Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ξέρεις κανείς πως λειτουργεί το 10% και πως διαμορφώνονται οι βάσεις του ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρεις κανείς πως λειτουργεί το 10% και πως διαμορφώνονται οι βάσεις του ;;


Δες στο θέμα "Σχετικά με το 10%".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, η ενσταση μου εγκριθηκε. Γνωρίζει καποιοε την διαδικασία από εδώ και έπειτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια, η ενσταση μου εγκριθηκε. Γνωρίζει καποιοε την διαδικασία από εδώ και έπειτα;


Μπαίνεις στο σάιτ της σχολής που μετεγγράφηκες και παρακολουθείς πότε θα βγει η ανακοίνωση που θα ορίζει το χρονικό διάστημα για να καταθέσεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά που αποδεικνύουν τους λόγους για τους οποίους ζήτησες την ένσταση.΄Οταν αυτά ελεγχθούν θα ξαναβγεί ανακοίνωση για την οριστική εγγραφή στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,164 μηνύματα.
Ξέρουμε ποτέ θα βγουν ανακοινώσεις από την γραμματεία για τα τελικά αποτέλεσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ξέρουμε ποτέ θα βγουν ανακοινώσεις από την γραμματεία για τα τελικά αποτέλεσματα;


Ένα μήνα μετά και ακόμα; Πηγές καθόλου στη γραμματεία της σχολής σου; Έχουν βγει τα αποτελέσματα των μετεγγραφών και απ ότι ξέρω την πήρες.Επισης,απ' ότι είδα στην ιστοσελίδα της σχολής σου έχουν βγει ανακοινώσεις σχετικά με την υποβολή των δικαιολογητικών. Δεν νομίζω να βγάλουν κάποια λίστα με τις οριστικές μετεγγραφες. Οι μόνες μετεγγραφες που θα βγουν από εδώ και πέρα θα είναι αυτές των ενστάσεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,164 μηνύματα.
Τα χαρτιά τα έχω πάει εδώ και 4 εβδομάδες ,απλά περιμένω την ανακοίνωση της γραμματείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα
Πως μπορω να κανω διαγραφη απο την παλια σχολη ωστε να ολοκληρωθει η εγγραφη στην νεα σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,164 μηνύματα.
Κατσε βγηκαν τα αποτελεσματα απο την σχολη γθα να δεις αν ολοκληρωθηκε η μεταγγραφη?Νομιζω αυτο πρεπει να γινει πρωτα και μετα η διαγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγηκαν την προηγουμενη βδομαδα για τους αλλους,για μενα βγηκε σημερα γιατι ειναι τυφλοι και μου ειπαν χρειαζονται αλλα χαρτια ενω ειχαν το χαρτι μπροστα τους.
Απλα δεν ξερω πως να κανω διαγραφη απο την προηγουμενη σχολη,γιατι θελουν πιστοποιητικο διαγραφης τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgekyr

Νεοφερμένος

Ο Georgekyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν σε μια οικογένεια με τρία παιδιά το ένα παιδί αοα αυτά σπουδάζει στην επαρχία και τα άλλα δύο μέσω πανελλαδικών ( 10 % ) περάσουν στις φετινές πανελλήνιες στην επαρχία και αυτά τι ισχύει ? Αν εγώ περάσω ΘεσαΘεσσαλο και ο άλλος περάσει Κρήτη θα πάω εγώ Κρήτη η ο αλλος Θεσσαλονίκη? Έχουμε και έναν αδερφό όμως που σπουδαζει και αυτος επαρχία Θα την παρουμε την μεταγραφή για Αθήνα η όχι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν σε μια οικογένεια με τρία παιδιά το ένα παιδί αοα αυτά σπουδάζει στην επαρχία και τα άλλα δύο μέσω πανελλαδικών ( 10 % ) περάσουν στις φετινές πανελλήνιες στην επαρχία και αυτά τι ισχύει ? Αν εγώ περάσω ΘεσαΘεσσαλο και ο άλλος περάσει Κρήτη θα πάω εγώ Κρήτη η ο αλλος Θεσσαλονίκη? Έχουμε και έναν αδερφό όμως που σπουδαζει και αυτος επαρχία Θα την παρουμε την μεταγραφή για Αθήνα η όχι ?


Δες εδώ από το κάτω μέρος της σελίδας 7 μέχρι τη σελίδα 12
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2018/Εγκύκλιος_Μετεγγραφών_ακαδ._έτους_2018-2019.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω μια ερωτήση η τροπολογία του ΚΚΕ εγκρίθηκε για τις μετεγγραφές ή όχι εάν ναι θα ψηφισθεί αύριο ;;;
 

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπερα και Χριστός ανέστη


Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ ως δευτεροετης να κάνω αίτηση για μετεγγραφή. Επίσης έχω διαγνωστεί με κατάθλιψη. Προσμετράται αυτό; και ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; ευχαριστώ
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ασφαλώς και μπορείς! Θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία της κατ΄εξαίρεση μετεγγραφής (https://www.minedu.gov.gr/aei-9/met...ovoli-aitiseon-gia-kat-eksairesi-meteggrafi-3). Δες τις αναρτήσεις μου 755 και 757 στη σελ. 31 του θέματος "Τα πάντα για τις μετεγγραφές". Ξεκίνησε από τώρα να ετοιμάζεις τα δικαιολογητικά που χρειάζονται (επειδή αυτές οι διαδικασίες είναι χρονοβόρες) ώστε τον Οκτώβριο να τα έχεις έτοιμα και να κάνεις την αίτηση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ασφαλώς και μπορείς! Θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία της κατ΄εξαίρεση μετεγγραφής (https://www.minedu.gov.gr/aei-9/meteggrafes-new/37405-28-09-18-apo-ti-deftera-1-oktovriou-eos-kai-tin-tetarti-31-oktovriou-i-ypovoli-aitiseon-gia-kat-eksairesi-meteggrafi-3). Δες τις αναρτήσεις μου 755 και 757 στη σελ. 31 του θέματος "Τα πάντα για τις μετεγγραφές". Ξεκίνησε από τώρα να ετοιμάζεις τα δικαιολογητικά που χρειάζονται (επειδή αυτές οι διαδικασίες είναι χρονοβόρες) ώστε τον Οκτώβριο να τα έχεις έτοιμα και να κάνεις την αίτηση.

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Πέραν από το χαρτί δημοσίου νοσοκομείου , τι άλλο θελω; Αν μπορείς κατατοπίσέ με γιατί ήδη έχω χάσει την πρώτη χρονιά...
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Πέραν από το χαρτί δημοσίου νοσοκομείου , τι άλλο θελω; Αν μπορείς κατατοπίσέ με γιατί ήδη έχω χάσει την πρώτη χρονιά...


΄Οταν βγουν οι ημερομηνίες των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών (γύρω στις αρχές Οκτωβρίου) θα πας κατευθείαν στο Κεντρικό Πρωτόκολλο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Α. Παπανδρέου 37 – 151.80 – Μαρούσι- γραφείο 0103) και θα καταθέσεις (μην ξεχάσεις να πάρεις τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής σου γιατί αυτό είναι το αποδεικτικό στοιχείο ότι πράγματι την έχεις καταθέσει) 1) τη σχετική αίτηση https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2018/ΑΙΤΗΣΗ_ΚΑΤ_ΕΞΑΙΡΕΣΗ_ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ_2018-19.pdf, 2) μαζί με: ή πιστοποιητικό ποσοστού αναπηρίας από τα ΚΕΠΑ σε ισχύ (αν έχεις) ή ιατρικές γνωματεύσεις από Δημόσιο Νοσοκομείο, οι οποίες φέρουν σφραγίδα από: i) Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής ή Εργαστηρίου του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή ii) νόμιμα εκτελούντα χρέη Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής ή Εργαστηρίου του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή iii) Καθηγητή Πανεπιστημίου ή Αναπληρωτή Καθηγητή (πρόσεξε οι ιατρικές γνωματεύσεις να είναι από Δημόσιο Νοσοκομείο και με τις σφραγίδες και υπογραφές όπως ακριβώς αναφέρονται), 3) Αν έχεις και κάποια άλλα δικαιολογητικά που τεκμηριώνουν την ιδιαίτερα σοβαρή και εξαιρετική περίπτωση για την οποία ζητάς την κατ΄εξαίρεση μετεγγραφή (δεν είναι υποχρεωτικό αλλά αν έχεις βάλτα κι αυτά μέσα) και 4) Βεβαίωση σπουδών από το τμήμα φοίτησης. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
 

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
΄Οταν βγουν οι ημερομηνίες των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών (γύρω στις αρχές Οκτωβρίου) θα πας κατευθείαν στο Κεντρικό Πρωτόκολλο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Α. Παπανδρέου 37 – 151.80 – Μαρούσι- γραφείο 0103) και θα καταθέσεις (μην ξεχάσεις να πάρεις τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής σου γιατί αυτό είναι το αποδεικτικό στοιχείο ότι πράγματι την έχεις καταθέσει) 1) τη σχετική αίτηση https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2018/%CE%91%CE%99%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%97_%CE%9A%CE%91%CE%A4_%CE%95%CE%9E%CE%91%CE%99%CE%A1%CE%95%CE%A3%CE%97_%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%95%CE%93%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%97%CE%A3_2018-19.pdf, 2) μαζί με: ή πιστοποιητικό ποσοστού αναπηρίας από τα ΚΕΠΑ σε ισχύ (αν έχεις) ή ιατρικές γνωματεύσεις από Δημόσιο Νοσοκομείο, οι οποίες φέρουν σφραγίδα από: i) Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής ή Εργαστηρίου του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή ii) νόμιμα εκτελούντα χρέη Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής ή Εργαστηρίου του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή iii) Καθηγητή Πανεπιστημίου ή Αναπληρωτή Καθηγητή (πρόσεξε οι ιατρικές γνωματεύσεις να είναι από Δημόσιο Νοσοκομείο και με τις σφραγίδες και υπογραφές όπως ακριβώς αναφέρονται), 3) Αν έχεις και κάποια άλλα δικαιολογητικά που τεκμηριώνουν την ιδιαίτερα σοβαρή και εξαιρετική περίπτωση για την οποία ζητάς την κατ΄εξαίρεση μετεγγραφή (δεν είναι υποχρεωτικό αλλά αν έχεις βάλτα κι αυτά μέσα) και 4) Βεβαίωση σπουδών από το τμήμα φοίτησης. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!


Δηλαδή θέλω 1) Βεβαίωση σπουδών από τη σχολή μου 2) το χαρτί του ιατρού (από δημόσιο νοσοκομείο) που επιβεβαιώνει την κατάθλιψη μου. 3) Και την αίτηση της κατά εξαίρεσης μεττεγραφης. Θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα ακόμα, το χαρτί με την υπογραφή του ιατρού πόσο πρόσφατο πρέπει να είναι; έχω ακούσει 4 μήνες πριν το πολύ. Επίσης, αυτά όλα τα στέλνω με ΕΛΤΑ έτσι; δεν είμαι από Αθήνα. Ακόμα, μπορώ να αναφέρω ως αιτιολόγηση πέραν από την κατάθλιψη, και το χαμηλό μου εισόδημα; θα βοηθήσει; Τέλος, ειναι σίγουρο ότι θα μου δώσουν την μεττεγραφη;; ευχαριστώ και συγγνώμη αν σε κουράζω!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή θέλω 1) Βεβαίωση σπουδών από τη σχολή μου 2) το χαρτί του ιατρού (από δημόσιο νοσοκομείο) που επιβεβαιώνει την κατάθλιψη μου. 3) Και την αίτηση της κατά εξαίρεσης μεττεγραφης. Θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα ακόμα, το χαρτί με την υπογραφή του ιατρού πόσο πρόσφατο πρέπει να είναι; έχω ακούσει 4 μήνες πριν το πολύ. Επίσης, αυτά όλα τα στέλνω με ΕΛΤΑ έτσι; δεν είμαι από Αθήνα. Ακόμα, μπορώ να αναφέρω ως αιτιολόγηση πέραν από την κατάθλιψη, και το χαμηλό μου εισόδημα; θα βοηθήσει; Τέλος, ειναι σίγουρο ότι θα μου δώσουν την μεττεγραφη;; ευχαριστώ και συγγνώμη αν σε κουράζω!


΄Οσο πιο πρόσφατη είναι η ιατρική γνωμάτευση τόσο το καλύτερο. Τα δικαιολογητικά αφού δεν είσαι από την Αθήνα, τα στέλνεις ταχυδρομικά ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ (πρόσεξε να φυλάξεις οπωσδήποτε την απόδειξη του ταχυδρομείου), μέσα στις προθεσμίες που θα ανακοινωθούν και σαν παραλήπτη στον φάκελο γράφεις:
"Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων
Επιτροπή κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών της παρ. 9 του άρθρου 21 του Ν. 4332/2015 (ΦΕΚ 76 Α΄)
Α. Παπανδρέου 37
15180 - Μαρούσι"
Το χαμηλό σου εισόδημα μπορείς να το αναφέρεις επικουρικά αλλά δεν νομίζω να το λάβουν υπόψη επειδή στην εγκύκλιο αναφέρεται σαφώς ότι τα κριτήρια για χορήγηση μετεγγραφής, δεν συνιστούν λόγο για τη χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής. Στην τελευταία σου ερώτηση δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά αλλά πιστεύω ότι επειδή οι λόγοι υγείας είναι οι σοβαρότεροι που μπορείς να επικαλεστείς, έχεις πολλές πιθανότητες επιτυχίας.
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Δηλαδή θέλω 1) Βεβαίωση σπουδών από τη σχολή μου 2) το χαρτί του ιατρού (από δημόσιο νοσοκομείο) που επιβεβαιώνει την κατάθλιψη μου. 3) Και την αίτηση της κατά εξαίρεσης μεττεγραφης. Θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα ακόμα, το χαρτί με την υπογραφή του ιατρού πόσο πρόσφατο πρέπει να είναι; έχω ακούσει 4 μήνες πριν το πολύ. Επίσης, αυτά όλα τα στέλνω με ΕΛΤΑ έτσι; δεν είμαι από Αθήνα. Ακόμα, μπορώ να αναφέρω ως αιτιολόγηση πέραν από την κατάθλιψη, και το χαμηλό μου εισόδημα; θα βοηθήσει; Τέλος, ειναι σίγουρο ότι θα μου δώσουν την μεττεγραφη;; ευχαριστώ και συγγνώμη αν σε κουράζω!Κα
Καλησπέρα, ελπίζω να σε βοηθήσω από την εμπειρία που έχω και εύχομαι να πάνε όλα καλά και τελικά να πάρεις τη μετεγγραφή! 1)Καλό είναι το χαρτί του γιατρού να είναι όσο πιο πρόσφατο γίνεται(όχι πάνω από 4-5 μήνες), 2)Εφόσον δεν είσαι από Αθήνα, στέλνεις όλα τα έγγραφα,δικαιολογητικά με courier και 3)πιστεύω ότι δε θα βοηθήσει ιδιαίτερα αν έχεις χαμηλό εισόδημα, καθώς απ' όσο γνωρίζω οι κατ' εξαίρεση μετεγγραφές προορίζονται κυρίως για άτομα με προβλήματα υγείας. Αν πάντως έχεις πολύ χαμηλό εισόδημα που δίνει τουλάχιστον 3 μόρια, ίσως να σε συμφέρει να πας με τις κανονικές μετεγγραφές και όχι με κατ' εξαίρεση μετεγγραφή. Σε κάθε περίπτωση καλό θα είναι να κοιτάξεις τις βάσεις των μετεγγραφών για να δεις αν έχεις ελπίδες με τη μοριοδότηση γιατί θεωρώ ότι αν η διάγνωση δεν αναφέρει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας(πχ στην περίπτωσή σου που δεν ξέρω λεπτομέρειες, θα βοηθήσει πολύ αν ο γιατρός γράφει βαριάς μορφής κατάθλιψη με φαρμακευτική αγωγή κτλ)δεν είναι βέβαιο ότι θα πάρει κάποιος την κατ' εξαίρεση μετεγγραφή.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top