Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Θα θελα να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι να ξαναδωσω πανελληνιες(μετα απο 7 χρονια παρακαλω..!) σε ποια μαθηματα αξιζει να κανει κανεις ιδιαιτερα και σε ποια φροντιστηριο.

Το λεω αυτο γιατι το να κανεις σε ολα ιδιαιτερα πρωτον δεν αξιζει(π.χ ΑΟΔΕ) και δευτερον ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτ....!:'(

Ξεχασα να σας πω οτι αναφερομαι για την τεχνολογικη κατευθυνση (πληροφορικης και υπηρεσιων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Χμμ... αν έχεις ξεχάσει τελείως τα μαθηματικά και τη φυσική, σου προτείνω να κάνεις ιδιαίτερα γιατί ο καθηγητής θα επικεντρωθεί μόνο σε εσένα και τις ανάγκες σου. Το ΑΟΔΕ, κάτσε να το διαβάσεις μόνο σου. Έκθεση, πιστεύω είναι καλύτερα σε φροντηστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ ότι μόνο τα μαθηματικά και η φυσική αξίζουν για ιδιαίτερο,αν και προσωπικά εγώ κάνω και στα 2 με τον κολλητό μου..Για έκθεση και για το μάθημα απο τα γενικής που θα επιλέξεις το φροντιστήριο είναι οκ!Τώρα αν θυμάσαι τα στοιχειώδη από το αεπ κάτσε διάβασε το μόνος...είναι πολύ εύκολο,για το Αοδε δεν το συζητώ σίγουρα όχι φροντιστήριο........σκέτη παπαγαλία είναι το καταραμένο!Ελπίζω να βοήθησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ ότι μόνο τα μαθηματικά και η φυσική αξίζουν για ιδιαίτερο,αν και προσωπικά εγώ κάνω και στα 2 με τον κολλητό μου..Για έκθεση και για το μάθημα απο τα γενικής που θα επιλέξεις το φροντιστήριο είναι οκ!Τώρα αν θυμάσαι τα στοιχειώδη από το αεπ κάτσε διάβασε το μόνος...είναι πολύ εύκολο,για το Αοδε δεν το συζητώ σίγουρα όχι φροντιστήριο........σκέτη παπαγαλία είναι το καταραμένο!Ελπίζω να βοήθησα..
ναι αλλά όχι και μόνος του το ΑΕΠΠ. Ας πάει φροντιστήριο για ΑΕΠΠ, έκθεση και το γενικής αν είναι.

Οτι και να κάνεις σε όλα τα μαθήματα να έχεις και βοήθημα (εκτός απο ΑΟΔΕ). Αν πας φροντιστήριο συνήθως σου δίνουν εκεί κάποια βιβλία δικά τους. Για μαθηματικά και φυσική αν κάνεις ιδιαίτερα θα σου πούνε αυτοί τι να πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αυτα εχω στο μυαλο μου κυριως δηλαδη μαθηματικα+φυσικη κατευθυνσης για ιδιαιτερο αλλα κολαω στο γεγονος οτι επειδη ενδιαφερομαι για το 5 πεδιο αν θα πρεπει να κανω καλυτερα ΑΟΘ η/και Μαθηματικα γενικης ιδιαιτερο.. η θα τα καταφερω λετε σ αυτα τα 2 μονο με φροντιστηριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoedessa

Νεοφερμένος

Ο geoedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια τωρα θα παω τριτη λυκειου και δεν ξερω σε τι μαθηματα να παω φροντηστηρια...ειμαι τεχνολιγικη και πηρα οικονομια
εκτος απο μαθηματικα τωρα..φισικη να παρω και γενικης και κατευθυνσης???
επισης θα παω και οικονομια αλλα ειμαι μπερδεμενος με τα μαθηματα της τεχνολογικης!παρακαλω πειτε μου σε πια απο αυτα πανε συνηθως ολα τα παιδια!ευχαριστω και λιγο γρηγορα γιατι καιγομαιι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
προσωπικα εγω πηγα σε μαθηματικα,εκθεση φυσικη


αν θελεις μπορεις να πας σε ολα ή σε ολα εκτος απο διοικηση που την μαθαινεις παπαγαλια και αυτο ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
πανε σε ολα της κατευθυνσης και ως μαθημα επιλογης που θα δωσεις στις πανελλαδικες αν θες να περασεις πεμπτο πεδιο παρε μαθηματικα γενικης και αοθ αλλιως βιολογια..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω αρχικα γραφτικα σε ολα οσα θα δωσω πανελλινια, αν δω οτι ειναι πολλες οι ωρες και δεν την παλευω θα σταματισω ΑΟΔΕ και ισως εφαρμογες υπολογιστων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τα μαθηματικά γενικής διαβάζονται μόνα τους για όποιους δεν κάνουν σε αυτό φροντιστήριο? Εγώ δεν υπήρχε λόγος να το πάρω και δεν θα κάνω φροντιστήριο σε αυτό...θα την παλέψω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα μαθηματικά γενικής διαβάζονται μόνα τους για όποιους δεν κάνουν σε αυτό φροντιστήριο? Εγώ δεν υπήρχε λόγος να το πάρω και δεν θα κάνω φροντιστήριο σε αυτό...θα την παλέψω ?

Αν δεν εχεις κενα, και διαβασεις αρκετα πιστευω πως μπορεις να τα καταφερεις. Το δυσκολο για τους περισσοτερους ειναι η πληθορα των τυπων.
Τωρα ομως, εξαρτατε και πολυ απο το ποσα κενα εχεις η δεν εχεις, και πως τα πας γενικοτερα με τα μαθηματικα. Γιατι για να λυσεις μια ασκηση πολλες φορες δεν φτανει μονο να ξερεις τους τυπους και να διαβασεις αρκετα, αλλα πρεπει να λυσεις πολλες ασκησεις, που δεν νομιζω να κατσεις να το κανεις (σε τοσο μεγαλο βαθμο) αν δεν πας φροντιστιριο.

Βεβαια φετος στην ταξη μου ειχαμε ενα κοριτσακι της θεωριτικης που δεν πηγενε φροντιστιριο στην αλγευρα, και ομως τα πηγε μια χαρα, και δεν ειχε ιδιετερο προβλημα με τα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Σε ποια μα8ηματα 8εωρειτε οτι πρεπει να κανει κανεις φροντιστηριο στην β λυκειου απο 8ετικη?ολα της κατευ8υνσης ειναι ασχετα με τς τριτης!πλην των μα8ηνματικων που 8Α κανω για να αποκτησω οσο να ναι μια εμπειρια στα μα8ηματικα ποθ εινια τ αιωνιο προβλημα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έκανα μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης μάθημα! Χημεία δεν έκανα γατί με κάλυπτε το σχολείο και είναι το αγαπημένο μου μάθημα και το διάβαζα μόνος μου! :) Για μένα Μαθηματικά και Φυσική θα ήταν καλό να κάνεις (όσο άσχετη να είναι και η ύλη , θα αποκτήσεις έναν τρόπο σκέψης που πίστεψε με θα σε βοηθήσει στη Γ λυκείου ) ! Χημεία είναι στη διακριτική ευχέρεια σου για το αν θα κάνεις ή όχι και ανάλογα και με τι μάτι θα την πάρεις...! :D Αυτάάάά από μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εχω ακουσει πως ειναι πολυ καλυτερο να κανεις φυσικη και χημεια γενικης γτ 8α σ χρειαστουν πολυ περισσοτερο απ οτι φυσικη κ χημεια κατευ8υνσης!τ πιστευεις?
-----------------------------------------
και εγω εχω πορωση με την χημεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μαθηματικα κατ. και Αλγεβρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ έκανα σε όλα τα κατ. έκθεση και γενικής Φυσική, μαθ και χημεία. Χρειάζονται και τα γενικής, γιατί θα σου χρειαστούν στη Γ' πιο πολυ από τα κατ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
συνεπως τα κατευ8υνσης ειναι αχρηστα!!δεν χρειαζονται που8ενα..
-----------------------------------------
???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
συνεπως τα κατευ8υνσης ειναι αχρηστα!!δεν χρειαζονται που8ενα..
-----------------------------------------
???
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εμενα γιατι μου ειπαν πως ορισμενα πραγματα απο τα μαθ κατ χρειαζονται για τη γ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
μήπως ήθελαν να σου πουν μαθ γεν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top