Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,336 μηνύματα σε 79,243 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 265 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητική ζωή στη Σάμο

HEADBANGER (ΘΑΝΑΣΗΣ)

Φοιτητής

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O HEADBANGER έγραψε: στις 13:11, 22-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Wolfie
Εγώ την Σάμο(και συγκεκριμένα το τμήμα Στατιστικής και Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών) την έβαλα τρίτη επιλογή κάτω από Στατιστική ΟΠΑ και ΣΕΜΦΕ αλλα λογικά περνάω στην πρώτη επιλογή μου.Πάντως δεν θα με πείραζε καθόλου να περάσω και Σάμο γιατί έχω ακούσει παρα πολύ καλά λόγια για το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και πρέπει να είναι πολύ οργανωμένο γενικότερα.

Headbanger αν περάσεις Σάμο θα μείνεις στις εστίες ή θα νοικιάσεις σπίτι?
Θελω να μεινω στις εστιες αλλα προς το παρον μενουν σε ξενοδοχια τα παιδια, καθως παιζει ενα προβλημα με τις αδειες των νεων κτηριων... και φοβαμαι μην ειναι ψιλομπαχαλο.... Τωρα για να νοικιασω...δεν ξερω.....καπου πρεπει να μεινω κι εγω ! Μολις βγουν οι βασεις με το καλο και δω οτι περναω εκει φευγω πακετο για Σαμο για να δω τι παιζει με σπιτια και εστιες....

Υ.Γ Στο τμημα της 3ης επιλογης σου ειναι ο κουμπαρος μου και πιστεψε με ειναι κατι παραπανω απο τελειο !!! Οργανωση, συνεπεια στο προγραμμα, καθηγητες αστερια αλλα ειναι αρκετα δυσκολη... Συγκεκριμενα του λεει ενας καθηγητης του, "αν λιωσεις στο διαβασμα τωρα και εισαι καλος και παρεις πτυχιο, τοτε θα εισαι αναρπαστος... πλεον δεν θα σε διαλεγουν για δουλεια αλλα εσυ θα διαλεγεις τις δουλειες...." τι αλλο να πω ?
-----------------------------------------
Φιλε ΜΟΝΤΑ σου ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασεις, και ελιπιζω να τα πουμε κι απο κοντα στην...............................Σαμο !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα σου κραταω απο φετος σημειωσεις για να τις εχεις ετοιμες του χρονου....
Αν βεβαια περασω εκει....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

MONTA (Chris)

Φοιτητής

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O MONTA Η ζωη ειναι μια τεραστια πλακα... έγραψε: στις 16:49, 22-08-09:

Περιμενω πως και πως
Παράθεση

1mariakos1

Φοιτητής

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O 1mariakos1 έγραψε: στις 19:08, 22-08-09:

γεια σε ολους,θελω να ρωτησω πωσ ειναι η ζωη στη σαμο γτ μαλλον εκει προκειται να περασω στο τμημα στατιστικης.κ εχω ακουσει απο πολλα ατομα οτι αν παω εκει θα ξενερωσω γτ κ καλα δεν εχει τπτ κ οτι δεν παλευεται ο χειμωνας..οσοι πηγαν στη σαμο για σπουδες παρακαλω ας μου αλλαξουν τη γνωμη γτ δεν την παλευω αλλο στην αθηνα.
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 22:58, 22-08-09:

Εμένα είναι ο αδερφός μου εκεί.Μια χαρά περνάνε,δεν έχεις και πολλές επιλογές για διασκέδαση αλλά παρόλα αυτά εμένα μου αρέσει πολύ η ζωή τους.
Παράθεση

thanos-master

Απόφοιτος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O thanos-master έγραψε: στις 17:20, 23-08-09:

Γεια σε ολους..!!! παιδιά και εγω μαλλον ΣΑΜΟ θα παω αλλα μιας και πλησιαζει η ωρα για τα αποτελεσματα εχω αγχος για το αν η φοιτιτικη ζωη θα ειναι καλη απο την αποψη μηπως ειναι ερημικα που λενε και φιλοι μου ειδικα το χειμωνα..!!! καθε βοηθεια ειναι δεκτη που θα μου δωσει μια εικονα για το πως ειναι εκει τα πραγματα..!!!
Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια..!!!
Παράθεση

HEADBANGER (ΘΑΝΑΣΗΣ)

Φοιτητής

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O HEADBANGER έγραψε: στις 20:04, 23-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanos-master
Γεια σε ολους..!!! παιδιά και εγω μαλλον ΣΑΜΟ θα παω αλλα μιας και πλησιαζει η ωρα για τα αποτελεσματα εχω αγχος για το αν η φοιτιτικη ζωη θα ειναι καλη απο την αποψη μηπως ειναι ερημικα που λενε και φιλοι μου ειδικα το χειμωνα..!!! καθε βοηθεια ειναι δεκτη που θα μου δωσει μια εικονα για το πως ειναι εκει τα πραγματα..!!!
Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια..!!!
Βασικα καλησπερα σου ! Κοιτα. εξαρταται με το τι θελεις εσυ σαν ατομο οσον αφορα την φοιτιτικη ζωη. Η Σαμος, και ειδικοτερα το Καρλοβασι, ειναι ενας τοπος που δεν εχει καμια σχεση με μεγαλο-φοιτητουπολεις οπως Θεσ/νικη κι ετσι...
Τα πραγματα ειναι πιο ησυχα τοσο τον χειμωνα οσο και το καλοκαιρι... βεβαια αν σου αρεσει τοσο πολυ το ΜΠΕΣ τοτε δεν βρισκω λογο να μην ερθεις Σαμο !!!
Αντε να δουμε θα την πιασουμε.....για να 'μαστε και αυριανοι συμφοιτητες

cheers !!!
Y.Γ Οταν με το καλο βγουν οι βασεις και τελικα περασουμε( αν περασουμε...) στο ΜΠΕΣ. Να το κανονησουμε για καμια μπυριτσα κι εστι...εμεις τα "πρωτακια"..... πλακα θα εχει...
Παράθεση

thanos-master

Απόφοιτος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O thanos-master έγραψε: στις 02:29, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από HEADBANGER
Βασικα καλησπερα σου ! Κοιτα. εξαρταται με το τι θελεις εσυ σαν ατομο οσον αφορα την φοιτιτικη ζωη. Η Σαμος, και ειδικοτερα το Καρλοβασι, ειναι ενας τοπος που δεν εχει καμια σχεση με μεγαλο-φοιτητουπολεις οπως Θεσ/νικη κι ετσι...
Τα πραγματα ειναι πιο ησυχα τοσο τον χειμωνα οσο και το καλοκαιρι... βεβαια αν σου αρεσει τοσο πολυ το ΜΠΕΣ τοτε δεν βρισκω λογο να μην ερθεις Σαμο !!!
Αντε να δουμε θα την πιασουμε.....για να 'μαστε και αυριανοι συμφοιτητες

cheers !!!
Y.Γ Οταν με το καλο βγουν οι βασεις και τελικα περασουμε( αν περασουμε...) στο ΜΠΕΣ. Να το κανονησουμε για καμια μπυριτσα κι εστι...εμεις τα "πρωτακια"..... πλακα θα εχει...
ναι μου αρεσει πολυ αυτη η σχολη και νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα η ζωη εκει..!!!, απλα ακουγεται καπως η Σαμος και για αυτο ρωταω..!!
Υ.Γ ελπιζω και εγω να ειμαστε συμφοιτητες..!!
και να παμε και για μπυρες.!!!
Παράθεση

th3o (θεοδόσης)

Απόφοιτος

Ο θεοδόσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O th3o έγραψε: στις 15:55, 24-08-09:

Παιδες εχω εναν φίλο που σπουδάζει σαμο,το τει ειναι σε χωριο και για να πας στην πόλη πληρωνεις πολλα για ταξη,επισης μου ειπε πώς στατιστικη έρευνα που έκανε το πανεπιστημιο ειπε πως μια γυναίκα αντοιστηχει σε 15 ανδρες,πάντως ο φίλος μου ειναι απογοητευμενος...
Παράθεση

1mariakos1

Φοιτητής

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O 1mariakos1 έγραψε: στις 20:04, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από th3o
Παιδες εχω εναν φίλο που σπουδάζει σαμο,το τει ειναι σε χωριο και για να πας στην πόλη πληρωνεις πολλα για ταξη,επισης μου ειπε πώς στατιστικη έρευνα που έκανε το πανεπιστημιο ειπε πως μια γυναίκα αντοιστηχει σε 15 ανδρες,πάντως ο φίλος μου ειναι απογοητευμενος...
πο..ασχημα νεα
Παράθεση

MONTA (Chris)

Φοιτητής

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O MONTA Η ζωη ειναι μια τεραστια πλακα... έγραψε: στις 20:32, 24-08-09:

Αμα το παιδι εχει μαθει π.χ. στην Αθηνα και να μην ηθελε να παει σαμο λογικα να ειναι απογοητευμενος..
Για ποιο ΤΕΙ μιλας?
Παράθεση

HEADBANGER (ΘΑΝΑΣΗΣ)

Φοιτητής

O HEADBANGER έγραψε: στις 02:00, 25-08-09:

τει στην Σαμο ????? Are you sure ????
Παράθεση

thanos-master

Απόφοιτος

O thanos-master έγραψε: στις 02:13, 25-08-09:

Σιγα τα ασχημα νεα εξαρταται πως βλεπεις τα πραγματα απο πια πλευρα..!!!
Βασικα ποια σχολη τει και σε χωριο..???
Παράθεση

HEADBANGER (ΘΑΝΑΣΗΣ)

Φοιτητής

O HEADBANGER έγραψε: στις 02:18, 25-08-09:

Δεν ειναι καθολου ασχημα τα πραγματα !!!! Αν τα περνεις ως ερχονται και δεν αγωνιζεσαι να τα αλλαξεις τοτε να ειναι ασχημα τα πραγματα....
Στην τελικη αν δεν σου αρεσει λογο Σαμου απλα μην την βαζεις ουτε καν στο μηχανογραφικο !!!!
Ολα ειναι καλα αν εισαι εσυ καλα...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από thanos-master
Σιγα τα ασχημα νεα εξαρταται πως βλεπεις τα πραγματα απο πια πλευρα..!!!
Βασικα ποια σχολη τει και σε χωριο..???
Οντως ποιο τει ειναι αυτο ?
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε: στις 03:28, 25-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από th3o

Ε, ηρεμήστε... Μην το κάνουμε και Sugartown...
Τα παραλέτε... Κι εγω δεν έχω ακούσει για ΤΕΙ σε χωριό της Σάμου...
Όποιος πάει Σάμο, δε θα απογοητευτεί, θα καλοπεράσει...
Παράθεση

aero (aero :P)

Φοιτητής

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O aero έγραψε: στις 10:56, 25-08-09:

TEI σε ΧΩΡΙΟ της Σαμου? τι είναι αυτά... δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

όσον αφορα την αναλογια ανδρικου/γυναικειου φύλου που αναφέρθηκε πιο πάνω, αυτό ίσως να ισχύει στο ΜΠΕΣ. Στο μαθηματικό είναι περίπου 50-50 και στο ΣΑΧΜ είναι περισσότερες οι κοπέλες... τουλάχιστον αυτά από όσα έχω δει στο έτος μου (πρωτοετείς που τώρα θα γίνουν δευτεροετείς)
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 15:10, 25-08-09:

Ρε παιδιά δεν υπάρχει τει στην Σάμο.Επίσης δεν είναι χωριό το Καρλοβασι μεγάλη κωμόπολη είναι.Και μια χαρά αναλογίες έχει γυναικών.Καλά να περνάτε!
Παράθεση

thanos-master

Απόφοιτος

O thanos-master έγραψε: στις 15:51, 25-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από mi3s
Ρε παιδιά δεν υπάρχει τει στην Σάμο.Επίσης δεν είναι χωριό το Καρλοβασι μεγάλη κωμόπολη είναι.Και μια χαρά αναλογίες έχει γυναικών.Καλά να περνάτε!
Μακαρι..!!!
Θα το δουμε απο κοντα..!!!
Παράθεση

1mariakos1

Φοιτητής

O 1mariakos1 έγραψε: στις 16:34, 25-08-09:

Σαμο σου ερχομαστε εγω κ ο Θανασακης!!!!
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

O mi3s έγραψε: στις 16:38, 25-08-09:

Σπίτια να ψάξετε προς το κέντρο δηλαδή κοντά στην πλατεία,μην ψάξετε στο λιμάνι γιατί είναι πολύ απομακρυσμένα και θα χρειάζεστε αυτοκίνητο.
Παράθεση

thanos-master

Απόφοιτος

O thanos-master έγραψε: στις 20:19, 25-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από 1mariakos1
Σαμο σου ερχομαστε εγω κ ο Θανασακης!!!!
Αυτο για καλο το λες..???
Μαριακος και εγω στη Σαμο....!!!!!:no1::no1::no1:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοιτητική ζωή στη Χίο - Από ~Dida~
      Το θέμα έχει λάβει 62 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-17 στις 14:47.
    • Καίνε τη Σαμο 2η φορά σε 10 μέρες! - Από Buggs
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-07-10 στις 08:50.
    • Φοιτητικη ζωη! - Από humorday
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-12-08 στις 00:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα