Δεν είμαι ευχαριστημένος από το φροντιστήριο μου. Τι να κάνω;

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
παιδιά πάω σε ένα φροντιστήριο που και πριν από αρκετά χρόνια θυμάμαι έκανε καλή δουλειά και έτσι φέτος πήρα την απόφαση να πάω για τρίτη λυκείου ξανά σε αυτό ώστε να με βοηθήσει ... Τελικά βγήκε μάπα με την νέα νοοτροπία των νέων καθηγητών και εκτός αυτού νοιώθω ότι δίνω τσάμπα τα λεφτά μου και τον χρόνο μου . Ρώτησα σε όλα τα φροντιστήρια εδώ της περιοχής και τίποτα όλα γεμάτα ! Και από ιδιαίτερα τα ίδια . Τι να κάνω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ωχ, αυτο ειναι οντως προβλημα. Και το κυριοτερο ειναι οτι εχουμε φτασει στα Χριστουγεννα ηδη.

Ενα πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να συγκεκριμενοποιησεις τα παραπονα που εχεις απο το καθηγητικο προσωπικο [και γενικα, αλλα και ειδικα για τον καθενα] και να πιασεις τον καθε καθηγητη και να του τα πεις. Το επομενο σταδιο θα ειναι να το πεις στους γονεις σου, και αυτοι θα επικοινωνησουν με το φροντιστηριο για να εκφρασουν τα παραπονα σου/τους.

Οσο για τα ιδιαιτερα, πιστευω πως ολο και κατι θα βρεις. Για ποια μαθηματα ψαχνεις; Εγω ας πουμε, διδασκω ΑΟΘ και ΑΟΔΕ και εχω κενα στο προγραμμα μου, οπως και αλλοι καθηγητες που γνωριζω δεν ειναι 100% γεματοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
εχω μιλησει με τους καθηγητες και μ εχουν πει οτι με βρισκουν αρκετα αγχωμενο και οτι αυτο φταιει για ολα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ε τοτε γιατι λες στο αρχικο σου μηνυμα οτι σου φταιει η "νεα νοοτροπια των νεων καθηγητων"; Αν ειναι δικο σου το θεμα, αναγνωρισε το, αντιμετωπισε το και ολα θα πανε καλα! Εξαλλου απο ο,τι βλεπω, δεν κυνηγας και καμια σχολη με τεραστια βαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ε τοτε γιατι λες στο αρχικο σου μηνυμα οτι σου φταιει η "νεα νοοτροπια των νεων καθηγητων"; Αν ειναι δικο σου το θεμα, αναγνωρισε το, αντιμετωπισε το και ολα θα πανε καλα! Εξαλλου απο ο,τι βλεπω, δεν κυνηγας και καμια σχολη με τεραστια βαση...

έτσι πιστεύουν οι ίδιοι !!!! εγώ δεν νομίζω οτι φταίει αυτό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ισως η αληθεια να κρυβεται καπου στην μεση [οπως και συνηθως γινεται...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ισως η αληθεια να κρυβεται καπου στην μεση [οπως και συνηθως γινεται...]

όλα παίζουν ρόλο πιστεύω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Για συζήτησέ το και με συμμαθητές σου στο φροντιστήριο να δείς τι άποψη έχουν και αυτοί.. Γενικά πάντως πολύ αόριστα το θέτεις το ζήτημα... Τι εννοείς οτι δεν σε βοηθάει το φροντιστήριο; Γίνεται σωστά το μάθημα; Μένεις με απορίες; Εξασκείστε αρκετά σε ασκήσεις;
Όπως και να'χει επειδή η επιτυχία εξαρτάται στο μεγαλύτερο βαθμό από την προσωπική σου προσπάθεια και οι καθηγητές απλά λειτουργούν βοηθητικά θα σου πρότεινα να συνεχίσεις εκεί και ο,τι δεν σου αρέσει να το αναφέρεις αμέσως στον καθηγητή σου. Γενικά πρέπει να απαιτήσεις αυτό για το οποίο πληρώνεις και να μην ντρέπεσαι να πιέζεις τους καθηγητές ακόμα και μέχρι τα όριά τους προκειμένου να σου λυθούν οι απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Για συζήτησέ το και με συμμαθητές σου στο φροντιστήριο να δείς τι άποψη έχουν και αυτοί.. Γενικά πάντως πολύ αόριστα το θέτεις το ζήτημα... Τι εννοείς οτι δεν σε βοηθάει το φροντιστήριο; Γίνεται σωστά το μάθημα; Μένεις με απορίες; Εξασκείστε αρκετά σε ασκήσεις;
Όπως και να'χει επειδή η επιτυχία εξαρτάται στο μεγαλύτερο βαθμό από την προσωπική σου προσπάθεια και οι καθηγητές απλά λειτουργούν βοηθητικά θα σου πρότεινα να συνεχίσεις εκεί και ο,τι δεν σου αρέσει να το αναφέρεις αμέσως στον καθηγητή σου. Γενικά πρέπει να απαιτήσεις αυτό για το οποίο πληρώνεις και να μην ντρέπεσαι να πιέζεις τους καθηγητές ακόμα και μέχρι τα όριά τους προκειμένου να σου λυθούν οι απορίες.

έχεις απόλυτο δίκιο ...!! συμφωνώ αλλά τα έχω πεί και μου έχουν απλά οτι φταιει το αγχος...σιγουρα αλλα και απο αυτους δεν ειμαι ικανοποιημενος !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
φιλε αν θελεις πες μα συγκεκριμενα πραγματα για τα οποια δεν εισαι ευχαριστημενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
φιλε αν θελεις πες μα συγκεκριμενα πραγματα για τα οποια δεν εισαι ευχαριστημενος...

είμαστε πολλά άτομα στην τάξη ! στην αρχή μας είχανε πεί οτι θα είμαστε μόνο 4 και είμαστε σε όλα τα τμήματα 7 και πάνω . έκανα τα παράπονα μ αλλά είπαν θα το διορθώσουν , τίποτα όμως ! εμμ λάθος ώρες για το κάθε μάθημα. μας έχεις 6 ώρες την εβδομάδα μαθηματικά κατ και 2 ώρες αοθ ... εγώ παράδειγμα που αοθ εχω βαρύτητα γιατί να μην πάω να γράψω ένα 20? και με 2 ώρες μάθημα δεν μπορείς να γράψεις 20...για εμένα προσωπικά δεν μ φτάνει. για αυτό πληρώνουμε !μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός αλλά έτσι το βλέπω εγώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι,οτι εφόσον δεν διορθώθηκαν με τα παράπονα σου,να φύγεις από το φροντηστήριο.Είσαι και τρίτη λυκείου,μην το ρισκάρεις να κάτσεις με τόσα πολλά άτομα σε μια αίθουσα,φαντάζομαι και τη φασαρία θα γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι,οτι εφόσον δεν διορθώθηκαν με τα παράπονα σου,να φύγεις από το φροντηστήριο.Είσαι και τρίτη λυκείου,μην το ρισκάρεις να κάτσεις με τόσα πολλά άτομα σε μια αίθουσα,φαντάζομαι και τη φασαρία θα γίνεται...

αυτό σκέφτηκα αλλά ρώτησα πόσους καθηγητές , πόσα φροντιστήρια γεμάτα. Και έχω στα υπόψην μου έναν καθηγητή στα μαθήματα που ενδιαφέρομαι απλά το σκέφτομαι και θα το συζητήσω με τους γονείς μου . αλλά άντε οκ αυτα τα μαθήματα τα βγάζω . όλα τα άλλα ? πώς ? πφφφ εχω τοσο αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
υπαρχει περιπτωση να κανεις ιδιαιτερα?

ή

να αλλαξεις απλα τμημα στο φροντ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
υπαρχει περιπτωση να κανεις ιδιαιτερα?

ή

να αλλαξεις απλα τμημα στο φροντ?

είναι όλα γεμάτα , όλες οι τάξεις , όλα τα φροντιστήρια της περιοχής που ρώτησα και γενικά καθηγητές βρήκα μόνο έναν , απλά πρέπει να το συζητήσω με τους γονείς μου ! Άντε και παίρνω τον καθηγητή στα υπόλοιπα μαθήματα? Να γιατί είμαστε ότι να ναι ...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
χμ..για να μη μηνεις ξεκρεμαστος,τοτε συζητησε το αλλη μια φορα με το φροντηστηριο σου ή πες στους γονεις σου να παραπονεθουν και τοτε ισως να σε βαλουν σε καποιο τμημα με λιγοτερα παιδια.Επισης,εξετασε τη δυνατοτητα για ιδιαιτερα στο φροντηστηριο ,ετσι ωστε να απαλλαγεις και απο το ψαξιμο καθηγητων για ιδιαιτερα στο σπιτι και απο το οικονομικο θεμα που δεν θα ειναι τοσο ''τσουχτερο'' οσο τα ιδιαιτερα στο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
χμ..για να μη μηνεις ξεκρεμαστος,τοτε συζητησε το αλλη μια φορα με το φροντηστηριο σου ή πες στους γονεις σου να παραπονεθουν και τοτε ισως να σε βαλουν σε καποιο τμημα με λιγοτερα παιδια.Επισης,εξετασε τη δυνατοτητα για ιδιαιτερα στο φροντηστηριο ,ετσι ωστε να απαλλαγεις και απο το ψαξιμο καθηγητων για ιδιαιτερα στο σπιτι και απο το οικονομικο θεμα που δεν θα ειναι τοσο ''τσουχτερο'' οσο τα ιδιαιτερα στο σπιτι.

κατάντια !!!! αυτό έχω να πώ μόνο και φυσικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πάντως ρε συ άλλη φορά να ψάχνεσαι καλύτερα... Γενικά σε οτιδήποτε στη ζωή σου... Να ζητάς πολλές απόψεις πριν κάνεις μια επιλογή. Συμβουλή προς άπαντες είναι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πάντως ρε συ άλλη φορά να ψάχνεσαι καλύτερα... Γενικά σε οτιδήποτε στη ζωή σου... Να ζητάς πολλές απόψεις πριν κάνεις μια επιλογή. Συμβουλή προς άπαντες είναι αυτό...

Εμ η φάση είναι οτι πήγαινα σε αυτό το φροντιστήριο πρίν 3 χρόνια και ήταν τρομερό μ είχε βοηθήσει πάρα πολύ , και έτσι το ξανά εμπιστεύτηκα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Όντως τώρα το θυμήθηκα που έλεγες ότι άλλαξε καθηγητές κτλ... Τέλος πάντων έπεσες και εσύ στην περίπτωση... Θα πρότεινα πάντως άλλη μια συζήτηση με τη διεύθυνση του φροντιστηρίου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top