Τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Το τμήμα Στατιστικής, θέλει καλά μαθηματικά και τίποτα άλλο. Δουλειά βρίσκεις άνετα, και μάλιστα σε εντελώς διαφορετικούς κλάδους. Είμαστε πολύ λίγοι, δόξα τον Θεό. Με ένα μαστερ μετά, μπορείς να εξειδικευτείς από οικονομικά μέχρι βιοστατιστική. Το προτείνω ανεπιφύλακτα, για όσους τους αρέσουν τα μαθηματικά και θέλουν να βρουν εύκολα δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
promotion της σχολης σου? :P
Δεύτερη επιλογή κάτω από τα μαθηματικά θα την έχω αλλα λογικά θα περάσω σε κάποιο μαθηματικό.Έχει διαφορες με την Στατιστική του Πειραιά?Από ότι ξέρω στο τμήμα του Πειραιά έχει και πολλα μαθήματα πληροφορικής.Ισχύει κάτι αντίστοιχο και για το τμήμα του ΟΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ουσιαστικά κάνεις πολλά μαθηματικά, σε συνδυασμό με πληροφορική. Μετά από άπειρα μαθήματα επιλογής διαλέγεις μόνος σου κατευθύνσεις (Οικονομικά, Χρηματοοικονομικά, Αναλογιστικά, Ασφαλιστικά, Βιοστατιστική, Έρευνα αγοράς, Πληροφορική κτλ...) . Πολλοί απόφοιτοι ασχολούνται μετά με πληροφορική. Το τμήμα του Πειραιά είναι αφοσιωμένο στα ασφαλιατικά για αυτό και είναι στο 5ο πεδίο. Του ΟΠΑ είναι πιο τεχνικό. Κατά τη γνώμη μου (ήμουν επίσης ερωτευμένος με τα μαθηματικά) η στατιστική θα σου δώσει πιο εύκολα δουλειά είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα. Μαθηματικός ναι μεν στο εξωτερικό θα είχες παρόμοιες ευκαιρίες, στην Ελλάδα χλωμό. Σκέψου το. Ακόμα και στον ΑΣΕΠ τους μαθηματικούς κυρίως για καθηγητές τους δέχονται. Εγώ το μαθηματικό το είχα από κάτω, και ευτυχώς για 0.1 πέρασα στατιστικό και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Απλά πρέπει να σου αρέσουν τα μαθηματικά, αλλιώς θα την παρατήσεις. Είναι ψιλοπαλουκάκι η σχολή. Πιο εύκολη από το μαθηματικό όμως από ότι ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το τμήμα Στατιστικής, θέλει καλά μαθηματικά και τίποτα άλλο. Δουλειά βρίσκεις άνετα, και μάλιστα σε εντελώς διαφορετικούς κλάδους. Είμαστε πολύ λίγοι, δόξα τον Θεό. Με ένα μαστερ μετά, μπορείς να εξειδικευτείς από οικονομικά μέχρι βιοστατιστική. Το προτείνω ανεπιφύλακτα, για όσους τους αρέσουν τα μαθηματικά και θέλουν να βρουν εύκολα δουλειά.


ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα η στατιστικη...εδω και χρονια ειναι το ονειρο μου!!! εδωσα δευτερη φορα φετος και ενδιαφερομαι για το τμημα στατιστικης που υπαρχει στη σαμο... δυστυχως την αθηνα δεν την επιασα. εχω 800 μορια παραπανω περιθοριο για το παν/μιο σαμου(στατιστικη).

1. θα την πιασω τη σχολη?????ποσες πιθανοτητες εχω??? (εχω τρελαθει απο το αγχος)
2.τι διαφορα εχει το τμημα στη Σαμο απο αυτο στην αθηνα??? και ως προς αυτα που μαθενεις και ως προς την απαγγελματικη αποκατασταση...

ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Απλά το ένα είναι στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο (πρώην ΑΣΟΕΕ) που έχει περισσότερη αναγνώριση. Αν με ρωτάς, θα σου έλεγα ότι της Σάμου είναι πολύ καλή σχολή αλλά θέλει πολύ διάβασμα. Να πάρεις κατεύθυνση αναλογιστή...Θεωρώ πως πάνω από 500-600 δεν θα πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απλά το ένα είναι στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο (πρώην ΑΣΟΕΕ) που έχει περισσότερη αναγνώριση. Αν με ρωτάς, θα σου έλεγα ότι της Σάμου είναι πολύ καλή σχολή αλλά θέλει πολύ διάβασμα. Να πάρεις κατεύθυνση αναλογιστή...Θεωρώ πως πάνω από 500-600 δεν θα πάει...

ευχαριστω...! να σε ρωτησω και κατι αλλο, αν παρω κατευθυνση αναλογιστη και κανω μεταπτυχιακο πανω στη στατιστικη θεωρουμαι ικανοποιητικα καταρτισμενη και για τα 2???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
ευχαριστω...! να σε ρωτησω και κατι αλλο, αν παρω κατευθυνση αναλογιστη και κανω μεταπτυχιακο πανω στη στατιστικη θεωρουμαι ικανοποιητικα καταρτισμενη και για τα 2???

Αναλογιστής είναι επαγγελματίας στατιστικός πάνω στην ασφαλιστική επιστήμη. Αυτή την στιγμή είναι πρώτο επάγγελμα στον κόσμο. Να ξέρεις ότι έχει το διπλάσιο διάβασμα από τον γιατρό, και ότι πριν τα 35 δεν ξεμπερδεύεις. Αν έχεις τελειώσει το τμήμα της Σάμου, μπορείς να εργαστείς κατευθείαν σαν στατιστικός, δεν χρειάζεται μάστερ. Απλά θέλει ειδικές επαγγελματικές εξετάσεις, για να γίνεις ορκωτός αναλογιστής. Όπως μας είχαν πει στη σχολή : Κάποτε ήταν οι μάγοι, μετά οι γιατροί και σήμερα οι αναλογιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αναλογιστής είναι επαγγελματίας στατιστικός πάνω στην ασφαλιστική επιστήμη. Αυτή την στιγμή είναι πρώτο επάγγελμα στον κόσμο. Να ξέρεις ότι έχει το διπλάσιο διάβασμα από τον γιατρό, και ότι πριν τα 35 δεν ξεμπερδεύεις. Αν έχεις τελειώσει το τμήμα της Σάμου, μπορείς να εργαστείς κατευθείαν σαν στατιστικός, δεν χρειάζεται μάστερ. Απλά θέλει ειδικές επαγγελματικές εξετάσεις, για να γίνεις ορκωτός αναλογιστής. Όπως μας είχαν πει στη σχολή : Κάποτε ήταν οι μάγοι, μετά οι γιατροί και σήμερα οι αναλογιστές...

κατι τελευταιο... εγω εχω καποια κενα στα μαθηματικα! τα λατρευω ομως και εχω σκοπο να κανω τα παντα για να τα καλυψω! το κυριοτερο ομως προβλημα ειναι οτι δεν εχω παρακολουθησει μαθηματικα κατευθυνσης γιατι ημουν θεωρητικη!!! (μεγαλο λαθος)μπορω αυτο το καλοκαιρι να τα καλυψω με καποιον τροπο???υπαρχει καποιο βιβλιο που να περιλαμβανει βασικα μαθηματικα ικανα να σου δωσουν τις γνωσεις που επρεπε να εχεις απο δευτερα+τριτη λυκειου?γιατι απ οσο ξερω αυτα θεωρουνται δεδομενα στο παν/μιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
κατι τελευταιο... εγω εχω καποια κενα στα μαθηματικα! τα λατρευω ομως και εχω σκοπο να κανω τα παντα για να τα καλυψω! το κυριοτερο ομως προβλημα ειναι οτι δεν εχω παρακολουθησει μαθηματικα κατευθυνσης γιατι ημουν θεωρητικη!!! (μεγαλο λαθος)μπορω αυτο το καλοκαιρι να τα καλυψω με καποιον τροπο???υπαρχει καποιο βιβλιο που να περιλαμβανει βασικα μαθηματικα ικανα να σου δωσουν τις γνωσεις που επρεπε να εχεις απο δευτερα+τριτη λυκειου?γιατι απ οσο ξερω αυτα θεωρουνται δεδομενα στο παν/μιο..

Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω. Θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά δεν θα σου συνιστούσα να πας Στατιστική. Αν πάρεις το βοήθημα του Σαββάλα, για τα μαθηματικά Γ Λυκείου κατεύθυνσης, διάβασε τα εξής κεφάλαια: ΠΙΝΑΚΕΣ - ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ - ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ. Μιγαδικοί αριθμοί δεν χρειάζονται πουθενά. Από Α - Β Λυκείου εξισώσεις και πολυώνυμα ξαναδιάβασε. Το βοήθημα του Σαββάλα τα λέει απλά και κατανοητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω. Θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά δεν θα σου συνιστούσα να πας Στατιστική. Αν πάρεις το βοήθημα του Σαββάλα, για τα μαθηματικά Γ Λυκείου κατεύθυνσης, διάβασε τα εξής κεφάλαια: ΠΙΝΑΚΕΣ - ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ - ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ. Μιγαδικοί αριθμοί δεν χρειάζονται πουθενά. Από Α - Β Λυκείου εξισώσεις και πολυώνυμα ξαναδιάβασε. Το βοήθημα του Σαββάλα τα λέει απλά και κατανοητά.

γιατι να μην παω βρε συ??? σου λεω τα αγαπαω παρα πολυ! δεν θα τα καταφερω δηλαδη??? αυτο εννοεις?
-----------------------------------------
Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω. Θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά δεν θα σου συνιστούσα να πας Στατιστική. Αν πάρεις το βοήθημα του Σαββάλα, για τα μαθηματικά Γ Λυκείου κατεύθυνσης, διάβασε τα εξής κεφάλαια: ΠΙΝΑΚΕΣ - ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ - ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ. Μιγαδικοί αριθμοί δεν χρειάζονται πουθενά. Από Α - Β Λυκείου εξισώσεις και πολυώνυμα ξαναδιάβασε. Το βοήθημα του Σαββάλα τα λέει απλά και κατανοητά.

πες μου γιατι το λεσ αυτο....:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
γιατι να μην παω βρε συ??? σου λεω τα αγαπαω παρα πολυ! δεν θα τα καταφερω δηλαδη??? αυτο εννοεις?
-----------------------------------------


πες μου γιατι το λεσ αυτο....:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Θέλει καλά μαθηματικά. Προσωπικά πιστεύω πως αν το βάλεις κάτι στόχο το πετυχαίνεις. Αλλά από Θεωρητική...δεν πέρνω τέτοια ευθύνη. Αν πας πάντως, διάβασε το καλοκαίρι ότι σου είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Θέλει καλά μαθηματικά. Προσωπικά πιστεύω πως αν το βάλεις κάτι στόχο το πετυχαίνεις. Αλλά από Θεωρητική...δεν πέρνω τέτοια ευθύνη. Αν πας πάντως, διάβασε το καλοκαίρι ότι σου είπα!


το οτι θα παω ειναι το μονο σιγουρο! θα παω αυριο το πρωι να το παρω και να ξεκινησω! σε ευχαριστω παρα πολυ! να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
το οτι θα παω ειναι το μονο σιγουρο! θα παω αυριο το πρωι να το παρω και να ξεκινησω! σε ευχαριστω παρα πολυ! να σαι καλα!

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Πάντως παιδιά, σε όσους θέλουν να γίνουν μαθηματικοί, σας λέω να το ξανασκεφτείτε για Στατιστική ΟΠΑ. Πολλά μαθηματικά, άμεση επαγγελματική αποκατάσταση, στο δημόσιο όλες οι προκυρήξεις και όχι μόνο καθηγητή, άμεση εξειδίκευση. Συνήθως οι μαθηματικοί κάνουν μάστερ στο στατιστικό. Σας το λέω γιατί και εγώ μαθηματικός ήθελα να γίνω και ευτυχώς που το έβαλα από κάτω. Εγώ δεν έχω να κερδίσω κάτι, λέγοντας τα αυτά. Μια συμβουλή δίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Πάντως παιδιά, σε όσους θέλουν να γίνουν μαθηματικοί, σας λέω να το ξανασκεφτείτε για Στατιστική ΟΠΑ. Πολλά μαθηματικά, άμεση επαγγελματική αποκατάσταση, στο δημόσιο όλες οι προκυρήξεις και όχι μόνο καθηγητή, άμεση εξειδίκευση. Συνήθως οι μαθηματικοί κάνουν μάστερ στο στατιστικό. Σας το λέω γιατί και εγώ μαθηματικός ήθελα να γίνω και ευτυχώς που το έβαλα από κάτω. Εγώ δεν έχω να κερδίσω κάτι, λέγοντας τα αυτά. Μια συμβουλή δίνω.

Τελικά και γω μάλλον είμαι σε δίλημμα.Από την αρχή οι πρώτες επιλογές μου ήταν Μαθηματικό ή κάποια Οικονομική σχολη και από ότι φαίνεται το τμήμα στατιστικής τα συνδυάζει και τα δυο τουλάχιστον στο πρόγραμμα σπουδών. :hmm:
Αν τελικά αποφασίσω να πάω Στατιστική ποιο τμήμα είναι καλύτερο αυτό στον Πειραιά ή του ΟΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Τελικά και γω μάλλον είμαι σε δίλημμα.Από την αρχή οι πρώτες επιλογές μου ήταν Μαθηματικό ή κάποια Οικονομική σχολη και από ότι φαίνεται το τμήμα στατιστικής τα συνδυάζει και τα δυο τουλάχιστον στο πρόγραμμα σπουδών. :hmm:
Αν τελικά αποφασίσω να πάω Στατιστική ποιο τμήμα είναι καλύτερο αυτό στον Πειραιά ή του ΟΠΑ?

Το ΟΠΑ είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα γενικότερα. Το Πολυτεχνείο είναι σούπερ, απλά δεν είναι πανεπιστήμιο. Είναι πολυτεχνείο. Το στατιστικό στον Πειραιά είναι περισσότερο για ασφαλιστικά, για αυτό και είναι στο 5ο πεδίο. Μπαίνουν και το τελειώνουν και θεωρητικοί (είναι πιο εύκολο). Του ΟΠΑ είναι πιο τεχνικό, και έχεις διάφορες επιλογές μετά. Για κάποιον, που ξέρει το να κάνεις γραμμική παλινδρόμηση στο 4ο έτος (Πειραιάς) είναι τουλάχιστον αστείο. Πάντως ότι και να τελειώσεις είναι πολύ καλές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ωραία κατά πασα πιθανότητα αυτή θα είναι η πρώτη μου επιλογή στο μηχανογραφικό.Ελπίζω να το πιάσω.Thnx για τις πληροφορίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το Πολυτεχνείο είναι σούπερ, απλά δεν είναι πανεπιστήμιο. Είναι πολυτεχνείο.

Συγγνώμη, αλλά το Πολυτεχνείο είναι Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά το Πολυτεχνείο είναι Πανεπιστήμιο.

Το πολυτεχνείο είναι πολυτεχνική σχολή και βάσει των νέων ελληνικών δεν είναι πανεπιστήμιο. Για αυτό και δεν ορκίζονται. Θεωρείται βεβαίως ανώτατο εκπαιδευτικό ίδρυμα και μάλιστα μεγαλύτερης αναγνώρισης από τα υπόλοιπα λόγω 5ετής φοίτησης. Άλλο πολυτεχνείο άλλο Πανεπιστήμιο. Και τα δύο όμως είναι ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω. Θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά δεν θα σου συνιστούσα να πας Στατιστική. Αν πάρεις το βοήθημα του Σαββάλα, για τα μαθηματικά Γ Λυκείου κατεύθυνσης, διάβασε τα εξής κεφάλαια: ΠΙΝΑΚΕΣ - ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ - ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ. Μιγαδικοί αριθμοί δεν χρειάζονται πουθενά. Από Α - Β Λυκείου εξισώσεις και πολυώνυμα ξαναδιάβασε. Το βοήθημα του Σαββάλα τα λέει απλά και κατανοητά.[/qu


καλησπερα...πηγα σημερα να παρω το βιβλιο και ειχε 10-15 βοηθηματα του σαββαλα!!!! δεν ηξερα πιο να παρω και πηρα ενα που λεει παραγωγος-ολοκληρωμα. Ηταν το πιο μεγαλο...! κανει αυτο η να το αλλαξω και να παρω καποιο αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top