Θετικών Επιστημών Οξειδώσεις

Yiota719

Νεοφερμένος

Η Yiota719 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα,
Θα ήθελα να ρωτησω προσφατα επεσε στα χέρια μου η οξείδωση της προπαναλης με διχρωμικό και έδινε διοξείδιο του άνθρακα.
Σε ποια περιπτωση συμβαίνει γτ μέχρι τρ ήξερα ότι οι αλδευδες με οξειδωτικά δίνουν οξέα . Εξαιρούνται ασφαλώς τα αντιδραστήρια
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.a.i.s.y

Νεοφερμένος

Η D.a.i.s.y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Εργοθεραπείας ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο...Πού το είδες???? Εγώ ξέρω ότι μόνο η μεθανάλη μπορεί να δώσει CO2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
ειναι οντως λιγο περιεργο. Εισαι σιγουρη οτι η αντιδραση ειναι σωστη? που την ειδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top