Πακίτα (Yo amo a Paquita Gallego)

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Έβλεπε κανείς τη σειρά "Πακίτα" ("Yo amo a Paquita Gallego"); Για όσους δε θυμούνται την πρόβαλλε πριν εφτά χρόνια ο Alpha. Εχει προβληθεί σε επανάληψη από το κανάλι 3-4 φορές, ενώ επαναπροβλήθηκε στο κανάλι TRT το 2005.
Για όσους θέλουν κι άλλα μπορούν να δουν και αυτά:

ΣΕΛΙΔΕΣ:
https://clubs.pathfinder.gr/paquita
https://www.geocities.com/yo_amo_a_paquita_gallego/
https://www.imdb.com/title/tt0241136/

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:


ΒΙΝΤΕΟ:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=CRCUoPpt9mw[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=nr_ow_fLes8[/ame]

Όποιος θέλει να βάλει κι άλλα.:jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
Σε κάποιους το θέμα μπορεί να φανεί ανούσιο ή "κάψιμο" χρόνου. Αυτό που έχω να πω είναι ότι έχω δει πολλά ανούσια θέματα (κι εδώ μέσα) άνευ ουσίας που είναι στα αλήθεια όχι "κάψιμο", αλλά "τσουρούφλισμα" του χρόνου.
Λυπάμαι αν για μερικούς το θέμα "Πακίτα (Yo amo a Paquita Gallego)" πιάνει χώρο, αλλά πιστεύω ότι η "Πακίτα" χρειάζεται να έχει τη τιμή ενός topic, αλλά και τον εγωϊσμό να το δουν όσο πιο πολλοί γίνεται.
Θα χαρώ να κάνουμε συζητήσεις σχετικά με τη σειρά. Θα συμμετέχω ενεργά!:D
Υ.Γ.
Όποια/Όποιος γνωρίζει από πού μπορούμε να βρούμε τα επισόδια ολόκληρης της σειράς, θα την/τον φιλήσω!:P Πλάκα κάνω, απλώς θα της/του χρωστώ ευγνωμοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
και εγω το εβλεπα οταν ημουν μικρος!
ηταν τελειο!
θα ηταν ωραια να τα ξαναβλεπα!
εμενα μου αρεσε και η μαρια πολυ!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
What the fuck?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ξκιουζ μη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Η Πακίτα τώρα θα ΄ναι γιαγιά με 20 εγγόνια!:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τι είναι τούτο ρε παιδιά;;Πότε γίνανε αυτά και μου ξεφύγανε εμένα;; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.

Μην αγχώνεσαι, θα το βρεις κάποια στιγμή...:lol:
-----------------------------------------
"Ξεσκιούζμι"! Χα, χα, χα!:lol::lol::lol::lol::lol:
-----------------------------------------
Η Πακίτα τώρα θα ΄ναι γιαγιά με 20 εγγόνια!:P:lol:

Μπα, δε νομίζω. Η Πακίτα τώρα 34 χρονών είναι και με κόρη στην εφηβεία. Λάθος πληροφορίες έχεις, γιατί στις 32 Σεπτεμβρίου τη συνάντησα στον Άρειο Πάγο, που κέρδισε και ένα δικαστήριο (αθώωσε το Σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι). Ήπιαμε καφέ και μου είπε όλα τα νέα της...:lol::lol:
Για να σοβαρευτούμε ρε X-MAN...;););)
-----------------------------------------
Τι είναι τούτο ρε παιδιά;;Πότε γίνανε αυτά και μου ξεφύγανε εμένα;; :lol:

Σίγουρα δε συνέβησαν στη γενιά σου που μεγαλώνεις με τη Τατιάνα Στεφανίδου, τη Βάσια Λόη, τη Χριστίνα Λαμπίρη, το "Κους-κους το μεσημέρι" και πάει λέγοντας. Δηλαδή άτομα και εκπομπές χαμηλότερης νοημοσύνης και επιπέδου από την "Πακίτα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα και οι σαπουνόπερες δεν είχα και ΤΟ επίπεδο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω SoZi ότι το είχαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Το εβλεπα σαν παιδακι και εγω την ωρα του φαγητου. Πιο πολυ απ'ολα αυτο μ'αρεσε...
Αλλα τωρα θεωρω χασιμο χρονου να το ξαναδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πιστεύω SoZi ότι το είχαν...
Από ποια άποψη?
Κι εγώ έβλεπα:P
Μαριμάρ,Ροζαλίντα,Εσμεράλδα,Μιλάγκρος η ατίθαση(αγαπημένη),Παουλίνα(τρέλα) και θα σου πω ότι μου άρεσαν κιόλας.
Αλλά δεν βλέπω κάποιο επίπεδο σε αυτές τις σειρές.Ίντριγκες,ξεμαλλιάσματα πράγματα που παρουσίαζαν όλες.Με βασικό στοιχείο το πέρασμα ενός φτωχού ανθρώπου που τον κορόιδευαν όλοι σε μία άλλη πλούσια ζωή.
Εμένα δεν μου προσέφεραν προσωπικά κάτι.Απλά διασκέδαζα.
Βέβαια εκείνη την εποχή είμασταν όλοι κάπως έτσι με αυτές τις σειρές.Λίγο πολύ όλοι τις παρακολουθούσαν.
Βέβαια αν είναι να συγκρίνουμε το τότε με το σήμερα θα μπορούσα να πω ότι ναι,σε σχέση με τις σημερινές σειρές,εκπομπές οι σαπουνόπερες ίσως παρουσίαζαν κι ένα είδος ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
SoZi οι σειρές που προανέφερες είχαν την ίδια θεματολογία. Η "Μαρία", "Μαριμάρ", "Ροζαλίντα" ήταν ακριβώς ίδιες πέρα από το τίτλο που έχει σχέση με μια γυναίκα και σε ξενερώνει (και στα μεξικάνικα τον ίδιο τίτλο είχαν: "Maria la del barrio", "Marimar", "Rosalinda"). Μοιάζουν με τριλογία δηλαδή και γι' αυτό η Thalia τα παράτησε και παντρεύτηκε το σιτεμένο.
Η "Παουλίνα" ήταν κάπως ουτοπική, ενώ για την "Εσμεράλντα" δεν μπορείς να πεις ότι δεν ήταν λίγο θρυλική αν και προς το τέλος παρατράβαγε λίγο.
Από εκεί και πέρα η "Πακίτα" ήταν διαφορετική, σε άλλη διάσταση, όπως και το "Βερόνικα" και το "Παλόμα και Λορέντζο" μαζί με το "Καταλίνα και Σεμπαστιάν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouliii

Νεοφερμένος

Η giouliii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ααααααααα δεν το πιστευω ..προχτεσ ειχα συζητηση για τα βραζιλιανικααα.....πολλοι λιγοι την 8υμουνταν την πακιτα:(..τελεια ηταν και εκει προσ το τελοσ πωωωω ειχε και μυστηριο πολυυ σα 8ριλερ μου φαινοταν τοτε που ημουν μικρουλα...τελεια τελειααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τελειο ηταν!ειχε ωραιο τραγουδι τιτλων.αλλα δε θα το ξαναβλεπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katramis

Νεοφερμένος

Ο katramis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας, γραφω πρωτη φορα στο forum.
Εβλεπα και γω τη Πακιτα αλλα την αρχισα στις επαναληψεις το καλοκαιρι. ΠΟτε δεν είδα ολα τα επισοδεια γιατι καπου στα μεσα των επισοδείων επεσαν οι διδυμοι πυργοι και ολη τη μερα ειχε γι αυτο το θεμα. Ποτε δε την ξαναπαιξαν. Εχω ψάξει πολλες φορες τα επισόδεια αλλά τπτ...
Για μενα η καλύτερη βραζιλιανικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Για μενα η καλύτερη βραζιλιανικη...

katramis πολύ καλά τα σχόλια σου, αλλά το "Πακίτα" είναι κολομβιανής παραγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δηλαδη εσενα αυτο σε πειραξε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ρε θυρίο πού το θυμήθηκες αυτό? κι εγώ το έβλεπα όταν ήμουν μικρή! εκείνη π δν έκλαιγε δν είναι??? πωπωπω!! πέθαινα για αυτή την σειρά!! και γαμώ της Μεξικάνικες!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εμενα μ'αρεζε η κακια με το ενα ματι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Παρόλο που ήμουν πολύ μικρή τότε θυμάμαι αρκετά πράγματα από αυτή τη σειρά... αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση; το παιδί που έγραφε με το σπρέι κάθε φορά πριν τισ διαφημίσεις! χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top