Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,846 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,501 μηνύματα σε 78,681 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 492 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

B2 Goethe Institut

klean (Κλεάνθης)

Φοιτητής

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,705 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 01:38, 24-06-18:

Ωχ λες να σου έπεσε το ίδιο με μένα; Εμένα μου έπεσε κάτι σε φάση "καινούρια ή μεταχειρισμένα ρούχα," επαναχρησιμοποιούμενα και τέτοια. Ό,τι να ναι, την πήγα αλλού τη συζήτηση και καταλήξαμε να συζητάμε για μια ταινία. Από τη μία έλεγα πάει κόπηκα πανηγυρικά, από την άλλη έλεγα καλά φάνηκαν να περνάνε οι εξεταστές. Ε μου έβαλαν 100 .
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O GeoCommand ΙΚΑΡΩΝ ΙΚΑΡΩΝ ΑΕΤΟΙ έγραψε: στις 20:07, 17-08-19:

Μάγκες πήρα περσυ το β2 ΣΤΟ Goethe στην Αθήνα
ό,τι θέλετε ρωτηστε
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,231 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 18:44, 21-08-19:

μαγκες δινω οκτωβρη β2 και ενω στα κειμενα στο προφορικο και στην εκθεση τα παω αρκετα καλα , στο ακουστικο οχι και τοσο και δεν βλεπω βελτιωση .. δεν ξερω πως να το βελτιωσω
Παράθεση

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O GeoCommand ΙΚΑΡΩΝ ΙΚΑΡΩΝ ΑΕΤΟΙ έγραψε: στις 20:21, 21-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
μαγκες δινω οκτωβρη β2 και ενω στα κειμενα στο προφορικο και στην εκθεση τα παω αρκετα καλα , στο ακουστικο οχι και τοσο και δεν βλεπω βελτιωση .. δεν ξερω πως να το βελτιωσω

αδερφέ το ακουστικό είναι η μεγάλη πληγή των εξετάσεων
(προσωπική εμπειρία: έδωσα 1η φορα Β1 και κόβομαι ακουστικό, λέω ξαναδίνω μονο το ακουστικό πάω και ξανακόβομαι ....να μην πολυλογώ αυτο επαναλήφθηκε 3 (!) φορές...ώστε αλλάζω καθηγήτρια και πάω για Β2 , το περνάω αλλά κοβομαι ΠΑΛΙ στο ακουστικό, ευτυχώς που εκει συμψηφίζεται και δεν χρειάστηκε ξανά)

δεν ξερω πως να το βελτιωσω
Πάντως αν πας στο Goethe Athen θα δεις έχει πολύ καλη ακουστική... ότι πρεπει για εξετάσεις
Παράθεση

Asha

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Asha έγραψε: στις 20:46, 21-08-19:

Υπάρχουν βιβλία που είναι μόνο για εξάσκηση στο ακουστικό. Μου είχε προτείνει η καθηγήτριά μου ένα, αλλά δεν θυμάμαι ποιό γιατί δεν έμενα χρόνος να το κάνω εν τέλει. Κατά τα άλλα μπορείς να κάνεις εξάσκηση και μόνος σου με βιντεάκια, π.χ. και η deutsche welle έχει κάποια, ή και με σειρές/ταινίες.
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,231 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 23:16, 22-08-19:

Το κακο με το γκετε που θα δωσω ειναι οτι αλλαξε σε σχεση με αυτο που ηταν και πλεον το καθενα μετραει ξεχωριστα...απλα αν κοπεις πχ ακουστικο δινεις μονο αυτο ξανα
Παράθεση

adonman

Πτυχιούχος

Ο adonman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O adonman έγραψε: στις 23:42, 22-08-19:

Το κακο με το γκετε που θα δωσω ειναι οτι αλλαξε σε σχεση με αυτο που ηταν και πλεον το καθενα μετραει ξεχωριστα...απλα αν κοπεις πχ ακουστικο δινεις μονο αυτο ξανα

Αυτό είναι και καλό από μια άποψη. Και να κοπείς θα δουλέψεις αποκλειστικά αυτό. Εγώ έδωσα το νοέμβριο στη θεσσαλονίκη. Σε εμάς ήταν δύσκολο το lesen. Κάθε χρόνο κάποιο teil είναι πιο δύσκολο. Εύχομαι όταν θα δώσεις να είναι η έκθεση και όχι το ακουστικό. Πάντως η ηχητική σε μας ήταν μια χαρά: μας ρώτησαν σε ποια ένταση ακούγεται καλά και ήταν πολύ κομπλέ ο ήχος.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Goethe Institut, ιδιαίτερο ή φροντιστήριο; - Από petrosnikaia
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-02-17 στις 13:37.
    • Αποτελέσματα Goethe-Institut Σεπτέμβριος 2011 - Από STELLA95
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-10-11 στις 00:45.
    • Goethe Institut Θεσσαλονίκης - Από nikolas17
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-10 στις 20:24.
    • Goethe Institut - Από NikoTexXx
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-07-09 στις 01:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα