Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,352 εγγεγραμμένα μέλη και 2,488,573 μηνύματα σε 79,497 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 435 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε: στις 16:57, 26-08-08:

Ποιοι έχετε περάσει σε αυτό το τμήμα και ποιοι είναι οι μελλοντικοί σας στόχοι; (Σόρυ, στο τίτλο εννοούσα Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε: στις 17:38, 31-08-08:

Μάλλον κανένας δεν έχει περάσει!
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 02:12, 01-09-08:

Είναι ολίγον θεωρητικόν, αλλά έχει πολλά κοινά μαθήματα με το Οικονομικών Επιστημών, στην ουσία οικονομολόγος βγαίνεις με ένα focus στα οικονομικά τεκταινόμενα τις Ευρώπης.
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

O Wolly έγραψε: στις 20:49, 03-10-08:

Εδώ υπάρχει ένα ζήτημα! Από την μία λέγεται ότι το τμήμα ΔΕΟΣ είναι καθαρά οικονομικό και από την άλλη ότι είναι θεωρητικό! Ποιο από τα 2 ισχύει; Μάλιστα,αυτοί που λένε ότι είναι θεωρητικό,υποτιμούν τις επαγγελματικές του προοπτικές!Τι ισχύει όμως;
Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 603 μηνύματα.

O Orlando έγραψε: στις 00:46, 04-10-08:

Ε βασικα γενικως τα οικονομικα ειναι αρκετα θεωρητικος κλαδος.
Παράθεση

Demand

Φοιτητής

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Demand έγραψε: στις 16:29, 04-10-08:

Πέρσι είχε γίνει ντόρος στην ΑΣΟΕΕ σχετικά με το αν ή όχι είναι το ΔΕΟΣ οικονομικό τμήμα ή "διεθνολογικό".
Για εμένα , αν δεν ήταν οικονομικό τμήμα θα λεγόταν ΔΕΣ κι όχι ΔΕΟΣ.

Σε κάποιο φυλλάδιο του τμήματος ΔΕΟΣ που είχα διαβάσει , που απευθυνόταν σε απόφοιτους λυκείου έλεγε , ότι ΔΕΟΣ και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ είναι το ίδιο μιας και οι απόφοιτοι ΔΕΟΣ έχουν ΌΛΑ τα προνόμια των αποφοίτων του Οικονομικού τμήματος ΚΑΙ επιπλέον τη δυνατότητα να εργαστούν σε πόστα με ευρωπαϊκό περιεχόμενο και προσανατολισμό.
Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 603 μηνύματα.

O Orlando έγραψε: στις 16:32, 04-10-08:

+1.
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

O Wolly έγραψε: στις 18:31, 06-10-08:

Αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε κανένα πρόβλημα!
Παράθεση

CH4r4 (χαρά)

Μαθητής Β' λυκείου

H χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H CH4r4 έγραψε: στις 15:10, 29-10-08:

κι εγω ενδιαφερομαι για αυτη τη σχολη. πολλοι την σνομπαρουν......απο οτι εχω δει ομως προσφερει πολλες προοπτικες και νομιζω πως ειναι περισσοτερες απο των οικονομικων...γιατι λετε οτι βγαινεις ως οικονομολογος? θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για αυτη τη σχολη...ποιος ξερει κατι ας μου πει...
1
Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

O Orlando έγραψε: στις 15:39, 29-10-08:

Ειναι οικονομικη σχολη--->βγαινεις οικονομολογος.Σκορδο κρεμμυδι.Προσφερει ακριβως τις ιδιες προοπτικες με τις υπολοιπες οικονομικες σχολες.Απλως καποια μαθηματα εκει μεσα(για μενα) ειναι για να βαρας ενεσεις.
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

O Wolly έγραψε: στις 21:01, 29-10-08:

Ευτυχώς που θα βγούμε εμείς οικονομολόγοι, για να βοηθήσουμε να ξεπεραστεί η οικονομική κρίση!
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:41, 29-10-08:

παντως εγω χωρις να ξερω τι παιζει... πιστευω οτι σχετικα με τις αλλες η δικια σας ειναι πιο ενδιαφερουσα Wolly...
Παράθεση

CH4r4 (χαρά)

Μαθητής Β' λυκείου

H χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H CH4r4 έγραψε: στις 22:28, 30-10-08:

οπως?
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

O Wolly έγραψε: στις 02:09, 03-12-08:

Πρόγραμμα Εξεταστικής Α' Εξαμήνου-ΔΕΟΣ

Αρχές Οικονομικής Επιστήμης I 19/1
Εισαγωγή στο δίκαιο 21/1
Μαθηματικά I 28/1
Εισαγωγή στην πληροφορική 3/2
Εισαγωγή στην λογιστική 5/2
Συγχρονή Ευρωπαική Ιστορία 12/2
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 02:13, 03-12-08:

καλη σας επιτυχια...(εχετε να φατε καζουρα οταν θα γραφετε...)
Παράθεση

Αλέξανδρος31750 (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αλέξανδρος31750 έγραψε: στις 04:55, 19-04-09:

Βασικά ως τμημα αποσο ξερω γιατι και μενα μαρεσει καλυπτει ενα ευρυ φασμα κοινωνικων εππιστημων,οπως πολιτικες ψυχολογικες κοινωνιολογικες και νομικεσ επιστημες.Για μενα ειναι το καλυτερο τμημα για οσους της θεωρητικης μπαινουν σε οικονομικα συν οτι εχει ελαχιστα μαθηματικα
1
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

O Wolly έγραψε: στις 18:56, 31-07-09:

Παιδιά, όποιος γνωρίζει ας πει! Θέλω να μάθω τα θέματα της Συγχρονης Ευρωπαικης Ιστοριας Φεβρουαρίου 2009! Please Help!
Παράθεση

kotsos (Κωστης)

Φοιτητής

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O kotsos έγραψε: στις 15:47, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Wolly
Παιδιά, όποιος γνωρίζει ας πει! Θέλω να μάθω τα θέματα της Συγχρονης Ευρωπαικης Ιστοριας Φεβρουαρίου 2009! Please Help!
Για ποιο λογο τα χρειαζεσαι?
Παράθεση

johnnie2 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O johnnie2 έγραψε: στις 01:12, 30-08-10:

Γεια σας.Θα ήθελα να μου πειτε για το αν χρειαζετε να δώσω αγγλικά στις παννελαδικες για να μπω εκεί!Απο οσο ξερω για το διεθνών και ευρωπαικών σπουδών πρεπει αλλά απο οσο κατάλαβα ειναι διαφορετικές σχολές...
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,125 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 01:20, 30-08-10:

ΣΧΟΛΕΣ / ΤΜΗΜΑΤΑ
Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης
Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας
Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών (Παν/μιο Παντείο και Πειραιά)
Διεθνών Ευρωπαϊκών Οικονομικών & Πολιτικών Σπουδών (Παν/μιο Μακεδονίας)
Εφαρμογών Ξένων Γλωσσών στη Διοίκηση και στο Εμπόριο (ΤΕΙ Ηπείρου)
Τουριστικών Επιχειρήσεων (σχολές ΤΕΙ)
Τουριστικών Επαγγελμάτων (ΤΕΙ Ρόδου και Αγ. Νικολάου Κρήτης)
ΕΙΔΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑ:

Εξετάζεται μία ξένη γλώσσα από την Αγγλική, τη Γαλλική, τη Γερμανική ή την Ιταλική.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Προκύπτει από το βαθμό στην ξένη γλώσσα ο οποίος πολλαπλασιάζεται με το συντελεστή του μαθήματος που είναι το 1.
Πηγή
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 1 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.
    alexrami
  • (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alexrami

Βρείτε παρόμοια