Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,311 εγγεγραμμένα μέλη και 2,487,592 μηνύματα σε 79,452 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 443 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κτηνιατρική: Ναι ή όχι;

thanoskr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O thanoskr έγραψε: στις 15:57, 29-06-09:

Γεια σας!Είμαι σε δίλημμα για το αν θα δηλώσω την κτηνιατρική πιο πάνω από τη σχολή πολιτικών μηχανικών στο μηχανογραφικό και θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες για τη συγκεκριμένη σχολή.Δυστυχώς δεν έχουμε στην οικογένεια κάποιο μέλος ούτε κάποιον γνωστό που να εργάζεται ως κτηνίατρος κι έτσι δεν γνωρίζω πολλά για το επάγγελμα...Όσον αφορά την αγάπη μου για τα ζώα αυτή είναι δεδομένη,απλώς δεν θα μου άρεσε να πηγαίνω σε στάβλους ή σφαγεία.(έχω διαβάσει στο nternet ότι οι κτηνίατροι κάνουν τέτοιες επισκέψεις...!)Μήπως γνωρίζετε κάτι σχετικά με τις προοπτικές του επαγγέλματος?Το μισθό του κτηνιάτρου?Στην οικογένειά μου θεωρούν ότι είναι καλύτερα να δηλώσω πολιτικός μηχανικός,καθώς η μία από τις αδερφές μου είναι πολιτικός μηχανικός και βρήκε άμεσα εργάσία (1 με 2 μήνες αν θυμάμαι καλά αφότου τελείωσε τη σχολή) και επιπλέον θα μπορούσε να με βοηθήσει στη σχολή.

Υ.Γ.Τα μόριά μου είναι 18393 στο 2ο/4ο πεδίο και 18558 στο 3ο πεδίο.Πιάνω οριακά με βάση τις εκτιμήσεις για τις βάσεις του 2009 πολιτικών μηχανικών ξάνθης και κτηνιατρική α.π.θ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

@my_07

Πτυχιούχος

H @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H @my_07 έγραψε: στις 16:02, 29-06-09:

Εχω ψαξει πολυ το θεμα με τη κτηνιατρικη και τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα !! Μια φιλη μου που ειναι στη σχολη δυσκολευεται παρα πολυ να τη τελειωσει γιατι ειναι πολυ δυσκολη περισσοτερο κ απο την ιατρικη! Δεν φτανει να αγαπας τα ζωα αλλα να μπορεις να τους κανεις ενεση να βγαζεις ψυλλους να κανεις εγχειρησεις κ πολλες φορες οταν χτυπησει ασχημα το ζωο μπορει να χρειαστει ευθανασια !!! Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι ενα επαγγελμα ιδιαιτερα δυσκολο και χωρις πολλα χρηματα συγκριτικα με του πολιτικου μηχανικου!!!
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 16:09, 29-06-09:

Σαν κτηνιατρος παντως με δικο σου ιατρειο θα εχεις πολληηηηη δουλεια....
Στην περιοχη μου υποαρχουν καπου 10-12 κτηνιατροι και ολοι εχουν τρελο εισαοδημα. Στο πολιτικων μηχανικων υπαρχει μεγαλυτερη ανεργια απ οσο γνωριζω...
Καλα λεμε τοση ωρα διαφορα ομως, εσενα τι σου αρεσει πιο πολυ;;; αμα δε σου αρεσει το ενα απο τα δυο 8α χεις σοβαρο προβλημα εντος και εκτος σχολης...
Παράθεση

thanoskr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O thanoskr έγραψε: στις 16:18, 29-06-09:

τι να σας πω...είμαι λίγο μπερδεμένος!Ως κτηνίατρος για παράδειγμα θα ήθελα να ασχοληθώ κυρίως με ζώα συντροφιάς (κοινώς κατοικίδια).Για τη δουλειά του πολιτικού μηχανικού έχω ακούσει κάποια πράγματα από την αδερφή μου,διάβασα το πρόγραμμα της σχολής και πιστεύω πως μου αρεσει.Για να πώ την αλήθεια αυτό που θα ήθελα πιο πολύ να σπουδάσω είναι ιατρική ή φαρμακευτική.Όμως με τα μόρια που έχω συγκεντρώσει δεν έχω τη δυνατότητα.Επίσης θα μου άρεσε πολύ ένα επάγγελμα που να ασχολείται με την έρευνα (π.χ. με θέματα γενετικής) αλλά στην ελλάδα τέτοια επαγγέλματα δεν έχουν μέλλον και δεν θέλω να μείνω άνεργος.
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 16:28, 29-06-09:

www.civil.duth.gr
www.vet.auth.gr

Κοιταξε τις σελιδες των σχολων, υπαρχει και αναλογο θεμα για την κτηνιατρικη μπορει να σε βοηθησει

Παντως να ξερεις πως σαν κτηνιατρος ζωων συντροφιας θα εχεις αρκετη δουλεια και ενα πολυ υψηλο εισοδημα. Απο γνωστη μου κτηνιατρο βλεπω πως παρεχει και κτηνιατιρκες υπηρεσιες, και κτηνιατρικο φαρμακειο και πετ σοπ...3 σ ενα δηλαδη, ολα μεσα στο ιατρειο της...

Σαν πολιτικος μηχανικος, θα το ξερεις και απο την αδερφη σου ειναι εξαιρετικο το αντικειμενο αλλα απ οσο γνωριζω υπαρχουν ηδη αρκετοι στην ελλαδα...ψαξε πολυ ομως τι θελεις, εν αναγκη θα σου προτεινα να πας σ ενα κτηνιατρο να δεις περιπου πως ειναι η δουλεια, να δεις και τη δουλεια της αδερφης σου απο κοντα και στη συνεχεια αποφασιζεις...

παντως να μη σε απασχολουν τα μαθηματα που θα κανεις μεσα στη σχολη, για ενα εξαμηνο αντε 2 θα ειναι το πολυ. το επαγγελμα ειναι για μια ζωη
1
Παράθεση

thanoskr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O thanoskr έγραψε: στις 16:33, 29-06-09:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου aleka!
Παράθεση

animporos

Απόφοιτος

Ο animporos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O animporos έγραψε: στις 17:57, 02-07-09:

φιλε και γω βρισκομαι ακριβως στο ιδιο διλλημα... εβγαλα 18659 στο 3ο και 18306 στο 2ο/4ο... απωθημενο μου ειναι βεβαια η ιατρικη αλλα απ οτι φαινεται δεν... οποτε στρεφομαι προς κτηνιατρικη αλλα στο μυαλο μου μπηκε και η σχολη των πολιτικων μηχανικων. οποιον ρωταω ο καθενας μου λεει τα δικα του. μια ακουω οτι δεν εχουν δουλεια οι κτηνιατροι μια οι πολιτικοι μηχανικοι... δεν ξερω... και τωρα εμεινε μια βδομαδα και κατι για τα μηχανογραφικα και δεν ξερω τι να δηλωσω πιο μπροστα... καποιος να πει τη γνωμη του να βοηθησει και εμενα και τον θαναση...
Παράθεση

thanoskr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O thanoskr έγραψε: στις 19:44, 03-07-09:

παιδιά ρώτησα όποιον γνωστό είχα και προσπάθησα να μάθω περισσότερα για την κτηνιατρική σαν επάγγελμα...να λοιπόν τα αποτελέσματα:
-στο δημόσιο πληρώνονται οι κτηνίατροι γύρω στα 1200-1300 ευρώ (περίπου...) ->μειονέκτημα,βέβαια,σε σχέση με τα χρήματα που κερδίζει κανείς ανοίγωντας ιδιωτικό κτηνιατρείο
παράλληλα όμως μπορούν να παρέχουν και κτηνιατρικές υπηρεσίες εκτός του δημοσίου τομέα και να κερδίζουν επιπλέον χρήματα (κτηνίατρος στην περιοχή μας του δημοσίου βγάζει επιπλέον 2000 ευρω από υπηρεσίες που παρέχει-δεν γνωρίζω όμως κατά πόσο είναι αυτό νόμιμο)
-οι κτηνίατροι στο εξωτερικό έχω ακούσει ότι μπορούν να ασχοληθούν με την έρευνα (π.χ. που αφορά μεταδιδόμενες ασθένειες)
-όταν είχε γίνει σάλος με την γρίπη των πτηνών έπαιρναν στο δημόσιο κτηνιάτρους ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (έτσι μας είπε μια φίλη της αδερφής μου, της οποίας η αδερφή μπήκε στο δημόσιο κατ' αυτόν τον τρόπο) και μάλιστα είχαν έλλειμμα.Το γεγονός αυτό δείχνει ότι οι κτηνίατροι έχουν πολλές πιθανότητες να προσληφθούν στο δημόσιο τομέα,αφού ανα πάσα στιγμή μπορούν να εμφανιστούν ανάλογες ασθένειες που προέρχονται από ζώα και είναι αναγκαία η επέμβαση των κτηνιάτρων για την εξάλειψή τους.
Παράθεση

spokerider (Άκης)

Απόφοιτος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O spokerider έγραψε: στις 17:45, 06-07-09:

Κάτι σημαντικό που τα περισσοτέρα άτομα δεν το ξέρουν είναι πως ως κτηνίατρος, εκτός από τις πολλές "πόρτες" που σου ανοίγονται, είναι και από τα επαγγέλματα που δύσκολα τα βαριέται κάποιος... Δηλαδή το αντίθετο του λογιστή ...
Εαν στην ουσία προσπαθείς να αποφύγεις τη ρουτίνα στη καθημερινή σου ζωή, η κτηνιατρική είναι από τις καλύτερες σχολές για να δηλώσεις...
1
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery έγραψε: στις 17:48, 06-07-09:

Για να ξεφυγεις απο τη ρουτινα; Κτηνιατρικη;
Τι εννοεις; Πρωτη φορα το ακουω αυτο
Παράθεση

@my_07

Πτυχιούχος

H @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H @my_07 έγραψε: στις 22:50, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από animporos
φιλε και γω βρισκομαι ακριβως στο ιδιο διλλημα... εβγαλα 18659 στο 3ο και 18306 στο 2ο/4ο... απωθημενο μου ειναι βεβαια η ιατρικη αλλα απ οτι φαινεται δεν... οποτε στρεφομαι προς κτηνιατρικη αλλα στο μυαλο μου μπηκε και η σχολη των πολιτικων μηχανικων. οποιον ρωταω ο καθενας μου λεει τα δικα του. μια ακουω οτι δεν εχουν δουλεια οι κτηνιατροι μια οι πολιτικοι μηχανικοι... δεν ξερω... και τωρα εμεινε μια βδομαδα και κατι για τα μηχανογραφικα και δεν ξερω τι να δηλωσω πιο μπροστα... καποιος να πει τη γνωμη του να βοηθησει και εμενα και τον θαναση...
Δεν μπορεις να αποφασισεις γιατι λες οτι εχεις απωθημενο την ιατρικη κ αφου δεν την περνας δεν μπορεις να αποφασισεις κατι απο τα αλλα δυο .. εχεις σκεφτει τη πιθανοτητα να ξαναδωσεις?βεβαια εβγαλες πολυ καλα μορια.. για οδοντιατικη το εχεις σκεφτει που πως να το κανουμε ειναι λιγο πιο κοντα στο απωθημενο σου...
Παράθεση

animporos

Απόφοιτος

Ο animporos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O animporos έγραψε: στις 13:55, 07-07-09:

Το ενδεχομενο να ξαναδωσω μεχρι πριν λιγες μερες υπερισχυε εναντι ολων των αλλων. Φυσικα θα δηλωνα καποια σχολη και μετα απο κει και περα... Ομως αυτες τις μερες ψαχτηκα ιδιως με την κτηνιατρικη (πηγα σε κτηνιατρειο και παρακολουθησα τη δουλεια απο επεμβασεις -οπως στειρωσεις- μεχρι εμποριο σκυλοτροφων, μιλησα με φοιτητες της κτηνιατρικης κλπ) και οσοι εχουν "στενη σχεση" με την επιστημη αυτη μου λενε τα καλυτερα λογια... Στην ουσια ΟΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. Απλως ειναι γιατροι για τα ζωα και οχι για τον ανθρωπο. Ασχετα που στην Ελλαδα ο κτηνιατρος ειναι πολυ υποτιμημενος... Χαρακτηριστικη ειναι η φραση που μου ειπαν "να ξες παντως πως ποτε στη ζωη σου δεν προκειται κανεις να σε φωναξει γιατρε..."
Παράθεση

thanoskr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O thanoskr έγραψε: στις 14:00, 07-07-09:

παιδιά με 18558 μόρια πιστεύετε πως μπορώ να πιάσω την κτηνιατρική α.π.θ. ?
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 16:30, 07-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από animporos
Το ενδεχομενο να ξαναδωσω μεχρι πριν λιγες μερες υπερισχυε εναντι ολων των αλλων. Φυσικα θα δηλωνα καποια σχολη και μετα απο κει και περα... Ομως αυτες τις μερες ψαχτηκα ιδιως με την κτηνιατρικη (πηγα σε κτηνιατρειο και παρακολουθησα τη δουλεια απο επεμβασεις -οπως στειρωσεις- μεχρι εμποριο σκυλοτροφων, μιλησα με φοιτητες της κτηνιατρικης κλπ) και οσοι εχουν "στενη σχεση" με την επιστημη αυτη μου λενε τα καλυτερα λογια... Στην ουσια ΟΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. Απλως ειναι γιατροι για τα ζωα και οχι για τον ανθρωπο. Ασχετα που στην Ελλαδα ο κτηνιατρος ειναι πολυ υποτιμημενος... Χαρακτηριστικη ειναι η φραση που μου ειπαν "να ξες παντως πως ποτε στη ζωη σου δεν προκειται κανεις να σε φωναξει γιατρε..."
Το ίδιο αντιμετωπίζονται και οι μικροβιολόγοι, καθώς και οι οδοντίατροι. Για το 2ο μιλώ εκ πείρας.
Παράθεση

spokerider (Άκης)

Απόφοιτος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O spokerider έγραψε: στις 01:09, 09-07-09:

Έχω ακούσει από αρκετούς κτηνίατρους (μακρινός θείος ο ένας κ ξάδερφος ο άλλος
και οι 2 αγροτικοί κτηνίατροι) πως είναι από τα επαγγέλματα που δύσκολα τα βαριέται κανείς καθώς η "πελατεία" τους περιλαμβάνει ποικιλία...
Λογικά με 18,5 μόρια είσαι οριακά μέσα...
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 11:32, 17-07-09:

Καλά και τα κατοικίδια αλλά από ότι έχω καταλάβει οι κτηνίατροι που βγάζουν πολλά λεφτά δεν ασχολούνται τόσ με αυτά.Δεν ξέρω αν μέντε στην επαρχία ή σε α στικό κέντρο.Εγώ πάτνως αν ζούσα Αθήνα η Θεσσαλονίκη δύσκολα θα το αποφάσιζα.Με τον εμβολιασμό του σκυλου και τις γάτας πολλά λεφτά δεν πρόκειται να βγάλεις.Αντίθετα αν μένεις στην επαρχία όπυ υπάρχουν στάβλοι σφαγεία ορνιθοτροφεία κτλ μπορείς να δίνεις άδειες να εμβολιάζεις χιλιάδες ζώα να ερευνάς τις προοπτικές επέκτασης και ποιες ράτσες ζώων ταιριάζουν για την περιπτωση και χίλια δυό αλλα.
Παράθεση

Ελπίδα π

Νεοφερμένος

H Ελπίδα π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ελπίδα π έγραψε: στις 22:18, 25-06-19:

Γεια σας! Έδωσα φέτος Πανελλαδικές και σκέφτομαι για κτηνιατρική ,όμως υπάρχουν κάποια πράγματα που με προβληματίζουν.Κυρίως δεν είμαι σίγουρη για το.αν πρόσφερε Καλή επαγγελματική αποκατάσταση και τι προοπτικές έχεις σήμερα .Όποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολύ !
Παράθεση

Elmarsia

Νεοφερμένος

H Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Elmarsia έγραψε: στις 22:27, 25-06-19:

Καλησπέρα! Η κτηνιατρική έχει πάρα πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση. Είτε ασχοληθείς με τα ζώα συντροφιάς, είτε με τα παραγωγικά ζώα, είτε ακόμα και με τον τομέα του υγειονομικού να είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις να φοβάσαι ΤΙΠΟΤΑ!!! Αν αγαπάς τα ζώα και πιστεύεις ότι μπορείς να ασχοληθείς με αυτά σε επαγγελματικό επίπεδο σπούδασε κτηνιατρική. Αν όμως έχεις ενδοιασμούς ως προς το αντικείμενο τότε ξανασκέψου το γιατί είναι μια εξαιρετικά δύσκολη και απαιτητική σχολή (θεωρία/αμφιθέατρα, εργαστήρια, στάβλοι, κλινικές, κλπ) και αντέχουν μόνο όσοι έχουν -ας το πούμε- μεράκι με το αντικείμενο. Μιλάω εκ πείρας γιατί πέρασα κάποιο διάστημα στη συγκεκριμένη σχολή όμως τελικά παρότι λατρεύω τα ζώα συνειδητοποίησα ότι δεν μπορούσα να ασχοληθώ επαγγελματικά με αυτά και έτσι άλλαξα σχολή.
Συνοψίζοντας, αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο πάνε κτηνιατρική χωρίς δεύτερη σκέψη!!!
Παράθεση

Katerinaa (Κατερίνα^.^)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H Katerinaa έγραψε: στις 23:50, 25-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ελπίδα π
Γεια σας! Έδωσα φέτος Πανελλαδικές και σκέφτομαι για κτηνιατρική ,όμως υπάρχουν κάποια πράγματα που με προβληματίζουν.Κυρίως δεν είμαι σίγουρη για το.αν πρόσφερε Καλή επαγγελματική αποκατάσταση και τι προοπτικές έχεις σήμερα .Όποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολύ !
Είναι λογικό, αρχικά, να προβληματίζεσαι, καθώς σε αυτήν την ηλικία λίγοι γνωρίζουν με τι ακριβώς θέλουν να ασχοληθούν Επιπλέον, τα περισσότερα πλέον επαγγέλματα έχουν κορεστεί ειδικά σε μία χώρα με λίγο πληθυσμό συγκριτικά με άλλες χώρες, την Ελλάδα. Βασικός οδηγός στην επιλογή σπουδών σου πρέπει να αποτελούν οι προσωπικές σου επιθυμίες, το πού φαντάζεσαι μελλοντικά τον εαυτό σου (σε ποιον εργασιακό χώρο: γραφείο, εργαστήριο, να έχει ή όχι σταθερό τόπο διαμονής κλπ.), την οικονομική δυνατότητά σου να σπουδάσεις σε κάποια άλλη πόλη και οι προσωπικές σου επαγγελματικές βλέψεις (για παράδειγμα αν σε ενδιαφέρει να έχεις έναν ικανοποιητικό μισθό ή αρκετά παραπάνω από ικανοποιητικό).

Σχετικά με την κτηνιατρική, είναι σίγουρα ένα επάγγελμα το οποίο σε "περιορίζει" στην ενασχόλησή σου με τα ζώα. ΑΛΛΑ, αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σκέφτεσαι τον εαυτό σου να βοηθάς τα ζωάκια, είναι μία πραγματικά καλή επιλογή για εσένα, και κάθε άλλο παρά σαν περιορισμό θα σου είναι (γι'αυτό και τα εισαγωγικά προηγουμένως).

Θα σε συμβούλευα να ψάξεις αναλυτικά τις συνθήκες εργασίας ενός κτηνίατρου, να κάνεις μεγάλη έρευνα σχετικά με αυτό στο διαδίκτυο και αν έχεις κάποιους γνωστούς, των οποίων την άποψη θεωρείς φερέγγυα, να τους συμβουλευτείς για τα πιο "inside" του επαγγέλματος
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Yuki, theodoraooo, Nia Skg, Glorious12

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κτηνιατρική ΑΠΘ - Από thanoskr
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-17 στις 16:56.
    • Βιολογικό vs Κτηνιατρική - Από birbilio__kat
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-16 στις 22:22.
    • Κτηνιατρική στο εξωτερικό - Από nikol7
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-12 στις 04:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα