Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,756 μηνύματα σε 79,145 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 527 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ace Attorney Series (Nintendo DS)

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 18:22, 02-01-10:

Ήγκεικεν* η ώρα να γράψω και σ' αυτή τη κατηγορία.
Μια πολυ ωραια σειρα παιχνιδιων του nDS οπου ελεγχετε εναν δικηγορο υπερασπισης και σκοπος σας ειναι να βρισκετε τους πελατες σας αθωους στο δικαστηριο. Για να το κανετε αυτο θα πρεπει να ερευνατε τον εκαστοτε χωρο του εγκληματος, να μιλατε με μαρτυρες και γνωστους του πελατη σας, και φυσικα να κανετε καλη δουλεια στο δικαστηριο, οπου ειναι το καλυτερο κομματι του παιχνιδιου.

Εκει ακουτε τις καταθεσεις των μαρτυρων και οπου βρειτε λογικα σφαλματα στα λεγομενα του φωναζετε OBJECTION και αποδεικνυετε οτι αποκλειεται τα πραγματα να εγιναν οπως τα περιγραφει! Φυσικα ο αντιπαλος εισαγγελεας δε θα αφησει ετσι τα πραγματα περιγραφοντας με τη σειρα του γιατι ο συλλογισμος σας δε στεκει, και αυτη η μαχη συνεχιζεται μεχρι τελικης πτωσεως!
Από: http://www.anime.gr/forums/showthread.php?p=182948
Για τα Χριστούγεννα πήρα το δεύτερο παιχνίδι της σειράς για το DS μου (δεν έβρισκα το πρώτο, γιαυτό). Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό και οι διάλογοι ξεκαρδιστικοί. Η αδυναμία είναι ότι η αρχή "Αθώος μέχρις αποδείξεως του εναντίου" μετατρέπεται σε "Ένοχος μέχρις αποδείξεως ότι κάποιος άλλος είναι ένοχος", κατά τ' άλλα οι detective/lawyer fans θα το απολαύσουμε.

Υγ. Μέχρι την τρίτη υπόθεση έπαιξα. No spoilers please.

*Πώς διάολο γράφεται το Ήγκεικεν;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 21:23, 02-01-10:

Υγγηκεν νομιζω, πως λεμε εγγυς.

Εχω παιξει το πρωτο και ηταν πολυ ωραιο αλλα το αφησα πριν το τελειωσω για αγνωστους λογους. Ειχε φαση.
Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 21:30, 02-01-10:

Στο DS; Τυγχάνει να το μεταπωλείς; Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά και κάτι μου λέει ότι συνδέονται τα επόμενα παιχνίδια
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,784 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 21:49, 02-01-10:

Α οχι,εγω εχω ολη την σειρα Sonic σε πειρατικα

Πως και τετοια παιχνιδια meidei;Θες να εισαι προετοιμασμενος για την δικαστικη μας διαμαχη;
Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε: στις 22:07, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Πως και τετοια παιχνιδια meidei;Θες να εισαι προετοιμασμενος για την δικαστικη μας διαμαχη;
Ασφαλώς. Στο δικαστήριο, θα σου πάρω μέχρι και τα σώβρακα.

Υγ. Δεν πολυτραβάει το θέμα, ε;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Nintendo Wii - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-01-15 στις 11:05.
    • Nintendo Wii - Από diavasma!!!
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-08-11 στις 00:01.
    • Απόψεις για το Nintendo 3DS - Από e-gatofilos
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φορητές συσκευές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-04-11 στις 12:21.
    • Pokemon (nintendo ds) - Από Arceus 922
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-10 στις 22:01.
    • Nintendo DS Βοήθεια για δώρο - Από fragl
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-09 στις 15:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα