Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,394 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 204 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οξειδώσεις

Yiota719

Νεοφερμένος

H Yiota719 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Yiota719 έγραψε: στις 23:25, 12-02-19:

Καλησπερα,
Θα ήθελα να ρωτησω προσφατα επεσε στα χέρια μου η οξείδωση της προπαναλης με διχρωμικό και έδινε διοξείδιο του άνθρακα.
Σε ποια περιπτωση συμβαίνει γτ μέχρι τρ ήξερα ότι οι αλδευδες με οξειδωτικά δίνουν οξέα . Εξαιρούνται ασφαλώς τα αντιδραστήρια
Ευχαριστώ
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Margaret2001

Μαθητής Γ' λυκείου

H Margaret2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Margaret2001 έγραψε: στις 12:32, 13-02-19:

Μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο...Πού το είδες???? Εγώ ξέρω ότι μόνο η μεθανάλη μπορεί να δώσει CO2
1
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 13:01, 13-02-19:

ειναι οντως λιγο περιεργο. Εισαι σιγουρη οτι η αντιδραση ειναι σωστη? που την ειδες?
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος