Κατατακτήριες σε Βιολογία από άλλο τμήμα

evabal

Νεοφερμένος

Η evabal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πέρασα στο τμήμα της Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική ( στη Λαμία) και να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα.
Το όνειρό μου είναι η βιολογία και παρά τα όσα λέγονται για αυτό το αντικείμενο εγώ θέλω να σπουδάσω και ας αναγκαστώ κάποια στιγμή να ξενιτευτώ.
Διαβάζοντας κάποια άλλη συζήτηση εδώ διάβασα πως μπορείς να δώσεις κατατακτήριες στο 2ο εξάμηνο της σχολής και να μπεις στη Βιολογία. Αληθεύει; Κάποιοι λένε πως για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να έχεις ήδη πτυχίο όμως.
Τι απ'όλα αυτά συμβαίνει; :/: Πού μπορώ να μάθω λεπτομέρειες;
Ξέρω πως σπουδάζοντας στο τμήμα αυτό στη Λαμία δεν θα κάνω αυτό που αγαπάω.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πέρασα στο τμήμα της Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική ( στη Λαμία) και να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα.
Το όνειρό μου είναι η βιολογία και παρά τα όσα λέγονται για αυτό το αντικείμενο εγώ θέλω να σπουδάσω και ας αναγκαστώ κάποια στιγμή να ξενιτευτώ.
Διαβάζοντας κάποια άλλη συζήτηση εδώ διάβασα πως μπορείς να δώσεις κατατακτήριες στο 2ο εξάμηνο της σχολής και να μπεις στη Βιολογία. Αληθεύει; Κάποιοι λένε πως για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να έχεις ήδη πτυχίο όμως.
Τι απ'όλα αυτά συμβαίνει; :/: Πού μπορώ να μάθω λεπτομέρειες;
Ξέρω πως σπουδάζοντας στο τμήμα αυτό στη Λαμία δεν θα κάνω αυτό που αγαπάω.
Ευχαριστώ.

Μπορείς να δώσεις κατατακτήριες σε όποια σχολή θέλεις αρκεί να έχεις πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ.
Για το βιολογικό ΑΠΘ δες τι ισχύει πάνω κάτω: https://www.bio.auth.gr/content/kata...ketous-2012-2013-prothesmia-deloseon-15112012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top