Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος)

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ...

να πω και εγώ κάτι... (ως νέο μέλος):bye:
ως τελειόφοιτος ήρθε η ώρα του μηχανογραφικού...

και επειδή θέλω δουλεία με ΜΕΛΛΟΝ σκέφτομαι την σχολή μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων στο Καρλόβασι της Σάμου...

οι γονείς μου είναι ανοιχτοί σε όλα
από την αρχή μου είπαν:
"όπου θες εσύ..."

είμαι από Χαλκιδική και αν και περνάω άνετα στο οικονομικό Θεσσαλονίκη το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω Σάμο....

από εσάς ζητάω τα εξής:

1) η σχολή είναι καλή??? (έχει μέλλον όπως ακούω?, οι εγκαταστάσεις είναι οκ?)

2) από φοιτητική ζωή πως πάει η πόλη?

κάθε γνώμη θα είναι ευπρόσδεκτη, ιδιαίτερα από αποφοίτους της συγκεκριμένης σχολής!

ευχαριστώ πολύ!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Περασα περσι εκει και πηγα για ενα μηνα, στην ιδια σχολη ειναι ο αδερφος μου στο 3ο ετος. Φανταζομαι ξερεις οτι ειναι πεντε χρονια η σχολη ε? Ειναι αρκετα ζορικη αλλα ο αδερφος μου ειναι πολυ ευχαριστημενος, αυτο ηθελε να σπουδασει. Οι εγκαταστασεις ειναι πολυ καλες, το εργαστηριο πληροφορικης ειναι πολυ οργανωμενο. Υπαρχουν ομως και αρνητικα.Πρωτον δεν θα ελεγες το καρλοβασι πολη σαν χωριο ειναι, δεν εχει φοιτητικη ζωη. Απο καφετεριες και τα λοιπα δεν μπορεις να πεις οτι εχει, οι φοιτητες εχουν φτιαξει μια καφετερια (αλγοριθμος της γευσης λεγεται) και δουλευει οποιος φοιτητης θελει.ενα ακομα αρνητικο ειναι οτι πρεπει να κλεισεις θεση στο αεροπλανο για θεσσαλονικη αρκετο καιρο πριν γιατι δεν εχει συχνα δρομολογια και καραβι απο θεσσαλονικη για σαμο εχει απο τον ιουνιο μεχρι τελος σεπτεμβριο. Αν θες τιποτα αλλο ρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η ξαδερφή μου είναι στη Στατιστική & Αναλογιστική στο Καρλόβασι και δεν τη βλέπουμε ούτε στις γιορτές πάντως, περνάει καταπληκτικά λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ενταξει αν κανεις παρεες μια χαρα περνας.Αυτη η σχολη που λες δεν ειναι πολυ απαιτητικη ενω η πληροφορικη ειναι ζορικη και δεν υπαρχει αρκετος ελευθερος χρονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
λοιπόν, eliza04, πήγες εκεί 1 μήνα... μετά, έφυγες???
το ξέρω ότι είναι 5 χρόνια...

κοίτα, και στην περιοχή που μένω δεν έχει πάρα πολλές καφετέριες και clubs κτλ. (Ν.Μουδανιά Χαλκιδικής, αν γνωρίζετε...)
όλο και όλο τον χειμώνα έχουμε 2 καφετέριες για "εμάς", τα "μικρά", και ένα clubaki...

άλλο θέμα το καλοκαίρι....!!!

εντάξει, τελικά περάσω εκεί πιστεύω θα δυσκολευτώ αρκετά στην αρχή (είμαι και ψιλοάβγαλτος...)

η διαφορά μου είναι 45 μόρια με την περσινή βάση αλλά όπως βλέπω θα πέσει και μάλλον μπαίνω....

θετικό όπως ακούω είναι και η εξασφάλιση επαγγελματικών δικαιωμάτων από το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος...

τώρα, επειδή μπαίνω άνετα στο οικονομικό του Αριστοτελείου στη Θεσσαλονίκη, βρίσκομαι σε δίλημμα...

από τη μια κάτι που με ελκύει περισσότερο σαν επάγγελμα (αυτό στην Σάμο) και από την άλλη κάτι που από την αρχή δεν το ήθελα (Οικονομικό) αλλά πολύ πιο κοντά
(Θεσσαλονίκη)

οχχχ...πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ναι εφυγα σε ενα μηνα ειχα βρει σπιτι χωρια απο τον αδερφο μου αλλα αποφασισα να ξαναδωσω, δεν ηταν απο τις πρωτες μου επιλογες και δεν περιμενα να περασω εκει, ειχα 1500 μορια πιο πανω και περιμενα κατι αλλο. Γενικα παντως ειναι ομορφα εκει επειδη ειναι λιγα τα παιδια οι περισσοτεροι γνωριζονται μεταξυ τους, εχουν και ομαδα ποδηλατου και συχνα πηγαινουν διαφορες εκδρομες.Αφου σου αρεσει περισσοτερο αυτο καλυτερα ειναι να πας, μπορεις να ζοριστεις για καποια χρονια αλλα θα κανεις αυτο που θελεις στη ζωη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
και εγώ έτσι λέω....

μία ακόμη ερώτηση...(αν γνωρίζεις):

Υπάρχει κάποια ομάδα βόλεϋ εκεί???

ενημερωτικά ρωτώ...

ευχαριστώ πολύ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Δεν γνωριζω, εβλεπα πολυ συχνα παιδια να παιζουν μπασκετ εχει ενα δημοτικο γυμναστηριο ισως να εχει και ομαδα βολευ. Αν πραγματικα το θελεις παντως δεν θα μετανιωσεις, και ο αδερφος μου στην αρχη δυσκολευτηκε να προσαρμοστει αλλα ηθελε πολυ πληροφορικη και δεν το εχει μετανιωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χμ... ο αδερφός σου είναι ακόμη εκεί???
σε ποιο έτος αν επιτρέπεται???

το λέω γιατί αν είναι εκεί θα ξέρει αυτό για το βόλεϊ που ρωτώ...
και θα του ήμουν υπόχρεος αν με βοηθούσε...

ευχαριστώ πολύ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γυρισε ποιο νωρις γιατι δυστηχως ειχαν καταληψεις. Θα τον ρωτησω αν ξερει και θα σου πω.Τωρα θα μπει στο 4 ετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πολλά πολλά ευχαριστώ eliza04...

σου χρωστάω κέρασμα..!
να κανονίσουμε να βρεθούμε....!

θα περιμένω την απάντηση του αδερφού σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Δεν μου χρωστας τιποτα,για να αποφασισεις σωστα σε βοηθαω και γιατι πιστευω οτι αυτη η σχολη ειναι καλυτερη απο το οικονομικο. Δυστηχως ο αδερφος μου δεν ξερει δεν εχει ακουσει για καμια ομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
anyway, πολλά πολλά ευχαριστώ και πάλι....

εκεί θα πάω, το αποφάσισα...
αρκεί να την πιάσω βέβαια...

έχω 15334 και η περσινή βάση είναι 45 μόρια πάνω...

έλεος αν δεν την πιάσω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ελπιζω να την πιασεις, νομιζω ειναι σωστη επολογη. Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ eliza04..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Βρε μη ευχαριστεις συνεχεια, θα περιμενω να μου πεις τον αυγουστο τι εκανες! Καλη επιτυχια και παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οκ..
λοιπόν, θα σε ειδοποιήσω τέλη Αυγούστου...
προς το παρόν απολαμβάνω τις διακοπές μου στην Χαλκιδική αφού εδώ μένω και στην συνέχεια στην Σκιάθο..!!!

καλό καλοκαίρι σε όλους και ειδικά σε εσένα eliza04 για την βοήθεια σου..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω!!Καλες διακοπες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Φίλε μου εμένα σπουδάζει εκεί ο αδερφός μου και από ότι ξέρω και φοιτητική ζωή έχει και διασκέδαση και αρκετά αξιόλογα καφέ-μπαρ.Όσο για τις μετακινήσεις οι περισσότεροι που μένουν στην Μακεδονία προτιμούν την μετακινήση μέσω Αθηνών γιατί είναι πολύ πιο συχνή η συγκοινωνία και επειδή είναι πολύ πιο οικονομικό.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΚΑΙ ΝΑΙ!!! Πέρασα...!!!!

Μηχανικός Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Πανεπιστημίου Αιγαίου...!!!!

Σάμο σου έρχομαι...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top