Όταν ένας/μία καθηγητής/τρια φεύγει...

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ενας καθηγητης σας φευγει και ειναι ο αγαπημενος σας εσεις τι κανετε?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
συνεχίζουμε την ζωή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
συνεχίζουμε την ζωή μας
εγω το ζω τωρα και πιστεψε με δεν ειμαι καθολου καλα γιαυτο κι εγραψα αυτο το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Tι εννοεις φευγει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Θυμάσαι όλα αυτά που αποκόμισες από αυτόν. Θα περάσουν διάφοροι τέτοιοι καθηγητές από τη σχολική σου ζωή. Δε χρειάζεται να στενοχωριεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
ενας καθηγητης σας φευγει και ειναι ο αγαπημενος σας εσεις τι κανετε?:redface:

Σε ένα χρόνο θα τον έχεις ξεχάσει. Αντε το πολύ 2 :)
Αν είναι να σου μείνουν στο μυαλό καθηγητές, αυτοί θα είναι του λυκείου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
δν μπορείς ν κάνεις κτ. :P
εαν είναι κ λιγο προχο, τ πολύ ν κρατήσεις επαφή μ fb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Περασα και εδω μια φαση ιδια με σενα!
Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι! Το μονο που μπορει να σου μεινει ειναι μια ωραια αναμνηση! Υπαρχουν και καθηγητες που θα σου λειψουν, αλλα...
Ετσι ειναι η ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Topic starter, όλοι λίγο πολύ τα έχουμε βιώσει αυτά. Έχεις να γνωρίσεις πολλούς καθηγητές ακόμα, που θα σου κάνουν το κλικ, θα τους συμπαθήσεις και θα χαθείτε, για τον x, y λόγο.

Παρόλα αυτά, ανάλογα με το δέσιμο που έχετε αποκτήσει, μπορείτε να κρατήσετε επαφή. Μέσω e-mail, μέσω facebook etc.

Η ζωή συνεχίζεται... και μάτια που δεν βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται. Θα σου περάσει η στεναχώρια και θα σου μείνουν οι μνήμες κι η συμπάθεια. :)

Αν είναι να σου μείνουν στο μυαλό καθηγητές, αυτοί θα είναι του λυκείου

Μην είσαι απόλυτος. Από οποιαδήποτε τάξη, μπορούν να σου μείνουν καθηγητές στο μυαλό. Παίζει ρόλο η συμπεριφορά του καθηγητή κι οι στιγμές που θα ζήσεις μαζί του. Άλλοι είναι πιο κοντά, άλλοι πιο "μη μου άπτου", οπότε ποτέ δεν ξέρεις. Και σ' το λέω αυτό, ούσα φοιτήτρια τώρα πια, γιατί ακόμα θυμάμαι με αγάπη δασκάλους και καθηγητές. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θυμάσαι όλα αυτά που αποκόμισες από αυτόν. Θα περάσουν διάφοροι τέτοιοι καθηγητές από τη σχολική σου ζωή. Δε χρειάζεται να στενοχωριεσαι.
σε ευχαριστω αλλα ακομα ποναει πολυ...:(

Topic starter, όλοι λίγο πολύ τα έχουμε βιώσει αυτά.
Έχεις να γνωρίσεις πολλούς καθηγητές ακόμα, που θα σου κάνουν το κλικ, θα τους συμπαθήσεις και θα χαθείτε, για τον x, y λόγο.

Παρόλα αυτά, ανάλογα με το δέσιμο που έχετε αποκτήσει, μπορείτε να κρατήσετε επαφή. Μέσω e-mail, μέσω facebook etc.

Η ζωή συνεχίζεται... και μάτια που δεν βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται. Θα σου περάσει η στεναχώρια και θα σου μείνουν οι μνήμες κι η συμπάθεια. :)



Μην είσαι απόλυτος. Από οποιαδήποτε τάξη, μπορούν να σου μείνουν καθηγητές στο μυαλό. Παίζει ρόλο η συμπεριφορά του καθηγητή κι οι στιγμές που θα ζήσεις μαζί του. Άλλοι είναι πιο κοντά, άλλοι πιο "μη μου άπτου", οπότε ποτέ δεν ξέρεις. Και σ' το λέω αυτό, ούσα φοιτήτρια τώρα πια, γιατί ακόμα θυμάμαι με αγάπη δασκάλους και καθηγητές. :redface:
ευχαριστω πολυ! απλος ειναι νωρις ακομα και ποναει πολυ! εχει fb μπορει να την επισκεπτω αργοτερα στην πολη της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Απο που ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Nefelaki Apla

Νεοφερμένος

Η Nefelaki Apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μαρια Τ. σε καταλαβαινω εγώ τελειώνω τώρα την τρίτη γυμνασίου και του χρόνου που θα είμαι στο λύκειο αισθάνομαι στενοχωρημένη που θα χάσω αρκετούς καθηγητές που ήμουν πολύ δεμένη μαζί τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν θέλω να ξαναδώ κανέναν.
Ούτε συμμαθητές, αλλά αυτό δεν το γλιτώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μαρια Τ. σε καταλαβαινω εγώ τελειώνω τώρα την τρίτη γυμνασίου και του χρόνου που θα είμαι στο λύκειο αισθάνομαι στενοχωρημένη που θα χάσω αρκετούς καθηγητές που ήμουν πολύ δεμένη μαζί τους...
κριμα..... Εσυ ετσι κι αλλιως θα τους εχανες εγω.... θα μπορουσα να την εχω και του χρονου:( Ειναι η καλυτερη ειμαι φιλη της.... και πραγματικα ενα αλλο μελος με ρωτησε αν την νοιωθω φιλη ή μητερα μου... πραγματικα δεν ξερω! απο την πρωτη στιγμη την ενοιωσα πολυ κοντα μου και εχουμε πολλα κοινα.... καμια φορα σκεφτομαι αν ειχαμε καμια σχεση στην προηγουμενη ζωη:hmm: ( πλακα κανω!) αλλα περα απο την πλακα... ΔΕΝ αντεχω..... και αυτη ξερει πως αν φυγει θα αφησει το πεδιο ελευθερο.... πφφφφφφφφφ!:(:redface::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να στενοχωριεσαι τόσο. Αφού όπως είπες θα κρατήσετε μια επαφή. Σίγουρα δε θα βλεπεστε καθημερινά αλλά και πάλι. Κι εγώ το είχα περάσει αυτό στη β γυμνασίου με μια πολύ καλή φιλόλογο με αγάπη για τη δουλειά της που την είχαμε τουλάχιστον δύο ώρες τη μέρα. Μου λείπει ακόμα και δεν έχουμε κρατήσει επαφή αλλά πολλά από οσα μας έμαθε τα θυμάμαι και τώρα με μια νοσταλγία:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μαρια ειναι οντως δυσαρεστο οταν καποιος καθηγητης φευγει απο το σχολειο.
Εγω προσωπικα με την αγαπημενη μου δασκαλα απο Κυπρο επικοινωννω ακομα (εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε) μεσω φβ και μαλσιτα πολυ συχνα.Πλεον η επικοινωνια εχει γινει πολυ ευκολη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μαρια ειναι οντως δυσαρεστο οταν καποιος καθηγητης φευγει απο το σχολειο.
Εγω προσωπικα με την αγαπημενη μου δασκαλα απο Κυπρο επικοινωννω ακομα (εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε) μεσω φβ και μαλσιτα πολυ συχνα.Πλεον η επικοινωνια εχει γινει πολυ ευκολη :)
ετσι μου ειπε και αυτη.....:( μα το θεμα ειναι τι γινεται μεχρι να φυγει.... την πεμπτη κλεινω με το δικο της μαθημα:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefelaki Apla

Νεοφερμένος

Η Nefelaki Apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ναι οντως ειναι πολυ δυσαρεστο αφου εχεις δεθει τοσο με την καθηγητρια σου αλλα μπορεις οπως ειπαν και οι υπολοιποι να κρατησετε επαφή..αυτό θέλω να κανω κι εγώ με μια καθηγητρια μου απο το γυμνασιο γιατι εχουμε πολυ καλη σχεση και επικοινωνουμε παρα πολυ καλα..και σκεφτομαι να πάω στο λυκειο που ειναι στο ιδιο χωρο με το γυμνασιο ετσι ωστε να κρατήσω καλυτερη επαφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top