Σχολές Προγραμματισμού

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Παιδια ξερετε ποσα μορια θελει ο προγραματιστης Η/Υ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πληροφορικη Οικον. Παν. Αθηνας: 16.687
Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων Αθηνας: 17.531
Πληροφορικης Θεσ/νικης: 17.099
Πληροφορικης Πειραια: 16.243
Πληροφορικης Ιωαννινων: 15.677
Πληροφορικης Ιονιου (Κερκυρα): 14.757

Υπαρχει και το Πληροφορικης και Τηλεματικης Χαροκοπειου Αθηνας (βαση 2008: 16.185) αλλα δεν ξερω αν βγαινεις προγραμματιστης απο τη σχολη αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Chris ξεχασες μια απο τις καλυτερες σχολες για προγραμματισμο, την Επιστημης Υπολογιστων του Πανεπιστημίου Κρήτης ;) απ'οσο εχω ακουσει βασικα, δε το εχω ψαξει μονη μου :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πληροφορικης Ιονιου (Κερκυρα): 14.757

Άμα πιάσεις τόσο, καλύτερα να πας στο ΤΕΙ Αθήνας ή Θεσ/κης παρά στην Κέρκυρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
εχουν σιγουρα προγραματισμο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Chris ξεχασες μια απο τις καλυτερες σχολες για προγραμματισμο, την Επιστημης Υπολογιστων του Πανεπιστημίου Κρήτης ;) απ'οσο εχω ακουσει βασικα, δε το εχω ψαξει μονη μου :|
Δικιο εχεις! Βασικα στο internet τις βρηκα τις βασεις, δεν με ενδιαφερει ο κλαδος της πληροφορικης για να το ψαξω ιδιαιτερα. Συμπληρωνω λοιπον:
Επιστημης Υπολογιστων Κρητης (Ηρακλειο): 14.512
Επιστημης και Τεχνολογιας Υπολογιστων Πελοποννησου (Τριπολη): 14.172
Εφαρμοσμενης Πληροφορικης Μακεδονιας (Θεσ/νικη): 16.894

Τωρα για το ποιες σχολες βγαζουν προγραμματιστες κλπ, σου προτεινω να ψαξεις στο ιντερνετ (πχ στο Google) πληροφοριες για την καθε σχολη. Εχει κι εδω καποιες πληροφοριες για ολα τα τμηματα ΑΕΙ/ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
chris_90 ξεχασες και την: Πληροφορικης με εφαρμογες στην Βιοιατρικη, Πανεπιστημιο Στερεας Ελλαδας (Λαμια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
chris_90 ξεχασες και την: Πληροφορικης με εφαρμογες στην Βιοιατρικη, Πανεπιστημιο Στερεας Ελλαδας (Λαμια).
Αυτη την ειχα βαλει 10η επιλογη περυσι! :P Δεν νομιζω οτι απ' αυτη βγαινεις καθαρα προγραμματιστης παντως γι' αυτο και την παρελειψα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ποια εχει τα λιγοτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Κατα την αποψη μου η σχολη αυτη εχει πολυ μελλον, ειναι σχετικα νεα σχολη η οποια λειτουργει απο 2004(αν δν κανω λαθος) που σημαινει οτι οι πρωτοι αποφοιτοι τωρα βγαινουν αρα δεν εχει κορεστει οπως οι υπολοιπες.
Επεισης η σχολη αυτη εχει αντιστοιχια με τις αλλες πληροφορικες που σημαινει οτι οι αποφοιτοι του συγκεκριμενου τμηματος κατεχουν τον προγραμματισμο και εχουν τα ιδια εργασιακα δικαιωματα με τους πτυχιουχους "Πληροφορικης Αθηνας, Θεσ/νικης κλπ".
-----------------------------------------
ποια εχει τα λιγοτερα?

Διαβασε, γραψε, δηλωσε τις ολες στο μηχανογραφικο και αν εισαι και λιγο τυχερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Με αδερφο και 2 ξαδερφια προγραμματιστες μπορω να σου πω οτι απο οτι μου εχουν πει το πανεπιστημιο του Ηρακλειου ειναι το καλυτερο σε αυτον τον τομεα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Το θεμα εινα οτι μπορω μεχρι 15000 μορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το θεμα εινα οτι μπορω μεχρι 15000 μορια....

Εχεις κανει καμια συμφωνια και το λες αυτο; Οσο περισσοτερο προσπαθησεις τοσο περισσοτερα θα βγαλεις.
Πληροφοριακα στην Κρητη ειχε λιγοτερο απο 15000 φετος. Βλακεια βεβαια εκαναν αφου ειναι τοσο καλο αλλα τι να πει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
14.500 ειχε για την ακριβεια Ηρακλειο.. το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να λες απο τωρα εγω τοσα μπορω να βγαλω... αυτο σημαινει οτι δεν θες καν να βαλεις τα δυνατα σου να βγαλεις παραπανω... Δεν πρεπει να βαζουμε ορια σε τετοια θεματα στον εαυτο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
14.500 ειχε για την ακριβεια Ηρακλειο.. το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να λες απο τωρα εγω τοσα μπορω να βγαλω... αυτο σημαινει οτι δεν θες καν να βαλεις τα δυνατα σου να βγαλεις παραπανω... Δεν πρεπει να βαζουμε ορια σε τετοια θεματα στον εαυτο μας...

θα κανω οτι μπορω για το καλυτερο.

ευχαριστω:)

εγω που ειμαι πολυτεχνος γλυτωνω τιποτα(ειδικη σειρα?)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εγω που ειμαι πολυτεχνος γλυτωνω τιποτα(ειδικη σειρα?)?
Αν περασεις επαρχια, δικαιουσαι μεταγραφη στην σχολη που ειναι πιο κοντα στην πολη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
τι ενοεις αν γλυτώνεις τιποτα;
το μονο που ξερω για τους πολυτεκνους ειναι οτι εαν το μεγαλυτερο απ τα αδερφια περασει σε μια σχολη στην αθηνα ας πουμε ενω μενουν πχ. βολο, ή ακομη και αθηνα, τοτε κ τα υπολοιπα αδερφια εαν περασουν σε μια αλλη ασχετη σχολη σε αλλη πολη πχ. στο Ηρακλειο ενω εχει την ιδια σχολη και στην αθηνα μπορουν να πανε στην αθηνα για να ειναι με τον/την αδερφο/η τους και να ειναι λιγοτερα τα εξοδα (υποτιθεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Από ποια σχολή βγαίνει ένας προγραμματιστής Η/Υ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Μπορει να βγει απο ηλεκτρολος μηχανικος και μηχανικος υπολογιστων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Από ποια σχολή βγαίνει ένας προγραμματιστής Η/Υ;

Ενδιαφέρεσαι για κάτι συγκεκριμένο;
Γιατι η ερώτηση σου είναι κάπως γενική, σαν να ρωτάς πχ
"Απο ποιά σχολή βγαίνει ένας επιστήμονας;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top