Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,172 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,436 μηνύματα σε 79,253 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 330 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

Καμμενος (Δημητρης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Καμμενος έγραψε: στις 16:18, 06-02-09:

ευχαριστω πολυ παιδια!!!:no1:...!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

vglakis16 (Ευάγγελος)

Φοιτητής

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων Γενική Σειρά και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O vglakis16 έγραψε: στις 01:26, 07-02-09:

Πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν οι βάσεις λόγω των φετινών γεγονότων που εμπλέκονται αστυνομικοί?
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O epsilon έγραψε: στις 12:43, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από vglakis16
Πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν οι βάσεις λόγω των φετινών γεγονότων που εμπλέκονται αστυνομικοί?
Όχι σε καμία περίπτωση
Παράθεση

tasos_manager

Απόφοιτος

Ο tasos_manager αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O tasos_manager έγραψε: στις 22:24, 07-02-09:

'Aρη πολύ καλά τα λες... Μπράβο, συνέχισε έτσι... πέρσι που έψαχνα και εγώ πληροφόριες για ΣΣΑΣ, ΣΑΕΑ κ ΣΝΔ δεν βρηκα αυτά που ήθελα... όλο γενικούρες διάβαζα... άσε ομως να ανακαλύψουν και κάτι μόνοι τους... Να συμπληρώσω και γω στα λεγόμενα του Άρη οτι ο 1ος χρόνος είναι ο δυσκολότερος γιατί φορτωνόμαστε με υπηρεσίες (σαφώς περισσότερες απο τα άλλα ετη) και γενικως τρέχουμε (και καλα) σαν πρωτοετής (ασοι)... Μόλις φύγει ο άσος απο τον ωμο και ερθει η καινουρια σειρα θα (παρα)χαλαρωσουμε και εμείς... συμφωνεις συνάδελφε Άρη?

Υ.Γ τα λέμε στο διδακτήριο τη Δευτέρα... κάλη επιτυχία στο υπόλοιπο της εξεταστίκης.. αυτά που μείναν εύκολα είναι...
Παράθεση

aris_20 (Aris)

Φοιτητής

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Γενική Σειρά . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O aris_20 έγραψε: στις 23:31, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από tasos_manager
'Aρη πολύ καλά τα λες... Μπράβο, συνέχισε έτσι... πέρσι που έψαχνα και εγώ πληροφόριες για ΣΣΑΣ, ΣΑΕΑ κ ΣΝΔ δεν βρηκα αυτά που ήθελα... όλο γενικούρες διάβαζα... άσε ομως να ανακαλύψουν και κάτι μόνοι τους... Να συμπληρώσω και γω στα λεγόμενα του Άρη οτι ο 1ος χρόνος είναι ο δυσκολότερος γιατί φορτωνόμαστε με υπηρεσίες (σαφώς περισσότερες απο τα άλλα ετη) και γενικως τρέχουμε (και καλα) σαν πρωτοετής (ασοι)... Μόλις φύγει ο άσος απο τον ωμο και ερθει η καινουρια σειρα θα (παρα)χαλαρωσουμε και εμείς... συμφωνεις συνάδελφε Άρη?

Υ.Γ τα λέμε στο διδακτήριο τη Δευτέρα... κάλη επιτυχία στο υπόλοιπο της εξεταστίκης.. αυτά που μείναν εύκολα είναι...
ρε τρελε......με βρηκες ε?αχ ναι αντε να περασει ο πρωτος χρονος......να δουμε μια ασπρη μερα......παμε για αυτοπροστασια δευτερα......λιωσε........
Παράθεση

Καμμενος (Δημητρης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Καμμενος έγραψε: στις 20:18, 09-02-09:

να ρωτησω και κατι ακομα μιας και σας βρηκα ευκαιρους...αμα γραψεις 19.000 περιπου μορια και μπορεις να μπεις αξιωματικων...μπορεις να πας αστυφυλακων?[να μην υποχρεωθεις δηλαδη να μπεις αξιωματικων]
Α και κατι αλλο...μια μοναδα...ποσα μορια ειναι?
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O epsilon έγραψε: στις 20:39, 09-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Καμμενος
να ρωτησω και κατι ακομα μιας και σας βρηκα ευκαιρους...αμα γραψεις 19.000 περιπου μορια και μπορεις να μπεις αξιωματικων...μπορεις να πας αστυφυλακων?[να μην υποχρεωθεις δηλαδη να μπεις αξιωματικων]
Α και κατι αλλο...μια μοναδα...ποσα μορια ειναι?
Φυσικά και μπορείς ρε.Όποια σχολή δηλώσεις πρώτη προτίμηση εκεί θα πας.Δεν σε υποχρεώνει κανείς να πας κάπου βάσει των μορίων σου.Απλά δεν έχει λογική να μπεις στο κόπο να βγάλεις τόσα μόρια και να μην πας στην αξιωματικών.
Μία μονάδα είναι 5 μόρια
Παράθεση

Καμμενος (Δημητρης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O Καμμενος έγραψε: στις 21:45, 09-02-09:

και μεχρι ποσες μοναδες παιρνεις σε ενα διαγωνισμα?
[20? ή 100?]
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 11:00, 10-02-09:

και μεχρι ποσες μοναδες παιρνεις σε ενα διαγωνισμα?
[20? ή 100?]
Στις πανελλήνιες τα γραπτά βαθμολογούνται με μόρια.Επομένως άριστα είναι το 100.
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Iliana13 έγραψε: στις 16:52, 10-02-09:

θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια...η σχολη αξιωματικων αστυνομιας ειναι 18325 το 2008 για παραδειγμα,με ή χωρις αθληματα?

ευχαριστω...
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 18:07, 10-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliana13
θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια...η σχολη αξιωματικων αστυνομιας ειναι 18325 το 2008 για παραδειγμα,με ή χωρις αθληματα?

ευχαριστω...
Τα αθλήματα δεν σου δίνουν μόρια.Αυτό συμβαίνει μόνο για τα ΤΕΦΑΑ.Στις αθλητικές δοκιμασίες πρέπει απλώς να πιάσεις τα όρια για να τις περάσεις.Πχ δρόμος 1000 μέτρα σε 4 λεπτά και 20 δεύτερα κλπ.Εσύ θα πρέπει πιάσεις το όριο.Είτε περάσεις οριακά είτε κάνεις τέλεια επίδοση είναι το ίδιο.Ο στόχος των αθλητικών δοκιμασιών είναι απλώς να τις περάσεις.Δεν σου δίνουν μόρια
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Iliana13 έγραψε: στις 22:01, 10-02-09:

θα ηθελα και κατι αλλο να ρωτησω.αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως μενουμε στη σχολη....
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 22:03, 10-02-09:

θα ηθελα και κατι αλλο να ρωτησω.αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως μενουμε στη σχολη....
Τί ακριβώς εννοείς?Ποιες είναι οι συνθήκες διαβίωσης μέσα στη σχολή?Ποιο πρόγραμμα ακολουθείς μέσα στη σχολή?Τί ακριβώς?
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana13 έγραψε: στις 23:46, 11-02-09:

εννοω με ποιον θα μενω ή με ποιους και που?σε δωματιο σε κοιτωνα και τετοια
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 23:56, 11-02-09:

εννοω με ποιον θα μενω ή με ποιους και που?σε δωματιο σε κοιτωνα και τετοια
Στην αξιωματικών όπως είπε ο Άρης μένεις με άλλο ένα άτομο στο ίδιο δωμάτιο.Καλύτερα ρώτα τον aris_20 που είναι στη σχολή για να σου πει σχετικά.Πάντως έχω ακούσει ότι πολλά παιδιά που μπαίνουνε στη σχολή αξιωματικών από τεχνολογική αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα μαθήματα που είναι όλα θεωρητικά(δίκαιο κλπ) και δεν τη παλεύουν γιατί είναι συνηθισμένοι στα θετικά μαθήματα.
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana13 έγραψε: στις 16:10, 12-02-09:

εγω παλι δεν θα εχω γιατι ειμαι θεωρητικη!!!οκ ευχαριστω πολυ!!!!
Παράθεση

Καμμενος (Δημητρης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O Καμμενος έγραψε: στις 16:29, 14-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από epsilon
Στις πανελλήνιες τα γραπτά βαθμολογούνται με μόρια.Επομένως άριστα είναι το 100.
ευχαριστω!!...!!

Και δε μου λες απο τα πεντε μαθηματα μονο 500 βγανει...πως φτανεις μεχρι τις 14.304 μορια...εχει συντελετες?
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 16:17, 23-02-09:

ευχαριστω!!...!!

Και δε μου λες απο τα πεντε μαθηματα μονο 500 βγανει...πως φτανεις μεχρι τις 14.304 μορια...εχει συντελετες?
Φυσικά και έχει συντελεστές.Κάθε επιστημονικό πεδίο έχει τα αντίστοιχα 2 μαθήματα αυξημένης βαρύτητας με συντελεστές 1.3 και 0.7.Πχ το 5ο πεδίο έχει το ΑΟΘ με 1.3 και τα Μαθηματικά Γενικής με 0.7,το 4ο και 2ο πεδίο τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης με 1.3 και τη Φυσική Κατεύθυνσης με 0.7 κλπ.Τα μαθήματα αυξημένης βαρύτητας πολλαπλασιάζουν το βαθμό σου σε αυτά τα μαθήματα
Παράθεση

Καμμενος (Δημητρης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O Καμμενος έγραψε: στις 18:27, 24-02-09:

ευχαριστω...ηταν η τελευταια μου ερωτηση...τωρα θα πρεπει να περιμενω αλλα 4 χρονια....αρε γκαντεμια
Παράθεση

epsilon

Φοιτητής

O epsilon έγραψε: στις 19:07, 24-02-09:

ευχαριστω...ηταν η τελευταια μου ερωτηση...τωρα θα πρεπει να περιμενω αλλα 4 χρονια....αρε γκαντεμια
Καλά μέχρι τότε μπορεί να έχουν καταργηθεί και οι πανελλήνιες και να μπεις στη σχολή πιο εύκολα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια