Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,185 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,751 μηνύματα σε 79,278 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 419 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ικάρων (ΣΙ) Ελεγκτές Αεράμυνας

angelvasil92

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O angelvasil92 έγραψε: στις 21:40, 24-03-10:

Απο φετος μπηκε το τμημα ελεγκτων αεραμυνας στο μηχανογραφικο δελτιο ----> http://www.ypepth.gr/docs/mhxanograf...010_100304.pdf

Παλαιοτερα στο συγκεκριμενο τμημα εμπαινες μοναχα αν κρινοσουν ακαταλληλος για να πετας(εμπαινες απο ΣΙ- Ιπταμενους).
Μπορει κανενας να κανει καμια εκτιμηση για την βαση φετος; Ειναι η πρωτη χρονια που λειτουργει...
Εγω πρωτη επιλογη θελω Ικαρων Μηχανικων(ΣΜΑ), αλλα σκεφτομαι οτι αν δεν βγαλω τα μορια, μια πολυ καλη επιλογη θα ηταν οι ελεγκτες αεραμυνας...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Parapan

Φοιτητής

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ) Γενική Σειρά . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Parapan έγραψε: στις 10:26, 29-03-10:

Έλα φίλε τι λέει; Θα πάρει λίγα άτομα, νομίζω μόνο 10 από αυτά που ακούγονται στη Σχολή, οπότε η βάση ίσως να είναι ψηλότερη και από της ΣΜΑ. Αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί και από την ζήτηση οπότε δε χάνεις κάτι να την δηλώσεις και αυτή.
Παράθεση

angelvasil92

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O angelvasil92 έγραψε: στις 11:07, 01-04-10:

Ελα φιλε, δοξα τω θεω, στον αγωνα... Ωστε 10 ατομα... Ειχα την ελπιδα να ηταν χαμηλοτερη η βαση, αλλα τελοσπαντων... Σε ευχαριστώ φίλε μου Καλο πασχα!
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 15:32, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από angelvasil92
Απο φετος μπηκε το τμημα ελεγκτων αεραμυνας στο μηχανογραφικο δελτιο ----> http://www.ypepth.gr/docs/mhxanograf...010_100304.pdf

Παλαιοτερα στο συγκεκριμενο τμημα εμπαινες μοναχα αν κρινοσουν ακαταλληλος για να πετας(εμπαινες απο ΣΙ- Ιπταμενους).
Μπορει κανενας να κανει καμια εκτιμηση για την βαση φετος; Ειναι η πρωτη χρονια που λειτουργει...
Εγω πρωτη επιλογη θελω Ικαρων Μηχανικων(ΣΜΑ), αλλα σκεφτομαι οτι αν δεν βγαλω τα μορια, μια πολυ καλη επιλογη θα ηταν οι ελεγκτες αεραμυνας...

Και τι κάνεις ακριβώς;
Παράθεση

potkapot

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O potkapot έγραψε: στις 19:20, 18-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Και τι κάνεις ακριβώς;
εδώ θα βρεις ότι θες για την σχολή αυτή
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 20:49, 10-07-12:

Πολυ καλη σχολη!Απευθυνομενη σε οσους/ες δινουν πανελλαδικες το 2013 κ ενδιαφερονται για στρατιωτικες να την εχετε κατα νου!Ειναι ο πατερας μου ελεγκτης αεραμυνας στην πολεμικη αεροπορια!Εισαι κανονικα Ικαρος κ αξιωματικος της αεροποριας αλλα δεν πετας.Η δουλεια σου ειναι να δινεις πορειες στα αεροπλανα στα radar..Εχει βεβαια αρκετο αγχος ειδικα στην αρχη γιατι ειναι θεση με μεγαλη ευθυνη!Μεχρι προτεινως εκει κατατασσονταν
οσοι εμπαιναν στους ιπταμενους κ για διαφορους λογους επελεγαν οτι τελικα δεν θελουν να ακολουθησουν την καριερα του ιπταμενου...Ειναι περιζητητη σχολη,παιρνει λιγους κ αν παρατηρησετε τα μορια που απαιτουνται ειναι κοντα στη ΣΜΑ!
Παράθεση

potkapot

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O potkapot έγραψε: στις 23:00, 19-12-12:

Tο νέο ακαδημαϊκό έτος 2013-2014 δεν θα δεχθούν εισακτέους η Στρατιωτική Σχολή Ιπταμένων Ραδιοναυτίλων (ΣΙΡ) καθώς και το τμήμα Ελεγκτών Αεράμυνας της Σχολής Ικάρων.

Ολόκληρη η ενημέρωση εδώ
Παράθεση

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O GeoCommand ΙΚΑΡΩΝ ΙΚΑΡΩΝ ΑΕΤΟΙ έγραψε: στις 12:39, 30-08-19:

Βάση 2019

Στα ύψη το τμήμα Ε. Α. Της ΣΙ φέτος:

Γεν. Σειρά 18121

Ειδ. Κατηγορία (3648/α) 18067

Καλή σταδιοδρομία σε όλους!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σχολή Ικάρων - Από giorgakisss
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Στρατιωτικές-Αστυνομικές Σχολές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-19 στις 14:07.
    • Ξυλοδαρμός ΑΜΕΑ από ελεγκτές λεωφορείου - Από DrHouse
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-02-13 στις 14:14.
    • Ελεγκτές Δόμησης - Από Civilara
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 4ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-12 στις 23:09.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα