Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,193 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,054 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ικάρων (ΣΙ) Ιπτάμενοι

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:57, 27-02-08:

Προφανώς έχουν πρόβλημα χώρου στα αεροσκάφη...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

isnogood

Φοιτητής

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O isnogood έγραψε: στις 19:50, 27-02-08:

Ναι ένας που είναι 1.89 χωράει και ένας που είναι 1.90 δεν χωράει...
Παράθεση

Semina (Σεμίνα)

Φοιτητής

H Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Semina έγραψε: στις 20:17, 27-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από AnaCroN
...Για τις γυναίκες 1.60 και μπορεί να πάει 1.65...
'Ντάξει, με παίρνουν...
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 22:05, 27-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από isnogood
Ναι ένας που είναι 1.89 χωράει και ένας που είναι 1.90 δεν χωράει...
Με αυτή τη λογική δεν θα μπορούσαν να θέσουν προδιαγραφές για τίποτα...
Παράθεση

isnogood

Φοιτητής

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O isnogood έγραψε: στις 00:34, 28-02-08:

Σωστό και αυτό αλλά γιατί να είμαι 1,91 και όχι 1,80
Παράθεση

fainia (Fainia)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Fainia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fainia έγραψε: στις 01:07, 28-02-08:

Ρε παιδιά μήππως κάποιος ξέρει περισσότερες λεπτομέρειες για τα αθλήματα που δίνουν για τη σχολή ικάρων ή και για μόνινως αξιωματικός στρατού??
Παράθεση

fainia (Fainia)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Fainia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fainia έγραψε: στις 00:38, 28-03-08:

Εγώ πάω φανατικά για σχολή ικάρων κ μακάρι να πάνε όλα καλά!!!Είναι όντως πολύ δύσκολα τα πράγματα αλλά μία καλή προσπάθεια ίσως αποδώσει..κ μετά θα πετάμε με τα τρομερά F-16!!!
Παράθεση

isnogood

Φοιτητής

O isnogood έγραψε: στις 01:13, 28-03-08:

Ακόμα στα F-16 έχεις μείνει?Τα καινούργια τρίτης γενιάς δεν παίζονται...
Παράθεση

clain

Φοιτητής

Ο clain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O clain έγραψε: στις 02:44, 28-03-08:

Τα F-16 που έχουμε είναι 3ης Γενιάς . 4ης γενιάς είναι α/φη πχ σαν το Eurofighter και δεν εχούμε ούτε πρόκειται να αποκτήσουμε σύντομα.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 15:02, 28-03-08:

Όχι, υπάρχει πρόγραμμα απόκτησης σκαφών 4ης γενιάς. Μέσα στην επόμενη δεκαετία θα εχουμε eurofighter, f22 ή rafale. Με πιέσεις απο την ΕΕ μαλλον για το πρώτο πάμε.
Παράθεση

clain

Φοιτητής

Ο clain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O clain έγραψε: στις 16:50, 28-03-08:

60 sec 100 μέτρα. Μα και μπουσουλόντας να πηγαίνεις τα κάνεις. Τα ορία είναι πολυ πιο χαμηλά .
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 18:08, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από isnogood
Ακόμα στα F-16 έχεις μείνει?Τα καινούργια τρίτης γενιάς δεν παίζονται...
Ναι σίγουρα, αλλά τα F-16 δεν περνούν κι απαρατήρητα....

Π.χ. F-16C/D Blk30,50 Fighting Falcon και F-16C/D Blk52+Fighting Falcon

είναι βελτιωμένες εκδόσεις παλαιότερων και έχουν πολύ καλές δυνατότητες, καλύτερες κι από τις αρχικές τους προδιαγραφές :iagree:
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 18:16, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από clain
60 sec 100 μέτρα. Μα και μπουσουλόντας να πηγαίνεις τα κάνεις. Τα ορία είναι πολυ πιο χαμηλά .
16 με 18 second είναι το κατοστάρι στις στρατιωτικές...Η διαβάθμιση που είπα σε παλαιότερο μήνυμα εχει να κάνει με βαθμολογίες αθλημάτων στα ΤΕΦΑΑ. Στις στρατιωτικές ή περνάς ή κόβεσαι, δεν έχει βαθμό.
Παράθεση

clain

Φοιτητής

O clain έγραψε: στις 15:45, 29-03-08:

Η δεκαετία ειναι πολύς καιρός μιάς και τότε η τεχνολογία τους θα είναι ξεπερασμένη. Επίσης δεν βλέπω να συμβαίνει αυτό μιας και παραγγείλαμε και άλλα F-16 οπότε να πάρουμε και άλλο τύπο τόσο σύντομα είναι λίγο δύσκολο.
Παράθεση

αποστολης

Φοιτητής

Ο αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O αποστολης έγραψε: στις 03:00, 13-04-08:

πες μου συγκεκριμενα τι θελεις να μαθεις

αυτο που λες ειναι επισφαλες ακομα ψαχνονται για το νεο μαχητικο 4ης γεννεας το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παει στην ανδραβιδα
Παράθεση

Ikaros

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Ikaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Ikaros έγραψε: στις 14:17, 19-06-08:

Tο μονο σιγουρο που μπορω να σας πω παιδια ειναι πως F-22 δεν παιρνουμε σιγουρα! Ο αδερφος μου που ανηκει στην ΠΑ μου εχει πει πως κατα πασα πιθανοτητα θα αγορασουμε και τους δυο τυπους αεροσκαφων, Rafale και Eurofighter.

Παρεπιπτοντως, εγω δινω του χρόνου για σχολή Ικαρων και ΜΟΝΟ
Παράθεση

AnaCroN

Φοιτητής

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O AnaCroN έγραψε: στις 15:59, 28-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ikaros
Tο μονο σιγουρο που μπορω να σας πω παιδια ειναι πως F-22 δεν παιρνουμε σιγουρα! Ο αδερφος μου που ανηκει στην ΠΑ μου εχει πει πως κατα πασα πιθανοτητα θα αγορασουμε και τους δυο τυπους αεροσκαφων, Rafale και Eurofighter.

Παρεπιπτοντως, εγω δινω του χρόνου για σχολή Ικαρων και ΜΟΝΟ
Join the club :no1:

Απλά όσοι δηλώνετε 1η προτίμηση το τμήμα ιπταμένων να βάζετε ΠΑΝΤΑ και δευτερη επιλογή στο μηχανογραφικό για την περίπτωση πτητικής ανεπάρκειας στο πρώτο έτος.
Παράθεση

giostavros

Φοιτητής

Ο giostavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O giostavros έγραψε: στις 15:33, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από AnaCroN
Join the club :no1:

Απλά όσοι δηλώνετε 1η προτίμηση το τμήμα ιπταμένων να βάζετε ΠΑΝΤΑ και δευτερη επιλογή στο μηχανογραφικό για την περίπτωση πτητικής ανεπάρκειας στο πρώτο έτος.
Σωστός ο Παναγιώτης!
Παράθεση

Marios8 (Μαριος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Marios8 έγραψε: στις 16:36, 31-08-08:

αν καποιος εχει κανει εγχειρηση αντικαταστασης αορτης μπορει να παει στη σχολη ικάρων?
Παράθεση

clain

Φοιτητής

O clain έγραψε: στις 10:31, 01-09-08:

Κατά την γνώμη μου δεν γίνεται να μπεις στην σχολή αν έχεις τέτοιο πρόβλημα διότι οι καταπονήσεις από τις επιταχύνσεις πάνω στο α/φος (τα γνωστά σε όλους G) επιδρούν και μάλιστα βάναυσα στο κυκλοφοριακό σύστημα του πιλότου. Άρα ακόμα και αν στις αρχικές εξετάσεις ένταξης δεν το έχεις αναφέρει η δεν στο έχουν εντοπίσει είναι σίγουρο ότι δε κάποια από τις (διεξοδικές) περιοδικές επιθεωρήσεις υγείας στο Κέντρο Αεροπορικής Ιατρικής του ΓΝΑ θα εντοπίσουν το πρόβλημα σου και τότε η παύση της πτητικής σου ιδιότητας θα είναι βέβαιη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σχολή Ικάρων - Από giorgakisss
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Στρατιωτικές-Αστυνομικές Σχολές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-19 στις 14:07.
    • Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ) - Από angelvasil92
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Στρατιωτικές-Αστυνομικές Σχολές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-19 στις 16:00.
    • Ερώτηση για την σχολή Ικάρων - Από giorgospilot
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-11 στις 15:56.
    • Σχολή Ικάρων απο Θεωρητική - Από PROTEAS1992
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 5ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-08 στις 22:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα