Για να μην σπουδάσετε Φυσική...

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Δώδεκα (12) λόγοι για να ΜΗΝ διαλέξετε να σπουδάσετε Φυσική
(εάν φυσικά έχετε παραπάνω μόρια)

1) Το Φυσικό είναι μια παρακατιανή σχολή και μόνο για τους αποτυχημένους. Θα έπαιζε ποτέ ο Μαραντόνα στη Γ εθνική; Το να έχετε πολλά μόρια που θα σας επιτρέπουν να πάτε σε όποια σχολή θέλετε κι εσείς να τα πετάξετε στα σκουπίδια, αποτελεί έγκλημα εναντίον του εαυτού σας, της επιστήμης, της κοινωνίας και της πατρίδας.
2) Τη μανούλα σας τη σκεφτήκατε; Με τι μούτρα θα πει στη θεία Ευτέρπη και στο μανάβη ότι περάσατε στο Φυσικό (δηλαδή καθηγητάκος) και όχι σε μια μουράτη σχολή (π.χ. ΗΜΜΥ);
3) Τι εννοείτε όταν λέτε “Μου αρέσει η Φυσική” και χαίρεστε; Πού ξέρετε τι είναι η Φυσική; Από την ύλη του λυκείου; Από τα άρθρα που με μανία διαβάζετε στο ίντερνετ; Από τα φιλμάκια του Youtube (όπως “το Σύμπαν που αγάπησα”); Από τα βιβλία που αγοράσατε; Από τις ανακαλύψεις που ακούτε στις ειδήσεις ότι (τάχα) γίνονται; Σας μαγεύουν τα διαστημικά ταξίδια; Σας αρέσει η ιδέα να ασχοληθείτε με έρευνα; Όλα αυτά είναι ανοησίες. Η Φυσική είναι απλά μια ανούσια επιστήμη που χρειάζεται μόνο στους μηχανικούς.
4) Μη νομίζετε ότι στο Φυσικό θα διδαχθείτε αποκλειστικά Φυσική. Θα και έχετε ένα σωρό άσχετα βαρετά μαθήματα, όπως Μαθηματικά και Πληροφορική.
5) Το φροντιστήριό σας το σκεφτήκατε; Σ’ αυτό χρωστάτε τα μόριά σας (και πολύ λιγότερο στην προσωπική σας δουλειά). Πώς θα του στερήσετε το δικαίωμα να γράψει στο διαφημιστικό του φυλλάδιο κάτω από τη φωτογραφία σας το όνομά σας και μια μουράτη σχολή; Το να γράψει ότι μπήκατε στο Φυσικό θα είναι γι αυτό δυσφήμιση.
6) Ζούμε σε δύσκολες εποχές. Δεν είναι λογικός ένας νέος που σκέφτεται “μου αρέσει, επιστήμη, ικανοποίηση, όνειρο” και άλλες τέτοιες αηδίες. Σημασία έχει η επιβίωση, δηλαδή η επαγγελματική αποκατάσταση και το χρήμα. Ο Φυσικός δεν έχει ελπίδες για τα τελευταία.
7) Το Φυσικό είναι πολύ δύσκολη σχολή. Απόδειξη ότι οι πιο πολλοί για να τελειώσουν θέλουν 8-10 χρόνια. Έχει κάτι μαθήματα (όπως Κβαντομηχανική ΙΙ) που για να περαστεί πρέπει να σου γίνει η πίσω πόρτα τριαντάφυλλο. Μην ακούτε που μερικοί λένε ότι ένα ποσοστό φοιτητών παίρνει πτυχίο στα 4-5 χρόνια. Πρόκειται είτε για αυτούς που έχουν μέσο είτε για φοιτητές σπασίκλες που ξεσκίζονται στο διάβασμα. Γιατί να στερηθείτε την ξένοιαστη φοιτητική ζωή;
8.) Και αν τελικά πάρετε πτυχίο τι γίνεται; Θέλετε και μεταπτυχιακό; Υπάρχουν και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό τόσα πολλά μεταπτυχιακά που θα σας μπερδέψουν. Να αναφέρω μερικά; Πυρηνική Φυσική, Στοιχειώδη σωμάτια, Μετεωρολογία, Φυσική υλικών, Ηλεκτρονική Φυσική, Αυτοματισμός, Ραδιοηλεκτρολογία, Αστροφυσική, Θεωρητική Φυσική, Φυσική περιβάλλοντος, Γεωφυσική, Βιοφυσική, Φωτονική Φυσική, Νανοτεχνολογία, Ιατρική Φυσική, Διαστημική Φυσική, Κοσμολογία, Πυρηνική σύντηξη και πάρα πολλά ακόμα πιο εξειδικευμένα. Με όλα αυτά ο πτυχιούχος Φυσικός δεν ξέρει τι να διαλέξει και καταλήγει σε πλήρη σύγχυση.
9) Σκεφτείτε και την τραγική περίπτωση, λόγω συνθηκών, να καταλήξετε καθηγητής. Θα πρέπει μέχρι τα γεράματά σας να κάνετε την ίδια βαρετή και απαίσια δουλειά λέγοντας τα ίδια και τα ίδια σε μαθητές που οι πιο πολλοί αδιαφορούν. Θα είστε όλη τη μέρα με εφήβους και τις ανοησίες τους, προσπαθώντας να τους γεμίσετε το κεφάλι και να τους βοηθήσετε να μπουν στο πανεπιστήμιο. Έχετε δίκιο, ο πίνακας και το εργαστήριο είναι πολύ ανούσια πράγματα. Θα πρέπει επίσης να καλαμπουρίζετε με τα παιδιά και να τα πηγαίνετε εκδρομές. Δράμα.
10) Σκέπτεστε την έρευνα; Θα πρέπει να διαβάζετε ένα βουνό βιβλία, να είστε διαρκώς στο ίντερνετ σε επαφή με άλλους ερευνητές από όλο τον κόσμο, να στήνετε συσκευές και όργανα, να οργανώνετε πειραματικές διαδικασίες, να καταγράφετε μετρήσεις, να αναλύετε και να αξιολογείτε αποτελέσματα, να βγάζετε συμπεράσματα, να κάνετε ανακοινώσεις σε επιστημονικά περιοδικά ή συνέδρια και πολλά άλλα ανούσια πράγματα.
11) Η ζωή μας θέλει και λίγο μύθο. Ένας Φυσικός που μαθαίνει την ερμηνεία των φυσικών φαινομένων, τη χάνει αυτή την ομορφιά. Για παράδειγμα, είναι απαίσιο να ανακαλύπτεις ότι το αστέρι που πέφτει και κάνουμε ευχή, δεν είναι παρά μια μικρή πέτρα που αναφλέγεται στην ατμόσφαιρα.
12) Πάμε και στο πιο σοβαρό. Υποτίθεται ότι ο Φυσικός προσπαθεί να εξηγήσει τη δημιουργία του Σύμπαντος. Ακούγονται θεωρίες για big bang, μποζόνια Higgs και άλλα παρόμοια. Όλα αυτά είναι του διαβόλου. Οι θρησκείες έχουν δώσει τεκμηριωμένες απαντήσεις σε όλα. Τον κόσμο απλά τον δημιούργησε ο καλός θεούλης από το τίποτα. Άρα το να σπουδάσεις Φυσική, αποτελεί και μέγιστη ασέβεια προς το δημιουργό θεό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Πολύ αστείο και αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα, 5/5. Μπορείς να κάνεις αντίστοιχο για τα Μαθηματικά σε παρακαλώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παρ'ολα αυτα η φυσικη γ@μ@ει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Παπαπαπα... Φυσική και πράγματα του σατανά... Πάτε Ιατρική, ΗΜΜΥ και Νομική να γίνετε άνθρωποι... Τι θα πουν οι γείτονες? :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Πολύ αστείο και αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα, 5/5. Μπορείς να κάνεις αντίστοιχο για τα Μαθηματικά σε παρακαλώ?
Αυτό είναι στην ειδικότητα του nPb.
παρ'ολα αυτα η φυσικη γ@μ@ει
Και όχι μόνο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Καταπληκτικό!!! Θέλω να δω κάτι αντίστοιχο και για το Μαθηματικό από κάποιον φοιτητή ή απόφοιτο τμήματος Μαθηματικών. Εννοείται πως το θέμα πρέπει να επαναφέρεται κάθε χρόνο στην περίοδο συμπλήρωσης του μηχανογραφικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ εξακολουθώ να θέλω φυσικό.Μήπως είμαι μαζοχιστής; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εγώ εξακολουθώ να θέλω φυσικό.Μήπως είμαι μαζοχιστής; :P

Μα δεν σκέφτεσαι παιδί μου την οικογένειά σου, τους γονείς σου, τα (δυνητικά) μόριά σου? Παπαπαπα...

Πάντως σοβαρά, ώρες ώρες ζηλεύω αυτούς που πέρασαν/περνάνε/θα περάσουν φυσικό. Η φυσική έχει, εκτός από τις εφαρμογές τις σε όλα τα άλλα πεδία επιστημών, και την δική της 'μαγεία'. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LittleMrsMonkey

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αν σπουδάζεις φυσική στο ΑΠΘ σε θέλω πολύ για παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως το αντίστοιχο για τα μαθηματικά θα έχει μεγάλη απόκλιση απ' αυτό εδώ :hmm:....πάνω-κάτω τα ίδια ακούμε συνεχώς και για τα δύο τμήματα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Εγώ εξακολουθώ να θέλω φυσικό.Μήπως είμαι μαζοχιστής; :P
Αν δεν περάσεις ΗΜΜΥ ή τουλάχιστον οπουδήποτε αλλού στο ΕΜΠ (εκτός από ΣΕΜΦΕ και βλακείες) ή Ιατρική επίσης, τότε είσαι μια σκέτη προσβολή που δεν αξίζει να μπει ούτε σε ΤΕΙ. Σοβαρά τώρα, πως θα περηφανεύεται η μητέρα σου στις κολλητές της; Πως θα γραφτείς στο hall of fame του φροντιστηρίου σου; Πως θα εντυπωσιάσεις τα γκομενάκια; Τόσο αδιάφορος είσαι ρε; Ουστ, στρώσου στο διάβασμα μπας και περάσεις σε καμιά σχολή της προκοπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αν δεν περάσεις ΗΜΜΥ ή τουλάχιστον οπουδήποτε αλλού στο ΕΜΠ (εκτός από ΣΕΜΦΕ και βλακείες) ή Ιατρική επίσης, τότε είσαι μια σκέτη προσβολή που δεν αξίζει να μπει ούτε σε ΤΕΙ. Σοβαρά τώρα, πως θα περηφανεύεται η μητέρα σου στις κολλητές της; Πως θα γραφτείς στο hall of fame του φροντιστηρίου σου; Πως θα εντυπωσιάσεις τα γκομενάκια; Τόσο αδιάφορος είσαι ρε; Ουστ, στρώσου στο διάβασμα μπας και περάσεις σε καμιά σχολή της προκοπής.

Και μετά από αυτό το μήνυμα μπορώ να πάω να αυτοκτονήσω ήσυχα ήσυχα.:knife:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ε πλεον μηχανικος και με 14 χιλ μορια γινεσαι..εστω σε περιφερειακο(δεν τα υποτιμω μερικα ειναι καλυτερα απο τα κεντρικα)..αν το θελει καποιος σπουδαζει μηχανικος με ανεση θα ελεγα..δεν ειναι καποιο κατορθωμα
ακομα και στο ΕΜΠ νομιζω με ενα 14800 καπου εκει μπαινουν πια μηχανικοι
εχουν ιδρυθει ενα σωρο σχολες...

το καλυτερο πια ειναι να σπουδαζεις αυτο που θες και να παλευεις να γινεις οσο καλυτερος μπορεις...γισ να χτυπησεις και γερο μεταπτυχιακο εξω..να κανεις κατι αξιολογο στην ερευνα σου εδω ή εξω..γι αυτο παιζει ιδιατερο ρολο να σου κρατα το ενδιαφερον η σχολη..πολυ σημαντικο αυτο

αφου επαγγελματικη αποκατασταση ποιος μπορει να δωσει πλεον με σιγουρια; εδω και γιατρους βλεπεις ποσοι φευγουν εξω

ειναι και λιγο καταντια παντως να τα βλεπουμε ολα απο επαγγελματικη σκοπια..μανι μανι μια διαστρεβλωση του συστηματος..αλλα τι να κανεις ειναι και θεμα επιβιωσης για την πλειοψηφια των παιδιων τουλαχιστον

οσον αφορα το τελευταιο που σχολιασες,υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος,την επιστημη ενας πιστος θα πει πως την εδωσε ο ιδιος ο Θεος αφου αυτος δημιουργησε τους νομους και εδωσε τον εγκεφαλο στον ανθρωπο με τον οποιο τους αναζητα..ειναι κατι που πιστευω και γω.Καποιες δυτικες θρησκειες ειναι που ολα τα φαινομενα προσπαθουν να τα ερμηνευσουν απο την κ.διαθηκη,κατι εντελως εξω απο την λογικη της ορθοδοξιας.Οπως θα σου ελεγε υποθετω και ο μητροπολιτης μεσογαιας χατζηνικολαου που σπουδασε φυσικη στο ΜΙΤ
παρεπιπτοντως μιλησες για big bang ,την θεωρια ξερεις ποιος την πρωτοσκεφτηκε και πως;:D

τελος παντων η φυσικη ειναι ενα απο τα ωραιοτερα πραγματα στην ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
.....την επιστημη ενας πιστος θα πει πως την εδωσε ο ιδιος ο Θεος αφου αυτος δημιουργησε τους νομους και εδωσε τον εγκεφαλο στον ανθρωπο με τον οποιο τους αναζητα..ειναι κατι που πιστευω και γω.Καποιες δυτικες θρησκειες ειναι που ολα τα φαινομενα προσπαθουν να τα ερμηνευσουν απο την κ.διαθηκη, κατι εντελως εξω απο την λογικη της ορθοδοξιας.Οπως θα σου ελεγε υποθετω και ο μητροπολιτης μεσογαιας χατζηνικολαου που σπουδασε φυσικη στο ΜΙΤ
παρεπιπτοντως μιλησες για big bang ,την θεωρια ξερεις ποιος την πρωτοσκεφτηκε και πως;
Δηλαδή, να υποθέσω ότι ο μητροπολίτης Πειραιά κ. Σεραφείμ, δεν εκφράζει τη "λογική της ορθοδοξίας"; Όταν ανακοινώθηκε η ανακάλυψη του μποζόνιου του Higgs, ο κύριος αυτός εξέδωσε σχετική ανακοίνωση (Διαβάστε την ΕΔΩ), στην οποία με φτηνή ειρωνεία "απορρίπτει" τις σύγχρονες ανακαλύψεις τις Επιστήμης και ούτε λίγο ούτε πολύ αναφέρει ότι "πίσω από το μποζόνιο κρύβονται δαιμόνια". Σύμφωνοι, υπάρχουν και θρησκευόμενοι οι οποίοι δεν αρνούνται την Επιστήμη. Όμως με όσους (σαν τον κ. Σεραφείμ) ζουν στο μεσαίωνα, αισθάνομαι ότι έχω κάθε δικαίωμα να γελάω με τις "σοφίες" τους. (Πριν μου το πει κάποιος, παραδέχομαι ότι ευτυχώς που δεν ζω σε κάποιο σκληροπυρηνικό μουσουλμανικό κράτος, καθώς εκεί αν έγραφα κάτι παρόμοιο για κάποιον αγιατολάχ, δεν είναι σίγουρο ότι την επόμενη μέρα θα ήταν το κεφάλι μου στη θέση του).

[FONT=&quot]
[/FONT]​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Mini εξομολόγηση: Ακόμα μετανιώνω που δε δήλωσα τότε Φυσικό.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μπορει ναναι αστειο το αρθρο αλλα ειναι και πολυ τραγικο γιατι βλεπω στα ματια καθε καθε ειδους ανθρωπου την εκφραση του σε στυλ "εγραψες πολυ καλα! Που θα πας?? ααα.....φυσικο....χμ........ ωραια ωραια...." και μερικοι μου την λενε κιολας! Εχουμε και πολλες θεουσες εδω και το εχουν και ως κακο...αλλοι λενε οτι θα καταληξω ανεργη ή οτι δε θα το βγαλω ποτε και τετοια ομορφα και ενθαρρυντικα. Η πιο μη αναμενομενη αντιδραση ήταν η απιστευτη χαρα της γιαγιας μου που θα παω φυσικο και οχι τελικα πολυτεχνειο γιατι "μια κοπελα δε κανει για πολυτεχνεια" :P
Οτι και να λενε ανυπομονω να αρχισω τοσο πολυ!

Mini εξομολόγηση: Ακόμα μετανιώνω που δε δήλωσα τότε Φυσικό.:/:

(και γω ΗΜΜΥ ΑΠΘ ηθελα αλλα ειπα να ακουσω την καρδια... :redface: :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Mini εξομολόγηση: Ακόμα μετανιώνω που δε δήλωσα τότε Φυσικό.:/:
Τι έτος είσαι στους ΗΜΜΥ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μπορει ναναι αστειο το αρθρο αλλα ειναι και πολυ τραγικο γιατι βλεπω στα ματια καθε καθε ειδους ανθρωπου την εκφραση του σε στυλ "εγραψες πολυ καλα! Που θα πας?? ααα.....φυσικο....χμ........ ωραια ωραια...." και μερικοι μου την λενε κιολας! Εχουμε και πολλες θεουσες εδω και το εχουν και ως κακο...αλλοι λενε οτι θα καταληξω ανεργη ή οτι δε θα το βγαλω ποτε και τετοια ομορφα και ενθαρρυντικα. Η πιο μη αναμενομενη αντιδραση ήταν η απιστευτη χαρα της γιαγιας μου που θα παω φυσικο και οχι τελικα πολυτεχνειο γιατι "μια κοπελα δε κανει για πολυτεχνεια" :P
Οτι και να λενε ανυπομονω να αρχισω τοσο πολυ!

Εσυ πας συνειδητα, δεν εισαι ανερματιστη. Ξερεις τι να περιμενεις εντος και εκτος σχολης. Εχει διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LittleMrsMonkey

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μπορει ναναι αστειο το αρθρο αλλα ειναι και πολυ τραγικο γιατι βλεπω στα ματια καθε καθε ειδους ανθρωπου την εκφραση του σε στυλ "εγραψες πολυ καλα! Που θα πας?? ααα.....φυσικο....χμ........ ωραια ωραια...." και μερικοι μου την λενε κιολας! Εχουμε και πολλες θεουσες εδω και το εχουν και ως κακο...αλλοι λενε οτι θα καταληξω ανεργη ή οτι δε θα το βγαλω ποτε και τετοια ομορφα και ενθαρρυντικα. Η πιο μη αναμενομενη αντιδραση ήταν η απιστευτη χαρα της γιαγιας μου που θα παω φυσικο και οχι τελικα πολυτεχνειο γιατι "μια κοπελα δε κανει για πολυτεχνεια" :P
Οτι και να λενε ανυπομονω να αρχισω τοσο πολυ!



(και γω ΗΜΜΥ ΑΠΘ ηθελα αλλα ειπα να ακουσω την καρδια... :redface: :P )

Ταυτίζομαι απόλυτα.Αλλά δε μου τη λένε θεούσες,απλά άτομα πνιγμένα στην άγνοια. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Mini εξομολόγηση: Ακόμα μετανιώνω που δε δήλωσα τότε Φυσικό.:/:



μην μασας λιγο κουραγιο και δωσε κατατακτηριες αν το γουσταρεις οντως
ελα στο κλαμπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top