Soundtracks διαφημίσεων - σειρών/ταινιών

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πολλές φορές ενώ περιμένουμε να αρχίσει η αγαπημένη μας σειρά ή ταινία ακούμε στο "άκυρο" μια κομματάρα σε κάποια διαφήμιση ή σε κάποιο τρέιλερ!
Τι κρίμα όμως που δεν ξέρουμε πως λέγεται:P

Είμαι τρελός με τη μουσική και ξέρω χιλιάδες τίτλους κομματιών. Είμαι σίγουρος πως θα σας βοηθήσω και αν όχι εγώ κάποιος άλλος θα το κάνει:P

Για να κάνω την αρχή ένα κομμάτι που με ρωτάνε πολλοί είναι αυτό στη διαφήμιση του One tree Hill (Φίλοι για πάντα). Λέγεται Someday από Flipsyde:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για να κάνω την αρχή ένα κομμάτι που με ρωτάνε πολλοί είναι αυτό στη διαφήμιση του One tree Hill (Φίλοι για πάντα). Λέγεται Someday από Flipsyde:)

Παιζει να ειναι απο τα πιο σπαστικα τραγουδια EVER.
γενικως τα τραγουδια που βαζουν σε διαφημισεις/σειρες ειναι απιστευα σπαστικα και κολλητικα. Χιτακια κι ετσι. Με πιανει αηδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Xεχε είσαι του rock γι'αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει το someday βλακεία σκέτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Bobira ξέρεις πως λέγεται το τραγούδι των τίτλων αρχής του "Ευτυχισμένοι Μαζί";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Bobira ξέρεις πως λέγεται το τραγούδι των τίτλων αρχής του "Ευτυχισμένοι Μαζί";

Yeah;) Jeronimo Yanka από The forminx :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Yeah;) Jeronimo Yanka από The forminx :D

Αυτό δεν είναι που λέγαμε στο δημοτικό; " Στα μαθηματικά είμαστε όλοι μπουμπούνες, στην ιστορία δεν τα πάμε καλά, στην γεωγραφία έχουμε άλλες φουρτούνες και στα αρχαία ελληνικά...":p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
το τραγούδι με το οποίο άρχιζε το "κανείς δε λέει σ'αγαπώ" ήταν το perhaps,perhaps,perhaps αλλά ποια το λέει?
έχω μόνο την εκτέλεση από Cake αλλά θέλω να βρω κ αυτή...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Nad: όλες οι πληροφορίες για το τραγούδι, δεν ξέρω όμως ποια διασκευή θες -> clicky(στα αγγλικά)

Υποθέτω, όμως, πως αυτό που θες είναι από Doris Day.

Άσχετο με τραγούδια, σχετικό με διαφημίσεις: ξέρει κανείς πως λένε την κοπέλα που παίζει στη διαφήμιση του Burberry Beat?(ξανθιά με κοντά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Με την ευκαιρία, να σημειώσω ότι στο εκτο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου από Prisonbreak ακούγεται ο Ζορμπάς.

Είναι η στιγμή που ο σχιζοφρενής τρελάρας προσπαθεί να μπει μέσα στο μαγαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
lool σοβαρα?ουαου!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Με την ευκαιρία, να σημειώσω ότι στο εκτο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου από Prisonbreak ακούγεται ο Ζορμπάς.

Είναι η στιγμή που ο σχιζοφρενής τρελάρας προσπαθεί να μπει μέσα στο μαγαζί.

Ναι το θυμάμαι. Το παράξενο θα ήταν να ακουγόταν η Καλομοίρα. Ο Ζορμπάς είναι διάσημη Ethnic μουσική:P.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
το τραγούδι με το οποίο άρχιζε το "κανείς δε λέει σ'αγαπώ" ήταν το perhaps,perhaps,perhaps αλλά ποια το λέει?
έχω μόνο την εκτέλεση από Cake αλλά θέλω να βρω κ αυτή...:thanks:

Nομίζω ότι η εκτέλεση που θες είναι αυτή της Geri Halliwell (από τις πρώην Spice girls):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Nομίζω ότι η εκτέλεση που θες είναι αυτή της Geri Halliwell (από τις πρώην Spice girls):)

χμμμμ δν νομίζω γτ το λέει άντρας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Το τραγούδι του Άρχοντα έχει ονομασία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όχι δεν έχει.

Θεωρείται μουσική εμπνευσμένη από την ταινία.

Τον συνθέτη πάντως τον λένε Howard Shore.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
χμμμμ δν νομίζω γτ το λέει άντρας...:P

άκυρο γιατί τελικά κάθε φορά βάζουν κ διαφορετική εκτέλεση...:what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
θέλω ένα που λέει beggin beggin you .....
το έχω ακούσει αρκετά τώρα πρόσφατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς είναι ο τίτλος του.. Είναι το beggin' από Frankie Valli & the four seasons..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top