Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,310 εγγεγραμμένα μέλη και 2,487,619 μηνύματα σε 79,455 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 354 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεταπτυχιακό στην Φιλοσοφία

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 781 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 00:15, 22-11-17:

Ξέρει κανείς τι παίζει λίγο με τα masterάκια στην φιλοσοφία? Βλέπω το τμήμα των Ιωαννίνων να έχει κριτήριο λέγοντας ότι το πρώτο πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με φιλοσοφικά μαθήματα + τα κλασσικά, ενώ της Θεσσαλονίκης δεν προσδιορίζει το είδος του πρώτου. Κάθε σχολή άρα έχει τα δικά της κριτήρια! Πέρα αυτού, γνωρίζεται τι γίνεται με το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,418 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 11:49, 22-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Ξέρει κανείς τι παίζει λίγο με τα masterάκια στην φιλοσοφία? Βλέπω το τμήμα των Ιωαννίνων να έχει κριτήριο λέγοντας ότι το πρώτο πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με φιλοσοφικά μαθήματα + τα κλασσικά, ενώ της Θεσσαλονίκης δεν προσδιορίζει το είδος του πρώτου. Κάθε σχολή άρα έχει τα δικά της κριτήρια! Πέρα αυτού, γνωρίζεται τι γίνεται με το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό?
Μπορεί αρχικά να αναφέρονται τα συναφή τμήματα αλλά μετά αναφέρεται "... καθώς επίσης και πτυχιούχοι όλων των τμημάτων των ΑΕΙ της ημεδαπής και ομοταγών αναγνωρισμένων ιδρυμάτων της αλλοδαπής ..."΄Ετσι είναι σχεδόν όλες οι προκηρύξεις των μεταπτυχιακών. Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων όπως πχ της ιατρικής. Πάντως στα μεταπτυχιακά φιλοσοφίας δεν υπάρχει περιορισμός.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια