Σπουδές στην Αμερική

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Γεια σας παιδιά, εγώ ήθελα να ρωτήσω εάν έχει περάσει κάποιος από εσάς ή έστω εάν έχει κάνει αίτηση για να μπει σε κάποιο πανεπιστήμιο της Αμερικής... Ρωτάω, γιατί σκέφτομαι σοβαρά ότι θέλω να κάνω αίτηση, αλλά δεν ξέρω και πολύ καλά τη διαδικασία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Mετάφραση: Είμαι το πλουσιόπαιδο που οι γονεις μου θέλουν να με στείλουν έξω να σπουδάσω.

Από εκεί και πέρα.. Αν εχεις @@@@ καταφερε να περάσεις σε ενα ΑΕΙ εδώ και στην συνέχεια κανε μεταπτυχιακό εξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
αμα ειχα τα λεφτα γιατι να μην το εκανα δλδ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
αμα ειχα τα λεφτα γιατι να μην το εκανα δλδ?

Συνήθως αυτό το κάνουν όσοι δεν είναι ικανοί να καταφέρουν κάτι εδώ. Και πίστεψε με , ειλικρινά αυτό που αξίζει για έξω είναι ΜΟΝΟ το μεταπτυχιακό. Αλλιώς για σπουδες μετά το λύκειο μόνο αν είσαι ένα πλουσιόπαιδο που δεν είναι ικανο να γράψει στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Συνήθως αυτό το κάνουν όσοι δεν είναι ικανοί να καταφέρουν κάτι εδώ. Και πίστεψε με , ειλικρινά αυτό που αξίζει για έξω είναι ΜΟΝΟ το μεταπτυχιακό. Αλλιώς για σπουδες μετά το λύκειο μόνο αν είσαι ένα πλουσιόπαιδο που δεν είναι ικανο να γράψει στις πανελλήνιες.

Χμ.. δε συμφωνώ στο τελευταίο. Ας πούμε εμείς είμαστε μια μεσαία οικογένεια, κ η αδερφή μου τελειώνοντας πέρυσι έφυγε για Γαλλία.
Όχι γιατί δεν ήταν ικανή να γράψει, κυρίως δεν θα ήθελε να μπει Ελλάδα, με το σύστημα που έχει κτλ. Άποψή της, κ επειδή ο πατέρας μου είχε φύγει κ αυτός έξω(για σπουδές), τη βοήθησε κ όλα οκ.

Δε ξέρω για Αμερική που αναφέρεται, πάντως ευρώπη δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο οικονομικό.Της αρέσει πολύ κ αυτό έχει σημασία, είναι χαρούμενη και τα καταφέρνει μια χαρά.

Και γιατί να μην αξίζει για σπουδές? μπορεί να είναι και καλύτερα κάποιες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Χμ.. δε συμφωνώ στο τελευταίο. Ας πούμε εμείς είμαστε μια μεσαία οικογένεια, κ η αδερφή μου τελειώνοντας πέρυσι έφυγε για Γαλλία.
Όχι γιατί δεν ήταν ικανή να γράψει, κυρίως δεν θα ήθελε να μπει Ελλάδα, με το σύστημα που έχει κτλ. Άποψή της, κ επειδή ο πατέρας μου είχε φύγει κ αυτός έξω(για σπουδές), τη βοήθησε κ όλα οκ.

Δε ξέρω για Αμερική που αναφέρεται, πάντως ευρώπη δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο οικονομικό.Της αρέσει πολύ κ αυτό έχει σημασία, είναι χαρούμενη και τα καταφέρνει μια χαρά.

Και γιατί να μην αξίζει για σπουδές? μπορεί να είναι και καλύτερα κάποιες φορές.

Αυτό είναι το συστημα για όλους και σε κανεναν δεν αρέσει. Όλοι βάζουμε τα δυνατά μας (?) και περνάμε στην επιλογή μας. Δεν βρίσκω διαφορά στις γνώσεις που θα πάρεις σε μία καλή σχολή εδώ σε σχέση με ένα ξένο πανεπιστήμιο. + Του ότι αναγκαστικά δεν θα μπορείς να είσαι τόσο καλός σε μία ξένη χώρα γράφοντας εργασίες/ διαβάζοντας βιβλία / παρακολουθώντας διαλέξεις στα αγγλικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αυτό είναι το συστημα για όλους και σε κανεναν δεν αρέσει. Όλοι βάζουμε τα δυνατά μας (?) και περνάμε στην επιλογή μας. Δεν βρίσκω διαφορά στις γνώσεις που θα πάρεις σε μία καλή σχολή εδώ σε σχέση με ένα ξένο πανεπιστήμιο. + Του ότι αναγκαστικά δεν θα μπορείς να είσαι τόσο καλός σε μία ξένη χώρα γράφοντας εργασίες/ διαβάζοντας βιβλία / παρακολουθώντας διαλέξεις στα αγγλικά..

Ναι οκ, και εγώ αυτό έκανα. Υπάρχουν όμως άτομα που δεν το αντέχουν,
ή και για άλλους λόγους προτιμάν να φύγουν έξω.
Συμφωνώ στα υπόλοιπα, δεν τίθεται θέμα. Διαφώνησα πριν στο θέμα
πλούσια οικογένεια κλπ κλπ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ναι οκ, και εγώ αυτό έκανα. Υπάρχουν όμως άτομα που δεν το αντέχουν,
ή και για άλλους λόγους προτιμάν να φύγουν έξω.
Συμφωνώ στα υπόλοιπα, δεν τίθεται θέμα. Διαφώνησα πριν στο θέμα
πλούσια οικογένεια κλπ κλπ.:)

Καλά σίγουρα δεν είναι να είναι τρελά πλούσιος και πολλές οικογένειες θα θυσίαζαν 1000Ε/μήνα για την μόρφωση του παιδιού τους. Από εκεί και πέρα εγώ προσωπικά θα ένιωθα άσχημα να τρωω τα λ7 του μπαμπά ενώ γίνεται να στρωσω το κωλαράκι μου κάτω και να περάσω εδώ... Γι αυτό και το "επιθετικό" ύφος γενικότερα..

Φιλικά ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλά σίγουρα δεν είναι να είναι τρελά πλούσιος και πολλές οικογένειες θα θυσίαζαν 1000Ε/μήνα για την μόρφωση του παιδιού τους. Από εκεί και πέρα εγώ προσωπικά θα ένιωθα άσχημα να τρωω τα λ7 του μπαμπά ενώ γίνεται να στρωσω το κωλαράκι μου κάτω και να περάσω εδώ... Γι αυτό και το "επιθετικό" ύφος γενικότερα..

Φιλικά ε?

Μην το λές, υπάρχουν παιδιά που σπουδάζουν εδώ κ τρώνε περισσότερα, απο άλλα που σπουδάζουν έξω..:)
Εντάξει ούτε εγώ αν ήξερα πως επιβαρύνω κλπ θα το έκανα.Απλα δεν είναι όλοι το ίδιο.

Ναι φιλικά, δε θύμωσα! :xixi::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εγώ του χρόνου το καλοκαίρι κάνω αίτηση για MIT. Αν θες κάποια βοήθεια pm

ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΣΥΧΟ

-----------------------------------------
Αυτό είναι το συστημα για όλους και σε κανεναν δεν αρέσει. Όλοι βάζουμε τα δυνατά μας (?) και περνάμε στην επιλογή μας. Δεν βρίσκω διαφορά στις γνώσεις που θα πάρεις σε μία καλή σχολή εδώ σε σχέση με ένα ξένο πανεπιστήμιο. + Του ότι αναγκαστικά δεν θα μπορείς να είσαι τόσο καλός σε μία ξένη χώρα γράφοντας εργασίες/ διαβάζοντας βιβλία / παρακολουθώντας διαλέξεις στα αγγλικά..

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ MIT? ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 50 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ! ΠΕΡΝΑΕΙ 12,5%, ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΟΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μας τα 'χεις πρήξει με το ΜΙΤ σου, δεν πάνε όλοι όσοι πάνε Αμερική εκεί, υπάρχουν πολλά άλλα πανεπιστήμια που δέχονται χύμα κόσμο αρκεί να πληρώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πες τα ρε Αλέξη γιατί βαρεθήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Το οτι κάποιος πάει στο εξωτερικό να σπουδάσει δε σημαίνει οτι τρώει τα λεφτά των γονιών του, ούτε οτι δεν είναι άξιος. Μερικοί άνθρωποι δουλεύουν για να τα βγάλουν πέρα και δεν επιβαρύνουν την οικογένειά τους ούτε με ένα ευρώ χαρτζιλίκι. Ίσα-ίσα, εγώ θαυμάζω όλο τον κόσμο που πάει έξω, ανεξαρτητοποιείται απο τη μαμά του που πλένει τα ρούχα του, τού ετοιμάζει γεμιστά και τα σχετικά. Πας έξω, δουλεύεις, σπουδάζεις, ζεις μόνος σου, έχεις τα κότσια να φύγεις απο αυτή την χώρα που τα πανεπιστήμιά της είναι καφενεία και να αντιμετωπίσεις έναν άλλο πολιτισμό. Και, έλεος, οι πανελλήνιες δεν είναι κριτήριο για να δεις πόσο αξίζει κάποιος.

Και ναι, υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ρε παιδιά χαλαρώστε..
Δεν είναι τίποτα το εξωπραγματικό τα εκεί πανεπιστήμια.. Ούτε επίσης όλοι όσοι πάνε εκεί είναι οι φραγκάτοι. Εγώ λόγο του ότι δεν είμαστε και η ευκατάστατη, έυπορη οικογένεια για να σπουδάσω με όλες τις ανέσεις, το σκεφτόμουν πέρσι να ξεκινήσω κάποιες διαδικασίες για να πάρω αθλητική υποτροφία, αλλά δεν τρελενόμουν κιόλας.. Παρόλα αυτά το έκανα και έχω δύο προτάσεις καβάτζα άμα θέλω και αυτό είναι καλό γιατί δεν θα έχω τόσο άγχος στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ του χρόνου το καλοκαίρι κάνω αίτηση για MIT. Αν θες κάποια βοήθεια pm

ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΣΥΧΟ

-----------------------------------------


ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ! ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ MIT? ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 50 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ! ΠΕΡΝΑΕΙ 12,5%, ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΟΛΑ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ


Οκ, το εμπεδώσαμε. Αν και στη θέση σου θα προτιμούσα ν'αναλάβω τις επιχειρήσεις του πατέρα. Βλακεία σου, αλλά προφανώς θα κάνεις κάτι που σου αρέσει. Το ότι περνάει το 12,5% της αφρόκρεμας των εξεταζομένων (γιατί μόνο αυτοί κάνουν αίτηση εκεί 17 χρονών...) το γνωρίζω. Ελπίζω να το γνωρίζεις κι εσύ και να έχεις συνειδητοποιήσει τι ακριβώς σημαίνει...:)
-----------------------------------------
Ρε παιδιά χαλαρώστε..
Δεν είναι τίποτα το εξωπραγματικό τα εκεί πανεπιστήμια.. Ούτε επίσης όλοι όσοι πάνε εκεί είναι οι φραγκάτοι. Εγώ λόγο του ότι δεν είμαστε και η ευκατάστατη, έυπορη οικογένεια για να σπουδάσω με όλες τις ανέσεις, το σκεφτόμουν πέρσι να ξεκινήσω κάποιες διαδικασίες για να πάρω αθλητική υποτροφία, αλλά δεν τρελενόμουν κιόλας.. Παρόλα αυτά το έκανα και έχω δύο προτάσεις καβάτζα άμα θέλω και αυτό είναι καλό γιατί δεν θα έχω τόσο άγχος στις πανελλήνιες.

Τα αμερικάνικα πανεπιστήμια, τουλάχιστον τα καλά, για τα οποία αξίζει να ξενιτευτείς, κοστίζουν από μερικές δεκάδες έως μερικές εκατοντάδες χιλιάδες δολλάρια το χρόνο. Δεν υπάρχει ούτε τυπικά η έννοια της δωρεάν πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, οπότε ναι, το να πας εκεί προυποθέτει μια πολύ συγκεκριμένη οικονομική επιφάνεια. Άλλωστε δε νομίζω ότι υπάρχει υποτροφία που να καλύπτει ολόκληρο το κόστος, ή έστω σημαντικό μέρος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
δίδακτρα και ζωή 45- 55 χιλιάδες δολάρια το χρόνο το χρόνο, αναλόγως βέβαια τη ζωή που κάνει ο κάθε φοιτητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
45 χιλιάδες; Στο ΜΙΤ ας πούμε; Πως το πάθανε κι είναι τόσο φτηνιάρικο...
Εντάξει, πάντως, τώρα που πάει στο διάολο το dollar, μια χαρά συμφέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Οκ, το εμπεδώσαμε. Αν και στη θέση σου θα προτιμούσα ν'αναλάβω τις επιχειρήσεις του πατέρα. Βλακεία σου, αλλά προφανώς θα κάνεις κάτι που σου αρέσει. Το ότι περνάει το 12,5% της αφρόκρεμας των εξεταζομένων (γιατί μόνο αυτοί κάνουν αίτηση εκεί 17 χρονών...) το γνωρίζω. Ελπίζω να το γνωρίζεις κι εσύ και να έχεις συνειδητοποιήσει τι ακριβώς σημαίνει...:)

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σπουδάσω
Industrial Engineering και Mechanical Engineering (Production and Robotics) που τρελαίνομαι, και να γυρίσω Ελλάδα, λόγω του μικρού αδερφού μου (1.5 χρονών), που δεν θέλω να έχουμε σχέση θείου- ανηψιού. Αν φύγω θα χαθεί η χημεία μας τελείως και δεν θα με αισθάνεται πραγματικά σαν αδερφό του. Είναι κάτι που με προβληματίζει
-----------------------------------------
45 χιλιάδες; Στο ΜΙΤ ας πούμε; Πως το πάθανε κι είναι τόσο φτηνιάρικο...
Εντάξει, πάντως, τώρα που πάει στο διάολο το dollar, μια χαρά συμφέρει...

Στο MIT, ναι, τα δίδακτρα είναι αρκετά, η ζωή στην αμερική είναι πάμφθηνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το αντίθετο εννοούσα, αν δεν έγινα κατανοητός. Ότι είναι πιο φτηνό κι από ένα απλό MBA στο Cambridge.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ! ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ MIT? ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 50 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ! ΠΕΡΝΑΕΙ 12,5%, ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΟΛΑ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ

Καταρχάς καλό θα ήταν να μιλάς σε πιο χαμηλούς τόνους.
Εσύ ξέρεις τι σημαίνουν Πανελλαδικές;
Και εν πάσι περιπτώσει,αν δεν θέλεις να στην λένε όλοι,δώσε Πανελλαδικές,πέρνα κάπου και μην πας καθόλου.Μετά πήγαινε σε όποιο πανεπιστήμιο της Αμερικής θες.Εκεί είναι η μαγκιά,εκεί είναι που θα σε παραδεχτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top