Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,193 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,060 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 428 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δίλημμα: Επιλογή κατεύθυνσης και μετέπειτα πορεία σπουδών

Θεωρητική ή Τεχνολογική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)
Θεωρητική
13
43,33%
Τεχνολογική
17
56,67%

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε: στις 23:04, 10-09-17:

Και επίσης άμα επιλέξεις βιολογία και δεν δώσεις (και) μαθηματικά, οι 6 ώρες ανά εβδομάδα θα πάνε χαμένες.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

marlo

Φοιτητής

H marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H marlo ~never give up~ έγραψε: στις 02:31, 11-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκοs
Και επίσης άμα επιλέξεις βιολογία και δεν δώσεις (και) μαθηματικά, οι 6 ώρες ανά εβδομάδα θα πάνε χαμένες.
Ισχύει. Τα μαθηματικά της Β' δεν θα σου χρησιμεύσουν πουθενά αν πας τρίτο πεδίο. Καλύτερα να μην κάνεις καθόλου (αν είσαι σίγουρη ότι δεν θα πας 2ο ή 5ο πεδίο) και αυτά τα χρήματα να τα δώσεις για να κάνεις ιδιαίτερα έκθεση 1-2 ώρες την εβδομάδα. Στο τρίτο πεδίο η έκθεση μπορεί να σε σώσει ή να σε καταστρέψει.

Πάντως, δεν έχω ξανακούσει για φροντιστήριο που δεν κάνει έκθεση. Ακόμα και στην Α λυκείου θεωρείται βασικό μάθημα.
1
Παράθεση

theodoraT.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H theodoraT. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H theodoraT. έγραψε: στις 15:52, 11-09-17:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Πραγματικά με βοήθησε πάρα πολύ να ακούσω τις γνώμες σας, μιας και είστε φοιτητές ή μαθητές της Β-Γ λυκείου.
Ναι, γνωρίζω ότι τα μαθηματικά κατεύθυνσης δεν θα μου χρησιμευσουν αλλά αναγκαστικά στη Β' λυκείου. Έτσι και αλλιώς ο αδερφός μου που πέρασε στο πολυτεχνείο μου είπε πως και στο τρίτο πεδίο, μπορεί να μην εξεταστω πανελλαδικά στα μαθηματικά αλλά θα χρειαστώ τις γνώσεις αυτές για την φυσική και στο μέλλον στη σχολή.

Λοιπόν, θα έχω υπόψιν μου όλα αυτά που είπατε και θα δώσω ιδιαίτερη σημασία και στην έκθεση από φέτος με την βοήθεια ενός βοηθηματος.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Demy03

Βρείτε παρόμοια