Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,394 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Προαιρετική εργασία πρώτου εξαμήνου

Dimitris9

Νεοφερμένος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Dimitris9 έγραψε: στις 19:44, 01-11-18:

καλησπέρα .

Μας ανέθεσαν μια εργασία στο Παιδαγωγικό Τμήμα που πρέπει να τη παρουσιάσουμε σε power point .(καπου 10 διαφανιες)

Μπορεί να μου πει κανείς πως πρέπει να είναι η δομή;
Δηλαδη πρόλογος επίλογος ; (Εκτος απο εικόνες)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,445 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 19:48, 01-11-18:

Κάνε μία αναζήτηση στο slideshare.com να δεις παραδείγματα...έχει και ελληνικές περιπτώσεις!
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,949 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 21:07, 01-11-18:

Μπορείς να κανεις μια διαφάνεια που θα λειτουργεί εισαγωγικά,ώστε να κανεις έναν μικρό πρόλογο για το θέμα σου, μετά να μπεις στο κύριο θέμα και στο τέλος να κανεις μια διαφάνεια με τα συμπεράσματα. Επίσης, σε μια σωστή παρουσίαση δεν πρέπει να γράφεις ολόκληρα κατεβατά στις διαφάνειες και να τα διαβάζεις επι τόπου στο αμφιθέατρο/αίθουσα. Στο PowerPoint γράφεις τα πιο βασικά points, διαγράμματα,εικόνες κτλ και αναπτύσσεις το θέμα σου καθώς τα παρουσιάζεις. Εκτος και αν πρόκειται για εργασία που δεν θα παρουσιάσετε οι ίδιοι στον καθηγητή και απλά θα του την στείλετε ή θα την δώσετε με φλασάκι. Τότε τα γραφεις όλα εννοείται Αλλά οκ, αν είναι η πρώτη σας εργασία θα υπάρχει κατανόηση, μην ανησυχείς. Θα μάθετε σιγά σιγά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 01-11-18 στις 21:11.
Παράθεση

The Mountain

Φοιτητής

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 21:50, 01-11-18:

Εφόσον είναι προαιρετική δε χρειάζεται να ανησυχείς για τη δομή του ppt.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,080 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 12:20, 02-11-18:

Τίτλος Εργασίας -> Ποιος Είσαι -> Σκοπός -> Αιτία για την εργασία -> [Slides για την εργασία] -> Συμπεράσματα ->
Βιβλιογραφία -> Προτάσεις για μελλοντικές εργασίες

Μην βάζεις άσκοπη κίνηση και σαχλαμάρες στη παρουσίαση. Είναι κιτς. Κάποιο μικρό fade αρκεί.

Μπορείς να αγοράσεις κάποιο template από αυτό το site.
https://graphicriver.net/item/digita...ref=VigitalArt
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 02-11-18 στις 13:01.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Panagiotis849

Βρείτε παρόμοια