Πληροφορική με Εφαρμογές στην Βιοϊατρική

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τίποτα για αυτή τη σχολή; Την ανακάλυψα σήμερα και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα! Προοπτικές υπάρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σαφέστατα μόνο που είναι στη Λαμία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
το τμημα μηχανολογων μηχανικων(απ οσο ξερω στο ΕΜΠ στο τομεα ρευστων ειναι το εργαστηριο βιορευστομηχανικης και βιοϊατρικης τεχνολογιας ) εχει πολλες εφαρμογες στο τομεα τις βιοιατρικης(τεχνητα οργανα κλπ)...ψαξτο αν σε ενδιαφερει!!!ειναι κατ εμε πολυ καλη επιλογη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι στη Λαμία. Απλά μου άρεσε το αντικείμενο όπως το διάβασα στη σελίδα τους! Το Μηχανολόγων Μηχανικών στο ΕΜΠ 18+ δεν έχει; Δεν το πιάνω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
18900+ ειναι!βασικα υπαρχει και στη πατρα απο οτι ειδα...αν θυμαμαι καλα η βαση ειναι 17800 περιπου -+50 μορια!οπως σου ειπα πιθανον να υπαρχει και σε αλλες πολεις με τμημα μηχανολογων!απλα κοιταξα της πατρας γιατι εκει σπουδαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Δεν τα πιάνω όσο ωραία κι αν είναι... Για τη συγκεκριμένη στη Λαμία ρώτησα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Kοίτα και απλή πληροφορική να τελιώσεις,κάνεις ενα μεταπτυχιακο στη βιοπληροφορική,η βιοιατρική η κατακτηριες σε κάποιο αντιστοιχο τμήμα και είσαι κομπλέ.Οπότε αν δεν είσαι σιγουρη για τη συγκεκριμένη,δεν χρειαζεται να το ρισκάρεις!Γενικά το Biomedical engineering,είναι τομέας με μέλλον,αν και δεν ξέρω στην ελλάδα τι πρόοδο σημειώνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Και εγώ γι' αυτό το σκέφτομαι, επειδή και ενδιαφέρον είναι και φαίνεται να έχει μέλλον...
Άμα γίνεται και με μεταπτυχιακό από τη σκέτη πληροφορική, είναι οκ τότε!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Για ΑΕΙ η ΤΕΙ Μιλαμε τωρα........??? Καλο ακουγεται.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΑΕΙ:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!!ilianna κι εγώ αυτή τη σχολή είχα ανακαλύψει φέτος...!!!Ρώτησα και καθηγητλες+είχαν πολύ καλή γνώμη+με παρότρυναν να πάω εκεί επειδή αφενός μ'αρέσει η πληροφορική,αφετέρου γιατί έχει και Βιολογία(ήμουν θετική!).Θα δω τη βαθμολογία+θα αποφασίσω..!!Έχει πολύ καλές προοπτικές αν ενδιαφέρεσαι για εξωτερικό..Ειδικά μεταπτυχιακά στην Αγγλία!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
ΑΕΙ είναι... Και εγώ από ό,τι είχα καταλάβει έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση..! ) Βαθμολογία πιάνω χαλαρά, απλά θέλω να δω αν είναι καλύτερα από σκέτη πληροφορική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι στη Λαμία. Απλά μου άρεσε το αντικείμενο όπως το διάβασα στη σελίδα τους! Το Μηχανολόγων Μηχανικών στο ΕΜΠ 18+ δεν έχει; Δεν το πιάνω...:)

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.:P Τί σχέση έχουν οι δύο αυτές σχολές ;

ΑΕΙ είναι... Και εγώ από ό,τι είχα καταλάβει έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση..! ) Βαθμολογία πιάνω χαλαρά, απλά θέλω να δω αν είναι καλύτερα από σκέτη πληροφορική...

Εξαρτάται τί εννοείς καλύτερα...

Πάντως χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αν πιάνεις σχολή πληροφορικής προτίμησέ την. Εκτός αν όντως σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών και ήσουν θετική κατεύθυνση (άσχετα αν όλα τα μαθαίνεις από το μηδέν).

P.S. : Με μία πρόχειρη ματιά στο site του τμήματος είδα ότι το 80% των μαθημάτων είναι αντίστοιχα πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.:P Τί σχέση έχουν οι δύο αυτές σχολές ;

Μου είχε γράψει κάποιος να προτιμήσω το Μηχανόγων Μηχανικών και εγώ του είπα ότι δεν την πιάνω κιόλας..;)

Εξαρτάται τί εννοείς καλύτερα...

Πάντως χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αν πιάνεις σχολή πληροφορικής προτίμησέ την. Εκτός αν όντως σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών και ήσουν θετική κατεύθυνση (άσχετα αν όλα τα μαθαίνεις από το μηδέν).

P.S. : Με μία πρόχειρη ματιά στο site του τμήματος είδα ότι το 80% των μαθημάτων είναι αντίστοιχα πληροφορικής.

Μάλλον σκέτη Πληροφορική θα πάω,απλά ήθελα να δω όλες τις επιλογές που έχω...Thx πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexsps

Νεοφερμένος

Ο lexsps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδη αυτη η σχολη ανηκει στο 4ο? Μ κανει εντυπωση που ειναι στο 4ο πεδιο γιατι εχει αρρηκτη σχεση με βιολογια...Τελως παντων μου φενεται μια πολυ ενδιαφερουσα σχολη γιατι παρότι ειμαι τεχνολογικη ειμαι πορωμενος με ανθρωπινο σωμα, βιολογια κτλ...Ξερει κανενας στα ποσα μορια κυμενεται η σχολη? Και σε ποιο μερος βρισκεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ναι στο 4ο είναι...Βρίσκεται στη Λαμία και η βάση του 2008 ήταν 14538 ενώ του 2007 15745...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexsps

Νεοφερμένος

Ο lexsps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Xαμηλές οι βάσεις :D ...αλλα δεν είναι αρκετά χαμηλές για μια τόσο καλη σχολη με μέλλον κλπ...(το μέλλον είναι στάνταρ τουλάχιστον στο εξωτερικό). Υπάρχει μήπως καμια σχολη που να ασχολείται με το ίδιο αντικείμενο αλλα να είναι με πιο πολλά μόρια(που συνεπάγεται και καλύτερο πτυχίο). Επίσης από μεταπτυχιακά παίζει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Αμα ηταν η σχολη αυτη στην Αθηνα θα επιανε σιγουρα 17000-18000 μορια.
Τωρα, αμα επιλεγεις την σχολη σου αναλογα με την βαση που ειχε περσι, κριμα στο λαιμο σου.
Διοτι, μια σχολη που εχει φετος 15000 μορια μπορει ευκολα να παει 17000 μορια του χρονου ή του παραχρονου.
Γενικα, παιδια, μην επιλεγεται σχολη απο την περσινη βαση αλλα απο το ενδιαφερον που εχετε για το αντικειμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Συμφωνώ..Εξάλλου οι βάσεις διαμορφώνονται με βάση τη ζήτηση και όχι την "ποιότητα" του τμήματος...
Κάποιος είπε ότι γίνεται να πας Πληροφορική σκέτη και μετά να κάνεις μεταπτυχιακό στην Βιοϊατρική..Και απ' ό,τι έψαξα λίγο υπάρχει κάτι τέτοιο στην Πληροφορική ΑΠΘ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cataracs2012

Νεοφερμένος

Ο cataracs2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειααα σας!!! :) Ρε παιδια ειμαι νεος φοιτητης στη σχολη σας!κ θ ηθελα ν ρωτησω μηπως ξερετε ποια ειν τ πιο ευκολα ή εστω τ πιο ευχαριστα μαθηματα επιλογης για το 1ο εξαμηνο!!!:hmm:ευχαριστω πολυ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top