Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
5 χρόνια Πάτρα και ούτε ποδήλατο δεν έχω πάρει. Τα πάντα ειναι περπατήσημα, και σχολή πας με τρένο/λεωφ. Αμάξι παίρνεις αν θες να πας στη σχολή μάγκας κ αραχτός ή να πας ριο και παραλίες τα καλοκαίρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Με το αυτοκίνητο με τα ίδια λεφτά που θα χαλούσες για τα λεωφορεία,ταξί κλπ.,μπορεί και λιγότερα,γλυτώνεις άπειρη ταλαιπωρία και μπορείς να πας ΌΠΟΥ και ΌΠΟΤΕ θες, με ΌΠΟΙΟΝ θες.Απλά είπα ότι είναι καλύτερο σε σχέση με τα λεωφορεία.Εξαρτάται βέβαια και από τις ανάγκες του καθενός.Σε καμία περίπτωση δεν είναι απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αγυιά είναι καλή περιοχή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Με το αυτοκίνητο με τα ίδια λεφτά που θα χαλούσες για τα λεωφορεία,ταξί κλπ.,μπορεί και λιγότερα,γλυτώνεις άπειρη ταλαιπωρία και μπορείς να πας ΌΠΟΥ και ΌΠΟΤΕ θες, με ΌΠΟΙΟΝ θες.Απλά είπα ότι είναι καλύτερο σε σχέση με τα λεωφορεία.Εξαρτάται βέβαια και από τις ανάγκες του καθενός.Σε καμία περίπτωση δεν είναι απαραίτητο.

Εγω παντως 4 χρονια Πατρα με αμαξι χαλαγα σχεδον τα διπλασια λεφτα απ οτι αν επαιρνα λεωφορειο. Δεν ειναι μονο σπιτι-πανεπιστημιο και το αντιστροφο. Οταν εχεις αμαξι θα κανεις πραγματα που δεν θα τα εκανες αλλιως. Π.χ θα πηγαινεις πιο μακρινες βολτες θα πηγαινεις ακυρες βολτες μεχρι το Ριο απλα για καθεσαι ακουγωντας μουσικη με τους φιλους σου στο αυτοκινητο, θα πηγαινεις προς το ΤΕΙ να ψαρευεις γκομενακια και αλλα πολλα. Αυτα σου τρωνε τη βενζινη

Για να μη βαλουμε μεσα στα εξοδα τυχον προβληματα του αυτοκινητου που θα παρουσιαζονται με τον καιρο..Οποτε απο οικονομικης αποψης το αμαξι δε συμφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

erasitexnis

Νεοφερμένος

Ο erasitexnis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Σαν μελλοντικός πρωτοετής φοιτητής στην Πάτρα στο τμημα Διοικησης Επιχειρησεων θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις
Καταρχάς μιας και υπήρχε δυνατότητα της ιδιοκτητης κατοικίας στην περιοχή του Ακταιου (δλδ μονόδρομος)θα ήθελα να σας ρωτήσω πως σας φαίνεται γενικότερα σαν περιοχή(αν έχετε ακούσει κάτι σαν περιοχή ) .Έχει μια χ απόσταση απο την πανεπιστημιούπολη δλδ 20 λεπτα άλλα η στάση του τρένου του ΟΣΕ (προαστιακός νομίζω) είναι στα δυο λεπτά από το σπίτι .Γενικότερα όμως θέλω να ρωτήσω αν θα εχω θέμα με την μεταφορα στο κεντρο κατα της νυχτερινές ώρες και αν υπάρχει κάτι σαν αθλητικές δραστηριοτητες (πχ μπασκετ) που θα μπορούσα να συμμετάσχω( αν γνωρίζετε) ι Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σαν περιοχή το Ακταίο δεν το γνωρίζω γιατί είναι αρκετά μακριά από την πόλη αλλά γενικά εκείνη η περιοχή τον χειμώνα έχω την αίσθηση ότι δεν σφύζει από ζωή(καλό αυτό γιατί 0 φασαρία).Από αθλητικές δραστηριότητες η Πάτρα έχει σχεδόν τα πάντα(μπορεί και τα πάντα).Αν είσαι Πανεπιστήμιο στο Ρίο είσαι κοντά στην σχολή.Αν πάλι είσαι στα ΤΕΙ είσαι ΠΟΛΥ μακριά.Νύχτα από τι ξέρω δεν υπάρχουν ούτε λεωφορεία ούτε προαστιακός(σε όλη την Πάτρα).Ταξί=μονόδρομος.Γι'αυτό πάνω ανέφερα το αυτοκίνητο σαν συμφέρουσα λύση.Κοινώς τον χειμώνα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα όσο αφορά την νυχτερινή ζωή.Καλοκαίρι γίνεται χαμός στο Ρίο και είσαι δίπλα.Επίσης καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος βάζουν τον προαστιακό και το βράδυ για κάποιο διάστημα.Και είσαι και δίπλα στο Ρίο που είναι από τις πιο όμορφες περιοχές της Πάτρας.Ζύγισε τα και υπολόγισε.

Σαν περιοχή το Ακταίο δεν το γνωρίζω γιατί είναι αρκετά μακριά από την πόλη αλλά γενικά εκείνη η περιοχή τον χειμώνα έχω την αίσθηση ότι δεν σφύζει από ζωή(καλό αυτό γιατί 0 φασαρία).Από αθλητικές δραστηριότητες η Πάτρα έχει σχεδόν τα πάντα(μπορεί και τα πάντα).Αν είσαι Πανεπιστήμιο στο Ρίο είσαι κοντά στην σχολή.Αν πάλι είσαι στα ΤΕΙ είσαι ΠΟΛΥ μακριά.Νύχτα από τι ξέρω δεν υπάρχουν ούτε λεωφορεία ούτε προαστιακός(σε όλη την Πάτρα).Ταξί=μονόδρομος.Γι'αυτό πάνω ανέφερα το αυτοκίνητο σαν συμφέρουσα λύση.Κοινώς τον χειμώνα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα όσο αφορά την νυχτερινή ζωή.Καλοκαίρι γίνεται χαμός στο Ρίο και είσαι δίπλα.Επίσης καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος βάζουν τον προαστιακό και το βράδυ για κάποιο διάστημα.Και είσαι και δίπλα στο Ρίο που είναι από τις πιο όμορφες περιοχές της Πάτρας.Ζύγισε τα και υπολόγισε.

Εγω παντως 4 χρονια Πατρα με αμαξι χαλαγα σχεδον τα διπλασια λεφτα απ οτι αν επαιρνα λεωφορειο. Δεν ειναι μονο σπιτι-πανεπιστημιο και το αντιστροφο. Οταν εχεις αμαξι θα κανεις πραγματα που δεν θα τα εκανες αλλιως. Π.χ θα πηγαινεις πιο μακρινες βολτες θα πηγαινεις ακυρες βολτες μεχρι το Ριο απλα για καθεσαι ακουγωντας μουσικη με τους φιλους σου στο αυτοκινητο, θα πηγαινεις προς το ΤΕΙ να ψαρευεις γκομενακια και αλλα πολλα. Αυτα σου τρωνε τη βενζινη

Για να μη βαλουμε μεσα στα εξοδα τυχον προβληματα του αυτοκινητου που θα παρουσιαζονται με τον καιρο..Οποτε απο οικονομικης αποψης το αμαξι δε συμφερει
Θέλω να μου πεις αν έχεις την ίδια γνώμη για το αυτοκίνητο για το παιδί που θα μένει Ακταίο. Επίσης αν είσαι όλη μέρα στο αυτοκίνητο και οι φίλοι δεν βάζουν το χεράκι στην τσέπη και καμιά φορά(ο τσάμπας ζει) λογικό να σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΙ ΈΧΟΥΝ ΚΆΨΕΙ ΚΌΣΜΟ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erasitexnis

Νεοφερμένος

Ο erasitexnis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σαν περιοχή το Ακταίο δεν το γνωρίζω γιατί είναι αρκετά μακριά από την πόλη αλλά γενικά εκείνη η περιοχή τον χειμώνα έχω την αίσθηση ότι δεν σφύζει από ζωή(καλό αυτό γιατί 0 φασαρία).Από αθλητικές δραστηριότητες η Πάτρα έχει σχεδόν τα πάντα(μπορεί και τα πάντα).Αν είσαι Πανεπιστήμιο στο Ρίο είσαι κοντά στην σχολή.Αν πάλι είσαι στα ΤΕΙ είσαι ΠΟΛΥ μακριά.Νύχτα από τι ξέρω δεν υπάρχουν ούτε λεωφορεία ούτε προαστιακός(σε όλη την Πάτρα).Ταξί=μονόδρομος.Γι'αυτό πάνω ανέφερα το αυτοκίνητο σαν συμφέρουσα λύση.Κοινώς τον χειμώνα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα όσο αφορά την νυχτερινή ζωή.Καλοκαίρι γίνεται χαμός στο Ρίο και είσαι δίπλα.Επίσης καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος βάζουν τον προαστιακό και το βράδυ για κάποιο διάστημα.Και είσαι και δίπλα στο Ρίο που είναι από τις πιο όμορφες περιοχές της Πάτρας.Ζύγισε τα και υπολόγισε.

Σαν περιοχή το Ακταίο δεν το γνωρίζω γιατί είναι αρκετά μακριά από την πόλη αλλά γενικά εκείνη η περιοχή τον χειμώνα έχω την αίσθηση ότι δεν σφύζει από ζωή(καλό αυτό γιατί 0 φασαρία).Από αθλητικές δραστηριότητες η Πάτρα έχει σχεδόν τα πάντα(μπορεί και τα πάντα).Αν είσαι Πανεπιστήμιο στο Ρίο είσαι κοντά στην σχολή.Αν πάλι είσαι στα ΤΕΙ είσαι ΠΟΛΥ μακριά.Νύχτα από τι ξέρω δεν υπάρχουν ούτε λεωφορεία ούτε προαστιακός(σε όλη την Πάτρα).Ταξί=μονόδρομος.Γι'αυτό πάνω ανέφερα το αυτοκίνητο σαν συμφέρουσα λύση.Κοινώς τον χειμώνα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα όσο αφορά την νυχτερινή ζωή.Καλοκαίρι γίνεται χαμός στο Ρίο και είσαι δίπλα.Επίσης καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος βάζουν τον προαστιακό και το βράδυ για κάποιο διάστημα.Και είσαι και δίπλα στο Ρίο που είναι από τις πιο όμορφες περιοχές της Πάτρας.Ζύγισε τα και υπολόγισε.


Θέλω να μου πεις αν έχεις την ίδια γνώμη για το αυτοκίνητο για το παιδί που θα μένει Ακταίο. Επίσης αν είσαι όλη μέρα στο αυτοκίνητο και οι φίλοι δεν βάζουν το χεράκι στην τσέπη και καμιά φορά(ο τσάμπας ζει) λογικό να σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΙ ΈΧΟΥΝ ΚΆΨΕΙ ΚΌΣΜΟ. :D

Ναι στα ΑΕΙ ειμαι.Κοιτα απο της λιγες φορες που εχω παει Ακταιο ειναι κοντα στο νοσοκομειο και κοντα στο ριο δηλαδη 5 λεπτα με το τρενο,και ναι δεν εχει καθολου φασαρια ειναι σαν χωριο στην ουσια απλος το μονο θετικο του ειναι οτι ο σταθμος του τρενου ειναι διπλα αρα μπορω να καταιβενω στο κεντρο σχετικα ευκολα.Μιας και ανεφερες για αυτοκινητο αποφασισα να κατσω να βγαλω το διπλωμα αυτο διαστημα ωστε να πηγαινω με αυτο οταν η συνθηκες δεν επιτρεπουν παπι (γιατι εχω ακουσει πολλα για τις βροχες της Πατρας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Enix

Νεοφερμένος

Ο Enix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σ όλους,Μήπως θ μπορούσε να μ απαντήσει κανείς εάν το να μένεις Πάτρα και να σπουδάζεις Αίγιο είναι εφικτό?Κάποιος που το κάνει Ίσως?Έχω αρκετούς φίλους Πάτρα Και θέλω να βρίσκομαι εκεί αν γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,795 μηνύματα.
Καλησπέρα σ όλους,Μήπως θ μπορούσε να μ απαντήσει κανείς εάν το να μένεις Πάτρα και να σπουδάζεις Αίγιο είναι εφικτό?Κάποιος που το κάνει Ίσως?Έχω αρκετούς φίλους Πάτρα Και θέλω να βρίσκομαι εκεί αν γίνεται


Καλημέρα Enix.
Αν δεν έχεις θέμα με την απόσταση (γύρω στο 50λεπτο πρέπει να'ναι), τότε είναι εφικτό. Έχω μάλιστα γνωστή που σπουδάζει στο ΤΕΙ του Αιγίου και μένει στην Πάτρα.
Έχω την εντυπώση ότι ένα μέλος από'δω κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Αν το δει, θα σου πει την εμπειρία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Enix

Νεοφερμένος

Ο Enix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα Enix.
Αν δεν έχεις θέμα με την απόσταση (γύρω στο 50λεπτο πρέπει να'ναι), τότε είναι εφικτό. Έχω μάλιστα γνωστή που σπουδάζει στο ΤΕΙ του Αιγίου και μένει στην Πάτρα.
Έχω την εντυπώση ότι ένα μέλος από'δω κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Αν το δει, θα σου πει την εμπειρία του.


Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση,Αν το δει κάποιος που το κάνει θα ήταν καλό να πάρω μια απάντηση και απο εκεί,δεν είναι τόσο η απόσταση που με καίει όσο πόσο πάει το εισιτήριο με φοιτητικό πάσο κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ πηγαινοέρχονται καθημερινά Αθήνα-Κόρινθο ή Λουτράκι-Αθήνα ή Αθήνα-Χαλκίδα και γενικότερα από και προς όλα τα μέρη που φτάνονται σε ένα λογικό χρονικό διάστημα. Ασφαλώς και μπορείς να πηγαινοέρχεσαι άνετα Αίγιο-Πάτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 249015

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα και πέρασα στην σχολή που ήθελα στην Πάτρα αντί της Αθήνας. Για όσους λοιπόν ξέρουν αυτή την πόλη ή σπουδάζουν εκεί, μπορούν να με διαφωτίσουν σχετικά με το πώς είναι η φοιτικη ζωη;
 

Seo8

Νεοφερμένος

Η Seo8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η πατρα θεωρειται απο τις καλυτερες πολεις για φοιτητικη ζωη.Ειναι μια μικρη μαζεμενη πολη γεματη φοιτητες οποτε ειναι και πιο ευκολη η κοινωνοκοποιηση σε σχεση με τις μεγαλουπολεις.Εχει πολυ κοσμο να κυκλοφορει ακομα και το βραδυ, τα μαγαζια ειναι γεματα κοσμο και ειναι και κοντα στην Αθηνα οποτε μπορεις να βγαινεις και εκει για σ/κ.Θα περασεις τελεια, καλη φοιτητικη ζωη:)
 

DrsKatia

Νεοφερμένος

Η DrsKatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και εγώ Πάτρα περνάω, αλλά έχω συγγενείς και φίλους εκεί και ξερω πως γενικά έχει καλή φοιτητική ζωή.
Άσε που είναι πολύ κοντά με την Αθήνα (ούτε 20€ δεν είναι με τα ΚΤΕΛ πήγαινε έλα και 2,5 ώρες πάνω κάτω μόνο). Όποτε θες πας και έρχεσαι.
 

mari2

Νεοφερμένος

Η mari2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πατρα και γω ..Θα έρθω με το ΚΤΕΛ απο εθνικη Αθηνων Πατρων αρχικα να δω το χωρο ..μηπως ξερετε αν σταματαει εξω απο το πανεπιστημιο? ..αν ξερει καποιος ας απαντησει..
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πατρα και γω ..Θα έρθω με το ΚΤΕΛ απο εθνικη Αθηνων Πατρων αρχικα να δω το χωρο ..μηπως ξερετε αν σταματαει εξω απο το πανεπιστημιο? ..αν ξερει καποιος ας απαντησει..
Το ΚΤΕΛ που θα σε φέρει από Αθήνα δε σταματάει έξω από το πανεπιστήμιο
 

mari2

Νεοφερμένος

Η mari2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το ΚΤΕΛ που θα σε φέρει από Αθήνα δε σταματάει έξω από το πανεπιστήμιο
. μου ειπαν πως πρεπει να παω κεντρο προς το λιμανι και να παρω τον προαστιακό ο οποιος κανει σταση ακριβως απεξω...αληθευει?
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
. μου ειπαν πως πρεπει να παω κεντρο προς το λιμανι και να παρω τον προαστιακό ο οποιος κανει σταση ακριβως απεξω...αληθευει?
Ως φοιτητής χωρίς αυτοκίνητο στην Πάτρα, και αν δε μένεις κοντά στο πανεπιστήμιο, μπορείς να πας πανεπιστήμιο με 2 τρόπους.

Είτε παίρνεις το αστικό ΚΤΕΛ (γραμμές 9 και 6- πλέον η αρίθμηση των λεωφορείων έχει αλλάξει αλλά δεν έχει σημασία τώρα) που σε αφήνει μέσα στο πανεπιστήμιο (κάνει διάφορες στάσεις μέσα στο campus )
Έπειτα μπορείς να πάρεις τον προαστιακό ο οποίος όμως δε σε αφήνει έξω από το πανεπιστήμιο. Υπάρχουν λεωφορεία που σε μεταφέρουν έπειτα από τη στάση του προαστιακού στο πανεπιστήμιο, αλλά δε ξέρω αν υπάρχουν πάντα- σίγουρα υπάρχουν όσο γίνονται μαθήματα-εξεταστικές.

Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις το χάρτη του προαστιακού-το χάρτη των γραμμών 6 και 9 του αστικού και να δεις που βρίσκεται το πανεπιστήμιο στο χάρτη για να κατανοήσεις καλύτερα τα παραπάνω.
 

mari2

Νεοφερμένος

Η mari2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ως φοιτητής χωρίς αυτοκίνητο στην Πάτρα, και αν δε μένεις κοντά στο πανεπιστήμιο, μπορείς να πας πανεπιστήμιο με 2 τρόπους.

Είτε παίρνεις το αστικό ΚΤΕΛ (γραμμές 9 και 6- πλέον η αρίθμηση των λεωφορείων έχει αλλάξει αλλά δεν έχει σημασία τώρα) που σε αφήνει μέσα στο πανεπιστήμιο (κάνει διάφορες στάσεις μέσα στο campus )
Έπειτα μπορείς να πάρεις τον προαστιακό ο οποίος όμως δε σε αφήνει έξω από το πανεπιστήμιο. Υπάρχουν λεωφορεία που σε μεταφέρουν έπειτα από τη στάση του προαστιακού στο πανεπιστήμιο, αλλά δε ξέρω αν υπάρχουν πάντα- σίγουρα υπάρχουν όσο γίνονται μαθήματα-εξεταστικές.

Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις το χάρτη του προαστιακού-το χάρτη των γραμμών 6 και 9 του αστικού και να δεις που βρίσκεται το πανεπιστήμιο στο χάρτη για να κατανοήσεις καλύτερα τα παραπάνω.
ευχαριστω ... τα ιδια μου λεγε μολις πριν και μια φιλη της ξαδερφης μου που χει περασει μαθηματικο Πατρας ....βγαζει μου λεγε καθε μηνα και καρτα απεριοριστων διαδρομων με τον προαστιακο αξιας 15 ευρω...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top