Ανταγωνισμός εντός τάξης

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν ξερω τι συμβαινει στα υπολοιπα σχολεια αλλα ελπιζω να μην επικρατουν οι συνθηκες που επικρατουν στο δικο μου...παω θετ.κατευθυνση και το σχολειο μου ειναι σχετικα μικρο εχει 230 παιδια μονο οποτε σε ολη την κατευθυνση ειμαστε μονο 9 ατομα συχνα ομως το μαθημα υποδαυλιζεται απο συμπεριφορες αδικαιολογητες απεναντι σε ορισμενα παιδια...θεωρω οτι το να προσπαθουμε να συναγωνιστουμε ειναι καλο μεχρι ενος οριου οχι και ομως να προσπαθουμε να τελειωσουμε την ασκηση οσο πιο γρηογορα ειναι για να δειξουμε απλα οτι το κατεχουμε...δυστυχως εχω μπει και εγω σε αυτο το τριπακι και δεν μπορω να ξεφυγω επειδη θεωρουμαι ενας απο τους (δν ειμαι ψωνιο)καλυτερους μαθητες του σχολειου συχνα τυγχανω τετοιας συμεπριφορας και συνηθως απο τους χειροτερους μαθητες της κατ. για αυτο θα ηθελα με συμβλουλευσετε πως πρεπει να πραξω(αν εχετε εμπειριες αναλογες η και οχι) η τουλαχιστον να με καθησυχασετε λεγοντας πως το φαινομενο εμφανιζεται και σε αλλα σχολεια με ιδια ενταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naty_chem

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αγαπητε μου μπλακσιπ,επειδη τυχαινει να μαι και γω μαθητρια θετικης...μην αγχωνεσαι...παντου ετσι ειναι...σε μας ισως επειδη ειμαστε στον κοσμο μας ή επειδη γνωριζομαστε χρονια...δεν το εχουμε σε καθημερινη βαση αλλα μπορω να διακρινω να βλεμματα φθονου στους βαθμους,τα τεστ και τα διαγωνισματα....ολοι θελουν να φανε τον αλλον...ειδικα στις πανελληνιες....


σε χειροτερη κατασταση ειμαστε στη γενικη εκει...που ειναι ολοι οι καλοι μαθητες....εκει τολμω να πω οτι πεταμε αρκετα μαχαιρια...αλλα και παλι πιο υπουλα...δε 3ερω αν ειναι καλυτερα ή χειροτερα....


αλλα δεν α3ιζει να ασχολεισαι.....για ποσο θα κρατησει??και γω σε μικρο επαρχιακο σχολειο ειμαι...σε λιγα χρονια ουτε που θα τους θυμασαι ολους αυτους:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Παντού συμβαίνουν ρε φίλε, μην το ψάχνεις.

Το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι την προσπάθεια σου να την κάνεις για τον εαυτό σου, όχι για κανένα άλλο. Σιγά σιγά θα το δεις και μόνος σου πως δεν αξίζει. τώρα ό,τι και να λέμε εμέις...

Σε μερικά χρόνια θα τα θυμάσαι και θα γελάς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι σε εμάς ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και αυτό υπήρχει από την αρχή του Γυμνασίου.Απλά φρόντισα νωρίς να βγω από τον ανταγωνισμό γιατί είναι ανούσιος.
Τι μας νοιάζει τώρα αν ο ένας την λύνει σε 1 λεπτό και ο άλλος σε 10.Λες και τρέχουμε σε κανένα αγώνα δρόμου και πρέπει να βγούμε πρώτοι.Και όπως είπε και η Αλέκα ότι κάνει ο καθένας μόνο τον ίδιο θα ωφελήσει.
Γι'αυτό θα σε συμβούλευα να κλείσεις τα μάτια και τα αυτιά σου και να μην σε αφορά τι κάνουν οι γύρω σου.Το πόσο καλός είσαι το ξέρεις και μόνος σου και να σου πω και ότι οι καθηγητές έχουν μάτια και βλέπουν αν σε ενδιαφέρει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όπως κι εσύ, είμαι κι εγώ σε μικρό σχολείο και είμαστε 5 παιδιά στην κατεύθυνση (θετική).

Τη ζήλια και το φθόνο την έχω συνηθίσει πλέον... Δεν είναι δύσκολο, αρκεί να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση, πράγμα που δε νομίζω να είναι δύσκολο, αφού είσαι καλός μαθητής:D. Απλώς να θυμάσαι ότι κάθε κακεντρεχές σχόλιο που κάνουν το κάνουν για να σου ρίξουν το ηθικό. Μη τους αφήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και εγώ με τους υπόλοιπους. Την αξία σου την ξέρεις πολύ καλά όπως φαίνεται. Το να μπαίνεις στο τρυπάκι αυτό και να προσπαθείς να παίξεις και εσύ το παιχνίδι τους, τον μόνο που κουράζεις είναι τον εαυτό σου.Και πολύ απλά για ποιόν λόγο; Για να αποδείξεις τα αυτονόητα; Κρίμα δεν είναι να χαλιέσαι και να στεναχωριέσαι για τέτοιες στιγμές;
Εσύ θα κάνεις αυτό που πρέπει.Αυτό που θα έκανες χωρίς να είχες αυτά τα παιδιά απεναντί σου,ούτε τα μαχαίρια τους.
Σε όλα τα σχολεία υπάρχει Ο ανταγωνισμός.Ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο βέβαια...
Το να πράξεις και εσύ όπως και εκείνοι δεν έχει νόημα..
Μπορείς να τα καταφέρεις καλύτερα χωρίς να αλληλοεκτοξεύονται μαχαίρια μεταξύ σας.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατί τόσο μίσος για τον ανταγωνισμό; :(
Προσωπικά, όχι μόνο τον έχω συνηθίσει αλλά μου αρέσει κιόλας :P. Βέβαια εκτός από την τάξη, η ανταγωνιστικότητα είναι και στοιχείο του χαρακτήρα μου. Πραγματικά όμως δε βλέπω γιατί σε πειράζει τόσο κάτι που ούτως ή άλλως θα βρεις μπροστά σου και όταν θα το ξανασυναντήσεις φίλε μου, δε θα έχεις την πολυτέλεια να ''βγάλεις τον εαυτό σου απ' έξω'', όπως είπαν τα παιδιά. Σαφώς και πρέπει να διαβάζεις για τον εαυτό σου, αλλά κάποτε θα πρέπει όλοι μας να μάθουμε να ζούμε με τον ανταγωνισμό. Αύριο μεθάυριο στις Πανελλήνιες θα κληθείς να ανταγωνιστείς χιλιάδες άλλους υποψήφιους, ο ένας καλύτερος από τον άλλο. Μετά από μερικά χρόνια, και άμεσα πλέον, ο ανταγωνισμός είναι αυτός που θα σου χαρίσει ή θα σου αφαιρέσει μία ευκαιρία. Και πιστεύω πως γίνομαι εύκολα αντιληπτός ως προς το είδος του ανταγωνισμού για το οποίο μιλώ. :)

Καλά λοιπόν τα περί εαυτού κ.λπ, πρέπει όμως κάποτε να πετάξουμε τις παρωπίδες. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κοιτα, φιλε γιωργο ειμαστε και συνονοματοι:), κανεις δεν κατηγορησε τον καλο ανταγωνισμο και ουτε αμφισβητησε την υπαρξη του στην μετεπειτα πορεια τησ ζωης μας.ωστοσο θα επρεπε να γινει ενας σαφης διαχωρισμος αναμεσα στις εννοιες του συναγωνισμου και του ανταγωνισμου...ο πρωτος ειναι θεμιτος και αποδεκτος απο ολους τους μαθητες και μπορω να σε διαβεβαιωσω πως ολη η προοπτικη των βαθμων τετραμηνου στηριζεται πανω σε αυτον και στον παραδειγματισμο..ειναι γνωστο αλλωστε πωσ ο κακος μαθητης παραδειγματιζεται απο εναν καλο,προσπαθωντας να του μοιασει εσυ προφανως δεν εχεις γνωρισει ακομα τον πραγματικο ανταγωνισμο οποτε πως μιλας εκ πειρας για αυτο...εισαι ακομη α λυκειου και πιστευω συγνωμη αν κανω λαθος πωσ δεν ξερεις πολλα επι του θεματος και οσον αφορα οτι ανεφερες οτι ετσι ειναι η πραγματικοτητα δεν διαφωνω ωστοσο οι καταστασεις αυτες ξεκιονουν απο τα σχολικα χρονια απο την εποχη διαμορφωσης του χαρακτηρα ο αριβιστας και αναταγωνιστης δεν γεννειται ξαφνικα ...... και κατι ακομα ο ανταγωνισμος απορρεει απο την αντιπαλοτητα ατομων ισαξιων και οχι κατωτερων οπως ειπα παραπανω θεωρουμαι καλυτερος απο αυτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ειναι γνωστο αλλωστε πωσ ο κακος μαθητης παραδειγματιζεται απο εναν καλο,προσπαθωντας να του μοιασει εσυ προφανως δεν εχεις γνωρισει ακομα τον πραγματικο ανταγωνισμο οποτε πως μιλας εκ πειρας για αυτο...

Μάλλον οι μέτριοι παραδειγματίζονται από τους κακούς και κάνουν την τάξη παιδική χαρά (για να μη χρησιμοποιήσω μια όχι-και-τόσο-πρέπουσα λέξη:P).

εισαι ακομη α λυκειου και πιστευω συγνωμη αν κανω λαθος πωσ δεν ξερεις πολλα επι του θεματος

Τώρα μπήκες στην blacklist του Γιώργου (just joking:P).

και κατι ακομα ο ανταγωνισμος απορρεει απο την αντιπαλοτητα ατομων ισαξιων και οχι κατωτερων οπως ειπα παραπανω θεωρουμαι καλυτερος απο αυτους

To ότι είσαι καλύτερος μαθητής δε σε κάνει ανώτερο ή κατώτερο άνθρωπο. Απλώς αυτοί είναι χειρότεροι μαθητές, τίποτα άλλο.
-----------------------------------------
Για υγιή ανταγωνισμό μιλάμε, όχι για σφάξιμο για τη διεκδίκηση της σημαίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
σαφως αναφερομαι στην επιδοση τους ως μαθητες και δεν τουσ χαρακτηριζω ως ευρυτερες προσωπικοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μάλλον οι μέτριοι παραδειγματίζονται από τους κακούς και κάνουν την τάξη παιδική χαρά (για να μη χρησιμοποιήσω μια όχι-και-τόσο-πρέπουσα λέξη:P).



Τώρα μπήκες στην blacklist του Γιώργου (just joking:P).



To ότι είσαι καλύτερος μαθητής δε σε κάνει ανώτερο ή κατώτερο άνθρωπο. Απλώς αυτοί είναι χειρότεροι μαθητές, τίποτα άλλο.
-----------------------------------------
Για υγιή ανταγωνισμό μιλάμε, όχι για σφάξιμο για τη διεκδίκηση της σημαίας.

Μην τον πετύχω στο δρόμο. :P

κοιτα, φιλε γιωργο ειμαστε και συνονοματοι:), κανεις δεν κατηγορησε τον καλο ανταγωνισμο και ουτε αμφισβητησε την υπαρξη του στην μετεπειτα πορεια τησ ζωης μας.ωστοσο θα επρεπε να γινει ενας σαφης διαχωρισμος αναμεσα στις εννοιες του συναγωνισμου και του ανταγωνισμου...ο πρωτος ειναι θεμιτος και αποδεκτος απο ολους τους μαθητες και μπορω να σε διαβεβαιωσω πως ολη η προοπτικη των βαθμων τετραμηνου στηριζεται πανω σε αυτον και στον παραδειγματισμο..ειναι γνωστο αλλωστε πωσ ο κακος μαθητης παραδειγματιζεται απο εναν καλο,προσπαθωντας να του μοιασει εσυ προφανως δεν εχεις γνωρισει ακομα τον πραγματικο ανταγωνισμο οποτε πως μιλας εκ πειρας για αυτο...εισαι ακομη α λυκειου και πιστευω συγνωμη αν κανω λαθος πωσ δεν ξερεις πολλα επι του θεματος και οσον αφορα οτι ανεφερες οτι ετσι ειναι η πραγματικοτητα δεν διαφωνω ωστοσο οι καταστασεις αυτες ξεκιονουν απο τα σχολικα χρονια απο την εποχη διαμορφωσης του χαρακτηρα ο αριβιστας και αναταγωνιστης δεν γεννειται ξαφνικα ...... και κατι ακομα ο ανταγωνισμος απορρεει απο την αντιπαλοτητα ατομων ισαξιων και οχι κατωτερων οπως ειπα παραπανω θεωρουμαι καλυτερος απο αυτους

Εξηγείς λίγο; Δηλαδή, στην τελική, τί είδους ανταγωνισμός είναι αυτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κοιτα επειδη πραγματικα δεν εχω καμια εριστικη διαθεση απλα λεω πωστο γεγονοσ οτι η κοινωνια ειναι σημερα τοσο στυγνα εξατομικευμενη και ανταγωνιστικη,κατι που ξεκινα απο το σχολειο,αποτελει αιτιο για πολλα προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
κοιτα επειδη πραγματικα δεν εχω καμια εριστικη διαθεση απλα λεω πωστο γεγονοσ οτι η κοινωνια ειναι σημερα τοσο στυγνα εξατομικευμενη και ανταγωνιστικη,κατι που ξεκινα απο το σχολειο,αποτελει αιτιο για πολλα προβληματα

Μάλλον με παρεξήγησες. Απλά προσπαθώ να καταλάβω ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Είσαι από τους καλύτερους μέσα στην τάξη σου. Γιατί ασχολείσαι λοιπόν με τους ''κατώτερους'' μαθητές; Εξήγησε λίγο την κατάσταση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Guys εγω πιστευω πως ο υγιης ανταγωνισμος(healthy competition:D) αποτελει αναποσπαστο κομματι της σχολικης στεγης.Αλλα δεν αντεχω αλλο τους πορωμενους,τους ξεσκισμενους που κοιταν τους γυρω τους με χαιρεκακο υφος και προσδοκουν την εξαθλιωση τους.Απο ενα σημειο και μετα ,λοιπον, ο υγιης ανταγωνισμος γινεται καρκινωμα.Εγω,προσωπικα,εφοσον θεωρω το σχολειο μικρογραφια της κοινωνιας, συμφωνω με ενα προαναφερθεν μηνυμα οτι αντικτυκο θα υπαρχει και στη μελλοντικη αντιμετωπιση καταστασεων και συμπεριφορα προς το ''συνανθρωπο''-πολιτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ανταγωνισμός φτάνει στα άκρα δεν είναι καλός.Τότε θίγονται άτομα και πληγώνονται επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το να εισαι συμμαθητης με καποιον που προσπαθει συνεχως να σε ριξει (απο το πιο μικρο λαθος σε μια ασκηση οπως ενα =) ειναι απλα ανυποφορο αυτο ειπα απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Guys εγω πιστευω πως ο υγιης ανταγωνισμος(healthy competition:D) αποτελει αναποσπαστο κομματι της σχολικης στεγης.Αλλα δεν αντεχω αλλο τους πορωμενους,τους ξεσκισμενους που κοιταν τους γυρω τους με χαιρεκακο υφος και προσδοκουν την εξαθλιωση τους.Απο ενα σημειο και μετα ,λοιπον, ο υγιης ανταγωνισμος γινεται καρκινωμα.Εγω,προσωπικα,εφοσον θεωρω το σχολειο μικρογραφια της κοινωνιας, συμφωνω με ενα προαναφερθεν μηνυμα οτι αντικτυκο θα υπαρχει και στη μελλοντικη αντιμετωπιση καταστασεων και συμπεριφορα προς το ''συνανθρωπο''-πολιτη.

Well, I guess you wouldn't like me. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κοιταξτε ζω σε μικρη πολη και υπαρχει η αντιληψη οτι γιατρος=αποκατασταση ...εχω δυο αδερφους ηδη στην ιατρικη και επειδη δηλωσα οτι με ενδιαφερει πολλοι συμμαθητες μου ετριξαν τα δοντια τους απλα φιλε δν καταλαβαινω απο που πηγαζει τοσος φθονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Well, I guess you wouldn't like me. :P

Χαχα!!!Ενταξει ρε συ απλως απο ενα σημειο και μετα τετοια ατομα πιστευουν οτι ειναι Θεοι,τα γνωριζουν ολα και αδιαφορουν πληρως για τις αποψεις των υπολοιπων,αν και καποιες φορες ειναι περισσοτερο ουσιαστικες απ'οτι αυτονων.Εννοειται πως δεν αναφερομαι σε σενα,αλλα ξερω ατομα που συμπεριφερονται με τον τροπο που περιεγραψε ο blacksheep.Δε ξερω αν εγω ειμαι αυστηρος κριτης,παντως δε θεωρω τετοιες συμπεριφορες αξιες σεβασμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
το να εισαι συμμαθητης με καποιον που προσπαθει συνεχως να σε ριξει (απο το πιο μικρο λαθος σε μια ασκηση οπως ενα =) ειναι απλα ανυποφορο αυτο ειπα απλα

Ώστε αυτό είναι λοιπόν. Χαλάρωσε. Αυτό γίνεται και θα γίνεται συνέχεια. :)

Τις προάλλες έλυνα στον πίνακα μια άσκηση, Φυσικής ήταν θαρρώ, και έκανα ένα λάθος (ήταν τρομακτικά ασήμαντο, τόσο που δεν το θυμάμαι καν) :P. Ωστόσο, ξεκίνησαν από κάτω: ''Γιώργο, δεν το περίμενα από σένα'' κ.λπ, κ.λπ. Βέβαια σε εμάς αυτό γίνεται υπό μορφή πλάκας και πειράγματος. Παίρνω λοιπόν ένα πλατύ χαμόγελο και αφού ζήτησα συγγνώμη, κάθισα στη θέση μου. Μία από τις επόμενες μέρες ο Άγγελος, εγκέφαλος των συνθημάτων, σηκώθηκε για μία άσκηση Χημείας. Την πάτησε λοιπόν σε ένα σημείο και ξεκίνησα εγώ ''Άγγελε τί έγινε; Λαθάκι; Θες βοήθεια;'' και λοιπά (payback time) :P.

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι πως νταξ, δε χάνεται και ο κόσμος. Προτίμησε τη μέση οδό, αγνόησέ τους. Φυσικά, αν γίνεται ως πλάκα σε συμβουλεύω να πάρεις μέρος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top