Απειλούν οι ερωτικές σχέσεις τις φιλικές;

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ο χρονος σου ειναι συγκεκριμενος, δν μπορεις να τον μεγαλωσεις για να εισαι με τους φιλους σου οπως πριν. Οταν απο single κανεις σχεση αυτοματα θα παρει σημαντικο μεριδιο του χρονου σου που πριν αφιερωνες με τους φιλους σου (εξοδοι, ΣΚ κλπ). Αυτο για σχεση βεβαια, οχι για ξεπετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εξαρταται απο το επιπεδο και των δυο. Μπορει πολυ ανετα και οι φιλοι να ερχονται και να παρερχονται. Και στο κατω κατω μια βαθια φιλια χρονων και οχι δυο μηνων, δν την διαλυει καμια σχεση. Ισα ισα εκει φαινεται ο φιλος, οταν σε καταλαβαινει που εως ενα βαθμο τον γραφεις και δν σου μουτρωνει και επειδη σε δυο μηνες μπορει να κανει το ιδιο. Φιλιες που εχουν καυγαδες επειδη την εφτυσε μια φορα για να βγει με τον γκομενο της δν ειναι σοβαρες. Εγω προσωπικα δν εχω μαλωσει ποτε με φιλο μου επειδη μου ειπε οτι θα βγει με κοπελα, μαλιστα μεταξυ μας το μονο σοβαρο λογο να ακυρωσουμε κατι ειναι καποιος απο εμας να εχει ραντεβου ή να παει καπου με την κοπελα του.

Ναι, ισχύει υπάρχουν φίλοι και φίλοι. Αλλά εγώ δεν πήγα να θέσω θέμα προτεραιοτήτων. Το να μιλάς με ένα άτομο και να ξέρεις πως ο λόγος του μετράει και δεν σε βάζει σε καμιά λίστα αναμονής "οκ μιλάμε για Πέμπτη αν δε κανονίσω τίποτε μέχρι τότε με τον Χ πάμε" ( true story ) ξεπερνά το όλο ζήτημα φίλοι/γκόμενοι και σχετίζεται και με άλλα όπως πχ η ειλικρίνεια. Τώρα οκ ο καθένας μπορεί να ενεργεί όπως θέλει στη ζωή του για μένα πάντως είναι foul.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όχι, αν ιεραρχείς τα πράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top