Φοιτητική ζωή στη Σάμο

agnwsto

Νεοφερμένος

Η agnwsto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώω πάρα πολύ για τις πληροφοριίες !! Κοπέλααα ειμαι .. εύχομαι να πάνε όλα καλάα και να περάσω έστω σε αυτό το τμήμαα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John007

Νεοφερμένος

Ο Johnnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΟΚ παιδες! 99.999% περναω Σαμο! :)
Λοιπον ακουω....πως ειναι η ζωη στο Καρλοβασι?? Τον χειμωνα εχει ερημια??
Για μετακινησεις μεταξυ Καρλοβασι-Βαθυ-Πυθαγορειο υπαρχουν τοπικα πουλμαν??
Ποσα λεπτα απεχει το αεροδρομιο απο το Καρλοβασι περιπου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penh_95

Νεοφερμένος

Η penh_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
είμαι από σάμο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
ΟΚ παιδες! 99.999% περναω Σαμο! :)
Λοιπον ακουω....πως ειναι η ζωη στο Καρλοβασι?? Τον χειμωνα εχει ερημια??
Για μετακινησεις μεταξυ Καρλοβασι-Βαθυ-Πυθαγορειο υπαρχουν τοπικα πουλμαν??
Ποσα λεπτα απεχει το αεροδρομιο απο το Καρλοβασι περιπου??

Hταν η αδερφή μου ένα χρόνο φοιτήτρια εκεί και πέρασε τέλεια. Νοσταλγεί ακόμα την περίοδο που έκατσε. Από όσο ξέρω, η Σάμος (το Καρλόβασι δηλαδή) έχει πολύ φοιτητόκοσμο και γενικά είναι πολύ οργανωμένοι σε ομάδες, ραδιόφωνα, πάρτι κλπ κλπ και δε βαριέσαι ποτέ! Θα περάσεις πολύ ωραία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnmast

Νεοφερμένος

Ο johnmast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΟΚ παιδες! 99.999% περναω Σαμο! :)
Λοιπον ακουω....πως ειναι η ζωη στο Καρλοβασι?? Τον χειμωνα εχει ερημια??
Για μετακινησεις μεταξυ Καρλοβασι-Βαθυ-Πυθαγορειο υπαρχουν τοπικα πουλμαν??
Ποσα λεπτα απεχει το αεροδρομιο απο το Καρλοβασι περιπου??

Καλημέρα john (ανασταίνω αυτό το θέμα για να απαντήσω στα ερωτήματά σου που ίσως απασχολούν κι άλλους
Για την μετακίνηση περισσότερο.
Το Καρλόβασι έχει δικό του λιμάνι που εξυπηρετεί κόσμο και μάλιστα με φοιτητικές τιμές.
ΚΤΕΛ υπάρχει και μπορείς να γυρίσεις όλο το νησί, αλλά όλες οι μετακινήσεις από Καρλόβασι γίνονται με ενδιάμεσο σταθμό το Βαθύ.
Το Καρλόβασι από το αεροδρόμιο είναι μακριά! Περίπου 36 χλμ, και αν πηγαίνεις normal το κάνεις 50 λεπτά με τους ταξιτζήδες εδώ το κάνεις και 40 λεπτά! Ενώ η ταρίφα 40 ευρώ (αουτς)!
Τέλος στη Σάμο εξυπηρετούν η ολυμπιακή(για Αθήνα) και η astra airlines(για Θεσσαλονίκη)!
Η astra βέβαια ποιο φθηνή και έχει πολύ καλό στόλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Χαλια,ειμαι ηδη 2 χρονια εδω....διαβαστε λιγο παραπανω μπας και πιασετε κατι καλυετερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LHK

Νεοφερμένος

Ο LHK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπον εγω περασα Σαμο στην Στατιστικη κ Χρηματοοικονομικη (δεν μπορω να πω το πληρες ονομα)
Εχω να κανω ενα ερωτημα: Ειναι το χειμωνα εκει εφιαλτικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Λοιπον εγω περασα Σαμο στην Στατιστικη κ Χρηματοοικονομικη (δεν μπορω να πω το πληρες ονομα)
Εχω να κανω ενα ερωτημα: Ειναι το χειμωνα εκει εφιαλτικα?

ΜΙα χαρα ειναι.Εχει club καφετερειες και γενικα τα παντα οτι εχει καθε πολη.Και εχει και παρα πολυ φοιτητοκοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LHK

Νεοφερμένος

Ο LHK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ΜΙα χαρα ειναι.Εχει club καφετερειες και γενικα τα παντα οτι εχει καθε πολη.Και εχει και παρα πολυ φοιτητοκοσμο.

Την εχω δει την πολη (και ευχαριστω που μου εδωσες ωθηση) αλλα ειμαι γενικα ανθρωπος που παω για "μεγαλα" (να φανταστεις οτι ο πρωτος μου στοχος ηταν η Κρητη που ειναι κορυφη στις Θετικες Επιστημες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos200000

Νεοφερμένος

Ο Panos200000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά πέρασα μαθηματικό στην Σάμο
Πως είναι η ζωή εκεί γενικότερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top