Μαθητοπατέρες και μαθητομητέρες

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δια μου λείπουν οι συζητήσεις του παλαιού φόρουμ. :P Tα περισσότερα μετά Χριστόν μέλη, είναι λίγο νερόβραστα. Οι συμμαθήτριες μαθητομητέρες συνήθως είναι εκείνες που φορούσαν άσπρο φανελάκι στη Γυμναστική. Γιαννάκη, ρε μαλακισμένο μην πετάς το κινητό ρε... χωρίς βλάβη της γενικότητας (Ολίβιες και Σιες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δια μου λείπουν οι συζητήσεις του παλαιού φόρουμ. :P Tα περισσότερα μετά Χριστόν μέλη, είναι λίγο νερόβραστα. Οι συμμαθήτριες μαθητομητέρες συνήθως είναι εκείνες που φορούσαν άσπρο φανελάκι στη Γυμναστική. Γιαννάκη, ρε μαλακισμένο μην πετάς το κινητό ρε... χωρίς βλάβη της γενικότητας (Ολίβιες και Σιες).


Νερόβραστη, μαθητομητέρα… συγγνώμη κύριε ποιος είστε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Δεν είναι ότι διαφωνώ σε αυτό που λέει ο Δίας, απλώς νομίζω ότι αυτοί οι καθηγητές είναι εξαιρέσεις και σπάνιο να τους βρεις (ευτυχώς). Δεν έχω συναντήσει ποτέ στη ζωή μου (μέχρι τώρα) τέτοιο καθηγητή. Έχουμε καθηγητές που είναι πιο άνετοι και πιο φιλικοί από τους υπόλοιπους αλλά ποτέ σε τέτοιο σημείο να πειράζουν τα κορίτσια και να παραγνωρίζονται με τα αγόρια :/:

Τι να πω, εγώ προσωπικά έπεσα από τα σύννεφα διαβάζοντας αυτό το θρεντ γιατί δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιοι, πραγματικά :P

ΑΑΑΑ μόνο μια φορά θυμάμαι έναν θεολόγο στην α' λυκείου που έλεγε σε έναν γνωστό μου να μην βουτήξει τα Θεοφάνεια στη θάλασσα γιατί θα του μικρίνει το πουλί :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ούτε εγώ είχα τέτοιους καθηγητές που να το παίζουν στο χαλαρό φίλοι μας. Ωστόσο είχαμε μια φιλόλογο στο λύκειο που μας έλεγε ότι αν μας απασχολεί κάτι (εννοώντας προσωπικό / οικογενειακό ή οτιδήποτε ευαίσθητο θέμα), είναι εδώ να μας ακούσει. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μου εχουν τυχει μερικες τετοιες καθηγητριες που ολο λενε ποσο πολυ αγαπανε τα παιδια και δεν μας πιεζουν στο μαθημα αλλα μας αφηνουν να κανουμε οτι θελουμε στην ταξη και βαζουν μεγαλους βαθμους στα τετραμηνα και μας δινουν σος για τα διαγωνισματα. ΜΙα που την ειχαμε πρωτες ωρες παντα οταν λειπαμε μας εβαζε στο απουσιολογιο προσηλθε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RockGeek

Νεοφερμένος

Η RockGeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου έχει τύχει πατεροκαθηγητής σε τέτοιο βάθμο, έχουμε όμως μπολικους που το παίζουν πιο χαλαροί και κουλ με τα παιδία και τους έχουν πιο λάσκα να στο πω.Για έμενα ως μαθήτρια το εκτιμώ με αυτό πρώτον γιατι το να νιώθει ο μαθητής πιο κοντά στον διδασκοντα τραβάει έστω και λίγο περισσότερο το ενδιαφέρον για το μάθημα , διότι το παιδί δεν βρίσκει αυτή την κόντρα και την κουλτούρα της παλαιάς εποχής που θελει να εναντιωθεί.
Ως αναφόρα τωρα το να δίνουν το δικαίωμα να μην ασχολούνται οι μαθητές με το μάθημα το θεωρώ κατανόηση και όχι εξευτελισμό του μαθήματος και του ατόμου του όπως αναφέρατε. Το παίδι εαν δεν θελει και να του το επιβάλλουν δεν θα παρακολουθήσει εαν δεν ενδιαφέρεται, πόσο μαλλον στο λύκειο που υπάρχει και η κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top