[ΕΠΑ.Λ.] Βοήθεια και πληροφορίες για σχολές

dimitris98

Νεοφερμένος

Ο dimitris98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ειναι καλο το επαλ η τζαμπα θα παρω μεταγραφη?
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunshine1997

Νεοφερμένος

Ο sunshine1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Εχω αποφασήσει από την καινούρια χρονιά να πάω σε επαλ. Το θέμα μου είναι τι τομέα να πάρω γιατί σκεύτομαι να περάσω βιομηχανική πληροφορική και μερικοί μου λενε πάνε ηλεκτρονικής και μερικοι πληροφορικής. ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!! :confused:
Γιατί να πας ΕΠΑΛ? Αφού από το ΓΕΛ στη βιομηχανική πληροφορική περνάς με λίγα μόρια (8136). Δεν νομίζω να είναι και τόσο ακατόρθωτο να γράψεις αυτά τα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ultras96

Νεοφερμένος

Ο Ultras96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Εχω αποφασήσει από την καινούρια χρονιά να πάω σε επαλ. Το θέμα μου είναι τι τομέα να πάρω γιατί σκεύτομαι να περάσω βιομηχανική πληροφορική και μερικοί μου λενε πάνε ηλεκτρονικής και μερικοι πληροφορικής. ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!! :confused:

Αρχικα κοιτα στο μηχανογραφικο των δυο τομεων αν υπαρχει το τμημα που θες. Αν υπαρχει και στους δυο εγω θα σου προτεινα Ηλεκτρονικη με τα χιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lisa96

Νεοφερμένος

Η lisa96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και συγνώμη που καθηστέρησα να απαντήσω.
Sunshine1997 έχεις δίκιο τα μόρια και οι βαθμοί μου ειναι αρκετά καλοί, ο μόνος λόγος που επέλεξα να πάω επαλ είναι γιατί είμαι χάλια στα αρχαία και με το χάλια ενοώ ότι κυνδινεύω να μείνω στην τάξη ! :redface:
Ultras96 υπάρχει και στους δύο τομείς. Ευχαριστώ για την συμβουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ultras96

Νεοφερμένος

Ο Ultras96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να στο αιτιολογησω κιολας γιατι στο προτεινω. Στην πληροφορικη μαθαινεις οτι αφορα τους υπολογιστες, αλλα μονο αυτο! Ενω στην ηλεκτρονικη μαθαινεις και αλλα οπως, αναλογικα ηλεκτρονικα, ψηφιακα ηλεκτρονικα, τηλεπικοινωνιες, ηχο και εικονα αλλα και υπολογιστες κανεις! Επισης το μηχανογραφικο του ηλεκτρονικου εχει περισσοτερες επιλογες σε περιπτωση που δεν πιασεις αυτο που θες(που σου ευχομαι να το πιασεις). Σκεψου το και πραξε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lisa96

Νεοφερμένος

Η lisa96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ Ultras96 και για την αιτιολογιση σου οσον αφορά τον τομέα αλλά και για την ευχή σου στο να περάσω αυτό που θα επιλέξω. :DΤελικά νομίζω θα πάρω όντως ηλεκρονικό τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Τελικά νομίζω θα πάρω όντως ηλεκρονικό τομέα.
Καλά θα κάνεις, πιστεύω πως ο ηλεκτρονικός τομέας έχει προοπτικές στη σύγχρονη αγορά εργασίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι ο τσιπρας επανεφερε τους τομεις και ειδικοτητες που ειχαν καταργηθει? :D
https://www.newsbeast.gr/greece/ekpa...a-epanasustasi-katargithedon-eidikotiton-epal
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάτια23

Νεοφερμένος

Η Αικατερίνη Γουδή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για κοινωνιολογια παντειου από εσπερινο επαλ πόσο πρέπει να βγάλει κάποιος για να μπει στη συγκεκριμένη σχολή?! & ευχαριστώ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για κοινωνιολογια παντειου από εσπερινο επαλ πόσο πρέπει να βγάλει κάποιος για να μπει στη συγκεκριμένη σχολή?! & ευχαριστώ.
Ειναι λοτο γιατι ειναι μονο 2 θεσεις και αν φετος μειωσουν την αθηνα θα παει στη 1.
περυσι η βαση ηταν 13260
προπερσι 5905 , βεβαια αυτα τα επιπεδα μοριων φετος δεν ισχυουν λογω ΕΒΕ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Matinela

Νεοφερμένος

Η Matinela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι 37 κ εδωσα πανελληνιες φετος απο επαλ πληροφορικης εβγαλα 15.460 και εχω χαθει με τις σχολες ενδιαφερομαι μονο για αθηνα κ θα ηθελα να παω σε μια βατη σχολη αλλα με επαγκελματικη αποκατασταση .η δυνατοτητα Παιδαγωγικής επαρκειας....σκεφτόμουν το χαρικοποιο κ μετα το παπι..εχετε αποψη για αυτες τις σχολες;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι 37 κ εδωσα πανελληνιες φετος απο επαλ πληροφορικης εβγαλα 15.460 και εχω χαθει με τις σχολες ενδιαφερομαι μονο για αθηνα κ θα ηθελα να παω σε μια βατη σχολη αλλα με επαγκελματικη αποκατασταση .η δυνατοτητα Παιδαγωγικής επαρκειας....σκεφτόμουν το χαρικοποιο κ μετα το παπι..εχετε αποψη για αυτες τις σχολες;
Προσπαθησε την πληροφορικη ΟΠΑ. Παιδαγωγικη επαρκεια δεν νομιζω να δινουν θα το κανεις εχτρα μετα.
 

Matinela

Νεοφερμένος

Η Matinela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν το πιάνω με τις περσινες βασεις....ειναι πιο ευκολη σχολη;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Δεν το πιάνω με τις περσινες βασεις....ειναι πιο ευκολη σχολη;
Δεν εχει πολυ μαθηματικα και φυσικη και ηλεκτρονικη. Και αναφερεται στην υποστηριξη του 90% των επιχειρησιακων λογισμικων (οικονομικων και διαχειρισης), δηλαδη ευκολα δουλεια , οχι οτι οι αλλες δυσκολευουν βεβαια, αλλα εισαι εστιασμενη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Το παπει ψηφιακά συστήματα νομίζω δίνει παιδαγωγική επάρκεια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Το παπει ψηφιακά συστήματα νομίζω δίνει παιδαγωγική επάρκεια
Το παπει δεν εχει χρησιμα μαθηματα να κανει , στα παιδαγωγικα το γυρισε? να βγαζει καθηγητες επαλ?
Μαλιστα , προχωρημενα πραματα. Μη δουν εσπρεσαδικο , ολοι φρεντους να φτιαχνουμε.
Ε και τι θα κανει μετα η ΑΣΠΑΙΤΕ κλεφτης θα γινει?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top