Αθλήματα Στρατιωτικών Σχολών

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Είναι κανείς που θα δώσει 13 Ιουλίου αθλήματα για την Ναυτικών δοκίμων??
Στα γραπτά ψυχομετρικά ξέρεις κανείς αν έχει καμία παγίδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εμας μας βαλανε να γραψουμε στοιχεια για την πρωσοπικοτητα μας και πως μας βλεπουν οι αλλοι,να ζωγραφισουμε ενα αγορι και ενα κοριτσι.Εγω τα εδωσα στην ΣΜΥΝ πιστευω τα ιδια θα σας βαλουν,μην μασας δεν ειναι τιποτα το συνταρακτικο!Για ποια σχολη θελεις,πιανεις ΣΝΔ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ναι φίλε μου πιάνω ΣΝΔ μάχιμοι, εσύ για που λες να πάς??
Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι παίρνουμε ποτέ άδεια στα 4 χρόνια φοίτησης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και εγω στην ΣΜΥΝ τα εδωσα αλλα για μαχιμος θελω!Δεν εχει σημασια που τα στελνεις.Φυσικα και παιρνεις αδειες,την Τεταρτη απογευμα και ΠΣΚ.Φυσικα αμα εισαι ενταξει με τις ποινες σου και τα ποινολογια.Παντως με ολο το θαρρος δεν σε βλεπω να το εχεις ψαξει το θεμα,ξανασκεψου το γνωμη μου,δεν ειναι δυνατον να μην ξερεις οτι παιρνεις αδειες.Sorry αν φανηκε να μιλαω με στυλακι,αλλα τελος παντων εσυ ξερεις και εσυ αποφασιζεις:no1:.
-----------------------------------------
Κατι ακομα για τις αδειες.Οι Δόκιμοι καθ' όλο το έτος λαμβάνουν τέσσερις μακράς διάρκειας άδειες, την περίοδο των Χριστουγέννων / Πρωτοχρονιάς για δυο εβδομάδες, την περίοδο του Πάσχα, περίπου μία εβδομάδα και δυο περιόδους πριν και μετά του Θερινού Εκπαιδευτικού Πλου, περίπου δέκα ημερών εκάστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Το έχω ψάξει όχι όσο εσύ βέβαια, για Τετάρτη και ΠΣΚ το ήξερα για τις μεγάλες εννοούσα απλά ούτε στο site της ΣΝΔ αναφάρει τπτ ούτε κανένα άλλο forum βρήκα τεσπα σε ευχαριστώ πολύ
Και κάτι ακόμα ξέρω ότι τα πλεύσιμα είναι κάπου στα 200e αλλά για την μισθολογία δεν βρήκα πουθενά κάτι μήπως ξέρεις τίποτα??
Στο 2ο post τώρα το είδα και το διόρθωσα εσύ που λες να πας ήθελα να σε ρωτήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Θεματα μισθων δεν ξερω να σου πω συγκεκριμενα,δεν το εχω ψαξει.Αυτο που ξερω ειναι οτι οι δοκιμοι λαμβανουν ενα εισοδημα της ταξης των 110-130Ε το μηνα.Τωρα τα πλευσιμα ειναι περιπου 18Ε την ημερα και ειναι ιδιο για ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Οκ φίλε καλή επιτυχία και ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_rock

Νεοφερμένος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις αν για το οικονομικο τμημα της συγκεκριμενης σχολης πρεπει να δωσεις και αθληματα???:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι πρεπει να τα δωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Στρατιωτικη σχολη ειναι.Χρειαζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_rock

Νεοφερμένος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πολυ παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousoudis

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παιδιά τα αθλήματα όμως μετράνε στη μοριοδότηση... δηλαδή η σχολή χρειάζεται 19455 μόρια... πρέπει να γράψεις τόσο η θα σου δώσουν μόρια κ τα αθλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν μετράνε...Μόνο να τα περάσεις θέλει.Πρέπει να γράψεις όσο τη βάση και να πιάσεις το όριο από τα αθλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousoudis

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κρίμα κ είχα μια ελπίδα ότι θα μετρούσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
E έτσι θα ταν σχετικά πιο εύκολο αλλά θα ανέβαινε πολύ η βάση λόγω ανταγωνισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousoudis

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι αλλά έτσι δεν το κόβω κ πολύ να περνάω.... ελπίζω να κατέβουν τουλαχιστον λιγάκι οι βάσεις γιατί τώρα είναι στο Θεό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλησπερα,

Απο περσυ-προπερσυ μπηκε και σαν προυποθεση για την εισαγωγη στις στρατιωτικες σχολες, ο υποψηφιος να εχει ΔΜΣ(δεικτη μαζας σωματος) 20-25 για τα αγορια, και 18-22 για τα κοριτσια...

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, ειναι αν ειναι αυστηροι σε αυτο το θεμα... Για παραδειγμα, εγω ειμαι 1.78 και εχω βαρος 85 κιλα... Δλδ ειμαι 6 περιπου κιλα παραπανω απο το οριο (στα 78 κιλα ο ΔΜΣ μου ειναι 25, δλδ το οριο). Υπαρχει περιπτωση να με κοψουν για 6 κιλα παραπανω; Ξερω οτι εχω ακομα 2 μηνες για τις υγειονομικες, οπου μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα μπορω να τα χασω, αλλα λεω γω τωρα, με τα κιλα που εχω τωρα, κινδυνευω; Ειναι τοσο αυστηροι ωστε να με κοψουν για το ΔΜΣ;

Υ.Γ. Τα αθληματα τα περναω χαλαρα, κανω προπονηση εδω και 2 μηνες, και τα ορια τα εχω ευκολα...

Υ.Γ.2. Σορρυ αν το εβαλα σε λαθος Section
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγω τι να πω που ειμαι 60-63 κιλα και ειμαι 1.80...!!!! Τρεχω τωρα και δν φτανω για να παχυνω :P Πρωτα κοβουνε τους χοντρους τωρα κοβουνε και τους αδυνατους,ελεος δν ξερουν τι θελουνε και αυτοι!
Φιλε μου θα σε κοψουνε νομιζω ειναι στραβαδια,προσπαθησε να χασεις καποια κιλα σε αυτους τους 2 μηνες?! Εγω να δβ τι θα κανω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπερα,

Απο περσυ-προπερσυ μπηκε και σαν προυποθεση για την εισαγωγη στις στρατιωτικες σχολες, ο υποψηφιος να εχει ΔΜΣ(δεικτη μαζας σωματος) 20-25 για τα αγορια, και 18-22 για τα κοριτσια...

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, ειναι αν ειναι αυστηροι σε αυτο το θεμα... Για παραδειγμα, εγω ειμαι 1.78 και εχω βαρος 85 κιλα... Δλδ ειμαι 6 περιπου κιλα παραπανω απο το οριο (στα 78 κιλα ο ΔΜΣ μου ειναι 25, δλδ το οριο). Υπαρχει περιπτωση να με κοψουν για 6 κιλα παραπανω; Ξερω οτι εχω ακομα 2 μηνες για τις υγειονομικες, οπου μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα μπορω να τα χασω, αλλα λεω γω τωρα, με τα κιλα που εχω τωρα, κινδυνευω; Ειναι τοσο αυστηροι ωστε να με κοψουν για το ΔΜΣ;

Υ.Γ. Τα αθληματα τα περναω χαλαρα, κανω προπονηση εδω και 2 μηνες, και τα ορια τα εχω ευκολα...

Υ.Γ.2. Σορρυ αν το εβαλα σε λαθος Section

ο Δείκτης Μάζας Σώματos είναι μια βλακεία (και μόνο από στρατιωτικούς που είναι γενικά πυροβολημένοι μπορei να χρησιμοποιηθεί). Οι περισσότεροι αθλητές έχουν μεγάλο δείκτη σώματος. Έπρεπε να κάνουν λιπομέτρηση που είναι αντικειμενική μέτρηση.
6 κιλά παραπάνω είναι πολύ για αυτούς. Τώρα που δίνεις πανελλαδικές μην κόψεις το φαί να τρως. Πότε θα σας κάνουν τις μετρήσεις; (πιστεύω όχι κατά την διάρκεια της sμέρας των αθλημάτων). Αν είναι μετά θα σου προτείνω μια χημική δίαιτα που θα την κάνεις 1 μήνα πριν σου κάνουν μετρήσεις. Η δίαιτα είναι για να μειώσεις το bmh σου (πρακτικά αν την σταματήσεις σε 1,2 μήνες θα τα πάρεις τα κιλά αλλά τότε δεν θα υπάρχει τότε όριο bmh. Tώρα που δίνεις εξετάσεις να κάνεις σωστή διατροφή (μη σε απασχολούν τα κιλά).

Για να σου φτιάξω την δίαιτα πες μου βάρος και ύψος και πόσο πας για προπόνηση ή γυμναστήριο και τι είδους ασκήσηεις κάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παντως στην περσινη προκυρηξη της αστυνομιας για το σωστο σωματικο βαρος ελεγε οτι πρεπει απο τα εκατοστα του υψους να αφαιρεσεις 100 με αποκλιση ως +20.πχ αμα εισαι 1.80 και 60 κιλα οπως ο φιλος κανεις 180-100=80. δλδ αμα εισαι 60 εως 100 κιλα περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top