαββατοκύριακα το βράδυ. Και φυσικά, το πως θα κρίνεις τη ζωή μιας πόλης εξαρτάται από το που μένεις. Εγώ έμενα στην Αθήνα και πραγματικά χαίρομαι για τη Λάρισα διότι ναι μεν είναι πόλη αλλά δεν έχει τον πανικό της Αθήνας (από όλες τις απόψεις). Επίσης στη Λάρισα είναι όλα δίπλα μετακύ τους! Θες φαί? διασκέδαση? ποτό? club? φαρμακείο? σούπερ μάρκετ? Είναι πραγματικά ΟΛΑ δίπλα. Όσο για τη ζέστη τώρα το καλοκαίρι καβαλάς το τρενάκι και σε 20 λεπτά είσαι παραλία :p ή ακόμα καλύτερα Βόλο!!! Δεν έχω να υμπληρώσω κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τι εννοείς νυχτερινή διασκέδαση;Δεν είμαι των σκυλάδικων και των κλαμπς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τι εννοείς νυχτερινή διασκέδαση;Δεν είμαι των σκυλάδικων και των κλαμπς:P
Ουτε εγω, πιστεψε με!! Απλα το αναφερω σαν προσθετη πληροφορια... Και επειδη ειναι αρκετα μεγαλη πολη, πιστεψε με, δεν εχει μονο σκυλαδικα και κλαμπς:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rest

Νεοφερμένος

Ο Rest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τότε σε τι αναφέρεαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top