Πληροφορίες για τα μαθήματα και τα βιβλία

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
brrrrrrr! αλεργια με πιασε!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john-john

Νεοφερμένος

Ο john-john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στωστο σε βρησκω eL BaRTo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Kαλά είναι!!
Λίγο το Δίκαιο μου την δίνει αλλά θα δείξει!:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Kαλά είναι!!
Λίγο το Δίκαιο μου την δίνει αλλά θα δείξει!:jumpy::jumpy::jumpy:
Είναι λίγο να σε παίρνει ο ύπνος όταν το διαβάζεις αλλά ok :P
Θεωρία είναι..



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Είναι λίγο να σε παίρνει ο ύπνος όταν το διαβάζεις αλλά ok :P
Θεωρία είναι..

Βρήκες να πείς την λέξη θεωρία!
Μην μου την λέτε και πρασινίζω ο άτιμος!


Υ.Γ off topic: Δεν θα κοιμηθείς ρε Πέτρο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Βρήκες να πείς την λέξη θεωρία!
Μην μου την λέτε και πρασινίζω ο άτιμος!


Υ.Γ off topic: Δεν θα κοιμηθείς ρε Πέτρο?:D
Προσωπικά, μου αρέσει η θεωρία πάρα πολύ. :)


Υ.Γ. Έχω άλλο ένα 3ωρο μπροστά μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Προσωπικά, μου αρέσει η θεωρία πάρα πολύ. :)


Υ.Γ. Έχω άλλο ένα 3ωρο μπροστά μου :D


Εγώ δεν είμαι καθόλου υπέρ της θεωρίας!Να φανταστείς φέτος δεν μπορούσα να μπώ στο μάθημα της Ιστορίας γιατί με είχε μανία ο καηγητής!
Ότι και να του έλεγαν οι άλλοι (π.χ κύριε να πώ μάθημα κ.τ.λ) εμένα θα σήκωνε!:(
Τέλος πάντων!Φέτος θα προσπαθήσω περισσότερο!
Δεν μου λέτε?Τα αρχαία είναι εύκολα?Πόσες ώρες είναι?Γενικής μιλάμε πάντα!

Υ.Γ Εγώ δεν την παλεύω!Σε λίγο την πέφτω!:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Πω πω!Κοιτάξτε παιδιά πόσες ώρες το κάθε μάθημα!

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

1. Θρησκευτικά: 2
2. Α΄ Ξένη Γλώσσα: 2
3. Φυσική Αγωγή: 2
4. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα & Γραμματεία: 2
5. Νεοελληνική Γλώσσα: 2
6. Νεοελληνική Λογοτεχνία: 2
7. Ιστορία: 2
8. Αλγεβρα: 2
9. Γεωμετρία: 2
10. Φυσική: 2
11. Χημεία: 1
12. Βιολογία: 1
13. Εισαγωγή στο Δίκαιο και τους Πολιτικούς θεσμούς: 2

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Ι. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

(α) Θεωρητική κατεύθυνση
1. Αρχαία Ελληνικά Κείμενα: 3
2. Αρχές Φιλοσοφίας: 2
3. Λατινικά: 2

(β) Θετική κατεύθυνση
1. Μαθηματικά: 3
2. Φυσική: 2
3. Χημεία: 2

(γ) Τεχνολογική κατεύθυνση
1. Μαθηματικά: 3
2. Φυσική: 2
3. Τεχνολογία Επικοινωνιών: 2

II. ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ

1. Κοινωνική και Πολιτική οργάνωση στην Αρχαία Ελλάδα: 2
2. Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών: 2
3. Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία, Ιστορία και Κείμενα: 2
4. Β Ξένη Γλώσσα: 2
5. Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής: 2
6. Σχέδιο Γραμμικό: 2
7. Σχέδιο Ελεύθερο: 2
8. Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών: 2
9. Θέματα Ιστορίας: 2
10. Εφαρμογές Υπολογιστών: 2
11. Βιολογία: 2
12. Διαχείριση φυσικών πόρων: 2
13. Χημεία: 2
14. Σχέδιο Τεχνικό: 2

Όσο για το μάθημα επιλογής,τι θα διαλέξετε φέτος;; Εγώ πέρυσι είχα πάρει Θέατρο για τον λόγο ότι δεν κάναμε τίποτα μα τίποτα(μια φορά μονο ειπαμε για πλακα να παιξουμε ενα σκετσακι και είχαμε σκασει στα γελια απο το πρώτο λεπτό!)!!
Έτσι φέτος και του χρόνου θα πάρω Πληροφορική,μιας και δε δίνεις εξετάσεις στο τέλος!
Εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sp0t

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πάμε καλά, καλά να είμαστε να διαβάζουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Το καλό που βλέπω με τις ώρες είναι ότι ειναι λογικές σε όλα τα μαθήματα και όχι υπερβολικές (πχ. 6 ώρες αρχαία που κάναμε στην 1η).

Η χημεία είναι 1 ή 2 ώρες την εβδομάδα? (γιατί νομίζω 2 μας είπε ο καθηγητής, εκτός αν έκανε λάθος)

Έτσι φέτος και του χρόνου θα πάρω Πληροφορική,μιας και δε δίνεις εξετάσεις στο τέλος!

Νομίζω μπορείς να πάρεις μία φορά στην 2α ή στην 3η την πληροφορική, και μετά τέλος:P.

Πάντως μακρία απο την Περιβαλλοντική! (δίνεις εξετάσεις στο τέλος, έλεος:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Έτσι φέτος και του χρόνου θα πάρω Πληροφορική,μιας και δε δίνεις εξετάσεις στο τέλος!
Εσείς;

Εγώ πέρυσι είχα επιλέξει Ψυχολογία και φέτος Πληροφορική μιας και δεν θα γράψουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χημεία τεχνολογικής κατέθυνσης νομίζω:P

Εγώ πέρυσι είχα επιλέξει Ψυχολογία και φέτος Πληροφορική μιας και δεν θα γράψουμε!
Ήθελα και εγώ να πάρω ψυχολογία αλλά δυστυχώς δεν μαζευτήκαμε αρκετά άτομα και πήρα πληροφορική τελικά:(

Επίσης στα μαθήματα επιλογής δεν αναφέρεται το βιβλίο της πληροφορικής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
To είδα και εγώ αυτό με το Χημεία Κατεύθυνσης!:(


Δεν υπάρχει χημεία τεχνολογικής κατέθυνσης νομίζω:P

Ήθελα και εγώ να πάρω ψυχολογία αλλά δυστυχώς δεν μαζευτήκαμε αρκετά άτομα και πήρα πληροφορική τελικά:(

Επίσης στα μαθήματα επιλογής δεν αναφέρεται το βιβλίο της πληροφορικής:)


Και που πήγα τι κατάλαβα???
Α τετράμηνο: 17
Β τετράμηνο: 17
Εξετάσεις: 7
:!::!::!::!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Το καλό που βλέπω με τις ώρες είναι ότι ειναι λογικές σε όλα τα μαθήματα και όχι υπερβολικές (πχ. 6 ώρες αρχαία που κάναμε στην 1η).

Η χημεία είναι 1 ή 2 ώρες την εβδομάδα? (γιατί νομίζω 2 μας είπε ο καθηγητής, εκτός αν έκανε λάθος)



Νομίζω μπορείς να πάρεις μία φορά στην 2α ή στην 3η την πληροφορική, και μετά τέλος:P.

Πάντως μακρία απο την Περιβαλλοντική! (δίνεις εξετάσεις στο τέλος, έλεος:lol:)

Το ξέρω ότι έτσι λέει το Υπουργειο,αλλα στο σχολειο μας ετσι κανουνε! Δεν ξερω γιατι...!!!:iagree:

To είδα και εγώ αυτό με το Χημεία Κατεύθυνσης!:(

Και που πήγα τι κατάλαβα???
Α τετράμηνο: 17
Β τετράμηνο: 17
Εξετάσεις: 7
:!::!::!::!::!::!:

Χιχι!Να ενας λόγος που δεν πηρα μαθημα που δίνεις! Ηξερα οτι δε θα διαβαζα στις εξετασεις!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χημεία τεχνολογικής κατέθυνσης νομίζω:P
Υπάρχει για όσους πάνε Τεχνολογική κατεύθυνση - κύκλος τεχνολογίας και παραγωγής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Το ξέρω ότι έτσι λέει το Υπουργειο,αλλα στο σχολειο μας ετσι κανουνε! Δεν ξερω γιατι...!!!:iagree:



Χιχι!Να ενας λόγος που δεν πηρα μαθημα που δίνεις! Ηξερα οτι δε θα διαβαζα στις εξετασεις!!!:D


Mα να γράφουμε διαγώνισμα και να μας βάλει να διαβάσουμε 25 σελίδες??
Όλα ήταν βλακείες!
Στο πρώτο τετράμηνο της έγραψα 10 και χαριστικά μου έβαλε 17..
Στο δεύτερο της έκανα την χάρη...
Αντέγραψα από την συμμαθήτρια μου και πάλι μου έβαλε 17..
Στις εξετάσεις μου την έσπασε η επιτηρήτρια και σηκώθηκα και έφυγα από το μισάωρο!:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Mα να γράφουμε διαγώνισμα και να μας βάλει να διαβάσουμε 25 σελίδες??
Όλα ήταν βλακείες!
Στο πρώτο τετράμηνο της έγραψα 10 και χαριστικά μου έβαλε 17..
Στο δεύτερο της έκανα την χάρη...
Αντέγραψα από την συμμαθήτρια μου και πάλι μου έβαλε 17..
Στις εξετάσεις μου την έσπασε η επιτηρήτρια και σηκώθηκα και έφυγα από το μισάωρο!:(:(:(:(

Χιχι! Καλή λύση!!!Ασχετο,αλλά ο βαθμός των εξετάσεων στα επιλογής μετράει στο μέσο όρο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χιχι! Καλή λύση!!!Ασχετο,αλλά ο βαθμός των εξετάσεων στα επιλογής μετράει στο μέσο όρο;;;


Το μάθημα φυσικά και μετρούσε και στο μέσο όρο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timbakiforever

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

ρε παιδιά μια ερώτηση.έχει και η τεχνολογική χημεία;γιατί άποσο ξέρω δεν εχει.πανω γραφει όμως οτι έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top