Γίνεται μάθημα;

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωησω κατι?γινεται καθολου μαθημα στα ΕΠΑΛ?το δικο μας λυκειο ειναι τεραστιο και σε αυτο στεγαζεται ΓΕΛ,ΕΠΑΛ,ΕΠΑΣ και ΤΕΕ.στο ΕΠΑΛ οπου εχω και φιλους και με ενημερωνουν,δε γινεται καθολου μαθημα!ειναι ολο καταληψεις και οταν δεν εχουν καταληψη,ειναι συνεχεια κενα και αμα τυχει να κανουν μαθημα ειναι χαλια,οι καθηγητες δεν ενδιαφερονατι κλπ!και σε σας ετσι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αναλογα το σχολειο παντα
δεν ειναι ολα ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
το ξερω,αλλα και στο δευτερο ΕΠΑΛ που εχουμε τα ιδια ειναι!τι λενε οι ιδιοι οι επαλιωτες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Η μάνα μου που είναι φέτος σε ΕΠΑΛ, κάνει κανονικό μάθημα πάντως και τους έχει σούζα. Όμως είναι επαρχία(χωριό για την ακρίβεια)...Στο ΕΠΑΛ της θεσσαλονίκης, αυτό που γίνεται δεν λέγεται μάθημα. Λοιπόν...οπότε άμα θέλεις κάτι να κάνεις, θα σου πρότεινα να πας σε γενικό. Άμα δεν σε ενδιαφέρει το ΕΠΑΛ σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Τo δικο μας το ΕΠΑΛ σιγουρα :D δεν ενδιαφερομαι να παω σε επαγγελματικο,απλα ρωταω απο περιεργεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ειμαι στο ΕΠΑΛ 3η Λυκειου ειναι αναλόγα το Σχολείο πιστεύω και την ειδηκότητα, Ειμαι ΕΠΑΛ σε ειδικότητα πληροφορικής και οπως και η Οικ. διοικηση κανουμε κανονικά μαθημα ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ενω κανει το ΓΕΛ 6ωρα και ενα 2 7αωρα εμεις κανουμε συνέχεια 7αωρα και αν θες να πας και 5πεδιο εχεις 3 7αωρα και 2 8αωρα. Λοιπον υπάρχουν τμήματα (Ηλεκτρολογοι, Μηχανολογοι κτλ΄) που σε κάποια μαθηματα κ...Βαράνε γιατι τους ενδιαφερουν μονο τα Εργαστηριακα μαθηματα. Με λιγα Λογια Αναλογα με την ειδηκότητα ειναι και το κατα ποσο πιεση υπάρχει, επισης ειναι αναλογα (στην Τριτη Λυκείου) αν ειναι Πανελληνιο ή όχι, και τελος ειναι ανάλογα το σχολείο οπου απο οσα εχω ακουσει στις μεγαλες πολεις δεν λειτουργουν καλα, εμας τουλαχίστων στην Σάμο το ΕΠΑΛ που βρίσκετε στο Βαθυ λειτουργει μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ααααααααα μαλιστα.....εγω παντως που ξερω μια κοπελα(κομμωτικη)και ενα αγορι(μηχανολογος-κατι τετοιο,σχετικο με αυτοκινητα,δεν κατα,αφορμη να του μιλησω:D)μου λενε γινεται χαμος εκει....τις πεμπτες αν εχω καταλαβει καλα εχουν εξαωρα....αλλα δεν εχω ακουσει κατι για 8ωρα!!!:!:θυμαμαι στην αρχη της χρονιας ολο καταληψεις ητανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Και στα δικα μας τα ΕΠΑΛ μια απο τ ιδια.. Βασικα τωρα τελευταια που εμεις καναμε καταληψη τα ΕΠΑΛ εκαναν μαθημα.. αλλα γενικοτερα ειναι λιγο στο κοσμο τους...!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδια ειναι και αναλογα το τμήμα κακα τα ψέμματα αμα βλέπει ο καθηγητής ενα τμήμα στον κόσμο του χωρις να εχουν ουτε μια ορεξη για μάθημα, θα προσπαθήσει μια, δυο, τρεις φορες αλλα... καποτε θα σταματησει και θα τους αφησει να ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ. Απο προσωπικης άποψης στο ΕΠΑΛ που ειμαι και παλιοτερα που ηταν ΤΕΕ υπήρχαν τμήματα που έκαναν μάθημα και υπήρχαν και τμήματα που δέν εκαναν, αν και εγω θα το προσδιόριζα καλύτερα Υπηρχαν ειδηκότητες που έκαναν και ειδηκοτητες που δεν εκαναν μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol::lol:Εμεις ςχουμε μια τρελη φιλολογο που δεν προλαβαινει συνηθως να μας βαζει ασκησεις αφου την βουρλιζουμε :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:και την απο διωργανωνουμε χαχαχαχαχαχαχαχαχχχαχαχαχαχααχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μονο που εισαι ακυρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonisp1

Νεοφερμένος

Ο jonisp1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω παω προτη επαλ τορα για μαθημα δεν μπορεις να πεις οτι κανουμε μονο κατι ψηλα οταν ειμαστε στης καλες μας αλλα ενταξη σε εμας εαν θες να κανεις μαθημα κανεις εαν δεν θες δεν κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωνσταντίνα28429

Νεοφερμένος

Η κωνσταντίνα28429 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα. ομολογώ ότι μόλις έκανα εγγραφή και αυτό γιατί συγκινήθηκα από την κινητικοτητά σας. πηγαίνω πρωτη λυκείου γενικό και δεν ξέρω τι συμβαίνει στα επα.λ. αυτο που δεν κάνετε μάθημα με προβληματίζει πολύ και δεν το είχα ακούσει. είχα σκοπο να πάω επα.λ. του χρόνου αλλα να κάνω μάθημα όχι να κάθομαι. τέλος πάντων μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε για την κατάσταση που επικρατεί στα επα.λ.? ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια εγω ειμαι σε επαλ και τριτη λυκειου...κανω μαθηματικα κατευθυνσης 5 ωρες την εβδομαδα,3 ωρες φυσικη κατευθυνσης,2 ωρες γλωσσα,2 ωρες μαθημα επιλογης μαθηματικα γενικης και 2 ωρες αοθ..τα αλλα δυο μαθηματα που δινω ειναι αναλαγα με την ειδικοτητα που ειναι ο καθενας..π.χ. εγω ειμαι οικονομιας διοικισης και τα 2 μαθηματα που δινω ειναι αοθ και αοδε τα οποια ειναι διαφορετικα βιβλια απο των γενικων λυκειων και πιστεψτε με ειναι πολυ πιο δυσκολα σε σχεση με τα γενικα,γιατι το αοθ και αοδε που δινουν τα γενικα λυκεια εμεις τα ειχαμε διδαχθει στην δευτερα λυκειου.....επιπλεον εχουμε δυο 8ωρα και τρια 7ωρα ενω στα γενικα εχουν ενα 7ωρο και τεσσερα 6ωρα...θελω να πω οτι στο δικο μασ λυκειο γινεται κανονικοτατα μαθημα,βεβαια ειναι λιγοι αυτοι που ενδιαφερονται πραγματικα για μια θεση στα ΑΕΙ..εγω εχω μετανιωσει που ειμαι στο επαλ και ο λογος ειναι οτι ενω στο κτιριο κατω ειναι το γενικο λυκειο και η τριτη ταξη κανει εξαωρα εμεις μεχρι τις 3 και 5 ειμαστε στο σχολειο και κανουμε 8ωρα και ειναι πολυ κουραστικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδια εγω ειμαι σε επαλ και τριτη λυκειου...κανω μαθηματικα κατευθυνσης 5 ωρες την εβδομαδα,3 ωρες φυσικη κατευθυνσης,2 ωρες γλωσσα,2 ωρες μαθημα επιλογης μαθηματικα γενικης και 2 ωρες αοθ..τα αλλα δυο μαθηματα που δινω ειναι αναλαγα με την ειδικοτητα που ειναι ο καθενας..π.χ. εγω ειμαι οικονομιας διοικισης και τα 2 μαθηματα που δινω ειναι αοθ και αοδε τα οποια ειναι διαφορετικα βιβλια απο των γενικων λυκειων και πιστεψτε με ειναι πολυ πιο δυσκολα σε σχεση με τα γενικα,γιατι το αοθ και αοδε που δινουν τα γενικα λυκεια εμεις τα ειχαμε διδαχθει στην δευτερα λυκειου.....επιπλεον εχουμε δυο 8ωρα και τρια 7ωρα ενω στα γενικα εχουν ενα 7ωρο και τεσσερα 6ωρα...θελω να πω οτι στο δικο μασ λυκειο γινεται κανονικοτατα μαθημα,βεβαια ειναι λιγοι αυτοι που ενδιαφερονται πραγματικα για μια θεση στα ΑΕΙ..εγω εχω μετανιωσει που ειμαι στο επαλ και ο λογος ειναι οτι ενω στο κτιριο κατω ειναι το γενικο λυκειο και η τριτη ταξη κανει εξαωρα εμεις μεχρι τις 3 και 5 ειμαστε στο σχολειο και κανουμε 8ωρα και ειναι πολυ κουραστικο..


Σε καταλαβαινω απολύτα... εγω εχω πάρει μόνο ΑΟΘ μάθημα επιλόγης γιατι δεν θα άντεχα τα 8αωρα...

Οριστε αλλο ενα παράδειγμα για αυτους που λενε οτι σε ολα τα ΕΠΑΛ δν γίνετε μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rene

Νεοφερμένος

Η rene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν ξερω τι γινετε στα αλλα επαλ παντως στη ναξο γινεται κανονικα μαθημα. ολοι κανουν εφταωρα εκτος απο την πρωτη που εχει ενα εξαωρο. πιστευω οτι οσοι ενδιαφερονται κανουν και καλο μαθημα συνεπως μαθενουν κιολας. εκτος ομως απο τους μαθητες παιζει μεγαλο ρολο και η διευθινση του σχολειου. ο δικος μας διευθιντης δεν δεχεται ουτε καταλιψεις ουτε τους μαθητες που καθηστερουν το μαθημα. για να καταλαβετε καθε μερα θα υπαρχει και μια αποβολη, αλοτε για κινιτο αλοτε για αναρμοστη συμπεριφορα σε καθηγιτη και αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγώ που πάω στο επαλ λαυρίου κάνουμε κανονικό μάθημα,είναι όπως λένε και οι υπόλιποι (ανάλογα το σχολείο) :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisAEK21

Νεοφερμένος

Ο dimitrisAEK21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω παω σε επαλ (Σερρες) και θα ελεγα οτι ειναι σαν ΓΕΛ καθε μερα 7 ωρες λυκιαρχης που μοιραζει αποβολες σαν καραμελες και οι καθηγητες ολη την ωρα μας λενε "δεν θα περασετε την ταξη" και αλλα τετοια και το παιζουν αυστηροι, βεβαια ετσι μας ελεγαν και περσυ που ειμουν πρωτη λυκειου ΑΛΛΑ οταν ειδα τους βαθμους μου ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ !!! ολοκληρη την χρονια αντε να διαβασα 2 φορες απο μιση ωρα και μεσα στην ταξη απλα δεν εκανα πολυ φασαρια και οι βαθμοι μου ??? 17 !!!!!!!!
Υ.Γ. Ξεχασα να πω οτι εκανα και ιδιαιτερα κανα δυο φορες την εβδομαδα μονο στην ΑΛΓΕΒΡΑ,ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ και ΦΥΣΙΚΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ρε Δημήτρη άρα είσαι πολύ τυχερός φιλαράκο έτσι όπως τα λες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Η μάνα μου που είναι φέτος σε ΕΠΑΛ, κάνει κανονικό μάθημα πάντως και τους έχει σούζα. Όμως είναι επαρχία(χωριό για την ακρίβεια)...Στο ΕΠΑΛ της θεσσαλονίκης, αυτό που γίνεται δεν λέγεται μάθημα. Λοιπόν...οπότε άμα θέλεις κάτι να κάνεις, θα σου πρότεινα να πας σε γενικό. Άμα δεν σε ενδιαφέρει το ΕΠΑΛ σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες:P
Άλλη μια απόδειξη αυταρχικού καθηγητή δεν είναι έκφραση αυτή τους έχει σούζα μάλλον η μάνα σου αδικήθηκε που δεν έγινε στρατιωτικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top