Δωρεάν παιδεία τέλος;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και μετά οι άλλοι στο τοπικ Κάψιμο βιβλίων μου λένε ότι αφού είναι δικά τους τα βιβλία μπορούν να τα καίνε. Τα κρατάμε και τα δίνουμε στους επόμενους πλέον. RIP ΟΕΔΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Και μετά οι άλλοι στο τοπικ Κάψιμο βιβλίων μου λένε ότι αφού είναι δικά τους τα βιβλία μπορούν να τα καίνε. Τα κρατάμε και τα δίνουμε στους επόμενους πλέον. RIP ΟΕΔΒ

ελπιζω πλεον εστω και αργα να καταλαβαν γιατι δεν καιμε ενα εργαλειο γνωσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και μετά οι άλλοι στο τοπικ Κάψιμο βιβλίων μου λένε ότι αφού είναι δικά τους τα βιβλία μπορούν να τα καίνε. Τα κρατάμε και τα δίνουμε στους επόμενους πλέον. RIP ΟΕΔΒ
Εγώ και πέρσι γύρισα κάμποσα βιβλία στο σχολείο (που δεν ξέρω αν τα πήρε κανείς), αν και γράφω πως είμαι υπέρ στο θέμα με το κάψιμο. Εγώ δεν έχω κάψει βιβλία, απλά πιστεύω πως μερικά από αυτά είναι άχρηστος φόρτος για τους μαθητές, γι αυτό και αξίζουν το κάψιμο. Φέτος με βλέπω να τα δίνω σχεδόν όλα τα βιβλία, αν όντως κλείσει ο ΟΕΔΒ (θα κρατήσω φυσική-χημεία, χρειαζονται για ν ανατρέχεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ελπιζω πλεον εστω και αργα να καταλαβαν γιατι δεν καιμε ενα εργαλειο γνωσης...

Και εγώ αυτό ελπίζω.

Εγώ και πέρσι γύρισα κάμποσα βιβλία στο σχολείο (που δεν ξέρω αν τα πήρε κανείς), αν και γράφω πως είμαι υπέρ στο θέμα με το κάψιμο. Εγώ δεν έχω κάψει βιβλία, απλά πιστεύω πως μερικά από αυτά είναι άχρηστος φόρτος για τους μαθητές, γι αυτό και αξίζουν το κάψιμο. Φέτος με βλέπω να τα δίνω σχεδόν όλα τα βιβλία, αν όντως κλείσει ο ΟΕΔΒ (θα κρατήσω φυσική-χημεία, χρειαζονται για ν ανατρέχεις)

Εγώ μόνο τις κατεύθυνσης θα κρατήσω και την άλγεβρα γενικής τα αλλά η θα τα κρατήσω να τα δώσω εγώ το Σεπτέμβριο ή στο σχολείο μετα το τέλος τον εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Επειδη λετε για δωρεαν παιδια,ΠΟΤΕ ηταν δωρεαν η παιδεια στην Ελλαδα....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Επειδη λετε για δωρεαν παιδια,ΠΟΤΕ ηταν δωρεαν η παιδεια στην Ελλαδα....;

μεχρι και σημερα είναι, αν καταργηθει ξεκιναμε νεα κουβεντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
μεχρι και σημερα είναι, αν καταργηθει ξεκιναμε νεα κουβεντα....

αμ δεν ειναι και δωρεάν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ρε παιδιά αμάν πια αφήστε αυτήν την καραμέλα για την φορολογία. Εδώ σου λέει ότι το ένα βιβλίο σου βγαίνει 0,70€ αυτό σημαίνει απο 7 μέχρι 14 ευρώ το χρόνο. Για πείτε μου λίγο ξέρεται ποσά πληρώνουν τα παιδιά που πανε στα ιδιωτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Επειδη λετε για δωρεαν παιδια,ΠΟΤΕ ηταν δωρεαν η παιδεια στην Ελλαδα....;

αμ δεν ειναι και δωρεάν ;
Δε σας υποχρεώνει κάποιος να αγοράσετε βοηθήματα/πάτε σε φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δε σας υποχρεώνει κάποιος να αγοράσετε βοηθήματα/πάτε σε φροντιστήρια.

Αν το μέλλον σου και η εισαγωγή σου στην τριτοβάθμια κρίνονται από το αν θα χρυσοπληρώσεις την παραπαιδεία ή όχι, δε θα το κάνεις όμως..?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν το μέλλον σου και η εισαγωγή σου στην τριτοβάθμια κρίνονται από το αν θα χρυσοπληρώσεις την παραπαιδεία ή όχι, δε θα το κάνεις όμως..?:hmm:

Επίσης όποιος έχει λεφτά πάει σε ιδιωτικά νοσοκομεία να τον προσέχουν καλύτερα, άρα ούτε δωρεάν υγεία έχουμε ε; Για ό,τι και να μιλάμε αν έχεις λεφτά να σκάσεις θα είσαι προνομιούχος μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Και υπάρχουν παιδιά που τα βγάζουνε πέρα και χωρίς φροντιστήρια άρα δν ισχύει αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επίσης όποιος έχει λεφτά πάει σε ιδιωτικά νοσοκομεία να τον προσέχουν καλύτερα, άρα ούτε δωρεάν υγεία έχουμε ε; Για ό,τι και να μιλάμε αν έχεις λεφτά να σκάσεις θα είσαι προνομιούχος μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Και υπάρχουν παιδιά που τα βγάζουνε πέρα και χωρίς φροντιστήρια άρα δν ισχύει αυτό που λες.

Είναι η μειοψηφία όμως.
Όχι ότι δε θεωρώ ότι καλά κάνουν που στηρίζονται μόνο στις δυνάμεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αν το μέλλον σου και η εισαγωγή σου στην τριτοβάθμια κρίνονται από το αν θα χρυσοπληρώσεις την παραπαιδεία ή όχι, δε θα το κάνεις όμως..?:hmm:
Δεν μπορείς ο ίδιος να κάνεις ένα πρόγραμμα διαβάσματος;

Επίσης, αν εκφράσεις απορίες στο σχολείο, δε νομίζω ο καθηγητής σου να αρνηθεί να σου εξηγήσει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top